Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima li gdje one statistike koliko je dao golova Walcott,a koliko Bale pa da uporedjujemo ko je bolji igrac

    Smijesno je pricati da je Tottenham one man team,jeste Bale iznad svih i u strasnoj je formi,ali kada se pogleda ekipa po pojedincima sigurno da su medju 4 najjace ekipe u Engleskoj.Za 4 mjesto mislim da ce se boriti Chelsea i Arsenal jer je Tottenham daleko konstantniji.
    Last edited by Joe Cole 10; 25-02-13, 22:38.
    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

    LFC:18+5=THE GREATEST

    Comment


    • Ako ode iko iz Arsenala od kljucnih na ljeto ja cu sebi grkljan da presjecem. To je apsolutno nemoguce. Skoro svi su privezani na dugogodisnje ugovore osim Sagne, a on kakav je moze da ide slobodno.

      Ove sezone prvi put se vide zavidni viskovi novca unutar Arsenala. Bilo je novca i prije, ali sada ga ima mnogo vise i pritisak vise ne postoji da se ne potrose, posebno zbog cinjenice da sponzorski ugovori isticu, a Gazidis je apsolutni MAG na tom polju.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Nece on dobiti para vise od Wengera, siguran sam u to, pogledaj izvjestaje pa ce ti biti jasno kakve je pare imao Arsene ove zime, a onda na to dodaj jos 30 m od Emiratesa i 30 m od LP ako se izbori.

        AVB moze dobiti 25m od kluba plus 30m ako izbore LP.
        Odakle tebi ove cifre, pa kako ti znas koliko ce dobiti za transfere, isto vazi i za Wengera ???

        I kako gde su rezultati, pa gde je bio Tottenham pre par godina, u zoni ispadanja, a pogledaj ih sada, prva sezona u LS, odma' 1/4 finale, sada konstantno top4, zar to nisu rezultati ???
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Originally posted by Freshman91 View Post
          Odakle tebi ove cifre, pa kako ti znas koliko ce dobiti za transfere, isto vazi i za Wengera ???

          I kako gde su rezultati, pa gde je bio Tottenham pre par godina, u zoni ispadanja, a pogledaj ih sada, prva sezona u LS, odma' 1/4 finale, sada konstantno top4, zar to nisu rezultati ???
          Ne znam jesam li s tobom raspravljao o Levyu ili sa nekim drugim. Tada si me natjerao da gledam njihove izvjestaje, a dobro sam ih pogledao.

          Uzet je kredit od oko 50 m za trening centar na nekih 5 godina, ako se dobro sjecam. Onda na ljeto su prodali Modrica doveli su igraca za njega plus je ostalo nekih 20 m koji su trebali ici za Moutinha, recimo da tottenhame ne moze dobiti neki ekstra kes od EPL-a vec samo od Lige prvaka i to je 30m. Treba se platiti rata kredita za tu godinu, kao i plate igracima. Zarada od karata nije velika jer su cijene relativno niske, a kapacitet Shit Hart Lane-a nije bog zna kakav.

          Ako oni udju u LP i potrose preko 40-50m bez prodaje Balea ubij me
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Ne znam jesam li s tobom raspravljao o Levyu ili sa nekim drugim. Tada si me natjerao da gledam njihove izvjestaje, a dobro sam ih pogledao.

            Uzet je kredit od oko 50 m za trening centar na nekih 5 godina, ako se dobro sjecam. Onda na ljeto su prodali Modrica doveli su igraca za njega plus je ostalo nekih 20 m koji su trebali ici za Moutinha, recimo da tottenhame ne moze dobiti neki ekstra kes od EPL-a vec samo od Lige prvaka i to je 30m. Treba se platiti rata kredita za tu godinu, kao i plate igracima. Zarada od karata nije velika jer su cijene relativno niske, a kapacitet Shit Hart Lane-a nije bog zna kakav.

            Ako oni udju u LP i potrose preko 40-50m bez prodaje Balea ubij me
            Jesi...

            Pa sta ako je uzeo kredit, da vracaju 10m godisnje, to je sprdnja, pa oni od tv prava uzmu 70-80m, kao i vecina PL timova.
            Opet te recenince koje pocinju sa "recimo" ?? Ne mozemo nista da govorimo, i odkud znas da ce samo 30m da bude ??? Oni od kako su usli u LS one godine finansije su otisle skyhigh... Mislim kao da gledas u buducnost i znas nesto sto mi ne znamo... Zarada prosle godine 182m, top10 u svetu, to sto je Arsenal iznad i sto ne trosi je druga stvar, ne mora da znaci da nece Spursi trositi...

            I da imaju najbolji menadzment, pod tim se ne podrazumeva finansijska stabilnost kluba, a tu su isto medju jacima u PL, vec rad kluba proteklih par godina, a oni imaju velike uspehe.

            Planira se i neki novi stadion, ili prosirivanje postojeceg, imaju projekte, znaju sta hoce, imaju perspektivnog trenera, odlicne igrace, rade sjajno, bez premca, klub koji je najvise napredovao kroz rad i trud i naravno "malo" ulaganja, ne msm kao City koji je dao pola milijarde za 3-4 godine...
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment




            • Da budemo egzaktni kod tv prava 57m su dobili i oko 4 m za TV prava lige evrope. Kupovi u engleskoj se ne racunaju u tv prava jer idu preko FA-a.

              Sljedeca stvar. Ako tottenham napravi novi stadion oni ce da ispadnu iz lige, jer novi stadion sada ne kosta 600 miliona ko sto je kostao Emirates vec kosta 1 milijardu. Toliko bi danas kostala gradnja Emiratesa sigurno. Zakucati svoje finansije narednih 10 godina bez nekoga kao sto je Wenger, a AVB nije taj tip da trosi malo, a bude dovoljno konstantan.

              Ako pod pojmom zarada karakterises samo novce koje su dobili bez placanja svih obaveza opet nisi upravu jer: "Total Club revenue for the year was £144m"

              Profit, ono sto ja karakterisem kao zaradom, je samo 23 m.

              Ovo su podaci kada su zadnji put izbacene liste finasija, odnosno 30.6.2012.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Izvini al moram da prekinem,koji bre to stadion ce da kosta milijardu evra/funti?

                Comment


                • Racunam u evrima zaradu od TV prava...

                  Druga stvar, stadion od milijardu evra ???

                  Treca stvar, odakle ti to Total club revenue, 144m, ove godine po Delloiteu imaju 179m, sto je par miliona manje od one sezone kada su igrali LS, zamisli koliko su napredovali finansijski...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by Layzick View Post
                    Izvini al moram da prekinem,koji bre to stadion ce da kosta milijardu evra/funti?
                    Arsenal je Emirates stadion platio 500 miliona funti u periodu od 2002. do 2006. godine. Tadasnje stanje u svijetu finansija je bilo mnogo povoljnije. Sada ako zele bolji stadion od Emiratesa, a naravno da hoce ipak oni moraju da se takmice sa Arsenalom, nema sanse da ce stadion biti ispod 700m sigurno.

                    Da obrazlozim:

                    Trebaju prvo da kupe prostor za novi stadion, WHL sigurno nece srusiti treba igrati negdje utakmice. Cijene nekretnina u Engleskoj su sky high, posebno tako ogromnih placeva. Potraznja za nekretninama nije velika, ali cijene su jos uvijek visoke, ne bih da se upustam u prognoziranje koliko ce ih doci mjesto samo, ali masno bi ga platili.

                    Druga stvar, mjesta na kojima bi se stadion gradio su obicno stare fabrike. Treba srusiti to sve.

                    Trece. Poceti izgradnju samog stadiona. Platiti materijal, izvodjaca, nadzor, tehnicki pregled, licence za gradnju itd itd, a sve je to skuplje nego u vrijeme kada je to Arsenal gradio

                    Cetvrto. Infrastruktura oko samog stadiona se mora srediti, a i to kosta.


                    Stadion Juventusa je napravljen za oko 100m funti, ali cijene nekretnina i gradnje u Italiji i Engleskoj se mnogo razlikuju.

                    EDIT:

                    Originally posted by Freshman91 View Post
                    Racunam u evrima zaradu od TV prava...

                    Druga stvar, stadion od milijardu evra ???

                    Treca stvar, odakle ti to Total club revenue, 144m, ove godine po Delloiteu imaju 179m, sto je par miliona manje od one sezone kada su igrali LS, zamisli koliko su napredovali finansijski...
                    Jesam li fino napisao datum od kada podatke koristim. Ako ponovo racunas eure, ja ne volim tu valutu i racunam u funtama uvijek. Podaci su iz knjiga koje je Tottenham sam objavio, ako te interesuje.
                    Last edited by maliajnstajn; 26-02-13, 00:06.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Imas i na njihovom sajtu podatke, svako racuna revenue, jer malo je klubova koji uopste imaju profit, tako da ovo za Spurse je sjajna stvar, cak sta vise odlicna...

                      Drugo, ovo za stadion je nebuloza, zasto bi davali milijardu evra/funti na stadion ??? Istina da su nekretnine skuplje u Engleskoj, nego u Italiji, ali nisu toliko skupe, i nemoj pricati kojekakve nebuloze, cuj milijardu evra... Emirati su jedan od najjacih stadiona na svetu, pored Santiaga Bernabea, tesko da ima bolji... Oni ne moraju bas takav da naprave...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Originally posted by Layzick View Post
                        Izvini al moram da prekinem,koji bre to stadion ce da kosta milijardu evra/funti?
                        Праве људи аеодром .

                        Comment


                        • Brojku od milijardu sam cisto lupio da izgleda apsurdno za taj klub da pljune silan novac, ali kad se neko hvata toga dobro, ispravio sam se u sljedecem postu gdje sam obrazlozio svoju hiperbolu...

                          Emirates je trenutno najbolji stadion u Engleskoj bez konkurencije. Samo steta sto su drugi po kapacitetu

                          EDIT:

                          Fresko revenue nije isto sto i zarada
                          Last edited by maliajnstajn; 26-02-13, 00:18.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Fresko revenue nije isto sto i zarada
                            Cekaj, jer mislis da sam tupav pa ne znam da to "prihod" bez prijavljenih gubitaka ??? Zna se sta je "rashod"... Prihod>rashod = profit... Pogledaj ponovo sta sam napisao, da se kod klubova vise gleda celokupan prihod...

                            Ovo za milijardu si odvalio, znaci uzas... LFC kada je hteo da pravi Stanley park, nije trebao da kosta vise od 600m, a projekat boli glava..
                            Last edited by Freshman; 26-02-13, 00:25.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Ovo za revenue je bila zajebancija btw. Gore si napisao zarada pa poslije si poceo udarat po revenue i konto da se malo zajebajem, al si se naljutio. Nista jebiga nisam to mislio, sorry ako si se uvrijedio.

                              Ne mogu vise. Dosta mi je mog biznisa i brojki a kamoli ovih klubova gdje ljudi vrte sume koje ja mogu samo sanjati. Odo spavatim sutra nastavljamo

                              Edit:

                              Jesam ti fino naveo hore zasto sam lupio brojku od milijarde?

                              Taj projekat jeste boli glava, ali opet je blizu 700 m koliko sam naveo. Cijena tog projekta u Londonu bi bila veca.
                              Last edited by maliajnstajn; 26-02-13, 00:33.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Ispravka, Stanley Park je trebao da kosta 400m funti celokupna izgradnja, kapacitet 72,000... Zaista ne shvatam sto si rekao da treba milijarda za stadion Spursa, ne bi smelo nikako ni pola od toga da bude, ma kakvi...

                                Ma nisam se uvredio, bez brige...
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X