Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1 od 10 meceva Jo ovako odigra. Nista na ovom turniru nije govorilo da moze da odigra jedan od najboljih meceva u karijeri. Mats kaze i najbolji Tsonga kojeg je on gledao. Bar u smislu konstantnosti, drzanja igre od pocetka do kraja. Medjutim mislim da Roger nije ni blizu uradio dovoljno da sprijeci Joa da ovako odigra. I prije sam rekao da ne pamtim ovoliko defanzivnog Rogera pa me Bojana napala. Jeste prepasivan cesto, nije ovo njegova standardna igra, ne udara tako ravno i cisto koliko moze, ide na nesto sigurnije udarce. Danas ga je ta defanziva mogla kostati polufinala.
    Ima Jo dana kad ga ovako sve krene ali mu se mora otezati jednostavno, Federer nema ritern za to. No njegov ritern nece biti problem protiv Murraya koliki je problem protiv velikih servera.

    Ono sto se mora primijetiti je da se Jo bolje krece nego prije. Ne znam kako se to desilo posto je misicna masa i dalje tu. Nikad mu i nije bio problem da podnese fizicki zahtijevne meceve. Federeru sa druge strane jeste. Da je Jo mogao i umio da produzi mec vjerovatno bi pobijedio. To Murray umije. Medjutim ja smatram da ovakva igra, odnosno ovakav Rogerov pristup moze dosta da mu donese protiv Djokovica, ne toliko ali isto dosta i protiv Murraya. E moze li on da ostane uz Murraya u razmjenama, oce li imati koncentracija i oce li moci BHom to da isprati vidjecemo. Nadam se da oce, ali mi je Murray favorit. I prije ovakvog meca bi mi bio i tu definitivno ne ocekujem borbu u pet setova. Jedino sto Murrayu moze da bude problem je sto nije imao normalni mec. Jeste on najspremniji od svih polufinalista ali ce sigurno protiv Rogera morati bolje nego sto je do sad igrao, tu moze da ima problem.
    sigpic

    Comment


    • Ma vise ce on sansi u relijima imati protiv Murraya nego protiv Tsonge. Cisto sumnjam da je Andy u stanju cijeli mec ofanzivo odigrati na visokom nivou kao recimo na Olimpijadi. Ukoliko bi ponovio takav mec, sigurno bi isao dalje. Medjutim njegov servis i ofanzivna igra su sigurno losiji od Tsonginig. Sem toga Roger ce dosta lakse uhvatiti pravi ritam protiv Murraya. Opcepoznata je stvar da su ga zadnjih par godina Tsonga, Berdych, pa i Soderling znali posteno namuciti jer je u razmjenama bio inferioran. Nije mozda on bio toliko defanzivan, koliko se Tsongina igra ucinila mocnijom. Murray sigurno nece biti ofanzivniji od Rogera!

      Jedan ovakav mec je mozda i dobrodosao. Cini mi se da je bio poprilicno nervozan sredinom meca, a uspio se pred kraj fokusirati. Pobjeda u 5. setu ce mu svakako dosta znaciti na samopouzdanju. Imao je pravi ispit i prosao ga je. Andy ga jos uvijek nije imao.

      Jedna od stvari koje bi mozda mogle odluciti prvi set je i cinjenica da Andy gotovo nikako nije igrao nocni program, dok je Roger zivio mimo sunca cijeli turnir. Vjerujem da nas ocekuje odlican mec

      Sto se mene tice, turnir tek sad pocinje, jer stvarno nisam ocekivao da ce ih neko izbaciti prije 1/2. Spektakli u 5. setova su samo neocekivani bonus. Novak ce sigurno u finale i jedino je pitanje s kim ce igrati!

      Steta sto je Serena ispala jucer, jer bismo gledali odlican mec veceras. Ovako cemo gledati laganu pobjedu Vike, kojoj Stephens sigurno nece smetati. U duelu Li Na i Sharapove bismo mogli gledati jako dobar i neizvjesan mec. Zna Li Na igrati protiv Mashe, tako da ocekujem veliku borbu

      Comment


      • Ako mene pitas mislim da je definitivno bolje da mu salje nesto krace lopte i na taj nacin ga isprovocira da ga napada. Posebno na BH, FH je Andyu u ovom trenutku dosta bolji udarac. Problem kod BHa postoji na cijelom turniru, nekako ne odradi nogama dovoljno.
        sigpic

        Comment


        • Da se i ja ukljucim u raspravu oko Federera i Marija:

          1.
          Mari ne odgovara Federeru. Njihov medjusobni skor to potvrdjuje. Mari zna da umrtvi igru i da se odlicno brani. To ide u prilog Mariju.

          2.
          S druge strane iznenadjuje koliko malo uspjeha je Mari imao u stvarno vaznim mecevima protiv Federera. Na GS-ovim 3:1 za Federera (ovdje Olimpijadu racunam kao GS) i na zavrsnom godisnjem turnitu 3:1 za Federera.

          To znaci da kad je Federer u top formi i kad mu je stvarno stalo onda je u principu imao dovoljno jaku ofanzivu da pobijedi. To ide u prilog Federeru.

          3.
          Sada je jasno da je Federer gotovo kao mladi pod uslovom da je odmoran. Na Olimpijadi nije bio odmoran u Shangaju nije bio odmoran. U Londonu znatno odmorniji. A sada je jos svjeziji. To ide u prilog Federeru.

          4.
          Andi je strahovito odigrao finale Olimpijade i 5. set protiv Novaka na USO-u. U oba sulucaja je pokazao nevjerovatnu determinaciju i agresivnost. Donekle se isto moze reci i za finale Uimbldona. Veliko je pitanje da li on moze ponoviti tu determinaciju. Ako moze onda ce on u petak biti pobjednik.

          5.
          U Shangaju je Mari pomeo Federera. U prvom redu agresivnim returnom. U Londonu mu to nije poslo za rukom. Sto je razlog tome? Je li podloga bila brza ili je Federer bolje servirao ili je Mari osjecao pritisak? U Shangaju je Federeov napad bio neefikasan a Londonu je prolazio kroz Marijevu odbranu. Opet ne znam sto je razlog tome. Ja bih se kaldio da ce u petak stvari biti blize Londonu nego Shangaju.

          6.
          Ne bih iskljucio mogucnost da Mari i Lendl spremaju nesto. To cemo tek da vidimo.

          7.
          Ako Mari bude imao visok postotak prvog servisa, bice jako tesko za Federera. Vazan je i Federerov postotak ali nesto manje. Federer mora da na pocetku, relativno brzo, jurisom, uzme set ili mozda cak dva. To ce biti nemoguce ako Mari dobro servira.

          8.
          Mari nije imao ozbiljan mec do sada i to svakako radi protiv njega.

          9.
          Federer ce imati padova u igri. Ako se mec oduzi, ti padovi mogu biti presudni.

          10.
          Publika ce biti za Federera. To zna da izbaci Marija iz ravnoteze.

          Samatram da su sanse 60:40% za Marija, ali jednom kad sam pobrojio bitne faktore ucinilo mi se da se precijenio Marijeve sanse.
          Last edited by NI; 23-01-13, 20:16.

          Comment


          • I niko ne prica o coveku koji ce u maju biti 4. kosturas na RG, niko....
            sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

            Comment


            • Nemamo sto da pricamo. Najveca bi mu sansa bila da igra protiv Murraya, ovako mu treba los Novakov dan i svoj nenormalan da bi pucao na pobjedu. Jos je lose igrao protiv Almagra, masu sporije izgledao nego inace.
              sigpic

              Comment


              • Cudo treba da se desi pa da Ferer dodje do seta, tako da nema ni razloga da se prica o tom SF.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • E u tome i jeste poenta...samo do pre par godina smo pricali i o 10. igracu a sada ne vredi ni o 4....jeli to ta najjaca era?
                  sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                  Comment


                  • Imas na wiki dosta informacija o njemu.

                    Comment


                    • Originally posted by MarRF View Post
                      E u tome i jeste poenta...samo do pre par godina smo pricali i o 10. igracu a sada ne vredi ni o 4....jeli to ta najjaca era?
                      On jeste no.4 po poenima, ali realno on ne pripada tom drustvu niti je ikada pripadao.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Pripada itekako. Najbolji teniser ikad koji nema finale Slama, koji je toliko konstantan i toliko dugo u vrhu zasluzuje i prije je zasluzivao da bude u TOP 4. I prije 5 godina je bio 4. tako da to nije nista novo za njega.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Pripada itekako. Najbolji teniser ikad koji nema finale Slama, koji je toliko konstantan i toliko dugo u vrhu zasluzuje i prije je zasluzivao da bude u TOP 4. I prije 5 godina je bio 4. tako da to nije nista novo za njega.
                          Onda neka sada prodje
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by MarRF View Post
                            E u tome i jeste poenta...samo do pre par godina smo pricali i o 10. igracu a sada ne vredi ni o 4....jeli to ta najjaca era?
                            O kome? Henmanu, da taj se bas naosvajao GS titula. Toliko ih ima da u vitrine ne moze da stane.
                            Da nisi pobrkao sa zenskim tenisom?
                            Uvek je postojao izraziti favorit ili dvojica. Sem u tom tranzicionom periodu Hewitt - Federer. Ostali sta uhvate.
                            Slamwonderi, uvek ih je bilo. Sada slabije zbog ove cetvorice koji ne daju nista.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Ako ce uzeti titulu neka prodje
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Ako ce uzeti titulu neka prodje
                                Rekao si da je najbolji igrac koji nema finale slema, a ne slem, tako da mu je finale dosta
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X