Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Niko ne kaze da je lako, samo ako Hrvati povuku nogu, bice jako zeznuto i mora da se radi brzo.
    Znam, ali ne mozemo igrati mi nasu ligu i biti neki faktor u Evropi. Meni ABA ne smeta, sve dok je jaka liga. Bez jake lige, nema ni nasih timova..Tako da ono..
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • Originally posted by D-Wade View Post
      Nije to toliko lako koliko vi mislite. Sta ako mi izadjemo, a nasi timovi ne dobiju B licencu i ne mogu da igraju EL? Mogli bi komotno ugasiti svetlo na domacu kosarku...to bi i definitivno bio kraj.

      Kakve koristi Zvezda i Partizan imaju sto ce dobiti Vojvodinu ili OKK Beograd 40 razlike? Mi u ovom momentu nikakve koristi nemamo od izlaska iz lige.
      O ovome sam i ja pricao , ako nemas sigurnu Evropu ako istupis ni u ludilu istupati.

      Bice zanimljivo , saopstenja oko EL jos nema , kuva se , valjda ce biti ovih dana
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • Ne smeta ni meni, ja sam zagovarao ABA vise nego nasu zbog kvaliteta koji su postigli klubovi. Ali ne ovako, mora drugacije da se organizuje i videti da se liga prosiri jos boljim timovima
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Originally posted by D-Wade View Post
          Nije to toliko lako koliko vi mislite. Sta ako mi izadjemo, a nasi timovi ne dobiju B licencu i ne mogu da igraju EL? Mogli bi komotno ugasiti svetlo na domacu kosarku...to bi i definitivno bio kraj.

          Kakve koristi Zvezda i Partizan imaju sto ce dobiti Vojvodinu ili OKK Beograd 40 razlike? Mi u ovom momentu nikakve koristi nemamo od izlaska iz lige.
          Samo bi to bio problem.

          U pocetku bi bio smor, posle ako bi se radilo i ti ostali klubovi iz nase lige bi napredovali. Kao sto su napredovali posle sankcija i imali smo respektabilnu ligu a onda udjosmo ovamo. Iako je fudbal cirkus, uradjena je jedna dobra stvar a to je decentralizacija. Ako bi se i u kosarci uradilo isto i da imamo ligu od npr. 16 timova iz sto vise gradova i regiona, bilo bi dobro. Za 5,10,20 godina ali bilo bi. Kosarkaskog talenta imamo svuda a verujem da bi klubovi ziveli za meceve za Zvezdom i Partizanom, da bi bilo ljudi na utakmicama, a na utakmicama protiv vecitih su se radjali igraci iz Sloge, Masinca, Vojvodine, OKK Beograda, Hemofarma, Zdravlja... Mi smo jedna od 3 najtalentovanije kosarkaske nacije u Evropi a verovatno i najtalentovanija. A verujem da bi se i desio jos neki projekat tipa Radnicki da se umesaju u borbu sa vecitima. Jeste da nije lepo i sportski ali pojacalo bi konkurenciju. A jedan projekat bi za sobom vukao drugi. Tako to kod nas ide.
          sigpic

          Comment


          • Kada bi nagovorili Bugare, Grci ne verujem da bi usli, liga bi bila odlicna sa dosta jakih timova. Ako vec hoces spasiti ostatak timova iz drzava koje ucestvuju, da naprave B diviziju ili ti drugu ligu, pa da igraju ostali, a da se ova glavna igra kao prava liga i da zadnje dve-tri ekipe ispadaju, a nove tri ulaze. To bi vec bilo nesto i svi bi imali koristi.

            Daleko bi lakse bilo naci sponzore i veci profit za nase timove. Lakse ces dovesti bolje Amerikance da igraju jaku ligu, nego da dodju da igraju protiv OKK Beograda. Nema to smisla.
            sigpic

            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

            Batica Wilshere je gospodin covek...

            All hail the Chan-Chan man!

            Comment


            • Originally posted by D-Wade View Post
              Kada bi nagovorili Bugare, Grci ne verujem da bi usli, liga bi bila odlicna sa dosta jakih timova. Ako vec hoces spasiti ostatak timova iz drzava koje ucestvuju, da naprave B diviziju ili ti drugu ligu, pa da igraju ostali, a da se ova glavna igra kao prava liga i da zadnje dve-tri ekipe ispadaju, a nove tri ulaze. To bi vec bilo nesto i svi bi imali koristi.

              Daleko bi lakse bilo naci sponzore i veci profit za nase timove. Lakse ces dovesti bolje Amerikance da igraju jaku ligu, nego da dodju da igraju protiv OKK Beograda. Nema to smisla.
              Amerikanac ce za pare igrati i u Radnickom sa Crvenog krsta.

              Comment


              • Originally posted by Ljuba90 View Post
                Amerikanac ce za pare igrati i u Radnickom sa Crvenog krsta.
                Da, ali Radnicki nema te pare, kao sto nece ni Zvezda ni Partizan imati u nasoj ligi. Samo cemo osakatiti vecite i Radnicki.

                Voleo bih i ja da nam je liga jaka, ali nije i previse vremena bi otislo da se sve to stabilizuje. Dok se to stabilizuje, nasih timova nece nigde biti.
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • Originally posted by D-Wade View Post
                  Da, ali Radnicki nema te pare, kao sto nece ni Zvezda ni Partizan imati u nasoj ligi. Samo cemo osakatiti vecite i Radnicki.

                  Voleo bih i ja da nam je liga jaka, ali nije i previse vremena bi otislo da se sve to stabilizuje. Dok se to stabilizuje, nasih timova nece nigde biti.
                  Ma dobro...ja sam samo dao svoj sud o Amerima

                  Comment


                  • Nema sanse da bilo ko izadje iz lige sve dok ona jedina vodi u EL a to ce biti do daljnjeg...

                    Comment


                    • Originally posted by T-Mac View Post
                      Iskreno, ja se slazem sa Edinom da je bolje da imas jake utakmice svake nedelje (ajde skoro svake, mada ne postoji liga na svetu gde prvi ne bije neke ekipe sa po 20 razlike), nego da odes u lupam Jagodinu, dobijes 40 razlike i nabijas neko lazno samopouzdanje.
                      Iskreno, bole me ćoše za Edina. Znaš da ga vrlo poštujem, slušam njegove podcaste i ostalo, ali on nije u poziciji ga sagledava interese naše košarke. Iz jasnih razloga.
                      Imamo ovaj grčki scenario- gde se PAO i OLY naosvajaše Evroliga a nabijaju grčku sirotinju sa 40 razlike svakog vikenda. O izrealskoj makabizaciji da ne pričamo.


                      Mislim, možda je problem što ja ovu stvar ne sagledavam iz čisto klubaških razloga, verovatno sam poslednja budala u univerzumu kome je interes nacionalnog košarkaškog tima na prvom mestu. Pratim malo ovu našu KLS kroz rezultate i izveštaje, pogledam neki meč na RTS-u petkom. Znaš, tuga je to. Igrači igraju za 300 evra i daj bože da dobiju plaltu 2 puta godišnje. A to nam treba biti košarkaška baza. Košarka u Srbiji je na najnižim granama u istoriji.
                      No, ovo je vrlo opširna tema.
                      Last edited by 3 sekunde u reketu; 04-03-13, 02:06.

                      Comment


                      • Originally posted by 3 sekunde u reketu View Post
                        Iskreno, bole me ćoše za Edina. Znaš da ga vrlo poštujem, slušam njegove podcaste i ostalo, ali on nije u poziciji ga sagledava interese naše košarke. Iz jasnih razloga.
                        Imamo ovaj grčki scenario- gde se PAO i OLY naosvajaše Evroliga a nabijaju grčku sirotinju sa 40 razlike svakog vikenda. O izrealskoj makabizaciji da ne pričamo.


                        Mislim, možda je problem što ja ovu stvar ne sagledavam iz čisto klubaških razloga, verovatno sam poslednja budala u univerzumu kome je interes nacionalnog košarkaškog tima na prvom mestu. Pratim malo ovu našu KLS kroz rezultate i izveštaje, pogledam neki meč na RTS-u petkom. Znaš, tuga je to. Igrači igraju za 300 evra i daj bože da dobiju plaltu 2 puta godišnje. A to nam treba biti košarkaška baza. Košarka u Srbiji je na najnižim granama u istoriji.
                        No, ovo je vrlo opširna tema.
                        Da,ali PAO i Oly ulazu milione,secas se one ekipe Oly-a Kleiza,Childres ???


                        Lepo je Edin rekao...Moje misljenje je ako izadjemo u ABA ligu bice isto kao JSL u fudbalu...

                        Comment


                        • Vlada Stankovic, novinar koji vec dugo saradjuje sa EL rekao je da je odluka o tome ko ce iz ABA igrati doneta i prosledjena rukovodstvu lige. Zanimljivo je da se jos ne objavljuje.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Barem neke koristi od RTS-a.

                            Evidentno nije kako su ovi iz ABA ocekivali, pa zato se ne objavljuje nista.
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Ili cekaju da prodje kolo da ne bi bilo uticaja na igru. Videcemo veceras posle Igokee.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Da, moze biti i to.

                                Ako Madjari pobede, neka bude da ide prvi direktno da resimo sve lagano.
                                sigpic

                                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                                Batica Wilshere je gospodin covek...

                                All hail the Chan-Chan man!

                                Comment

                                Working...
                                X