Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix (Yas Marina)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rossini View Post
    ...zar u ferariju nisu mogli pretpostaviti da ce Fetel startovati na tvrdim gumama na stratu??zar u ferariju nisu mogli pretopstaviti da ce Fetel voziti na ivici??zar u ferariju nisu mogli pretpostaviti da ce biti kamikaza po pisti a samim tim i SC,a samim tim i velike pomoci za najostrijeg konkurenta??zar u ferariju nisu mogli pretpostaviti da ce biti odustajanja konkurenata u trci za visok plasman??


    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Ne bih rekao da je isao svojevoljno. Osecao je da je najveca pretnja Webber 2010. dogovorio se sa timom i odradili su tako - pogresno. Tad JE pogresno postavljena taktika koja JE sporvedena. Na ovoj trci je dobro postavljena taktika koja je dobro sprovedena. Trebao je da zavrsi treci, dobio je 3 poena od Hamiltona. Vettel je dobio 2 poena od Hamiltona i bar jos 9 od svih ostalih. Na Vettelovu trku Ferrari nije imao uticaja, dok je recimo Webber imao prilican uticaj na Massinu, koji je mozda i mogao da ima uticaja na Vettela. Mislim da je Alonso najbitnije stvari odradio kako treba, Vettelu su se sklopile kockice (pa dovrsavanje krila kad se priblizio Danielu mu je islo na ruku nevidjeno), Ferrari na to nije mogao da utice sem sto je Alonso zadrzao i Buttona i Vettela iza sebe, to je sve sto je bilo u njihovim rukama.

    Ako ti nije tesko, navedi par stvari koje bi drugacije uradio u trci da si na mestu Stelle recimo. Osim sto je Alonso malo pajkio, stvarno ne vidim sta je drugacije moglo da se uradi...
    ..slazem se to sto kazes,taktika je najbolja ona koje se sprovede..BTW,ovo gore nisam slucajno izdvojio...po meni pod br.1 su trebali startovati na tvrdim gumama,bilo je i vreme naklonjeno,u smiraju dana te su se gume mogle nositi u prvih 10 kruga bez problema..jos ako se uzme u obzir pocetak trke,vozic posle starta,svi pod adrenalinom pa i sam Alonso,mogao je da drzi korak bez problema..mogla je biti planirana zamena u 15-om-20-om krugu,ili cekati prvu pravu priliku(SC),to se moglo pretpostaviti da ce biti SC-ra,u redbulu su to pratili samo tako,slozices se..druga greska u ferariju po meni je sto i Masu nisu stavili u istu poziciju kao i Fetela(tvrde gume na startu)..mogao je Masa da da doprinos itekako u svemu tome... treca i po meni najveca greska sto nisu(ili bar nismo culi)da gone Alonsa non stop,a ne da gledaju kako ovaj spava,a spavao je svo vreme i cuvao gume za zadnjih 10 kruga,..zato ja i kazem da je Alonslo vozio svojeglavo i donosio sam odluke svojevoljno..

    EDIT
    ..ma tvrdim su mogli da rade sta hoce sve do 2-og SC..ma samo je trebalo gledati Fetela i RedBull i goniti Alonsa..ali izgleda da je Alonso postao kao Kimi(live mee allone..)
    Last edited by Rossini; 04-11-12, 21:19.
    sigpic

    Comment


    • ..da je mali debeli cika(Zan Tod) tu bio,ne bi se ovo dogodilo sto jeste...sad bi bio na tri poena ispred konkurenta i cekao koliko toliko mirnu trku(uslovno receno)u Americi..a po onome sto sam video,tek u Americi nemaju sta da traze sa Redbullom i Fetelom,i to nije pista na kojoj bi se vadili,s obzirom da je posle Amerike jos jedna trka..Brazil..a znamo koliko je RedBull brzi od skuderije na brzim pistama..

      EDIT

      ..zamisli Vanja sta bi bilo da je bio na meksim gumama na drugom SC-ru..?!..kad se sve vratilo opet na pocetak..Fetel opet zadnji,on drzi 4 poziciju,pregazi Pastora i Batona kao sto jeste ali sa zakasnjenjem..hoce neko mozda da mi kaze da bi Kimi pobedio mozda???..ma necu da se nerviram vise,jer sam se celo popodne nervirao...
      Last edited by Rossini; 04-11-12, 21:38.
      sigpic

      Comment


      • Pazi, Rossini, sve teorije sa drugacijim rasporedom guma ti padaju u vodu pre nego sto si ih izneo. Vozac koji se kvalfikovao u Top10 mora da pocne na gumama na kojima je izvezao nabolje vreme u Q3. Osim u slucaju da ne zelis pravila prac ferme-a (nema diranja bolida do trke, osim ako je iz bezbednosti potrebno zameniti neispravan deo za identicni), e onda moras da krenes iz boksa. A slozices se, bilo bi vise nego glupo voziti najbrze vreme na sporijim gumama u Q3, zakovan si na 10 mesto (eventualno 8 ili 9 ako neko odluci da ne odveze krug - u kom slucaju moze da bira gume za start).

        Svi koji su startovali u Top9 (jer Vettel je krenuo iz boksa, a bio je u Q3) su krenuli na zutim gumama, jer su na njima odvezli najbrzi krug. Taktika ti je u tom slucaju ogranicena u startu. A odlazak u boks 2 puta na ovoj trci nije imao smisla, to cak nije bila ni Vettelova taktika, jer nije svojevoljno (prednje krilo) isao prvi put u boks.

        Comment


        • Originally posted by Vanja #66 View Post
          Pazi, Rossini, sve teorije sa drugacijim rasporedom guma ti padaju u vodu pre nego sto si ih izneo. Vozac koji se kvalfikovao u Top10 mora da pocne na gumama na kojima je izvezao nabolje vreme u Q3. Osim u slucaju da ne zelis pravila prac ferme-a (nema diranja bolida do trke, osim ako je iz bezbednosti potrebno zameniti neispravan deo za identicni), e onda moras da krenes iz boksa. A slozices se, bilo bi vise nego glupo voziti najbrze vreme na sporijim gumama u Q3, zakovan si na 10 mesto (eventualno 8 ili 9 ako neko odluci da ne odveze krug - u kom slucaju moze da bira gume za start).

          Svi koji su startovali u Top9 (jer Vettel je krenuo iz boksa, a bio je u Q3) su krenuli na zutim gumama, jer su na njima odvezli najbrzi krug. Taktika ti je u tom slucaju ogranicena u startu. A odlazak u boks 2 puta na ovoj trci nije imao smisla, to cak nije bila ni Vettelova taktika, jer nije svojevoljno (prednje krilo) isao prvi put u boks.
          ..u pravu si..totalno sam prenebregnuo to pravilo sa uma..Q3,iste gume..itd,itd....jbg,kad covek dodje u neke godine,tako je to..omfg..

          EDIT

          e a zamisli jos mene kad sam video da startuje na mekim..???,jos se ja pitam dal ste bre normalni???o budale... i mene hvatao adre na startu..totalno sam to smetnuo sa uma..
          Last edited by Rossini; 04-11-12, 22:11.
          sigpic

          Comment


          • Mislim da Alonso nije mogao danas do pobede,da je nagazio odmah posle restarta Vettel bi prosao Buttona relativno brzo i sustigao i Alonsa.

            Takticki je drzao Buttona u DRS-u da ne prodje Vettel...

            Comment


            • Ne bih rekao da je drzao Buttona u DRS-u zbog Vettela, narocito imajuci u vidu da je Red Bull sporiji na pravcu od svih njih. Cak i pored promena odnosa brzina... Isao je stabilno i obracao paznju da se izvuce Buttonu gde je mogao (S3 pre svega), uspeo je relativno brzo i krenuo u pohod... Ali nije Kimi Webber, pa da ga pritiskas 4 kruga i on da popusti.
              Last edited by Vanja #66; 05-11-12, 07:25.

              Comment


              • Alonso se prilicno lako odvojio od Buttona kad je hteo,za par krugova je otisao na 4 sekunde.Mogao je to i ranije...Alonso nije znao kakav je Vettel na pravcima,a znao je da su promenili set up bolida.Kad se Alonso odvojio od Buttona Vettel je prosao za dva kruga.Da je to odmah uradio,Vettel bi imao 5 krugova da stigne Alonsa na svezim zutim gumama.

                Mislim da je Alonso stara lisica,namerno drzao Buttona u DRS-u...

                Comment


                • Meni se pre cini da mu je trebalo malo vremena da zagreje gume ili ovo sto sam ranije rekao, isto je zaostajao i posle prvog SC-a prvih par krugova, a onda obrtao krugove kao Kimi.

                  Comment


                  • Bez DRS-a, bez gluposti, cisto umece, hrabrost i uzajamno postovanje dvojice vozaca.

                    Comment


                    • Vanja kakve su sad to gluposti.. pa i Kimi je bez DRSa obisao dvojicu odmah na startu.. pa?
                      Neko ne ugreje gume kako treba na formation lapu i tu se zaje... ,to je ovo sto vidimo gore.


                      Rossini a otkud ti znas da i Kimi mozda nije cuvao gume?

                      Sta ste se svi nalozili na Fettela ..bas me zanima do pre par godina za koga ste navijali..
                      Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

                      Comment


                      • Ferrari-Scumacher-Alonso-Raikkonen-Massa
                        www.balkansimracing.com/forum

                        Real cars. Real racing. Dobrodosli

                        Comment


                        • Ako neko pronađe celu trku iz Abu Dabia... neki tornet recimo... nek' postavi ovde.
                          Hvala.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by kimi View Post

                            Sta ste se svi nalozili na Fettela ..bas me zanima do pre par godina za koga ste navijali..
                            Lauda, Prost, Alezi, Zak Vilnev, Alonso, uslovno prvenstveno zbog Renoa, Hamilton, hronoloski. najdrazi Prost
                            Vetel nikad ali tvrdim da je veliki vozac.

                            Comment


                            • Originally posted by kimi View Post
                              Vanja kakve su sad to gluposti.. pa i Kimi je bez DRSa obisao dvojicu odmah na startu.. pa?
                              Neko ne ugreje gume kako treba na formation lapu i tu se zaje... ,to je ovo sto vidimo gore.


                              Rossini a otkud ti znas da i Kimi mozda nije cuvao gume?

                              Sta ste se svi nalozili na Fettela ..bas me zanima do pre par godina za koga ste navijali..
                              Ako te zanima, a ti prelistaj sve prethodne teme ovde.

                              Kimi je imao fenomenalan start i spucao je vise od pola KERSa nakon toga. Pritom je imao olaksan posao jer su i Webber (veciti starter u suprotnom smeru) i Pastor slabo startovali. Na onim pravcima je bilo j*beno tesko preteci i sa DRSom, a Alonso je uspeo i bez njega. To zavrdjuje malo postovanja...

                              Olja,

                              http://thepiratebay.se/torrent/77921...GELiC_%5BPubli

                              Nesto je trenutno stidljiv download, serveri bas i ne rade, ako ostane tako za sat vremena cu naci drugi...

                              Comment


                              • Originally posted by kimi View Post
                                Vanja kakve su sad to gluposti.. pa i Kimi je bez DRSa obisao dvojicu odmah na startu.. pa?
                                Neko ne ugreje gume kako treba na formation lapu i tu se zaje... ,to je ovo sto vidimo gore.


                                Rossini a otkud ti znas da i Kimi mozda nije cuvao gume?

                                Sta ste se svi nalozili na Fettela ..bas me zanima do pre par godina za koga ste navijali..
                                Drugo je obilazenje na startu vozaca koji su lose startovali i preticanje brzeg bolida bez DRS-a...Ne umanjujem Kimijevo umece uopste,samo naglasavam ocigledno.

                                Comment

                                Working...
                                X