Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta ti je fudbal, do juče čovek teran govnjivom motkom iz kluba, danas isti taj čovek nosi amblem heroja...

    Tek je krenulo, sećam se kad je mali Murinjo uzeo Zvezdu nakon suza Roberta, pa jedva ispadne od Bordoa na glupost Bajkovića....svi to Murinjo majstore, a posle.....ostalo je istorija.

    Comment


    • Nije teran zbog fudbala vec zbog drugih stvari. Sto se Murinja tice on ovakvu ekipu nije imao, a ni ovakav zreb tako da ne vidim bas nikakvu slicnost Save sa njim.



      Bice velika borba u Malatiji ali ako nesto Milosevic nikad nije dozvolio to je da se igraci opuste u bilo kom momentu. Vrlo vazno je da prvi damo gol, a posle cemo imati vise prostora da ih dotucemo. Mada ni 0-0 do nekog 60-70 minuta nije los rezultat (mada gledajuci ovu ekipu dacemo mi ranije makar i kolenom) jer ce oni pred kraj svakako morati da napadnu, a tu lezi sansa u nasim igracima koji znaju odlicno da istrce kontru.
      Na stranu sve takticke i tehnicke stvari....najveca snaga ove ekipe je preporodjeni mentalitet od kad je Savo dosao. Veliki fokus, pozrtvovanost, agresija, zelja da se nadigravamo sa protivnikom bez straha, zelja da uvek postignemo gol koliko god da nam odgovara rezultat i koliko god da ssmo umorni.....to me najvise raduje i tera da budem optimista.
      Last edited by tamonajugu; 09-08-19, 15:03.

      Comment


      • Ja i dalje mislim da je Milosevic ljigavac od coveka,nemam sta da mislim to je dokazano,ali me iznenadio kao trener,mislio sam da je novi Krstajic ali izgleda da je covek stvarno ucio u Engleskoj za trenera a ne kod bata Djore. Ta utakmica sa Malatijom je najbolja utakmica Partizana jos od one protiv Reala za vreme Mateusa,sve u medjuvremenu je bilo jadno i bedno sto se igre tice,ovako se bori i igra za Partizan.

        Comment


        • To za bata djoru se apsolutno slazem jer svako ko se skolovao u Srbiji za trenera on robuje nekoj defanzivnoj filozofiji koja je sama po sebi neambiciozna tako da kad se neki nas trener osloni samo na to sto su ga ucili onda je to muka teska. Postujem Nikolica i Stanoja ali i oni su deo te skole s tom razlikom sto su imali kliker da motivisu ekipe i da ih na tom mentalnom nivou uzdignu. Imali smo dosta dobrih utakmica i posle Mateusa ali je problem sto se to desavalo previse retko, a sa Milosevicem se nazire neka konstanta u pravcu stvaranja zaista ofanzivnog Partizana, a tako nesto stvarno duugo nismo imali i meni nikad nije bilo logicno da kad zamislim ili kazem "Partizan" pomislim na ekipu koja igra 3-5-2 ili 4-2-3-1 sa gomilom defanzivno orijentisanih igraca i ceka gresku protivnika ceo mec i zato me raduje ovakav ofanzivan i nasrtljiv Partizan koji nista ne ceka vec sve sam uzima od protivnika.

          Mi smo juce izdominirali Malatiju i po posedu lopte i po sutevima na gol odnosno po sansama - https://www.uefa.com/uefaeuropaleagu...ics/index.html Steta sto nema na uefinom sajtu da se vidi kakav je procenat tacnih dodavanja i slicno, mislim da smo i tu ostvarili boljitak u odnosu na recimo period sa Djukicem kad smo imali po proseku oko 65% tacnih dodavanja i bilo medju najnepreciznijim ekipama po pas igri iako smo prosli u 1/16 finala LE
          Last edited by tamonajugu; 09-08-19, 15:50.

          Comment


          • To pod Djukicem,Stanojevicem je cista sreca i kvalitet jednog igraca kakav je Kleo,mi nikakvu igru nismo imali. Ovo sad pod Milosevicem je konacno ono kako uvek Partizan treba da igra,agresivno,brzo,pas u prostor,iza ledja odbrani,brz dupli pas,sve smo to imali protiv Malatije,sad samo treba ponavljati takve partije,ali realizacija mora da bude mnogo bolja,ne moze se stalno praviti 6.7 sansi posebno protiv jacih protivnika,2-3 sanse i moraju da budu golovi.

            Comment


            • Ma moze sto ne moze svako je ranjiv samo je pitanje okolnosti. Ovo je tek pocetak pravicemo jos vise sansi kad se ekipa jos bolje uigra.
              Moram da pomenem Ostoju...neverovatno koliku energiju taj covek daje ekipi, culo se do zapadne tribine kako urla na igrace ispred sebe da pokriju i da budu agresivni, stalno ih bodri i cim je on izasao zbog povrede primismo gol nije imao ko da podvikne malo da se igraci bolje postave previse smo lezerno pristupili tom korneru i valjda ce Savo to srediti u analizi meca.

              Comment


              • Nažalost jedna tužna vest. Preminuo je legendarna Partizanova beba Fahrudin Jusufi.

                R.I.P.

                Comment


                • Neka mu je vecna slava i hvala mu.

                  Comment


                  • Comment


                    • Imao sam priliku da ga upoznam, veliki igrac, pocivaj u miru majstore.

                      Comment


                      • Pogledajte tu kontrolu lopte i eksplozivnost, promenu pravca sa loptom, agresivnost, kombinatoriku...pa ovi bi i danas mogli da se nose sa najjacim klubovima Evrope, a uz moderan profesionalniji pristup fudbalu mozda bi ih i prestigli.

                        Comment


                        • Interesantan tip. Savo je okupio mnogo kvalitetan strucni stab.

                          Comment


                          • "Najbolji Bek
                            Jusufi je najbolji bek u istoriji Partizana, tu dileme nema. Nisam imao tu srecu da ga gledam ali sam pricao sa dosta bivsih Partizanovih igraca, kao i poznavalaca fudbala. Svaka cast! I da zlo ne cuje, Partizan se ispostavio kao nesta najjugoslovenskije iz SFRJ i mnogo mi je drago zbog toga. Svi ti divni ljudi su bili i ostali Partizanovci prije svega, bez ijednog, i najmanjeg incidenta, prozivanja, necega ruznog."

                            "Baš mi je drago da ste napisali nešto o "Julki", kako su ga zvali njegovi saigrači, fudbalskoj veličini - Fahrudinu Jusufiju, jednom od najboljih naših i svetskih bekova, fudbalera. Svojim znanjem, zalaganjem, borbenošću, skromnosti i ugledu može da bude primer za sve sportiste, da nije zaboravljen. Godinama o njemu niko ništa nije napisao. Mi koji smo ga gledali vrlo rado ga se sećamo."

                            "niko ne priča, da je čak i udario temelje jedne ekipe partizana i kao trener...mada su drugi, pokupili kajmak..."

                            "Julka je najbolji bek u istoriji Yu i srpskog fudbala! Tu nije bilo niti ima dilema! Svet je u njegovo vreme znao da je najbolji svetski par bekova bio Jusufi i Snelinger! A julka je u nasoj reprezentaciji najvise igrao sa takodje sjajnim igracem, Durkovicem. Istina, imala je Yu i Srbija jos velikih umena na tim pozicijama, da pomenem samo Boskova, ali Julka ostaje najbolji i neponovljivi! Dok je Partizana i srpskog fudbala Fahrudin jusufi ce biti pisan velikim i zlatnim slovima!"

                            Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                            Last edited by La Jugoslavia; 09-08-19, 22:41.
                            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                            Comment


                            • "Fudbalski gren-slem

                              U tenisu postoje četiri turnira, koja su iznad svih ostalih i objedinjava ih naziv gren-slem. U fudbalu bi to mogli da budu svetsko prvenstvo, evropski šampionat (na početku Kup nacija), olimpijske igre i Liga šampiona (ranije Kup šampiona). Fahrudin Jusufi u tom fudbalskom Gren slemu ima učinak kakvim ne mogu da se pohvale ni najveći fudbaleri: tri finala i jedno polufinale. Bio je prvi na olimpijskim igrama (Rim, 1960), drugi u Kupu evropskih nacija (Pariz, 1960) i Kupu evropskih šampiona (1966) i četvrti na svetskom prvenstvu (Čile, 1962). Istovetan učinak od naših imaju samo još Milutin Šoškić i Milan Galić, takođe legende Partizana."

                              Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • "Jusufi dobro zna o čemu govori, jer je svedok toga bio i dok je igrao i kad je bio trener Partizana. Ali, kako kaže, bilo, pa prošlo.

                                I još jedna preporuka čoveka, koji je video kako se stvaraju veliki timovi i u Jugoslaviji, i u Nemačkoj:

                                – Mi danas za male pare prodajemo mlade igrače. Time se zadovolje nečiji sitni interesi, ali to nije dobro za naš fudbal. Mlade igrače možemo da zadržimo, samo im treba objasniti da je za njih bolje da odavde odu kao veliki igrači. Svi iz moje generacije, ne samo iz Partizana, nego i iz Crvene zvezde i OFK Beograda, otišli su da budu glavni igrači u svojim novim klubovima. Nekada su i propisi bili drugačiji, nije moglo da se ode iz zemlje do 28. godine, ali ne treba da se žuri ni sada. Treba otići kad se sazri, kad se o novcu razumnije razmišlja, kad deca pođu u školu, kad ostane još nekoliko godina karijere da se obezbedi egzistencija."

                                Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X