Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA - Ana Ivanovic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa fb

    What a fun day that was! This morning things were looking very uncertain with all the rain – I wasn’t totally sure I would even play. Then it stopped and I managed to win in both singles and doubles. I was pleased with how I played against Zhang. Doubles was a lot of fun. We were outplayed in the first set but then we really found our form and I’m proud of how we turned thing around.
    Evo i nekoliko slika sa Andreom







    sigpic

    Comment


    • i evo jos par slika, bas su se dobro zabavljale

      tumblrlpp2b3czno1qdwpio.jpgtumblrlpp2b3czno1qdwpio (1).jpgtumblrlpp2b3czno1qdwpio (2).jpgtumblrlpp2b3czno1qdwpio (3).jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Devojke su stvarno uživale, samo nek nastave

        http://sport.blic.rs/Tenis/201400/An...remale-taktiku

        Kaže Andrea:
        Ana i ja spremamo taktiku pred nastup
        A odgovara Nole:
        Siguran sam da je 'taktika', poznatija kao tračarenje, bila veeeeooooma interesantna ;-)
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Sirs: Ana može ponovo da osvoji grend slem!

          Prihvatio sam da budem trener, jer verujem da Ivanovićeva može da ponovi uspeh iz Pariza 2008. - otkriva za „Novosti“ ambicije novog tima britanski stručnjak



          KADA ga je Ana Ivanović pozvala da preuzme glavno mesto u njenom stručnom timu, Najdžel Sirs, najbolji britanski trener poslednje decenije, nije se mnogo dvoumio.

          Napustio je udobno i mirno mesto prvog čoveka LTA federacije i selektorsku funkciju FED kup tima Velike Britanije, i to najviše zbog ogromne vere u kvalitete i mogućnosti „srpske teniske kraljice“.

          U prvom razgovoru za neke srpske medije od kako je postao šef Anine ekipe, Najdžel za „Novosti“ poručuje da je samo pitanje vremena kada će Ivanovićeva opet podići neki grend slem pehar.

          - Uvek sam želeo da radim s nekim ko ima kvalitet da osvoji grend slem titulu u singlu. Ana je to već uradila i verujem da je moguće da ponovi takav uspeh - kaže Najdžel.

          Kako konkretno planirate da pomognete Ani da se vrati u top formu?

          - Važno je da nastavimo da gradimo njen očigledni talenat i radimo na dizanju nivoa osnove njene igre, kao i drugih kvaliteta. To će joj doneti veću sigurnost i dati samopouzdanje. Reč je o timskom pristupu. Kondicija je jako bitna, a ako želi da pobeđuje u kontinuitetu moraće da bude maksimalno spremna, čega je i sama svesna.

          Koliko će vam trebati vremena da počnete da ostvarujete najbolje moguće rezultate?

          - Često nikada ne znate kada će najbolji rezultati da dođu. Najvažnije je da radite svakodnevno kako biste bili bolji. Svi smo strpljivi i shvatamo da je ovo dugoročan proces. Još smo u ranoj fazi, radimo tek oko tri nedelje zajedno.

          Mnogi kažu da je Anin problem u nedostatku kontinuiteta, jer ne može da napravi dobar plasman na nekoliko turnira zaredom?

          - To je jedan od naših prioriteta. Nema tu magičnog štapića. Trebalo bi na sve gledati racionalno i učiti iz svakog iskustva, pozitivnog ili negativnog. Kontinuitet je Anin veliki cilj, a krenula je sa njegovim ostvarenjem time što je prijavila dosta turnira, evo u SAD već četiri zaredom.

          Anini navijači maštaju o njenom povratku na prvo mesto VTA liste. Da li je moguće da se to i desi?

          - Pre nego što počnete da sanjate o mestu broja jedan, morate da se vratite u top 10 i da budete redovan učesnik druge nedelje na grend slemovima. Mora se ići korak po korak i Ana to zna.

          Australijan open 2012. može da bude Anin prioritet posle Ju-Es opena?

          - Velika je šansa da ćemo rano da odemo u Australiju na pripreme. Ana voli tamo da bude, ima rođake, a i Skot je odatle. Čeka nas vrlo naporan rad, ali oboje se radujemo tome i siguran sam da će dočekati taj grend slem, ali i celu narednu sezonu u dobroj formi. Doduše, naš fokus je trenutno Njujork - zaključuje Sirs.

          TVRDOGLAVI PERFEKCIONISTA
          SIRS je otvoreno govorio i o plusevima i minusima Anine igre i karaktera.
          - Anino veliko oružje je njen forhend. Dobra je na mreži i ima prirodne instinkte na voleju. Ne plaši se da napadne. Ima veoma snažne udarce i odličnu konstituciju. S druge strane, ona je perfekcionista i tvrdoglava, što i sama priznaje. Ti kvaliteti su neophodni za velikog šampiona, ali znaju i da otežaju stvari. Takođe, svi oni koji misle da će Ana uvek da bude na istom nivou, moraće da budu razočarani, međutim, to je jedna od stvari koja je i najuzbudljivija kod nje.

          RADUJEM SE SRPSKOJ HRANI
          KADA ćete doći u Beograd, da trenirate ovde i provedete neko vreme u Srbiji?
          - Nisam dugo bio u Srbiji, otkako sam jednom doveo juniorski tim u vašu zemlju. Radujem se povratku, jer pamtim da su svi bili prijateljski nastrojeni i gostoljubivi. Probaću ponovo i neka vaša lokalna vina i hranu, svakako.

          ANA I KIM SU SLIČNE
          DA li je teško biti otac Kim Sirs, čiji dečko je Endi Marej? Koliko je vaša ćerka slična Ani?
          - Njih dve su isto godište i stalno komentarišu kako se ova druga lepo oblači. To što je Kim vršnjakinja sa Ivanovićevom dosta mi pomaže da je razumem na pravi način.
          http://www.novosti.rs/vesti/sport.72...oji-grend-slem
          sigpic

          Comment


          • Ma de moze da osvoji grend slem.. Videcemo, za sad pocinje dobro da igra, al nema igru za GS, malo je ovo preterivanje..
            Koliko god ja obozavao Anu ovo nije relanost..

            Comment


            • Originally posted by Mare_92 View Post
              Ma de moze da osvoji grend slem.. Videcemo, za sad pocinje dobro da igra, al nema igru za GS, malo je ovo preterivanje..
              Koliko god ja obozavao Anu ovo nije relanost..
              Polako,ko zna,mozda drasticno popravi formu sledece godine,pocne da osvaja turnire...
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • Velika je šansa da ćemo rano da odemo u Australiju na pripreme. Ana voli tamo da bude, ima rođake, a i Skot je odatle.
                Nisam baš u toku, ali zar su oni jo uvek zajedno?

                Comment


                • Originally posted by altlosta View Post
                  Nisam baš u toku, ali zar su oni jo uvek zajedno?
                  Mislim da je rec o Skotu Bernsu
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Ana u 3. kolu Toronta ide na Vinci, a u cetvrtfinalu na Li ili na Stosur

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Mislim da je rec o Skotu Bernsu
                      Mogao je reći o kome se radi, ja pomislila na Adama, zaboravila da je i ovaj Australijanac, ali logično pošto se priča o novom (starom) timu

                      Comment


                      • Adam Skot je ponovo posmatrao Anu Ivanovic na US Open sa tribina sto bi znacilo da se Ana jos vidja sa doticnim
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Nije lepa, ali je pobeda. 6-3 6-4, 17 vinera i 26 neiznudjenih, prevelika razlika, narocito jer je posle prvog bilo 11-11... Protiv Serene ce to morati mnogo bolje, nadam se (kao i uvek), ali ne ocekujem pobedu.

                          Comment


                          • Poen meča



                            i intervju poslije meča, kakav smiješak na konstataciju da sledeći meč igra protiv Serene

                            sigpic

                            Comment


                            • kakav poen!!


                              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                              sigpic

                              Comment


                              • Evo i nekoliko zanimljivih sličica nakon što je Ana zatražila čelendž





                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X