Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I ovakav biser nama sedi na klupi , crni Stanojevicu , pored ovakvog bisera nama L.Markovic i Scepovic igraju napad , otvori se zemljo da Stanojevic propadne

    EDIT : Evo jos jedan gol bisera , zemljo otvaraj se
    Last edited by Mr.M; 28-08-11, 20:55.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • Iako sam za to da se svi redom isteraju iz kluba ja sam danas navijao za moj Partizan. Da imamo iole mozga napunili bismo do vrha Jug i 5 minuta terali upravu a 40 minuta navijali kao besni tako svako poluvreme ali opet koliko god velika govna u fotelji bila odakle vi koji god da ste sa istoka mislite da imate prava da se nadglasavate sa Jugom opet ko god i na njemu i kakav god bio. Pa svi koji su pevali uprava napolje zivotom garantujem da za vreme bilo koje utakmice celih 5 puta otvore usta da daju podrsku ali zato kad treba da se pljuje svi su odmah tu. Nista vam sladje nema nego pljuvati po bilo cemu pa komentari ljudi sa istoka i zapada kada Partizan ne zna nista su nesto najgore sto se igde moze cuti, ta kolicina mrznje i prezira koja ne znam odakle dolazi. Zato nam i jeste ovako kako nam jeste. Oni najiskusniji najprekaljeniji Grobari koji su 30 i vise godina na stadionu od obesti i nesrece u ovoj drzavi su postali masina za smisljanje i izgovaranje najodvratnijih psovki i povika prema svojim ljubimcima i prema svom klubu. Bagru treba oterati ali niti ste je vi sa bocnih tribina ikad terali niti cete je ikad terati, sram neka vas bude zbog toga sto ste Stefanu Markovicu nasem klincu gol zacinili povicima uprava napolje umesto da ste se skupili pa Djuri ispred kuce pa ovom ispred kuce pa se tamo derite i vristite a na stadionu navijajte za one koje volite(mada i to je pitanje koliko je istina). Nek vas je sram.

      Uprava napolje! Napred Partizan!

      Comment


      • Bravo Partizane!

        E ovo je vec napredak!

        Samo se nadam da je Stanoje shvatio da su Dijara i Edu nasi najbolji napadaci.Bravo za malog Lazara,ali jos on mora da uci,bice svakako koristan ove sezone.
        Jedan je Obradovic Zarko!

        Comment


        • Originally posted by Miko View Post
          I ovakav biser nama sedi na klupi , crni Stanojevicu , pored ovakvog bisera nama L.Markovic i Scepovic igraju napad , otvori se zemljo da Stanojevic propadne

          EDIT : Evo jos jedan gol bisera , zemljo otvaraj se
          Nema on bre snage za vise od pola sata ali i ovakav rovit je klasa za sve ostale napadace zajedno.

          Stanojevic: ''Djura laze''
          http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=537977
          Last edited by milanche; 29-08-11, 00:23.

          Comment


          • Tako je bre...mars u PM. Samo gazite momci,ne slusajte kompleksase sa istoka,severo-istoka,zapada,severo-zapada. Ispali smo iz Evrope i sta sad da se ubijem.Hocu boli me uvo.Sad cu bre jos vise da volim ovaj cudan klub i da se radujem nabijanju u TSL (khm,khm,Chava golman). Docice opet liga sampiona,docice opet neki Savic,Cleo,Moreira.Vukic i co. ce da odu. Ali mi cemo uvek ostati.

            Napred Partizan.Napred Lazar Markovic.Napred ubica.Napred Edu.Napred VOLKOV!

            Comment


            • Samo napred Partizane, nama nista tesko nije, i kad srce jednom stane, znaj na nebu verno ti je!

              Comment


              • Mvp sta mislis o ovakvoj formaciji : Stojkovic-Aksentijevic,Markes,Ivanov,Volkov-Medo,Lola,Kapiten-Markovic,Edu,Diara?

                Comment


                • Originally posted by Ljuba90 View Post
                  Mvp sta mislis o ovakvoj formaciji : Stojkovic-Aksentijevic,Markes,Ivanov,Volkov-Medo,Lola,Kapiten-Markovic,Edu,Diara?
                  Licno sam za Rnica i Markesa na stoperu jer ako njega treba da vidimo pre bih menjao Bugarina koji je po meni losiji prilicno igrac od Rnica. da igramo 4 3 3 ali pod uslovom da to desno krilo bude Tomic a levo Babic/Babovic/Manga. Napred bih i dalje voleo da vidim nikoga drugog sem Scepovica. iza njega bih igrao sa Saletom a od protivnika zavisi da li bi se igralo sa 2 ili 3 spica, ali sam jedno siguran da nam trebaju klasicna krila a ne kontra krila, pa Aksentije+Neca i Volkov+Babovic to bi stvarno licilo na nesto razvukli bismo protivnika ne bismo se mucili pobijanjem kroz sredinu...

                  Comment


                  • Ma mozemo mi da mastamo koliko hocemo...ali verujem da se nece igra mnogo promeniti

                    Inace cuo sam da ce Sale sutra u 12 da napravi neki picvajz,a ja bas u to vreme imam ispit

                    Comment


                    • Originally posted by Ljuba90 View Post
                      Tako je bre...mars u PM. Samo gazite momci,ne slusajte kompleksase sa istoka,severo-istoka,zapada,severo-zapada. Ispali smo iz Evrope i sta sad da se ubijem.Hocu boli me uvo.Sad cu bre jos vise da volim ovaj cudan klub i da se radujem nabijanju u TSL (khm,khm,Chava golman). Docice opet liga sampiona,docice opet neki Savic,Cleo,Moreira.Vukic i co. ce da odu. Ali mi cemo uvek ostati.

                      Napred Partizan.Napred Lazar Markovic.Napred ubica.Napred Edu.Napred VOLKOV!
                      Tako je care!!!!!!!!!!!!
                      Jedan je Obradovic Zarko!

                      Comment


                      • I kada nisi prvi ti , i kada se cuju zvizduci , i tada cu PARTIZANE znaj da te volim ja !!! - Evropa

                        Za sampione drzave cele , za Crno-Bele , za Crno-Bele... Slavice se titula ... Partizan je sampion ... Peva cela Srbija ... Ti si ponos grada moga , ti si ponos Beograda , ti si ponos zemlje moje , ti si ponos SRBIJE ! Napred PARTIZAN ! - JSL
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Jeste bilo tuzno ali da je najmanja poseta koju si ti video a racunam da si dugo dugo na stadionu je glupost. Ne secas se pesme 60 grobara i 100 redara? Ne secas se kasnih devedesetih kada su sve utakmice osim derbija bile pracene sa ispod 1000 gledalaca? To si zaboravio? Ko je to doveo na nivo najboljih dvoranskih navijaca na svetu, i na nivo da smo se za poslednjih 5 godina bar 3,4 puta posteno popisali po ciganima na par derbija, plus nekoliko sjajnih izdanja na proslavama raznih trofeja u fudbalu i naravno finale kupa protiv Vojvodine navijacki nastup koji rupa nije dozivela? Alkatraz. Koliko god da ih neko ne voleo i pripisivao im razne gluposti, izdigli su oni Jug na jedno mesto koje je do skoro sijalo, dok nekim psihicima, bivsim robijasima, i osvedocenim narkomanima nije ponestalo para i dok nisu poceli da laju, kenjaju, sire neverovatne gluposti, pale kafice itd... itd... Iako nikada u svom zivotu nisam ni razgovara ni sa kim ko pripada bilo kojoj grupi moram da stanem u odbranu sipke na Jugu i da kazem da je najlakse nabiti se u masu i srati, tesko je uzeti sabrati 2 i 2 i dobro razmisliti o tome sta je i kako je. Bottom line svega je da ce ljudi kao ja uvek biti na Jugu bio glavni Alcz bio SF Front YB ili koja god Grobarska frakcija u buducnosti bude bila tu ali da ce se ovih nekoliko godina Alkatraza prepricavati i prepricavati, izuzetnih snimaka je toliko koliko se izbrojati ne moze i svi ih gledamo sa ponosom i suzama u ocima. Nemojte biti zrtve jeftine propagande razmislite pa kako odlucite ali makar razmislite. Volite Partizan vise nego sve na svetu i sve ce sigurno biti u redu.

                          Comment


                          • Sada ide pauza od 14 dana , valjda ce se shvatiit gde se gresilo ,sta treba popraviti i da krene DOMINACIJA u JSL i da se slavi 5 titula i do godine Liga Sampiona
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • Bata za MONDO: Đurić će upropastiti Partizan!
                              0 komentara OdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 07. oktobar 2009. 21:57 > 22:56
                              "Bojim se da čovek ne dovede klub na rub egzistencije, pa da onda kaže: 'E, ja žurim, a ti se jebi Partizane'", u svom stilu je pričao Zoran Bata Mirković tokom intervjua za MONDO

                              "Nemojte me razvlačiti po medijima kada odem", zamolio je Zoran Bata Mirković ostale čelnike Partizana kada im je tri dana pre meč sa Rilom prošlog jula, na startu kvalifikacija za Ligu šampiona očitao dvadesetominutnu bukvicu na Upravnom odboru i ujedno podneo ostavku.

                              Isprva, javnost za Mirkovićevu ostavku nije ni saznala, najviše zbog toga što je tada već bivši potpredsednik odlučio da ne otkriva detalje svog govora pred UO.

                              I, Bata nije pominjan do skoro...

                              Kao i mnogo drugih stvari u prošlosti, sve bi se nekako zataškalo i zaboravilo da u utorak, 6. oktobra, Đurić na insistiranje novinara posle sastanka UO nije naveo tri stvari zbog kojih je sve "puklo". Prvi čovek crno-belih je, komentarišući Mirkovićevu, ali i ostavku drugog potpredsednika Gordana Petrića pre nekoliko dana "uživo" pred kamerama SOS kanala, prvo rekao da su "u pitanju lični razlozi".

                              Ipak, kasnije je naveo da su "hteli da smene člana UO Dragoljuba Vukadinovića, jer je kritikovao bivšeg trenera Slavišu Jokanovića", potom da su "za Jokanovića tražili ugovor na tri godine", a da je sve puklo kada "su pod tačkom razno na UO predložili da Predrag Mijatović dođe u klub", na šta im je, prema Đurićevim rečima, "potpredsednik Mile Jovičić rekao da nije u redu da se o tome raspravlja na taj način"...

                              "Kada sam pročitao, bio sam u šoku da se neko bavi mojim imenom i dalje, a lepo sam ih zamolio da me ne razvlače...", počeo je priču za MONDO Zoran Mirković, vidno uznemiren.

                              "Danas Gordan i ja, sutra Ivan, Plavi..."
                              "Što se mene tiče, ja sam dao svoje saopštenje, nisam želeo da se bavim detaljima osim na UO, gde je i trebalo i bio sam ubeđen da ću pasti u zaborav kao i svako čudo, posle tri dana... Ali vidim da i danas trajem. Znate šta me čudi, što su posle svakog UO ili Sekretarijata kluba, u javnost izlazile sve informacije, do poslednje nule i poslednje reči, jedino nikad niko nije saznao šta je Bata pričao", nastavio je Mirković, koji je u klub došao sredinom avgusta 2008. godine.

                              "Neću ni danas da širim priču, otišao sam zato što sam bio nezadovoljan načinom na koji predsednik Dragan Đurić vodi klub. On je najveći krivac", pokušao je bivši reprezentativac Jugoslavije i fudbaler Rada, Partizana, Atalante, Juventusa, Fenerbahčea, pa ponovo Partizana da izusti ništa više od onoga što je već rekao.

                              "Ali, moram da se vratim na jednu bitnu stvar: ja sam otišao iz kluba tri dana pred utakmicu sa Rilom, kada su svi oko Partizana mislili da je u klubu sve idealno. E, zato mi nije jasno zašto se sada ponovo izvlače dva imena, Gordanovo i moje?"

                              Zašto?

                              "Zato što ne može Slaviša (Jokanović) da bude kriv za situaciju u klubu, jer je otišao, ne može da bude kriv Tito, pa ajde da istrošimo još malo ovu dvojicu, a onda ćemo Ivana (Tomića), što je moja procena da će se dogoditi, pa će onda na red da dođe Plavi (trener Goran Stevanović) i tako... Igranka bez prestanka", tvrdi Mirković da se u Partizanu trude da skrenu pažnju sa pravih uzroka organizacione i rezultatske krize u koju je dvostruki osvajač duple krune upao ovog leta i još ne izlazi...

                              "Ne pevaju svi Đurićevu pesmu"
                              "Evo, ja da sam novinar, postavio bih jedno pitanje... Pošto su rezultati ovakvi kakvi jesu posle Jokanovićeve smene, da li je onda ona bila opravdana? Da li je možda on odgovoran za ovo što se događa?"

                              Ko "on"?

                              "On, Đurić... I dalje se služi lažima i obmanama, a narod umoran od svojih problema nema kada da razmišlja previše o Partizanu i tome šta se i kada događalo, već samo čita ono što mu se servira... Mislio sam da ćutim, ali ovo mu neće proći", poručuje Mirković i nastavlja:

                              "Slušam ga... Razmišljam, on, ozbiljan čovek na ozbiljnoj poziciji da se služi takvim stvarima, pa gde ja onda živim!? Na svu sreću, na tom UO bilo je 20 ljudi koji su čuli šta sam rekao i želim da verujem, ma znam da među njima ima onih koji nisu dobili muzički dinar da pevaju pesmu Dragana Đurića. Ili ja i dalje živim u iluzijama..."

                              Šta se dogodilo, pa ste pre početka sezone i manje od godinu dana od dolaska u klub na mesto potpredsednika podneli ostavku?

                              "Nije postojao jedan razlog. Ni dva, ni tri... To je kulminacija događaja".

                              Problemi su počeli u decembru 2008.
                              Nije "od juče"?

                              "Krenulo je u decembru prošle godine, jedno, po jedno... Puklo jeste pred Ril, kada je on (Đurić) sazvao krnji Sekretarijat i posle se povukao, rekao da ima neke obaveze i otišao van Beograda. Rekao bih da je tada kap prelila čašu...", opisao je Mirković i nije mu bilo potrebno postaviti sledeće pitanje:

                              "Ja ne znam, da li možda gospodin očekuje da ga niko ništa ne pita?! I kad ga neko pita, on onda to naziva ucenama. Možda je tako u tom njegovom virtuelnom svetu. Postavio bih mu jedno pitanje: 'Da li je sve što priča njegov stav ili stav svih ljudi u Partizanu, čiji je predsednik?'"

                              Uporedo sa vašim odlaskom iz kluba, počelo je sa medijskim spekulacijama o tome da u Upravi postoje "dva klana". Jedan, mlađi, sportski, koji je ponikao u Partizanu, ali nema dovoljnu finansijsku moć da vodi klub samostalno i drugi, stariji, sastavljen od ljudi iz biznisa i politike, koji su tu da donesu novac.

                              "Live" odlaskom Petrića u emisiji "Total Soccer" na SOS kanalu cela priča dobila je utemeljenje?

                              "Ne bih ja tako delio stvari, nema veze ko je stariji, a ko mlađi. Ima veze ko se kako ponašao u kriznim i problematičnim situacijama. Da li su se tada napravila dva bloka, nisam želeo da obraćam pažnju, ali moram da priznam da su mi neki postupci bili čudni. Kada bih rekao da bi klub trebalo da vode njegovi bivši igrači, ogrešio bih se o neke ljude koje poznajem, koji su pomogli, a nikad nisu igrali. To što je neko mlađi, zaljubljen je u klub ima više energije, ne znači da će posao obaviti bolje od nekog iskusnog vuka".

                              "Lažima kupuju mir"
                              Da li je za Partizan bolje da javnost konačno čuje i vašu verziju priče?

                              "Nemojte, molim vas..."

                              Zašto?

                              "Nikada u životu nisam bio tužibaba, za mene je Partizan svetinja i sve što se događa u onoj sobi gore, to je za mene domen klupske tajne... Sva sranja trebalo bi da ostanu tamo. Izvinite. Žao mi je što na laž ne mogu da odgovorim istinom, ali tako je. Mogu samo da pretpostavim ko je davao informacije u međuvremenu".

                              Ko?

                              "Neko ko je morao da kupuje mir i stvara protekciju, a onda mi je opet čudno da se ozbiljni ljudi tako ponašaju. Jedino što sobu nije napustilo su detalji iz mog monologa".

                              A, zahtev za navodnu smenu Vukadinovića? Insistiranje da Jokanović dobije ugovor na tri godine? Ideja da se u klub dovede Mijatović?

                              "Ja tada, a pričao sam možda i celih 20 minuta, nisam pomenuo nijednu od tri razloga koje je Đurić naveo. Nijednu! Ponoviću stoti put, to je bilo pre Rila, pre Apoela, pre Jokanovića, pre svega ovoga... Ako je potrebno, možemo da polemišemo i o tačkama koje je on naveo, ali u mom poslednjem obraćanju u svojstvu potpredsednika kluba nisam pričao o tome, on to dobro zna, a onda izađe u javnost i kaže da sam ucenjivao klub..."

                              "Đurić je bolji sa Zekom nego ja"
                              Kako komentarišete optužbe da ste Petrić, Tomić i Vi jako bliski sa bivšim generalnim sekretarom Žarkom Zečevićem?

                              "Vidite, to su jeftini trikovi ponovo... Ja sam ceo život bio svoj, ni mamin, ni tatin, a kamo li Zekin! Svojom glavom razmišljam od petnaeste godine, to je bacanje prašine u oči. Uostalom, šta se postiže time?!", povisio je ton Mirković.

                              Recimo da se vi predstavite kao instrumenti čoveka iz senke, koji opet ne uživa poverenje navijača, pa da se tako i vi označite kao nepoželjni?

                              "Ma jaoooo... Kada sam se obraćao Upravnom odboru, izneo sam fakte i stvari koje su se događale u klubu za vreme Dragana Đurića, nisam pričao ni šta je bilo za vreme Tita, ni šta za vreme Slobe, ni šta za vreme Zeke, ni šta za vreme Toleta... Pričao sam o delima koja je učinio onaj čovek koji sada sedi tamo. Kao što se ni sa kim nisam ljubio, tako se ni sa kim nisam ni svađao, pa zašto bi mi onda ne bi bio prijatelj svako ko je prijatelj Partizana?"

                              Tu mislite na Zečevića?

                              "Na kraju krajeva, Đurić je bolji sa Zekom nego ja..."

                              Mirković je, uvređen pitanjem, nastavio:

                              "Laž do laži! Način fukncionisanja u Partizanu - laž. Da sam ja nečiji čovek? Neka zajebu sa tom pričom... Ne želim da živim taj život. Gospoda je tražila da Bata dođe u klub, nije se Bata guzetao po sastancima i gurao da uđe u Partizan. Potrošio sam zdravlje, energiju i novac, da bi se neko zajebavao sa mnom... Kada volim, mogu da napravim budalu od sebe, na kratko samo. Ali, ne dozvoljam da neko drugi pravi budalu od mene", u dahu je pričao Mirković, koji je između kraja karijere u dresu Partizana, objavljenog 6. marta 2006. godine u 34. godini, pa do danas, obavljao i funkciju sportskog direktora A i mlade reprezentacije Srbije u vreme kada je predsednik Saveza bio Zvezdan Terzić, ali se i sa te pozicije povukao zbog neslaganja sa stavovima nadređenih.

                              "Ko stoji iza Đurića?"
                              No, ovo je priča o Partizanu, a Mirković misli da možda neko stoji čak i iznad Đurića...

                              "Ja bih sve ovo sveo na jedno pitanje: Ko stoji iza tog čoveka?"

                              "Bruka je za klub i instituciju kao što je Partizan da takav čovek sedi na čelu kluba. On nije dorastao toj funkciji. Može da pomogne kao neko sa strane, ali da bude predsednik... Pitam se da li ljudi i političari čijim se imenima služi uopšte znaju da ih on pominje? Podnesem ostavku još pre Rila i onda dođem u situaciju da se pravdam i branim od Dragana Đurića. Ne interesuju me ni Zečević, ni Bjeković, ni Karadžić, a zna to dobro i on... Zna, kad dođe kući i kad skine masku koju nakači svaki put kad krene u Partizan", još jednom je Mirković pokazao koliko mu je zasmetao Đurićev nastup u javnosti.

                              Šta je Bata radio u Partizanu od avgusta 2008. do trenutka kada je podneo ostavku?

                              "Radio sam sve i svašta! Bio sam i ekonom i sportski radnik i dadilja, sve... Nemoj samo on (Đurić) da priča o mojim delima, kada se nijednom nismo čuli telefonom za to vreme. Čoveka sam viđao samo na Sekretarijatu kluba. Znaju ljudi šta sam ja radio, a o tome šta je on uradio i šta je doneo u klub, pričaće istorija. To neka objasni javnosti, a ne da mene razvlači".

                              Zbog čega mislite da vas ponovo pominju?

                              "Ne znam. A, rekao sam im tada još... Znaju da sam mnogo daleko od njih. Zbog čega me se plaše!? Rekao sam im: 'Ko me bude posle ovoga video u sportskim strukturama, neka...' Neću da budem vuglaran. Ja sam svoje rekao, a moja reč je čvrsta. Ne moraju da je proveravaju".

                              "Načuio sam da sebi kažem: 'Živi život, sutra se treba i umirati'. Neka svako radi po sopstvenom nahođenju".

                              "Zovu nas, pa pitaju što smo došli"
                              Šta vas je do te mere potrošilo za tako kratko vreme na pozicijama u FSS i Partizanu, kada ste toliko ogorčeni i kada ste već prelomili da vas više neće biti ni na kakvim pozicijama?

                              "Upravo ovakvi detalji i pojedinci. Godinu dana radiš kao konj i onda se u javnosti predstavi da si lelemudio... Čudna zemlja. Ako hoćeš da radiš nešto na normalan način, onda si u manjini. Ja tome ne mogu da se povinujem, to za mene nije sport, nije čak ni partija šaha. To je..."

                              Prema vašim rečima i tonu, ne piše se dobro Partizanu?

                              "Dok se u Fudbalskom klubu Partizan ne obezbede sredstva mimo prodaje najboljih fudbalera, nije realno da se nadamo da će klub biti na stabilnim nogama. Prodaju se najbolji, slabi se tim, a traže se uspesi. Jedno sa drugim ne ide. Kada klub bude mogao da živi od drugih resursa, biće drugačije, a to u mnogome zavisi i od situacije u zemlji, čak i od tog famoznog zakona, kojem se svi nadamo".

                              Da li ćete nastaviti da idete na utakmice?

                              "Na utakmice? Idem na svaku i kod kuće i na strani. Neću zbog njega prestati da navijam za Partizan... Vidim, smeta mu što se Gordan pojavio ispred svlačionice, ali ni to me ne čudi. Prvo nas neki iz kluba pozovu, kažu: 'Ajde, nemoj da ste takvi, što ste se sad otuđili?', a onda kad dođeš bude: 'Šta on traži tu?' Na kraju ćemo se pravdati što smo uopšte dolazili".

                              "Gledajte u budućnost... Biće samo da se vrti nešto, da se dribla", upozorava Mirković.

                              "Bojim se da klub ne doživi sudbinu nekih koje neću ni da pomenem. Bojim se da čovek ne dovede klub na rub egzistencije, pa da onda kaže: 'E, ja žurim, a ti se jebi Partizane...'", kaže Beograđanin, rođen 21. septembra 1971. godine.

                              "Igračima je najteže"
                              Da li će iz svega ovoga kao pobednik izaći večiti rival Crvena zvezda, koja je očigledno svoje dno dotakla, krenula na gore i već ubira plodove Partizanovog posrtanja?

                              "Ja se nadam da neće... Iako trenutna situacije ne govori tako. Nadam se da će u ovom ludilu kadar naći snage".

                              Zbog loših rezultata, sve češće su na udaru igrači i trener. Činjenica je da Partizan gubi u Evropi, a da u Superligi ne može da pobedi nikoga van Humske. Koliko loša atmosfera u klubu utiče na ekipu i na njihovu formu?

                              "Pomenuću situaciju u kojoj sam se našao u godini najvećih sukoba navijača i Uprave. Ja sam tada završio karijeru. Bilo je teško, znam šta mi se sve vrtelo po glavi, a bio sam najstariji igrač u ekipi. Mogu da zamislim kako je bilo onima od kojih sam bio i duplo stariji".

                              "Njima je najteže, tom pogonu, dole u rudniku... Gore se sve kaže i vetar to odnese, a oni ostaju kao ljudi ispod kojih će biti upisani rezultati, bilo dobri, bilo oni loši", svestan je Mirković da će za nekoliko godina ispod pobede ili poraza pisati sastav tima u ovoj ili onoj formaciji, a ne sastav Upravnog odbora.

                              Šta god da bude epilog ove priče, Zoran Mirković će ostati na tribini, gde je i počeo da gleda Partizan.

                              (Nikola Janković, MONDO, foto: arhiva MN Press)

                              Comment


                              • Evo i prljavog vesa po recima Aleksandra Stanojevica :

                                Trener Partizana je, uglavnom, demantovao sve što je dan ranije predsednik Đurić izneo u javnost.

                                - Na ovaj način ne stajem u svoju odbranu, već u odbranu struke. Ako smo svi zajedno zaslužni kada se osvajaju trofeji, onda moramo biti zajedno odgovorni i u drugim okolnostima, a ne, kako je Đurić rekao, da samo struka snosi odgovornost – stav je Stanojevića.

                                Mnogo toga bilo je naopako u klubu od početka nove sezone, odnosno od početka priprema. Bolna tema je prelazni rok, koji je i bio najveći razlog neslaganja „struja“ u Partizanu, sportskog menadžmenta i rukovodstva.

                                - Trener i direktor su ogovorni za dovođenje igrača, ali Upravni odbor i predsednik aminuju, jer oni zatvaraju finansijsku konstrukciju. Recimo, želeo sam da zadržim Ilieva, a oni su rekli da ne može. To, do sada, nisam pričao, to je ostalo u klubu. Za Savića, na primer, rečeno je da će igrati u prva dva kola, protiv Škendije, ja pravim tim i uigravam ga sa njim, da bi mi u „pet do 12“ bilo rečeno da odlazi i da ga nemam na raspolaganju. U redu je, ja jesam „za“, neka ide u Siti, i treba, ali zašto na taj način, kada sam ga spremao za utakmicu.

                                Stanojeviću se ista stvar dogodila i sa Radosavom Petrovićem.

                                - Pred obe utakmice sa Genkom - ista priča. Videli ste da sam uigravao tim sa Raćom, a dan pred utakmicu osvane naslov „Stanojeviću ne treba Raća“. Nije problem da ode, ali zašto kada sam ga uigravao. Smetaju mi i zjave predsednika, tipa, „Mi smo sve uradili, sada je sve na igračima i stručnom štabu“.

                                Neki igrači su dovođeni i bez volje trenera...

                                - Imao sam informaciji o Adiji, i nisam ga želeo. Ne znam zašto su ga doveli, možda u paketu sa Tejgom, ali to morate da pitate Alberta Nađa.

                                S obzirom na to da nije mogao da kontroliše transfere igrača, Stanojević je upitan da li mu se neko iz uprave, konkretno predsednik Đurić, mešao u rad.

                                - Ne, nikada se nije mešao i na to sam ponosan, hvala im na tome. Niko mi nije tražio da stavim određenog igrača u tim, zbog toga da bi ga prodali.

                                Đurić je rekao da je prelazni rok odrađen „na vreme“, međutim i na tu opasku Stanojević je imao spreman odgovor.

                                - Možda je sa njegove tačke biznismena to bilo na vreme. Da li je „na vreme“ kada, recimo, Rnić dođe dva dana pred utakmicu sa Genkom?

                                Šta i kako posle? Posle svega izrečenog, može li u Partizanu postojati mir na relaciji trener- predsednik?

                                - Zna se hijerarhija. Kako ja mogu da budem u sukobu sa predsednikom? Ne mogu da se svađam sa njima, oni su iznad mene, oni su institucija. Možemo biti u sukobu mišljenja, nemam problema da sarađujem, i ranije smo imali konstruktivne razgovore na Sektarijatima.

                                Poremećeni međuljudski odnosi u taboru crno-belih mogli bi da dovedu do novih potresa. Na udaru će biti i igrači, koji teško da će moći da ostanu neutralni.

                                - Ne bojim se za igrače i mene, ali ako dođe do polarizacije, povućiću se jer ne želim da išta radim na štetu Partizana. Čast mi je da budem trener, možda ću ostati, a možda će me smeniti posle prvog narednog meča - rekao je Stanojević
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X