Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2013. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ok, Fed nije sportista, Nadal je zlatan decko, a sad izvini, moram da odem da se ispovracam posto je to izazvao tvoj post
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Sve je to tenis

      Comment


      • Prle!

        Omalovazanje lika i djela Nadal? Koja formulacija. Nisam je cuo godinama.

        Pretpostavljam da smatras da su forumasi neobjektivni preme Nadalu. Vecina jeste, ali to je tako za svakog igraca. Navijacki. Ja ne mislim da sam neobjektivan prema Nadalum a jedino za sebe mogu odgovarati.

        O Nadalu najbolje govore njegovih 13 GS-ova. I ako bih opisivao Nadala u jednoj recenici bilo bi ona bi bila: “Medju 3-4 najveca igraca u istoriji, do kraja karijere mozda i bude najveci, i definitvno najveci sampion.”

        Ali ovo je sportski forum. Mi idemo u opisu dalje od jedne recenice.

        2.
        Konkretni primjeri: Pecner Uimbldon, DP Uimbldon 2011, Federer Uimbldon 2008, Rosol Uimbldon 2012, Djokovic RG 2012, Ferer RG 2013…

        3.
        MTO je namijenjen odredjenoj svrsi. Mnogi ga zlopotrbljavaju. Nije Nadal jedini. Ja sam mislio na to kad se zaleti u Rosola, kao slucajno, kad nece da izadje na teren iako je kisa prestala, a organizatori su kukavice (ili pi…) da ga diskvalifikuju, kad nastavi da igra po kisi jer to njemu odgovara a glavni sudija je kukavica da kaze: “Rafa cekamo da kisa stane.”, da izaziva sukobe da bi prekinuo ritam, da oteze da bi prekinu ritam protivnika itd. U to ubrajam i vjesto koristenje povrede koljena, i na terenu i izvan terena.

        Sve su to provokacije.

        4.
        Je li Rafa najgori? Ne. Beker je bio najgori. Mekinro je rekao da je kasalj bio najbolji Bekerov udarac. Mekinro sigurno nije bio cvjecka u tom pogledu. Beker je inace rekao da je njegov nabolji udarac bio posmatranje protivnika.

        Federer je promijenio Novaku rucnik i izbacio ga iz takta na par gemova. Novak je sigurno probao da uspori protivnike… Kao sto rekoh Rafa spada medju najgore ali daleko da je jedini.

        Kad je Rafa izbio na turu, ponasao se sasvim drukcije. Kako je postajao zvijezda i vidio da moze, ponasao se gore i gore. Isto je bilo i sa Mekinroom i Bekerom. (Novak ima drugu tendeciju, da popravlja svoje ponasanje. Bolje bi mu islo da je malo vise dobio od Srdjana.) Mekinroa su Australci diskvalifikovali na GS-u. Bekeru je to mnogo teze islo protiv Amerikanaca. Ima ponekad prednosti ako si Amerikanac.

        5.
        Inace, nemoj da mijesas dvije teme. Fabiovo ponasanje i Rafino ponasanje. Oni su danas igrali mece, ali to ostaju dvije razlicite teme.
        Last edited by NI; 04-10-13, 10:06.

        Comment


        • Prle ako mislis da vodis neku diskusiju o tome bolje prestani Vidis da hoce da povraca odmah,ima li smislu tu nastaviti ista

          Comment


          • FC, ti si rekao sta god NI da kaze lose o Nadalu, ti ces to sa uzivanjem procitati i pozdraviti, nesto ne vidim takav post
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              ok, Fed nije sportista, Nadal je zlatan decko, a sad izvini, moram da odem da se ispovracam posto je to izazvao tvoj post
              Šta se bona pališ bezze, ko da sam ti zjenicu oka dirnuo, a ne postavio stvari iz samo malkice drugačije perspektive.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                FC, ti si rekao sta god NI da kaze lose o Nadalu, ti ces to sa uzivanjem procitati i pozdraviti, nesto ne vidim takav post
                Rekao sam da cu ga procitati sa uzitkom,nisam rekao da cu pozdraviti.Samo me fascinira tvoj stav u ovakvoj raspravi i reakcije na razlicita misljenja,nevjerovatno

                Comment


                • Nisi .....
                  kada hoće da te dotuku
                  a ti obavezno napraviš frku
                  nisi .....
                  kada sve kontroli izmiče
                  tebi se na sudiju viče
                  nisi .....
                  kada vidiš da ti se loše piše
                  meč prekineš zbog navodne kiše
                  nisi .....
                  kada počneš da pucaš
                  protivnika lopticom kucaš
                  nisi .....
                  kada se protivnik na mrežu peca
                  sudiji trčiš da ga keca
                  nisi .....
                  kada te u meču muči nešto
                  razvučeš servis vrlo vešto
                  nisi .....
                  kada kompleksa nemaš
                  dok gaće otpozadi spremaš
                  nisi .....
                  kada te protivnik mlavi
                  doktora zoveš da te zabavi
                  nisi.....
                  kada ti flašice ruše
                  pogledom ubijaš, rastavljaš od duše

                  nisi to što neki vele
                  niti si šampion planete cele.
                  Last edited by pecaros; 04-10-13, 12:43.
                  sigpic

                  Comment


                  • Divi ovog iznad sviju ti

                    Comment


                    • Federer na prste jedne ruke moze izbrojati koliko je MTO-ova uzeo. Djokovic ih je uzimao, ali je masu izgubio posle toga. Nadal je pobijedio u 95% meceva nakon uzetog MTO-a. Covjek to radi ne bi li razbio protivniku momentum, ja od kad pratim tenis, a pratim ga dugo prljavijeg(ovo ne mislim, ovo je previse blago, ali moram biti politicki korektan) igraca vidio nisam.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ljudi, necemo saznati ni nauciti nista novo iz ove suplje price...manimo se corava posla

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Ljudi, necemo saznati ni nauciti nista novo iz ove suplje price...manimo se corava posla
                          Duhovit si, brzo mislis, uz to si diplomata!

                          Comment


                          • Ma nema tu sta da se prica, on se izivljava i to mu prolazi. Em se dopinguje, a dokazi spaljeni, em je siledzija na terenu i zasticen je kao bijeli medvjed.
                            sigpic

                            Comment


                            • @ NI

                              1. Očito različito tumačimo riječ provokacija.

                              2. Ja, ti, neko treći ne možemo da vidimo kada neko zloupotrebljava MTO.

                              3. Uzimanje MTO-a nije nesportski potez. Ako Federer kaže da tih Nadalovih 5 minuta neće ništa bitno promijeniti što se tiče njegovog fizičkog stanja, onda ne bi trebalo ništa mijenjati ni što se tiče psihičkog stanja njegovog protivnika.

                              4. Potenciranje priče da je igrač izgubio zbog protivničkog MTO-a i razbijanja ritma je ništa drugo do omaložavanja, relitiviziranja i osporavanja ostvarene pobjede jednog igrača.

                              5. Ovdje je uvijek bila dobra zajebancija, imamo i pjesnike, nadam se da ćemo u skorije vrijeme naći nekog koji poznaje poeziju zvanu 'Haiku', ta mi je oduvijek bila draga.
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Ja sam se jako iznervirao, a nisam ni gledao mec. I sad mi umjesto da komentarisemo festival brejkova izmedju Berdycha i Isnera mi pricamo o Nadalovom jednom te istom potezu. A ovo je milioniti put da je istu stvar uradio. Bice od sledece ili one tamo nedelje pravi broj 1, veliki, veliki sportista.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X