Announcement

Collapse
No announcement yet.

PES & FIFA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma nije to sta volis ili ne , ja pricam samo sta je bolje ..

    PES sam igrao otkad znam za sebe , ali vise se ne moze , Fifa debelo , debelo ispred .
    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

    Comment


    • Originally posted by Dale View Post
      Ma nije to sta volis ili ne , ja pricam samo sta je bolje ..

      PES sam igrao otkad znam za sebe , ali vise se ne moze , Fifa debelo , debelo ispred .
      Upravo tako. Ja sam do pre neko vreme ubedjivao sve zivo da FIFA ne moze ni da pridje PES-u(uzimaju ranija vremena kao argument). Ali pojeo sam svoje reci, dosta je bolja FIFA. Ima mnogo manje sablonske igre, i to mi je najbitnije. Nervira me na PES sto uvek mozes da dajes golove na isti nacin.

      Presli su na novi engin ovi iz PES-a, ova godina im nece biti nesto spec. Al vec sledece godine ce doraditi sve sto treba, jer ove godine nisu imali vremena. Barem tako kazu. Daj da vidimo i to neke novine, iako msm da ce to bi same old shit

      Comment


      • Ma pusti , vrte istu pricu od 2011. , kao ove godine nisu mogli , ali iduce ce biti spektakularan ..

        Koliko se sjecam najavljivali su da ce ova 2014. biti nesto sto do sad nije vidjeno , nesto spektakularno , ali evo , ocigledno jos jedna laz .
        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

        Comment


        • Ја нисам играо никад ФИФУ на конзолама, имао сам чини ми се само 2007 инсталирану једном.
          Видео сам само код друга на компу Фифу 13, боље да нисам..
          Оно је жалосно, играчи грбави, 1234135 боја као цртани филм.

          Сад не знам каква је Фифа за PS i Xbox, нек' је и боља 'иљаду пута..ја то не могу да сварим.

          Comment


          • Originally posted by Prototype View Post
            Upravo tako. Ja sam do pre neko vreme ubedjivao sve zivo da FIFA ne moze ni da pridje PES-u(uzimaju ranija vremena kao argument). Ali pojeo sam svoje reci, dosta je bolja FIFA. Ima mnogo manje sablonske igre, i to mi je najbitnije. Nervira me na PES sto uvek mozes da dajes golove na isti nacin.

            Presli su na novi engin ovi iz PES-a, ova godina im nece biti nesto spec. Al vec sledece godine ce doraditi sve sto treba, jer ove godine nisu imali vremena. Barem tako kazu. Daj da vidimo i to neke novine, iako msm da ce to bi same old shit
            da, može se očekivati da bude nedostataka jer kao što kažu nisu imali dovoljno vremena, mada to po meni nije nikakvo opravdanje, mogu se sjebati skroz sa ovim PES-om 14 ako im ne uspije

            edit: i ja sam FIFA-u igrao na kompu i nije mi se uopšte svidjelo, možda je na konzolama mnogo drugačije
            Last edited by ognjen; 15-09-13, 15:30.

            Comment


            • PES na konzolama je uvek bio sranje, to se ne moze bas porediti sa PES-om na PC...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • FIFA od 2012 postala veoma dobra. Jer sve pre toga je obicno sranje. Imam osecaj da ce biti samo bolji.

                Dok na PES svake godine ima neku rupu u gameplay-u. Previse golova dodje posle centarsuta, duga lopta, glupe ocene za neke pozicije igraca, tromo okretanje igraca oko svoje ose, na PES '11 stoperi su bili brzi od bilo kojeg napadaca, na PES '09 dupli pas izmedju CF-a i krila bukvalno uvek rezultira rupu u odbrani i kad se naviknes sa ivice 16-ca skoro pa uvek mozes dati gol... mogao bih do sutra nabrajati ove sablonske greske preko kojih uvek mozes dati gol. Postalo je previse monotono, iako je kretanje igraca ipak jos uvek realisticnije na PES u odnosu na FIFU.

                edit: Nekada je PES bio zakon i na konzolama i na PC. Sada jedino se na PC moze igrati, jer se nesto "sporije" igra. Ne lete po terenu.
                Last edited by Prototype; 15-09-13, 15:34.

                Comment


                • Originally posted by Prototype View Post
                  FIFA od 2012 postala veoma dobra. Jer sve pre toga je obicno sranje. Imam osecaj da ce biti samo bolji.

                  Dok na PES svake godine ima neku rupu u gameplay-u. Previse golova dodje posle centarsuta, duga lopta, glupe ocene za neke pozicije igraca, tromo okretanje igraca oko svoje ose, na PES '11 stoperi su bili brzi od bilo kojeg napadaca, na PES '09 dupli pas izmedju CF-a i krila bukvalno uvek rezultira rupu u odbrani i kad se naviknes sa ivice 16-ca skoro pa uvek mozes dati gol... mogao bih do sutra nabrajati ove sablonske greske preko kojih uvek mozes dati gol. Postalo je previse monotono, iako je kretanje igraca ipak jos uvek realisticnije na PES u odnosu na FIFU.
                  Gomila bagova je izbacena u 2013. Pes od 2006 nije isti, zapravo raspada se, 2012 i 2010 su bili ubedljivo najgori. Ali 2013 je imao par napredaka.
                  FIFA-u ja nmg da igram, kretnja igraca na terenu mi je dosta cudna i svi se brzo okrecu kao da su Messiji, nekako dosta ubrzano to izgleda i manje realisticnije nego u PES-u. Kada je u pitanju sam gameplay, tu vidim najveci napredak FIFA-e. 2014 nece biti mnogo bolji od 2013 FIFA-e, dok ovaj PES valjda hoce.

                  Dale je delimicno u pravu, ali on igra na konzolama, a iz licnog iskustva znam da je PES los na bilo kojoj konzoli, drugaciji engine koristi igrica na PS2, PS3 nego na PC.
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Za mene je neki standard bio da se FIFA igra na PC-u, a PES na konzolama. FIFU igram redovno od 2004. godine i uvek sam je preferirao, ali dok je ranije PES verovatno bio bolji, mislim da u zadnjih par godina nisu ni konkurentni. Kolicina gluposti i nerealnih poteza koje sam video na PES-u prevazilaze sve granice. Neke od najvecih mana su im lose definisane pozicije igraca, tipa da ja mogu da uzmem stopera i sa njim prodjem pola protivnickog tima, samo zbog snage koju stoper poseduje, nesto sto je nemoguce uraditi na FIFI. Jos jedna stvar koja mi jako ide na zivce je veoma lose automatsko menjanje igraca. Kao neko ko bazira igru na anticipaciji, posebno kada igram sa nekim ciju igru znam, totalna katastrofa je kada se uklizavanje prenese na sledeceg automatski promenjenog igraca, ono koje ja zelim da napravim sa igracem kojeg trenutno kontrolisem. I naravno, ono sto je Prototype naveo, a to je toliko sablona. Svaki gol i akcija podsecaju na nesto vec vidjeno, standardni sutevi, centarsutevi.. automatik igrica, jednostavno arkada, a ne simulacija. Jos jedna meni bitna stvar su licence, neposedovanje istih mi je jednostavno jadno.

                    E sad, mnogo je tesko da bilo ko promeni stav koji ima od malena prema tim igricama. PES je zato i popularniji kod nas, jer vecina nas je krenulo sa igranjem igrica na PS1, kada je tada PES / Winning Eleven bio daleko ispred bilo koje druge fudbalske igre, FIFA iz tog perioda je bila smesna u poredjenju, ali su godianma smanjivali tu razliku i po meni su sada realno mnogo bolja igrica. Ovaj novi engine je najavljivan kao the next big thing, ali po komentarima izgleda da ce to biti daleko od toga, barem za sada..

                    Originally posted by Freshman91 View Post
                    Gomila bagova je izbacena u 2013. Pes od 2006 nije isti, zapravo raspada se, 2012 i 2010 su bili ubedljivo najgori. Ali 2013 je imao par napredaka.
                    FIFA-u ja nmg da igram, kretnja igraca na terenu mi je dosta cudna i svi se brzo okrecu kao da su Messiji, nekako dosta ubrzano to izgleda i manje realisticnije nego u PES-u. Kada je u pitanju sam gameplay, tu vidim najveci napredak FIFA-e. 2014 nece biti mnogo bolji od 2013 FIFA-e, dok ovaj PES valjda hoce.
                    Probaj Demo od nove FIFE onda, drasticno su promenili taj deo, samo kretanje igraca, pogotovo kod menjanja pravca je mnogo realnije napravljeno.
                    Last edited by p4p1; 15-09-13, 15:57.

                    Comment


                    • p4p1, ako se ja jednog dana odlučim za FIFA-u, ima da mi objasniš gdje mogu naći kvalitetne update-e (patch-eve)

                      Comment


                      • Originally posted by DelBoy View Post
                        p4p1, ako se ja jednog dana odlučim za FIFA-u, ima da mi objasniš gdje mogu naći kvalitetne update-e (patch-eve)
                        Patcheve? FIFA sve iz prve sredi, nemas brige.

                        Comment


                        • Originally posted by p4p1 View Post
                          Patcheve? FIFA sve iz prve sredi, nemas brige.
                          znam da je kod FIFA-e sve licencirano što se tiče timova ali recimo poslije zimskog prelaznog roka bi trebao neki update

                          Comment


                          • FIFA-i ne trebaju patchevi, zbog toga sam igrao 2008, 2009, 2010 i 2011 pre PES-a... A i menadzer je daleko jaci u FIFA-i nego u PES-u.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment






                            • Izasao ovaj video sa nekim facama i ocenama ne znam koliko je validan...



                              Dosta ovde nebuloznih ocena ima a i face nisu sasvim dobre. Ne znam na kojoj je ovo konzoli i sta. Primetio sam da faca Silve deluje nekako loseg kvaliteta, evo kako to izgleda na PC...

                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • ocjene igrača su stvarno ludilo, Berbatov i Bale isti sa ocjenom 90

                                Comment

                                Working...
                                X