Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2013. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Добро усагласилисмо се да Ноле није ове године био сасвим како треба.. у финалима је био слабо фокусиран, гестикулирао са штабом, ударци непрецизни... данас је био сасвим озбиљан, није избацивао лопте у аут из чиста мира, није држао лопту у игри и чекао грешке, нападао је и погађао... ту се рафа није много питао, ма да је рафа све покушавао, био офанзиван, Ноле је узвраћао, Рафа појачавао и претеривао и наравно тада се и греши.. мислим да је Рафа играо максимално, али и он има слабу тачку, али то одиграти мораш да будеш у топ форми... кажем, за три добијена сета, ипак треба узети бонбоне....
    sigpic

    Comment


    • Сада ће Тајсон да терорише нашу Јелену?
      sigpic

      Comment


      • Evo jedne interesantne tabele koji postotak poena su osvojili Rafa i Novak na drugi servis u medjusobnim mecevima od 2009. Ako je razlika negativna onda znaci da je porazeni dobio vise poena na drugi servis. (3 meca).



        Turnir Rafa Novak Razlika pobjednik
        Bejing 2013 33 77 44 Novak
        MC 2013 31 60 29 Novak
        Miami 2011 45 70 25 Novak
        Rim 2011 25 46 21 Novak
        Rim 2012 56 37 19 Nadal
        London 2010 62 45 17 Nadal
        AO 2012 47 63 16 Novak
        Pariz 2009 46 61 15 Novak
        Madrid 2011 39 52 13 Novak
        MC 2009 46 33 13 Nadal
        USO 2010 56 44 12 Nadal
        Cincinati 2009 47 57 10 Novak
        RG 2012 53 44 9 Nadal
        Wim 2011 44 53 9 Novak
        RG 2013 60 52 8 Nadal
        USO 2013 55 48 7 Nadal
        Rim 2009 55 48 7 Nadal
        Montreal 57 54 3 Nadal
        USO 2011 42 44 2 Novak
        London 2009 50 52 2 Novak
        MC 2012 50 55 -5 Nadal
        IW 2011 57 52 -5 Novak
        Madrid 2009 50 55 -5 Nadal
        Novak je samo jednom dobio mec kad je Rafa ima preko 50% (IW 2011) a svaki put kada bi Nadal imao 45% i manje.

        Nadal nije nikada dobio mec ako je Novak ima preko 55%, a samo je dva puta izgubio ako Novak imao ispod 50%.

        To samo za sebe govori da u je u razmjenama bolji Novak.
        Last edited by NI; 06-10-13, 13:12.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Novak - Rafa

          1.
          Svako je zadovoljan sa rezultatom 6:3, 6:4 za Novaka. Laka pobjeda za Novaka ali isto tako konacni rezultat ne otkriva totalnu dominaciju. Rafa je osvoji 13% poena na returnu a Novak 37%.

          Novak je morao pobijediti kad mu je sve islo na ruku. Sve ostalo bi bila bruka. Rafa se nije obrukao.

          2.
          Kad god je Novakova dubina pala, Rafa je dosao sa vinerom. Kad je jednom poveo sa 30:15 na Novakov servis, bilo je odmah zestoki: "Vamos". Nema teorije o nekom tankanju. Da je igrao na zivot i smrt, rezultat bi bio slican jer bi Novak ubacio u 6.

          3.
          Rafa prilicno inferioran u razmjenama, Dobio je 33% na svoj drugi servis a Novak 77%..

          Bio je ravnopravan samo kad je napadao. Poslije jedne razmjene od 4 udarca koju je dobio Rafa agresivnim FH vinerom, Piter Fleming je reako: "Ovo je tip poena koje Novak mora da izbjegava." Dakle velemajstor razmjena nema sansi u razmjenama.

          Servis mu je definitivno oruzje, iako je servirao losije nego tokom americke turneje.

          4.
          Rafina dilema do kraja godine ostaje. Da izlazi na megdane Novaku u finalima i bude 100% prvi na kraju godine. Ili izbjegava finala i dade Novaku 10-15% sansi da bude prvi.
          To pod 4 si u pravu NI .
          Jer on nema sanse do kraja godine protiv Novaka ... ja jednostavno ne vidim turnir gde bi ga Nadal mogao pobediti.
          Samo ako ne bude ulazio u finala Novak ima sanse da ostane N1 na kraju sezone, (mizerne ali ipak ima- ako osvoji sve do kraja godine)
          To je dilema da li izgubiti jos 2-3 puta od Novaka i tako mu dici samopouzdanje za narednu godinu i bitneije medjusobne meceve (na GS-ovima) ili izbeci to ali biti u prilici da ne budes prvi na kraju godine.
          Ja mislim da ce Nadal ici na ovu prvu soluciju ... jer ipak je on fighter ... Videcemo...
          Da zaboravih .. sada kada nema ni Mareja do kraja godine ne moze se ipak reci da su Novakove sanse da sve poosvaja mizerne ... po meni su fine ... Federera ne treba otpisivati, ali se ja vise plasim igraca tipa Izner u dvoranskim uslovima nego Rodzera ...
          Last edited by Sandugp; 06-10-13, 14:02.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Nisam bas ocekivao da cete u prvoj Novakovoj pobjedi poceti sa pricom,odigrao je kako treba Nadal nije imao nikakve sanse Svasta Pa kako je Nadal igrao na ovom turniru govori da ga je Fonjini dobijao 6-2 i 4-1 i samo zbog glave izgubio i vi tu vadite neku statistiku ovog meca,

            Comment


            • Originally posted by FC Nadal View Post
              Nisam bas ocekivao da cete u prvoj Novakovoj pobjedi poceti sa pricom,odigrao je kako treba Nadal nije imao nikakve sanse Svasta Pa kako je Nadal igrao na ovom turniru govori da ga je Fonjini dobijao 6-2 i 4-1 i samo zbog glave izgubio i vi tu vadite neku statistiku ovog meca,
              Ako ti tvrdis da je Nadal izgubio samo zato sto nije odigrao najbolje (umor ili koji god je vec izgovor u tvojoj glavi), zasto oni ne mogu da tvrde da je Djokovic dobio zato sto je odigrao kako treba i Nadal nije znao sta da radi?
              Samo me zanima zasto je tvoje vidjenje "ispravnije" od njihovog?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment




              • Bra'o Delpo, bra'o Nole.
                Cestitke navijacima.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ako ti tvrdis da je Nadal izgubio samo zato sto nije odigrao najbolje (umor ili koji god je vec izgovor u tvojoj glavi), zasto oni ne mogu da tvrde da je Djokovic dobio zato sto je odigrao kako treba i Nadal nije znao sta da radi?
                  Samo me zanima zasto je tvoje vidjenje "ispravnije" od njihovog?
                  Cinjenica prava je,da je Nadal lose odigrao cijeli turnir.Dosao do finala obezbjedio no.1 i od prvog poena se vidjelo da ovaj mec nema nikakvog intenziteta, niti naboja,da Nadal grijesi izuzetno lagane lopte.A da je to Djokovic to vidio odigrao cvrsto sa osnovne i lagano dobio
                  Ja ne pricam da je izgubio zato sto nije igrao najbolje, niti sam to ikada spominjao,nego mi je samo to cudno ali ja budala zaboravim da Djokisti to pricaju i kada Djokovic izgubi a da ne pricaju kada pobjedi

                  Comment


                  • Originally posted by FC Nadal View Post
                    Nisam bas ocekivao da cete u prvoj Novakovoj pobjedi poceti sa pricom,odigrao je kako treba Nadal nije imao nikakve sanse Svasta Pa kako je Nadal igrao na ovom turniru govori da ga je Fonjini dobijao 6-2 i 4-1 i samo zbog glave izgubio i vi tu vadite neku statistiku ovog meca,
                    Posle svakog Nadalovog pozara uvijek ista priča
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      To je dilema da li izgubiti jos 2-3 puta od Novaka i tako mu dici samopouzdanje za narednu godinu i bitneije medjusobne meceve (na GS-ovima) ili izbeci to ali biti u prilici da ne budes prvi na kraju godine.
                      Nije to mala dilema. Vec poslije ovog meca, ona pobjeda na USO izgleda malo drugacije. Jos 2-3 pobjede do kraja godine bi dramaticno umanjile psiholosku prednost koju ima Rafa. Danas nije pobjeda bila najvaznija, koliko Rafina totalna nemoc pogotovo na Novakov servis.

                      Novak nije odgovorio na pitanje Kineskinje kada namjerava da se vrati na 1. mjesto. I reakao je da je Rafa bio najbolji ove godine do sada 'so far'. Uvjeren sam da je on u pregovorima i sa Moskvom i sa Bazelom.

                      Vjerujem da ce Rafa da taktizira. Neki turnir da ide do finala a neki ne. Jedino sam apsolutno siguran da WTF igrati punom snagom.
                      Last edited by NI; 06-10-13, 14:13.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Nije to mala dilema. Vec poslije ovog meca, ona pobjeda na USO izgleda malo drugacije. Jos 2-3 pobjede do kraja godine bi dramaticno umanjile psiholosku prednost koju ima Rafa. Danas nije pobjedna bila najvaznija, koliko Rafina totalna nemoc pogotovo na Novakov servis.

                        Novak nije odgovorio na pitanje Kineskinje kada namjerava da se vrati na 1. mjesto. I reakao je da je Rafa bio najbolji ove godine do sada 'so far'. Uvjeren sam da je on u pregovorima i sa Moskvom i sa Bazelom.
                        Ako to uradi, onda je lud
                        On treba da se skoncentrise na 3 preostala velika turnira, ako osvoji 2 od 3, ima savrsene uslove da sledece godine krene na no.1, samo je potrebno da bude strpljiv.
                        Najgluplji potez bi bio da sada odigra kao ludak, svaki turnir do kraja godine i za Pariz, a posebno London bude skroz mrtav.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Koliko se 500 tica racuna u jednoj sezoni - koliko ja znam 4 .
                          Novak ima Dubai ima sada Kinu ima Monte Karlo koji se racuna kao 500 .. znaci fali mu jos jedan na kom moze da zaraadi bodove. Sada ne znam kako se gleda DC kao zamena za turnir od 500 ili od 250 ? Jer Novak ove godine nema niti jedan 250 turnir...
                          Ne bi bilo lose Bazel da igra pogotovu ako se i Nadal pojavi tamo.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Koliko se 500 tica racuna u jednoj sezoni - koliko ja znam 4 .
                            Novak ima Dubai ima sada Kinu ima Monte Karlo koji se racuna kao 500 .. znaci fali mu jos jedan na kom moze da zaraadi bodove. Sada ne znam kako se gleda DC kao zamena za turnir od 500 ili od 250 ? Jer Novak ove godine nema niti jedan 250 turnir...
                            Ne bi bilo lose Bazel da igra pogotovu ako se i Nadal pojavi tamo.
                            On mora da odigra minimum 4 500tice da ne bi dobio one kaznene 0, ali kad ispuni taj uslov, onda se gleda najboljih 6 turnira iz serije 250 i 500.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Tacno Bojana ali ima ih 3 za sada ako ne bude igrao Bazel ostace na tri. Zato ja pitam kako se DC racuna ?
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ako to uradi, onda je lud
                                On treba da se skoncentrise na 3 preostala velika turnira, ako osvoji 2 od 3, ima savrsene uslove da sledece godine krene na no.1, samo je potrebno da bude strpljiv.
                                Najgluplji potez bi bio da sada odigra kao ludak, svaki turnir do kraja godine i za Pariz, a posebno London bude skroz mrtav.
                                Mislim da se to neće desiti, neće trošiti energiju na manje turnire, već će da se čuva za ono najbitnije!
                                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                                Comment

                                Working...
                                X