Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix (Yas Marina)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Comment


    • drago mi je za kimija.. zao mi je sto alonso nije pobijedio imao je samo takvu priliku da pretekne vettela u generalnom plasmanu.. vettel. mali ima srece.. jbg jedva cekam ostin
      www.balkansimracing.com/forum

      Real cars. Real racing. Dobrodosli

      Comment


      • Jeste Vetel imao srece ali i umeca, iz boksa na podijum to niko jos nije uspeo, sem Raikonena sa zadnjeg isto na trece 2006 u Bahreinu

        Comment


        • Gde nestade Mikijev post?

          Comment


          • Originally posted by Vanja #66 View Post
            Dear Lord, thank you for converting this one...

            Morao sam, jace je od mene.

            Perez nije prvi napustio stazu, Di Resta je i zato je Perez odstupio, jer je mislio da ga je izgurao i hteo je da izvadi situaciju. Grosjean je krenuo preambiciozno takodje, dosta me to podsetilo na Lewisa i Pastora u Valensiji. Ako su kaznili Pereza, trebalo je da ga kazne manje, ali ajde. Ironicno, Webbera je izbacio jedini incident koji nije on pokrenuo...

            Rosberg je napravio istu stvar kao Schumi u Barsi sa Sennom i Vergneom u Singapuru. Da li su problem kocnice, galva, pitaj Boga...
            Nema Marked-a i mora neki Kimijevac da se javi.

            Danas su stjuardi imali pune ruke posla, meni je isto bilo cudno sto je Perez dobio kaznu, a recimo pre njega nisu dobili Veber i Maldonaldo.Iznenadjen sam tom odlukom, Di Resta je trebao da ga pusti i verovatno ne bi doslo do sudara.Perez jeste posle toga izleteo sa staze i Di Resta ga je prosao i to ne bi trebao da im bude argument zasto da bude tako strogo kaznjen.A Grozan me iz vikenda u vikend sve vise iznenadjuje u negativnom smislu, da tako lose procene ima vozac koji je prosle sezone bio sampion GP2 serije.Ako je Perez tako kaznjen, onda bi po tom kriterijumu trebali da budu Maldonaldo i Veber.Maldonaldo u situaciji kada je trebao da pusti Vebera, a on ga malo okrznulo sto je okrenulo Vebera, a Veber sto je nesto slicno napravio Masi.Zanimljivo je to da se vecina incidenata bas desavalo u toj krivini.

            http://www.youtube.com/watch?v=rQi_SWYvAAI

            Sada kada opet vidim Kartikejen je malo prikocio, a Rozberg je vozio ko da njega nije bilo.Proceni sam.

            http://www.youtube.com/watch?v=7AZfALYz8zY

            Jos jednu stvar koju sam zapazio je da Fetel kada je pretekao Grozana kada je presao belu liniju trebalo sto je pre moguce da ga pusti zato sto ga je ilegalno pretekao, a on je ucinio to nekoliko krivina kasnije, mozda i krug.Ne znam sada kakva su ovde pravila, ali recimo u F12012 imas fore 10 sekundi da pustis protivnika da vrati svoju poziciju, pa biraj kako i gde ces ga pustiti.
            Last edited by Ricma; 04-11-12, 19:26.

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Gde nestade Mikijev post?
              ja sam ga obrisao,cinio mi se besmislen ali nisam znao da ti se svidja
              Miljkonen

              Comment


              • Vettel kad je prestigao Grosjeana ili Rosberga?

                Narain je imao problem sa upravljanjem, odjednom mu se zaglavilo (izgleda pod stiskom kocnice) i pustio je gas, a Rosberg je bio preblizu. Tako da je Rosberg ponovo zrtva. On sem pobede ima ocajnu sezonu sto se tice srece...

                Sto se tice Webbera i Maldonada, Pastor je ucinio sve sto je mogao da do incidenta ne dodje, video sam koliko je blokirao tockove kad je video da Webber zeli da ga prestigne. Webber je probao preagresivno koliko se meni cini... Sa Massom takodje.

                Originally posted by Infinity miki View Post
                ja sam ga obrisao,cinio mi se besmislen ali nisam znao da ti se svidja
                Tako sam i ja imao napade gusenja 2008. zadnjeg kruga u Brazilu...
                Last edited by Vanja #66; 04-11-12, 19:19.

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Vettel kad je prestigao Grosjeana ili Rosberga?

                  Narain je imao problem sa upravljanjem, odjednom mu se zaglavilo (izgleda pod stiskom kocnice) i pustio je gas, a Rosberg je bio preblizu. Tako da je Rosberg ponovo zrtva. On sem pobede ima ocajnu sezonu sto se tice srece...

                  Sto se tice Webbera i Maldonada, Pastor je ucinio sve sto je mogao da do incidenta ne dodje, video sam koliko je blokirao tockove kad je video da Webber zeli da ga prestigne. Webber je probao preagresivno koliko se meni cini... Sa Massom takodje.



                  Tako sam i ja imao napade gusenja 2008. zadnjeg kruga u Brazilu...
                  Ah,dobra vremena,dobra vremena
                  Miljkonen

                  Comment


                  • https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...33844904_n.jpg
                    Miljkonen

                    Comment


                    • Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Vettel kad je prestigao Grosjeana ili Rosberga?
                      Mislio sam na Grozana.Ponestala mi koncetracija, ceo dan radim.Ja se ni ne secam da je pretekao Rozberga na stazi.
                      Jedinu razliku koja ja vidim izmedju Perezovog incidenta sa tim ostalim je sto su stradali drugi, pa se to moze navesti razlog zasto je dobio kaznu.

                      I meni su ti napadi gusenja u 2008 godini u poslednjem krugu poznati.

                      Niko ne spomenu Kimijeve razgovore sa boksom Lotusa preko timskog radija.Pao sam na patos oba puta.Leave me alone!
                      Last edited by Ricma; 04-11-12, 19:33.

                      Comment


                      • Mislim da ga nije ni pretekao, Rosberg je imao bliski susret sa... nekim, pa je morao u boks.

                        Kako niko da ih ne spomene, eno ti klip i smajli koji je vredan 1000 reci.

                        Comment


                        • ..ne bih mnogo da komentarisem sta je i kako je,ali ono cemu ne mogu da se otrgnem utisku svih ovih godina a to je,da znanje nije najpresudnije,bolid takodje..i to se s vremena na vreme desava i desavace se u buducnosti..ovako i na ovakav nacin se gubi ili dobija titula..Alonso je titulu izgubio,Fetel je osvojio opet(3-ca ako se ne varam)..kako je ovaj zasluzeno izgubio,tako je ovaj drugi zasluzeno i dobio..mogu ovde(a i ne samo ovde) da se protezu raznorazni komentari na Fetelov racun,medjutim cinjenice su neumoljive..decko razbija od voznje,bilo sa losim bilo sa dobrim vozilom..imao je tu srecu pa je seo odmah u dobro vozilo,mozda je veliko pitanje kakav bi bio da je bio u nekom drugom manje kvalitetnom timu..msm koliko bi se to odrazilo na njega i na koji nacin..ali to je druga prica..S druge strane Alonso,koji je po meni apsolutni trenutni kralj po svim parametrima za ovaj sport broj jedan,izgubio je titulu u onome u cemu je najbolji i neprikosnoven,kako on tako i tim,-taktika..ta cudna i dinamicna rec koja je kako njemu tako i drugima mnogo puta donosila veliki osmeh,radost i srecu i na kraju i slavu..ovog puta,ta ista rec je obogatila Fetela..ja ne mogu da razumem ljude u ferariju,ili je mozda ovog puta i sam Alonso kriv za svoj neuspeh,spavajuci na tom jastuku da ce Fetel startovati iz boxa,i da je samim tim skoro sve reseno i da ce doci samo po sebi...neki ce reci sad kako ne mogu da se predvide ovakve stvari kao danas sto su se dogadjale,ali ko prati ovaj sport zna da ce na pisti uvek biti neki Grozan,Maldonado,neki tamo japanci,kinezi,rusi,indijci,cudi me samo da nije vozio do sada i Gadafijev sin!!,a samim tim i SAFTYCAR,i bas zbog tog saznanja da se ne preduzmu nikakve mere!!,a mogle su...ideja o gojenju praseta bred sam BOZIC,je uvek bila totalno aut,pa tako i ovo Alonslovo cekanje do pred kraj da isforsira,je totalno bzv..kad su svi videli da je vrag odneo salu,onda moze da se vozi,a do tada..??..i na kraju,iskreno mi je zao sto mladjani Fetel nije i pobedio,jer je ako nista vise od svega,bar pokazao veliku zelju za titulom,ili bar vecu nego sto je ima Alonso..kazem opet,bez obzira sto je jos 50 poena u igri,na ovakvim trkama se uzima titula(msm presudni poeni),msm da su skuderija i Alonso napravili veliku gresku,i sto pristup trci nije bio drugaciji..mozda se ja i varam,ali ono sto sam gledao zadnjih 4 god,tesko ce izaci na kraj skuderija sa redbulom ,ovakvim kavi jesu trentutno,a isto to vazi i za Alonsa u odnosu na Fetela..
                          sigpic

                          Comment


                          • Zaspao je kad je Lewis odustao, zaspao je posle prvog SCa - kad je prvi SC ulazio napravio je gresku i Pastor mu je pobegao sekund i po pre kraja kruga... Malo spavanja i eto ti ga sad. Osim tih spavanja izuzetna trka za njega. Nakon drugog SC-a morao je da se brani od Buttona, kad je uspeo da mu pobegne odzujao je jer je Button imao isti problem sa Vettelom. Tu nista ne mogu da mu zamerim, jer i da nije zaspao kad je Lewis odustao, osim da je prestigao Kimija nista mu to ne bi znacilo. On to naravno nije mogao da zna, i tu jeste problem - fali mu krvolocnosti sredinom trke kad pomisli da je pametnije cuvati rastojanje nego uzalud gurati. Ali krajnji rezultat je isti...

                            Comment


                            • Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Zaspao je kad je Lewis odustao, zaspao je posle prvog SCa - kad je prvi SC ulazio napravio je gresku i Pastor mu je pobegao sekund i po pre kraja kruga... Malo spavanja i eto ti ga sad. Osim tih spavanja izuzetna trka za njega. Nakon drugog SC-a morao je da se brani od Buttona, kad je uspeo da mu pobegne odzujao je jer je Button imao isti problem sa Vettelom. Tu nista ne mogu da mu zamerim, jer i da nije zaspao kad je Lewis odustao, osim da je prestigao Kimija nista mu to ne bi znacilo. On to naravno nije mogao da zna, i tu jeste problem - fali mu krvolocnosti sredinom trke kad pomisli da je pametnije cuvati rastojanje nego uzalud gurati. Ali krajnji rezultat je isti...
                              ..zaspao je,slazem se..slazem se i za Batona i za Pastora,medjutim,da li su oni bili predmet interesovanja..??nisu 100 %..to su znali i u skuderiji,a to je znao i Alonso..zar u ferariju nisu mogli pretpostaviti da ce Fetel startovati na tvrdim gumama na stratu??zar u ferariju nisu mogli pretopstaviti da ce Fetel voziti na ivici??zar u ferariju nisu mogli pretpostaviti da ce biti kamikaza po pisti a samim tim i SC,a samim tim i velike pomoci za najostrijeg konkurenta??zar u ferariju nisu mogli pretpostaviti da ce biti odustajanja konkurenata u trci za visok plasman??sve su oni to razmatrali pazljivo..Alonso je ovu trku sa takticke strane odvezao svojevoljno,u to sam ubedjen..proslost je pokazala i dokazala da se bitka dobija onim orudjem kojim ti se i protivnik sluzi!!!,da ne navodim primere sad,bilo ih je dosta..tvrdim i to da je to skuderija i trazila da se uradi,ali je Alonso hteo to drugacije,i pogresio je..i to ce jednog dana i on sam priznati,otvoreno ili polutvoreno,ali ce se znati o cemu govori..dovoljno je pogledati lica ljudi iz ferarija,na kraju i samog Alonsa,ona govore mnogo vise nego hiljade reci..razocaranje,tuga jednostavno svesni su da ih je protivnik dobio njihovim oruzjem..umesto da Alonsu bude veliki nauk Fetel i ta ista pista iz skorasnje proslosti,dogodilo se da su slicnu gresku ponovili..a to kosta,i to mnogo kosta..ni manje ni vise nego TITULA...ali da ne preudiciramo,mada.....bojim se samo da ne ponovi istu gresku kao i Schumaher,pa da na zadnoj trci svoje protivnike izbacuje sa staze...to bi tek bila tragedija,u moralnom smilsu pre svega,a i u materijalnom,jer su danasnja pravila za razliku od tadasnjih mnogo rigorznija i to bi ga kostalo karijere..

                              EDIT

                              ..da se dopunim,protivnik se gazi i asfaltira onda kad je najvise ranjiv,ne treba mu davati sansu da se uzdigne ponovo..znaci zakoves ga tako da ne moze da ustane,sudija lepo pridje i kaze "the end",a ne ovako..bojim se(ponavljam to u sebi celo popodne i vece) da je prilika za nokaut proslost..
                              Last edited by Rossini; 04-11-12, 20:38.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ne bih rekao da je isao svojevoljno. Osecao je da je najveca pretnja Webber 2010. dogovorio se sa timom i odradili su tako - pogresno. Tad JE pogresno postavljena taktika koja JE sporvedena. Na ovoj trci je dobro postavljena taktika koja je dobro sprovedena. Trebao je da zavrsi treci, dobio je 3 poena od Hamiltona. Vettel je dobio 2 poena od Hamiltona i bar jos 9 od svih ostalih. Na Vettelovu trku Ferrari nije imao uticaja, dok je recimo Webber imao prilican uticaj na Massinu, koji je mozda i mogao da ima uticaja na Vettela. Mislim da je Alonso najbitnije stvari odradio kako treba, Vettelu su se sklopile kockice (pa dovrsavanje krila kad se priblizio Danielu mu je islo na ruku nevidjeno), Ferrari na to nije mogao da utice sem sto je Alonso zadrzao i Buttona i Vettela iza sebe, to je sve sto je bilo u njihovim rukama.

                                Ako ti nije tesko, navedi par stvari koje bi drugacije uradio u trci da si na mestu Stelle recimo. Osim sto je Alonso malo pajkio, stvarno ne vidim sta je drugacije moglo da se uradi...

                                Comment

                                Working...
                                X