Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aleksandar Stanojević nastavlja da niže uspehe u Kini. Bivši trener Partizana predvodio je Peking Guoan do pobede nad Hirošimom u azijskoj Ligi šampiona (2:1).

    Stanojević kaže da je rasterećen u novom klubu, jer nema pritisak od Uprave, al ii da žali što nije uspeo da dovede Klea i Dijaru. Takođe, priznaje da ne može bez crno-belih, koje uz saradnike zdušni prati i bodri iz daleke Kine.
    “Odigrali smo jednu izuzetno dobru utakmicu i zasluženo odneli bodove iz Hiro{ime. Velika pobeda ne samo za Peking, već i za kineski fudbal, jer se ovde uspesi protiv japanskih klubova posebno vrednuju, cene i najduže pamte”, kaže Stanojević za MOZZART Sport .

    Stanojević protiv Hirošime nije dočekao kraj meča na klupi Pekinga.
    “Ovo mi je drugi crveni karton u trenerskoj karijeri. Nadam se i poslednje isključenje. Prvo sam zaradio prošle godine, dok sam vodio Dalijen Aerbin i to baš protiv mog sadašnjeg kluba. Ovog puta sam ranije otišao s klupe zbog napuštanja restriktivnog prostora. Nisam se dugo zadržao van njega, svega nekoliko sekundi, ali me je sudija poslao na tribine. Priznajem, bio sam u čudu, jer me nije upozorio ili opomenuo pre toga, kako je običaj u takvim situacijama. No, očigledno ovde važe strožija pravila, kojima ću morati da se prilagodim”.

    Peking Guoan odliča u azijskoj eliti…
    “Krenuli smo odlično, čak preko naših očekivanja. Već smo osvojili četiri boda ili bod više nego u celoj grupi prošle sezone. Uz to smo slavili prvu pobedu u LŠ posle tri godine i remizirali s Pohangom u prvom kolu, što je najveći uspeh kluba u duelima s ekipama iz Južne Koreje. Trenutno smo na deobi prvog mesta sa uzbekistanskim Bunjodkorom, gde bismo naravno voleli i da ostanemo. Ali, biće vrlo teško. Naše je da probamo da prođemo u sledeću fazu, mada nemamo taj rezultatski pritisak od uprave”.

    Razlika između azijske i evropske Lige šampiona je drastična…
    “Azijska Liga šampiona nije slaba kako se možda misli u Evropi, ali jeste kvalitetom daleko od one koju organizuje UEFA. Njena specifičnost su velike razlike u stilovima igre učesnika. Protivnici su toliko drugačiji, da nijedna priprema utakmice ne liči na drugu. Stalno se nečemu prilagođavaš”.

    Stanojević se nada da će imati uspeha na svim frontovima…
    “Uvek je dobro kada pobedom kreneŠ u neko takmičenje. A, još lepše kada to učiniš pred svojim navijačima. Pekingovi su brojni i vrlo odani, pa je klub prvi po gledanosti u Kini, a drugi po posećenosti kada igra kao domaćin u celoj Aziji. Stadion je unapred rasprodat. Za celu sezonu. Svi navijaju, a tribine se zelene od šalova. Divno je bilo u takvom ambijentu voditi ekipu do pobede. Daće Bog da im priredimo što više razloga za slavlje. Ne samo kod kuće. Videćemo, sezona je duga, liga velika i s puno bogatih i ambicioznih klubova, a naš tim u fazi tranzicije. Imamo dosta starijih igrača, kojima je teže da drže visok ritam. Najbitnije je da budemo stabilni. S formom i rezultatski. I ljudi koji vode Peking to očekuju od nas. Drago mi je što su dobro krenule i moje kolege Radomir Antić i Dragomir Okuka sa njihovim klubovima".

    Bivši trener partizana ne krije da žali zbog nemogućnosti da angažuje Klea i Dijaru.
    “Poznato je kakvi su igrači Kleo i Dijara i koliko ih cenim. Hteo sam da ih dovedem, ali sticajem okolnosti ti transferi nisu realizovani u ovom prelaznom roku. Ko zna, možda nam se na leto opet ukrste putevi. Dotle im držim palčeve u Japanu i Turskoj".

    Bez Partizana se, ipak, ne može…
    “Pratim sve što radi moj Partizan, a kada mi vremenska razlika i obaveze dozvole volim da gledam prenose utakmica. Kao protiv BSK-a, kada smo moji pomoćnici Kuljanin i Pandurović i ja napravili sedeljku kod mene u stanu i kao pravi navijači uživali u pobedi naših crno-belih. Drago mi je što igraju još bolje nego prošle sezone, što su agresivni, efikasni i, posle tri kola, bez primljenog gola. Što prave rezultate i u isto vreme afirmišu mlade igrače iz naše škole. Titula je opet naša, tu nema zbora”, zaključuje Stanojević.
    Ti si prvi trener Stanoje
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • Radi dobar posao tamo po Kini samo voleo bih da dobije neku Evropsku ponudu i predje ovamo. Ne mora biti nesto specijalno, eto nesto kao Prosinecki tipa Kajzeri. Nek ima normalne uslove za rad i onda da vidimo sta covek stvarno moze. Kina ipak nije parametar, tamo Okuka i Tumba izdominirali.
      sigpic

      Comment


      • http://kapiten.rs/fudbal/partizanov-porodicni-dan/

        Sneza je sigurno jedna od najboljih stvari koja nam se desila u zadnjih par godina.
        sigpic

        Comment


        • Sneza kidalica

          Zbog njene ideje je bilo 8-10 'iljada na JNA

          Comment


          • Stvarno radi dobar posao, ustvari jedina je u klubu koja nesto radi.

            Ovo su radili i ovi preko te nabili posetu, naravno pozdravljam to i svaka cast. Red je da i mi to uradimo, jedino sto nas jebe podeljen Jug ali Zabranjenih je sve manje i vise nemaju tu paznju koju su imali jedno vreme. Ignore samo i to je to, a Jug se ovog proleca malo popravio u odnosu na prethodnih godinu dana. Na kosarci isto opet bolje nego sto je bilo.
            sigpic

            Comment


            • Ma jacamo na svim frontovima

              Comment


              • Originally posted by Ljuba90 View Post
                Ma jacamo na svim frontovima
                Kako ne, sve po Djurinom petogodisnjem planu.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by S-Nash View Post
                  Radi dobar posao tamo po Kini samo voleo bih da dobije neku Evropsku ponudu i predje ovamo. Ne mora biti nesto specijalno, eto nesto kao Prosinecki tipa Kajzeri. Nek ima normalne uslove za rad i onda da vidimo sta covek stvarno moze. Kina ipak nije parametar, tamo Okuka i Tumba izdominirali.
                  Mora se negde poceti a ja mislim da Kina uopste nije losa , ima izazov , vodi ubedljivo najveci klub u Kini , ako prodje grupnu fazu u LS to ce biti veliki uspeh jer od 4 koliko klubova iz Kine igra u LS obicno 1 prodje dalje Dobro je poceo , u ligi dobio prvo kolo , ako uzme titulu u Kini bice uspeh uzeti titulu pored strucnjaka poput Lipija,Antica,Batista,Okada
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Tumba je tamo dominirao zaboga, radi on dobar posao ali smesno je to. Valjda mu dodje neka ponuda odavde i da vidimo kraj price konacno, smorilo je.
                    sigpic

                    Comment


                    • Voleo bih da Stanojevic dobije angazman bilo gde u Ligi Petice, najvise bih zeleo da to bude Primera pa da vidimo gde je on u odnosu za Djukica koji je trenutno najbolji trener u Srbiji.Covek radi dobar posao u Valjadolidu, sigurno se nece boriti za opstanak pod uslovom da ne dodje do ozbiljnijeg pada.Ko zna, mozda uskoro preuzme jaci klub od Valjadolida.Ne znam za vas, ali po meni smo igrali mnogo lepsi fudbal dok nas je vodio Djukic nego Stanojevic, a obojicu cenim kao trenere.

                      Comment


                      • Originally posted by Maric91 View Post
                        Voleo bih da Stanojevic dobije angazman bilo gde u Ligi Petice, najvise bih zeleo da to bude Primera pa da vidimo gde je on u odnosu za Djukica koji je trenutno najbolji trener u Srbiji.Covek radi dobar posao u Valjadolidu, sigurno se nece boriti za opstanak pod uslovom da ne dodje do ozbiljnijeg pada.Ko zna, mozda uskoro preuzme jaci klub od Valjadolida.Ne znam za vas, ali po meni smo igrali mnogo lepsi fudbal dok nas je vodio Djukic nego Stanojevic, a obojicu cenim kao trenere.
                        Jaci Djuka sigurno ali voleo bih ovog da vidim u ozbiljnijoj ligi da se vidi od cega je i sta moze, da se prica o njemu zavrsi jer mnogo je smorilo.
                        sigpic

                        Comment




                        • Samo nek' on titule redja!

                          Comment


                          • Djukic je imao sasvim dobru igracku karijeru, ostao u Spaniji da se usavrsava, dok je Stanojevic ucio od Djukica tako da je Djuka tu automatski u prednosti. Takodje je imao svez, rekonstruisan tim, sa novom upravom, Tomic sa stvarno dobrim radom, jake prijateljske utakmice. Krenuo je od nule, bukvalno bez ocekivanja, Joveta, Dijara, Zuka, Moreira. Secam se kako je insistirao na Moreiri i da mu daju pare koje je trazio a ne da ga vracaju tri puta sa aerodroma... Ali ostace upamceno da je Djuka vratio ne navijace nego gledaoce na stadion, istok i zapad su bili popunjeni ne pljuvacima kao sada vec su ljudi su dolazili da gledaju fudbal... Od kada ja pratim to je najbolji Partizan u svim segmentima FK, ali naravno nije trajalo dugo...

                            Comment


                            • Iz godine u godinu sve lakse i lakse osvajamo titulu.
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment




                              • Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X