Announcement

Collapse
No announcement yet.

Week 5 (26. November - 2. December)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16


    Sta je uradio Manu pred kraj,kako ga je posla po burek i jogurt

    Comment


    • #17
      Originally posted by T-Mac View Post
      Indiana nije ozbiljna ekipa, posebno ne bez Granger-a, pogledaj im rezultate ove sezone, a zatim pogledaj i kakvu su utakmicu odigrali, oni su se tu najmanje pitali. Jedva 50% sa linije penala uz skoro 50 sutnutih (pricam iz glave otprilike, mrzi me da ulazim u statistiku, mozda i gresim), sut iz igre katastrofa, i opet su bili na korak od pobede. Jebem ti sunce, 4 penala vezana da promasis na 50 sekundi do kraja, pa i mladji pioniri bi pogodili jedno.
      Ovde bas gresis. Kako mozes da kazes za najbolju odbranu lige da je neozbiljna ekipa? Nema to veze sa score-om. Broj 1 ekipa po poenima dozvoljenim protivniku. Broj 1 ekipa po dozvoljenim poenima iz reketa. Spusta svog protivnika na 46% suta iz igre i po tom parametru su drugi, odmah iz Hawks-a. Ekipa koja najbolje brane tranziciju, protiv njih ne mozes da istrcis kontru. Drugo, kazes Danny Granger... Danny Granger je dobar igrac i nista vise od toga. On apsolutno nije difference maker. Postoji mali broj igraca cije ce odsustvo drasticno uticati na rezultate ekipe, to su elitni igraci (Lebron, KD, CP3, Rose, Kobe, Rondo...), a Danny nije jedan od njih. Mozda je njegovo odsustvo poremetilo hemiju u timu, malo su pogubili konce ali uhvatice oni korak, tek je pocetak sezone. Pre bih rekao da je za los start ove sezone najvise kriv Hibbert, koji je po mom misljenju najvece razocarenje ove sezone. Jednostavno, mnogo vise se ocekivalo od njega.
      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

      Comment


      • #18
        Indijanci spustaju protivnike na 40.2% iz igre i po tome su prvi, ispred Hawksa.

        Comment


        • #19
          Atlanta-u sam gledao jednom ove sezone (iako sam sebi jos prosle sezone obecao da ih vise necu gledati), Pacers-e sam gledao sinoc 3. put i verovatno poslednji. Dve ekipe koje igraju najruzniju kosarku u NBA-u. Spurs-i iz kraja 90-ih i Detroit iz 2004 su imali neki smek, a od ovih te oci zabole. Atlanta i Indiana su ekipe koje zive i umiru od sudija. Zasto od sudija? Zato sto tok svake njihove utakmice zavisi od sudijskog kriterijuma. Ako sudije dozvole agresivnu igru oni ce da zive, ako sviraju svaki kontakt prezivece samo ako protivnicka ekipa u sastavu ima igrace koji imaju kamene ruke (Lakers-i sinoc) i koji ne mogu bacanje da ubace. Indiana je nesto najodvratnije sto sam u zivotu video. Prvo, igraju kurvinjsku kosarku... Samo fali da krenu sa jos kurvinjskijim potezima postavljanjem nogu ispod coveka koji sutira kako bi ovaj sleteo na nogu i sjebao zglob ala Jalen Rose. Kobe-a su sinoc svaki put kad se dizao na sut kacili po laktu (svako ko igra basket zna koliko je dovoljan minimalan kontakt po laktu suterske ruke dok se dizes da ti skroz poremeti sut), Joey nista nije svirao. Te sitne kontakte po suterskoj ruci sudije tesko mogu da vide... Suter mora da kaze sudiji da obrati paznju na to, sto je Kobe radio ali nije vredelo. Poceo je da mu svira tek u poslednjoj cetvrtini i to verovatno zato sto je Kobe, na reputaciju.
          Last edited by Ernesto; 28-11-12, 18:39.
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • #20
            Originally posted by Ernesto View Post
            Ovde bas gresis. Kako mozes da kazes za najbolju odbranu lige da je neozbiljna ekipa? Nema to veze sa score-om. Broj 1 ekipa po poenima dozvoljenim protivniku. Broj 1 ekipa po dozvoljenim poenima iz reketa. Spusta svog protivnika na 46% suta iz igre i po tom parametru su drugi, odmah iz Hawks-a. Ekipa koja najbolje brane tranziciju, protiv njih ne mozes da istrcis kontru. Drugo, kazes Danny Granger... Danny Granger je dobar igrac i nista vise od toga. On apsolutno nije difference maker. Postoji mali broj igraca cije ce odsustvo drasticno uticati na rezultate ekipe, to su elitni igraci (Lebron, KD, CP3, Rose, Kobe, Rondo...), a Danny nije jedan od njih. Mozda je njegovo odsustvo poremetilo hemiju u timu, malo su pogubili konce ali uhvatice oni korak, tek je pocetak sezone. Pre bih rekao da je za los start ove sezone najvise kriv Hibbert, koji je po mom misljenju najvece razocarenje ove sezone. Jednostavno, mnogo vise se ocekivalo od njega.
            Ovo sam vise napisao iz afekta i nervoze jer sam pao LA za lepe pare sinoc i zato sto mrzim Indiana-u (vec si napisao zasto u narednom postu). Al' isto tako za mene bez Granger-a ne mogu daleko jer su limitirani u napadu, skoro pa poput Bulls-a prethodne dve sezone. U pravu si, nije on onaj pravi difference maker, ali moze da resi utakmicu iz 2-3 suta koja niko drugi u ekipi ne moze da pogodi osim njega i tako su dobili nekoliko meceva prosle sezone, cisto na njegovu inspiraciju. Jos jedan od razloga si spomenuo isto, a to je Hibbert-ova stagnacija, pa mozda cak i nazadovanje, jer su bez njega nesto potpuno drugo. West jeste vrhunska post pretnja, ali oni su prosle sezone bili tako dobri jer su imali dve takve pretnje, a ne jednu. Augustin se ocajno uklopio, ovaj Stephenson mi se nimalo ne svidja, jebem li ga. Nigde nisam rekao da im je odbrana losa, ali su ofanzivno ispod proseka lige trenutno i kao takvi tesko da mogu nesto protiv vrha istoka, a to su Boston, Brooklyn, mozda NY i naravno Miami.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • #21
              Originally posted by T-Mac View Post
              Ovo sam vise napisao iz afekta i nervoze jer sam pao LA za lepe pare sinoc i zato sto mrzim Indiana-u (vec si napisao zasto u narednom postu). Al' isto tako za mene bez Granger-a ne mogu daleko jer su limitirani u napadu, skoro pa poput Bulls-a prethodne dve sezone. U pravu si, nije on onaj pravi difference maker, ali moze da resi utakmicu iz 2-3 suta koja niko drugi u ekipi ne moze da pogodi osim njega i tako su dobili nekoliko meceva prosle sezone, cisto na njegovu inspiraciju. Jos jedan od razloga si spomenuo isto, a to je Hibbert-ova stagnacija, pa mozda cak i nazadovanje, jer su bez njega nesto potpuno drugo. West jeste vrhunska post pretnja, ali oni su prosle sezone bili tako dobri jer su imali dve takve pretnje, a ne jednu. Augustin se ocajno uklopio, ovaj Stephenson mi se nimalo ne svidja, jebem li ga. Nigde nisam rekao da im je odbrana losa, ali su ofanzivno ispod proseka lige trenutno i kao takvi tesko da mogu nesto protiv vrha istoka, a to su Boston, Brooklyn, mozda NY i naravno Miami.
              Lako je biti general posle bitke. Mene da je neko pitao pre pocetka sezone... Miami je broj 1 na Istoku, Boston i Indiana 2a i 2b, pa tek onda dolaze Brooklyn i NY. Sad kad gledas iz ove perspektive to izgleda nesto dugacije, mada i dalje tvrdim da je Boston druga najkvalitetnija ekipa sa Istoka. Sto se Danny-a tice... Slazem se da sa Danny-em Indiana ima veci domet u PO-u, moze da resi 2-3 utakmice sutom, ali on je samo sraf u toj ekipi. Ti si njega pomenuo u kontekstu, da je njegovo odsustvo glavni razlog Indiana-ih losih rezultata ove sezone, sto nije tacno. Mozda jedan od, ali ne glavni... Evo ti jedan odlican primer... Mozemo uporediti Indiana-u i Memphis. Memphis je prethodnih sezona imao problema sa povredama, Rudy je bio povredjen (btw. koji je bolji igrac od Danny-a), Memphis je preziveo, Z-Bo je bio povredjen (takodje bolji igrac od Danny-a, bez obzira sto su dve razlicite pozicije), preziveli su. Hocu da kazem da su i Gay i Z-Bo samo srafovi u toj ekipi. Memphis gaji timsku kosarku, nemaju nosioca ekipe, iako je Z-Bo verovatno prvi medju jednakima u toj ekipi.

              Cak postoji i pozitivna strana izostanka Danny-a, a to je Paul George. George ima potencijal da bude za 2 koplja iznad Danny-a, a Granger-ov izostanak upravo ostavlja vise prostora za napredak Georga. I da, sto se tice difference maker-a... Pored toga sto difference maker mora da bude elitni igrac, mora da bude i dobar (kako ameri to zovu) facilitator. Recimo Kobe-ov izostanak je manje stetan (gledano na duze staze) od recimo Lebron-ovog, CP-ovog ili Rondo-ovog ili Rose-ovog (gledajuci Bulls-e sa kraja PO-a i pocetka ove sezone), jer Kobe je igrac koji moze, kad hoce, da bude dobar facilitator ali uglavnom bira da prvo gleda kos, tako da ti mozes da visis sam na trojci celu nedelju ako hoces, on te nece videti jer ne zeli. Egoista, potreba za dokazivanjem...
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • #22
                Utorak - 27.11.2012.:

                Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 100:98

                Highlights

                Spoiler


                Box score



                Cleveland Cavaliers - Pheonix Suns 78:91

                Highlights



                Box score



                Houston Rockets - Toronto Raptors 117:101

                Highlights

                Spoiler


                Box score



                Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 89:97

                Highlights

                Spoiler


                Box score




                Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 77:79

                Highlights

                Spoiler


                Box score

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Novi veliki trade koji je moguć:

                  4 ekipe bi sudjelovale, to su Minnesota, LAL, Detroit i Washington!

                  - Minnesota bi dobila Gasola i Englisha
                  - Wizardsi Duhona, Pekovića i Villanuevu
                  - Lakersi Ariza, Derrick Williams, Barea i Jerebko
                  - Pistonsima bi išao Okafor
                  Извор 90% тачан.

                  А трејд ми је скроз нелогичан.

                  Прво ми није јасно зашто Лејкерси толико терају Гасола. Можда да би форсирали Хауварда, или можда због година. Али опет, Коби је рекао да неда Гасола нигде.
                  Друго, не верујем да би се Аделман одрекао Пекмена, а поготово не за Гасола (имају Лава, кој ће им и Гасол онда).
                  Last edited by Урош94; 28-11-12, 23:40.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Gasol je centar klasicni brate, a to sto ga Lejkersi i Spanija guraju na cetvorku je nesto drugo.

                    Stvarno ne mogu da kazem ko je na gubitku u ovom trejdu, ako je tacan uopste.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Lakersi bi ovim trade-om "zakljucali" odbranu na SF, Artest i Ariza...
                      "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                      Dakle, ti si portir!

                      Comment


                      • #26
                        Pekovic bi bio rezerva Nene-u, mada je ovaj stalno povredjen, tako da bi mogao Pekmen biti prvi centar. Rubio, Pau i Love, kakav trio. Bilo bi zanimljivo gledati to zaista. Realno bi Lakers-i opet dobili ogromna pojacanja i opet bi oni bili najveci dobitnici..
                        sigpic

                        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                        Batica Wilshere je gospodin covek...

                        All hail the Chan-Chan man!

                        Comment


                        • #27
                          Daj Pekmena u Wizardse i da se preselim u Washington.

                          Comment


                          • #28
                            Идем с тобом.
                            Него, добили су јер није Весели одиграо ни минут.

                            Дерек Фишер потписао за Мевсе.

                            Рики Рубио од данас тренира пуним интезитетом.

                            Стив Блејк ван терена још две недеље, Неш још једну.

                            Rondo je ovim nepromišljenim potezom nažalost prekinuo sjajnu seriju od 37 utakmica sa 10 ili više asistencija i propustio priliku prestići Johna Stocktona koji je također na 37.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Hoce li govnar dobiti suspenziju za ovo ?

                              Comment


                              • #30
                                Ko? Hamfris?

                                Comment

                                Working...
                                X