Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Danas na rasporedu 2.dio 3.kola u muskoj konkurenciji,pa nesto o tome...

    Gasquet - Youzhny - Sigurno je Francuz ovdje favorit,iako je dosada Rus pokazao da mu i ne odgovara bas..Mihail je u jako losoj formi vec podulje,ali cinjenica je da Francuzu ne odgovaraju vjetroviti uslovi u Miamiu..Takodjer se zali i na ozljedu gleznja,ali po kretanju ne bi rekao da mu zasda zadaje veci problem...Protiv Rochusa je pokazao svoj standardni problem,a to je konstantno povlacenje po par metara iza osnovne linije,sto mu je u kombinaciji sa vjetrom,u 1.setu,zadavalo ogromne probleme..
    Nije ni Belgijanac bio bolji,pa je propustio uzeti taj set..Kod Belgijanca standardno nije bilo prodornosti u udarcima,pa je mec nalikovao na trening sa prebacivanjem loptice,dok protivnik ne pogrijesi..Medjutim u 2. setu stvari su se poslozile kako su trebale..
    Danasnji mec ce takodjer dosta ovisiti o vremenskim uslovima,posto pretpostavljam da ce Gasquet biti agresivniji i cesce potezati vinere,ako ne bude jakog vjetra..U protivnom bi cesce mogao biti defenzivan,iscekujuci pogresku Rusa,kojih ce sigurno biti...U svakom slucaju,puhalo ili ne,ocekujem laganu pobjedu Francuza.

    Seppi - Belluci - Jos jedan zanimljiv mec...Talijan protiv Vladanovog "top 10 potencijala" i vjecitog talenta..Talijan,rekao bih,uvijek odigra svoje,pa sta bude..Ove sezone je poprilicno konstantan,sa solidnim predstavama..U IW-u je odigrao mec protiv Gulbisa,koji je mogao i na jednu i na drugu stranu..Cinjenica je da je on prilagodljivji igrac od Brazilca,i ima vecu sposobnost anticipacije..Belluci je dobio 2 teska meca,protiv Brandsa,koji je u zivotnoj formi,i Pariške senzacije Janowicza..Po meni su to jako dobre pobjede,ali sa jednim velikim upitnikom nad njima...Naime,i Brandsu i Janoviczu,bi trebalo da puno manje odgovaraju vjetroviti uslovi,pogotovo kod izbacaja servisa,i postavljanja na udarac,jer im je rad nogu i opcenito kretanje,losije nego u Bellucija...
    Stoga ja ocekujem da ce ovo Talijan dobiti,u mecu gdje bi moglo biti dosta brejkova

    Cilic - Isner - Ne vidim kako bi na ovoj podlozi Isner,u ovakoj formi mogao dobiti Cilketa..Isner rijetko dobija ove sezone,totalno je van forme,a ono sto dobije dobije dosta sretno..Prvi primjer je Dodig..Dodig je u tom mecu dobio samog sebe..Mec nije bio sposoban zakljuciti u 2. i u 3. setu,i nije ni zasluzio zbog toga da pobjedi..Isneru takodjer ne odgovara ni podloga,koja je dosta spora,a servis mu zbog toga ne donosi puno besplatnih poena,koliko je navikao..A osnovni udarci su poprilicno zalosni..Sve u svemu totalno je izvan forme..Cilic ove sezone poprilicno dobar,bez ispadanja u 1.kolu i na pragu Top 10..Igra mu nije vrhunska,ali je konacno konstantan..Izgubio je po meni 2 meca koja nije smjeo,od ukupno 4 poraza...Protiv Seppija na AO u 5.setova cista lutrija,i protiv Nishikorija,gdje nije imao nikakave sanse...Medjutim kiksao je protiv Pairea u Chenaiu i Raonica u IW,gdje je morao slaviti u 2. seta..I jedan novonastali problem,koji sam primjetio je neiskoristavanje mec lopti..I protiv Ramosa i protiv Giralda propustio je po 4-5 vezanih set-mec lopti,i na njegovu srecu bi se provlacio,ali protiv Isnera nece imati taj luksuz.Ocekujem Cilicevu laganu pobjedu...

    Raonic - Querrey - Trebam li uopce pisati ista o ovome mecu...BUM-BUM,pa sta bude,ali bar je neizvjesno,ocekujem ovdje ipak da ce Amerikanac iznenadit

    Tsonga - Nieminen - Finac bi mogao ovdje slaviti ako bude strpljiv,i ako odigra pametno..Sumnjam da Tsonga,moze po vjetru strpljivo graditi poene,stoga Finac treba cekati svoje prilike strpljivo i nastojati ih iskoristiti..Najlakse bi mu bilo da isprovocira Tsongine greske,strpljivom igrom..

    Almagro,Murray i Berdych u 2 seta laganini


    I jos bi zelio jednu opasku kojom sam sinoc bio jako iziritiran...Rijec je o komentatoru Janko-Kevin...Jako subjektivno komentiranje,dosta glupih izjava...Samo cu jednu navesti..
    Na 30-30 i Andersonov 1. servis,zabijen je as,i on govori kako je Anderson jako mnogo riskirao sa svojim servisom...Covjek od preko 2 metra,zabije as na 1. servis i "riskirao je"
    Zao mi je sto je Anderson ispao jer zasluzio je pobjedu,i sigurno bi ga gledali u 1/4,i bio bi zanimljiv mec s Djokovicem

    Comment


    • E moj James, ovo je bilo bas glupo
      Ukoliko Ana zadrzai ovaj nivo bice odlican turnir za nju. To joj je i najveci problem zadnjih godina, tesko ponavlja briljantne partije u narednim rundama.
      sigpic

      Comment


      • Gaske lagano u prvom setu sa Juznjim .

        Comment


        • Youzny je sam sebe razbio, previse gresaka...pogotovo u bitnim poenima...par lijepih poena u prvom setu

          Sad vec i Gasquet igra nesto bolje

          Comment


          • Ovaj Gaske pravo nije normalan , sta covek sve vraca
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Veliki je Misa borac , veliki , bilo bi lepo da izvuce ovaj set
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Nikad ga nisam vidio s ovako losim BHom...izuzetno se lose krece prije no sto ga udari

                Comment


                • Polako, tek treba da dodjemo do "zakljucka" u ovom drugom setu ... jos uvek smo u "razradi" ...
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Nakon 5 spasenih BP , Juzni uzima gem i sa 0-3 na 4-3. Jebo zenski tenis sta je ovo , ali s obzirom da sneg pada nema bolje zanimacije
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Koliko Gaske propusta sansu da zavrsi ovaj mec . Lagano je mogao da zavrsi ovo u dva seta , ovako Juznji ce sasvim sigurno da osvoji ovaj set i igrace se odlucujuci .
                      Ipak pocinje Gaske da igra bolje , mozda i ne vidimo treci set .Evo ga brejk , sad ce servirati za mec .
                      Last edited by Lord Aleksoni; 25-03-13, 16:36.

                      Comment


                      • Sa 2 dobra servisa od 15-30 Gaske izvlaci gem , bice neizvesno.
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Nikad ga nisam vidio s ovako losim BHom...izuzetno se lose krece prije no sto ga udari
                          Mislim da je to posljedica tog gleznja na koji se zali...Cesto to nisu ozljede koje smetaju u smislu predaje ili duzeg izbivanja...
                          Ali su bas karakteristicne po tim malim smetnjama..npr. da kasni pola koraka na udarac

                          Comment


                          • Brejk Gaske , gotovo je ovo , pao Juzni opet.
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • Originally posted by luka View Post
                              Mislim da je to posljedica tog gleznja na koji se zali...Cesto to nisu ozljede koje smetaju u smislu predaje ili duzeg izbivanja...
                              Ali su bas karakteristicne po tim malim smetnjama..npr. da kasni pola koraka na udarac
                              Mislio sam na Youznyog

                              GAsquet je protiv ovakvog protivnika gledljiv, igrao jako pametno sa spinovima po BHu...bio brz na krace loptice i smjestao ih u coskove, par puta s osnovne linije mijenjao ritam jacim udarcima i biljezio fenomenalne vinere, defanziva odlicna, kao i retern...

                              Jedini je problem sto postoje momci koji mogu igrati istu igru, a duplo su snazniji i s njima se sa ovakvog igrom nikada nece moci nositi

                              Comment


                              • Meni je Gaske oduvek delovao nezgrapno, nekako pokreti mu nisu bili uskladjeni ... a o silnoj eleganciji kojom ga svi obasipaju ja ne zelim ni da komentarisem, jer to vredja moju inteligenciju .... Hoda kao da u isto vreme jase bure ... samo cu to naglasiti ... i to ne govorim da bih ismevao njega vec da bih ukazao na tu silnu ne/eleganciju o kojoj se mogu procitati epske pesme Jedino onaj pokret rukom kada igra BH ... ali i to ...
                                Ali kakav god da je ove godine je prilicno konstantan (rezulatski) , tako da eto i njega u narednoj rundi ....
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X