Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To su u ekonomiji zove minimalizavija rizika - maksimalizacija profita. S obzirom na jako malo para u basketu to je potpuno razumljivo. Hoces da ulagacima pokazes ligu stabilnog sastava, a ne neku gde ce igrati prvak Letonije, Engleske ili Srbije, svako iz razlicitih razloga.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by NebojsaNS View Post
      To su u ekonomiji zove minimalizavija rizika - maksimalizacija profita. S obzirom na jako malo para u basketu to je potpuno razumljivo. Hoces da ulagacima pokazes ligu stabilnog sastava, a ne neku gde ce igrati prvak Letonije, Engleske ili Srbije, svako iz razlicitih razloga.
      Шта фали нашој кошарци, колико се улаже у клубове она је на врхунском нивоу, плус наши таленти су увек једни од цењенијих у Европи, треба да ђускамо бар исто поштовање као Литванија, ако ништа бар због успеха репрезентације кроз историју. Али не, паре, не може тако, паре синџо. Које је то срање.

      А и ова прича прваци оне ове земље, због тога у ЛШ постоје квалификације, тимови из нација са слабијим коефицијентом играју квалификације и онда само најбољи иду у главни жреб, филтер - доста природнији начин од овог са лиценцама итд., још мало лига има да се заокружи да буде као НБА, а НБА јесте квалитетан баскет, али је сва она атмосфера тамо забава за полусвет.
      Last edited by Brajkula; 26-04-13, 16:59.

      Comment


      • Jos samo fale hot dog i pivo

        Comment


        • Dosta je to komplikovana prica, ali pogledaj koliko je vise novca u fudbalu nego u basketu. Nekoliko desetina puta vise. Onda je tako nesto i lakse organizovati. Mi smo presmesno trziste sa malim brojem sponzora (uglavnom drzavnih sto nije pozeljno modernim biznismenima, ne zele da zavise od politickih hirova), prakticno bez i jedne stvarno velike firme, tu su navijaci koji slabo mogu da placaju karte i kupuju ona govna, a jos ne putuju na gostovanja. Meni je njihov ugao ekonomski potpuno jasan, naravno sa kosarkaske strane nije.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Brajkula, u startu da te ispravim. Nasti talenti nisu ni blizu nivoa na kojem su nekad bili.
            Surova realnost.

            Comment


            • Originally posted by NebojsaNS View Post
              Dosta je to komplikovana prica, ali pogledaj koliko je vise novca u fudbalu nego u basketu. Nekoliko desetina puta vise. Onda je tako nesto i lakse organizovati. Mi smo presmesno trziste sa malim brojem sponzora (uglavnom drzavnih sto nije pozeljno modernim biznismenima, ne zele da zavise od politickih hirova), prakticno bez i jedne stvarno velike firme, tu su navijaci koji slabo mogu da placaju karte i kupuju ona govna, a jos ne putuju na gostovanja. Meni je njihov ugao ekonomski potpuno jasan, naravno sa kosarkaske strane nije.
              Паре, паре, паре....колико јака реч

              Originally posted by Ljuba90 View Post
              Brajkula, u startu da te ispravim. Nasti talenti nisu ni blizu nivoa na kojem su nekad bili.
              Surova realnost.
              Истина, али опет какви год да су они су јако цењени у Европи. Па млађе категорије готово увек иду до врха тих такмичења за младе, шта нам то говори, прост закључак.

              Comment


              • Originally posted by Ljuba90 View Post
                Brajkula, u startu da te ispravim. Nasti talenti nisu ni blizu nivoa na kojem su nekad bili.
                Surova realnost.
                Em sto je sve manje talenta em sto se nikad losije radi sa njima. Svi na casove u Spaniju kako se od minorne pojave dolazi do druge svetske sile u basketu.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  Паре, паре, паре....колико јака реч
                  Bez para nema zivota danas jbg. Politika, diplomatija, sve se svodi na ekonomske interese. Da li ti mislis da cemo mi postati clan EU zato sto se oni nama svidjaju i obratno? Naravno da ne, sve je interes.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Em sto je sve manje talenta em sto se nikad losije radi sa njima. Svi na casove u Spaniju kako se od minorne pojave dolazi do druge svetske sile u basketu.
                    Проћиће као у фудбалу, доминација пар година и онда пад. Ево пример Барса и Реал, тика така, циле миле, 8:1. И репка ће сад мало да попусти и круну преда Немцима или неком трећем (Енглезима сигурно неће). И у кошарци ће тако, само мекано ;)

                    Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Bez para nema zivota danas jbg. Politika, diplomatija, sve se svodi na ekonomske interese. Da li ti mislis da cemo mi postati clan EU zato sto se oni nama svidjaju i obratno? Naravno da ne, sve je interes.
                    Ја сам против уласка, кад већ помињемо

                    Comment


                    • Spanija je nenormalna sila i oni ce jos 15ak godina vladati basketom sigurno. Jedini u kontinuitetu izbacuju NBA talente, plus Ibaka i Gasol ce jos dugo dominirati, a imaju jos nekoliko mladih dobrih visokih igraca. Dobri visoki i plej koji ih hrani (Rubio) - dominacija u Evropi, tako je vec godinama.

                      A za EU, da ne ulazimo u politicke rasprave, tu cemo se najmanje pitati ti i ja. Bitnije su pare i fotelje nego ljudi.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Ma и у фудбалу су сила али једноставно дође до смене генерација и ту се направи стагнација, на сцену дође нека друга нација и тако у круг, али бично владају они који највише улажу, прошло је наше време талентоване нације у баскету, победе без улагања и ништа преко тога. Али опет смо ту негде у врху, нисмо тек тамо нека Србија као нпр. тренутно у фудбалу.

                        Comment


                        • Zato sto je toliko izgradjeno da cak ni ove neznalice ne mogu sve da uniste. Da ne bese Ivkovica, pitanje je kakvi bi bili rezultati u prethodnom periodu, iako imamo odlicne igrace, ali necemo vise nikada biti onakva sila. Prosto vise nemamo onako dobar sistem.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • http://www.njuz.net/celnici-evrolige...-poraz-igokee/

                            It`s funny cause it`s true.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by Brajkula View Post
                              Истина, али опет какви год да су они су јако цењени у Европи. Па млађе категорије готово увек иду до врха тих такмичења за младе, шта нам то говори, прост закључак.
                              Pa 100x sam ti govorio i za fudbal bre, da nije bitno dokle ti doguras u tim mladjim selekcijama, vec da li ces iz te selekcije izbaciti klasu i potencijalne "superstarove" u evropskoj kosarci, da ih tako nazovem. Mi slabo koga da smo izbacili, a koliko je selekcija proslo i svi daleko otisli.
                              A inace, talenata ima koliko hoces, ali bez rada, nema od toga nista. U nasoj drzavi, em se radi lose, em su ocajni uslovi, em treneri neki nemaju volju da rade, a i kako da imaju brate, kada prime 3-4 plate u godini dana, a neki ne prime ni toliko. U nekoliko skola kosarke sam bio, to se toliko lose radi sa decom, da nije normalno jbt.

                              Pa onda vidim situaciju kako trener postavlja decu da uce jednostavnu vezbu passa ili dodavanja u parovima, a uzrast od 8-10 godina. Lik ih postavi na 7-8m rastojanja i oni kao treba da vezbaju tehniku dodavanja, pa kako to da urade, kad nmg ni da dobace do svog igraca u paru ??? A trener niti da ispravi bilo sta, niti da promeni nesto, koliko mu je stalo. I ta deca nikad nece pravilno nauciti mozda jedan od najvaznijih, ako ne i najvazniji segment igre. Mislim, ovo je samo jedan primer, ne mora da znaci da je tako svuda, ali nije daleko od istine.

                              Ovaj deo za EL i poredjenje sa LS, pa Brajki, nemoj biti naivan. Samo na ovaj nacin i moze da opstane evropska kosarka. Jer kosarka, a to je opste poznato neprofitabilan sport, sponzori u basketu i u fudbalu su kao nebo i zemlja, a LS u odnosu na EL je kao da poredis Lebrona sa nekim igracem nase "beton" lige. Nagrada za osvajanje EL je tragikomicna. Nasim klubovima bi jedna takva nagrada pomogla verovatno, ali ovim jacim Spancima ili Rusima apsolutno nista ne znaci.
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Nama se jos potrefilo da sem sto se nikad losije radi, i kosarrka se kao sport promenila. Nekada smo mi dominirali superiornom tehnikom, nekad cak i u odnosu na Amerikance. Sada se ide na fizikalije u odnosu na finesu, i mi tu nemammo sanse. Mi jednom u milion godina izbacimo igraca koji fizicki moze da parira Amerima (Nemanja Nedovic recimo), tako da sada taj nivo tehnike mora biti jos visi nego ranije. A sa ovakvim trenerima o kojima Fresh prica to je nemoguce. I tako smo upali u zacarani krug iz kojeg se necemo izvuci neko vreme.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X