Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Pobeda.. View Post
    Pa tako ce biti najverovatnije,jednostavna racunica:
    Ako je Igokea prva,idu finalisti,a Igokea moze da zavrsi dvoranu/aeordrom/hotele ili sta vec do 25. marta,ako ne idu finalisti.
    Ako Igokea/Radnicki budu finalisti onda mogu da se sele.....
    Iskreno i realno ovde niko ne zna ko ce da ide u EL ako Igokea bude prva u regularnom ,tj da li ce ici Igokea/finalisti ili kako i ko vec. To ne znamo ni mi , ni 99% novinara trenutno a nesto sumnjam i da Lisac zna.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • Izvršni direktor ABA lige Roman Lisac je međutim demantovao za 'Telegraf' da je odlučeno gde će se igrati završni turnir.

      "Poštujem i cenim gospodina Đilasa i njegovu želju da Beograd bude domaćin, ali moram da kažem da je ponuda mala i nije u redu. Nama treba više. Gospodin Đilas nam daje samo dvoranu, koja je u vlasništvu grada. Ne daje ni, recimo, kotizaciju, a ja sada sam moram da pronađem firmu koja će da osigura od štete dvoranu. Da li je moguće da u Srbiji nema nijedne takve? Uostalom, šteta je uvek problem. Ona se dogodi i kada Partizan igra u Evroligi."

      Lisac je dodao da će do kraja nedelje odlučiti gde će turnir biti organizovan.

      "Beograd je i dalje u konkurenciji, ali nije logično, složićete se, da ja iz Slovenije koordiniram ili razgovaram sa srpskom policijom oko obezbeđenja. Jednostavno, Đilas nam je ponudio samo dvoranu, a mi nju možemo da dobijemo gde želimo."
      Djilas laprda jedno(mada, ko njega jos shvata ozbiljno kada je kosarka u pitanju!?), ovaj Slovenac nesto sasvim deseto...


      Sto se tice Evrolige, bice postignut neki dogovor da Igokea najvjerovatnije igra u Laktasima, jer ce im biti omoguceno da povecaju kapacitet dvorane.

      Comment


      • Moje neko misljenje je da ukoliko Igokea ostane prva da ce imati pravo da rekonstruise dvoranu do recimo negde sredine juna , ista situacija je bila sa Himkijem a cini mi se i sa Salonom da im dvorane nisu zadovoljavale pa su ih pustili da rekonstruisu do juna , znamo da je ovde neka druga prica ali opet verujem da ce to ,,celni,, ljudi Igokee izgurati i dogovoriti sa EL. Iako kazem , nesto sumnjam da ce se i posle F4 znati ko,kuda i gde ?

        Sto se organizacije F4 tice , Skoplje je ponudilo potpuno organizaciju , oni ce platiti troskove , sve sto treba , ABA liga maltene nista i zato njima vise odg. da se igra u Skoplju dok ako se bude igralo u BG dobra je sansa da ABA bude u gubitku oko 100,200k a nesto ne verujem da se Liscu daju pare
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Pa tek u Skoplju nece biti bezbedno

          Comment


          • Originally posted by Vule_89 View Post
            Pa tek u Skoplju nece biti bezbedno
            Nesto mislim da Lisca to nesto preterano ne brine a on je taj koji odlucuje
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Meni se sve cini da cemo mi tek na zrebu videti ko ce odavde u EL. Cirkus.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Meni se sve cini da cemo mi tek na zrebu videti ko ce odavde u EL. Cirkus.
                Mozda ni tada , na kuglici ce da pise ABA League Runner-Up
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Originally posted by Mr.M View Post
                  Mozda ni tada , na kuglici ce da pise ABA League Runner-Up
                  Stave prvog protivnika u avion pa ce onda u letu odluciti gde da slete. Naravno u okviru 100km do hale.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • http://www.mondo.rs/s281908/Kolumne/...ozicija__.html

                    Evo i Edin malo na ovu temu.

                    Ko je kriv za zavrzlamu oko konačnog poretka? U ovom trenutku nije bitno, a možete da se kladite da niko neće snositi odgovornost za to što smo u 22. kolu takmičenja imali "blagu" promjenu pravila.

                    Nije isključeno da u kancelariji ABA lige niko ne zna da čita i prevodi engleski jezik, isto kao što nije isključeno da su u Euroligi dopisali poneku "propoziciju", kada su uvidjeli da bi se EL mogla igrati u Laktašima. Uostalom, kada čujete da čelni ljudi ABA lige engleski termin "Runner up" prevode kao prvi iz ligaškog dijela, onda vam je sve jasno.

                    Na zajedničko saopštenje EL i ABA lige smo umjesto dva čekali 10 dana. To saopštenje, ako čitate između redova, znači da se u Euroligu ide po ranije ustanovljenim pravilima, dakle prvi iz regularnog dijela i pobjednik F4 - osim ako se jedan od tih timova ne zove Igokea. Onda to ne važi.

                    Ako Igokea eventualno bude prva na kraju ligaškog dijela, onda će u Euroligu finalisti F4. Propozicija se stručno zove "tumačimo kako nam odgovara".

                    Činjenica je da Igokea nema infrastrukturu za igranje EL i teško da može nešto uraditi po tom pitanju. Dvorana nije dovoljno velika, nema aerodroma sa međunarodnim letovima, nema adekvatnog hotelskog smještaja, domaćini ne mogu da budu van granica BiH. Opet, sve to je moglo biti saopšteno i definisano na početku sezone, ali gdje bi bio sport u ex-YU, da nema legendarne aljkavosti i nemara. Jednostavno, niko u ABA ligi ih nije očekivao ovako dugo na prvom mjestu i ponašali su se u skladu sa tim.

                    Na žalost, nije ni prvi ni posljednji put da vidimo ovakvo nešto. Navikli smo da živimo s tim.
                    Najbolje objasnjena situacija.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • moze li iko napisat sve parove zadnja dva kola ?

                      Comment


                      • http://www.abaliga.com/n52/League/Calendar
                        Imas ovde sve.
                        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                        Comment


                        • Pre Radnicki nego Buducnost , ja ne vidim nacin kako ce Buducnost biti pre Radnickog cetvrta.
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Zvezda i Partizan ce uciniti sve da se izbegnu u polufinalu, tako da valja ocekivati gomilu cudnih rezultata u ova dva kola, pogotovo od vecitih.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Zvezda i Partizan ce uciniti sve da se izbegnu u polufinalu, tako da valja ocekivati gomilu cudnih rezultata u ova dva kola, pogotovo od vecitih.
                              Mislis da Radnicki nece stimati ? Ako Radnicki dobije u cetvrtak a Zvezda dobije Buducnost nesto mislim da ce Radnicki pustiti Zvezdu i biti cetvrti
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Dule nece kalkulisati, to je sigurno.

                                Ocekujem poraz od Makedonaca i pobedu nad Solnokom.

                                Comment

                                Working...
                                X