Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-Wade View Post
    120 miliona funti.
    Od toga 60m ide pravo u budzet Crystal Palace-a, jedan deo dele, a onaj treci deo Palace dobija tokom sezone u PL od TV prava...
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Originally posted by Mladen View Post
      Ali Eriče, u pitanju su nijanse u kvalitetu medju ekipama koje igraju doigravanje za to treće mesto Meni je PO što se tiče engleskog fudbala fantastična stvar. A belgijski i holandski sistem igranja za titulu, le i ispadanje je nešto najdebilnije.
      Ma jeste, ali eto primera Votforda. Izgubili II mesto u poslednjem kolu i na kraju izgubili od 6. na tabeli. Da ti cela sezona zavisi u 2 utakmice meni nikako nije ok stvar. Mislim, sa navijacke strane sigurno jeste, ali generalno je bas surov.
      sigpic

      Comment


      • Vise se isplati uci u PL, nego osvojiti LS.

        Nije ni cudo sto su im i nize lige jake, ako se pogleda koliko para dobijaju.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Pa ovo nije normalno koliko se novca vrti,nisam siguran ali mislim da je Venger govorio o tome kako televizije biraju kada ce ko igrati...

          Comment


          • Originally posted by KingEric7 View Post
            Ma jeste, ali eto primera Votforda. Izgubili II mesto u poslednjem kolu i na kraju izgubili od 6. na tabeli. Da ti cela sezona zavisi u 2 utakmice meni nikako nije ok stvar. Mislim, sa navijacke strane sigurno jeste, ali generalno je bas surov.
            Finansijska dobit je veca ovako, visestruko, zato se i igra PO. A sa igracke strane, pa jbg, svako ima sansu, ako nmg da pobede tog sestog na tabeli, ne zasluzuju da idu u visi rang.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Ali uzmi u obzir da su oni u poslednje 5 utakmice dozvolili sebi poraze od ekipa sa maltene samog dna, Piterbora i Milvola. Pa onda i poraz od Lidsa kome pobeda ništa nije značila. Znači nisu smeli da kiksnu, barem u ovim utakmicama sa Piterborom i Milvolom. Vratiće se oni u PL već sledeće sezone sa Zolom i još par dobrih pojačanja, što ne sumnjam da će biti, i to u vidu pozajmica iz Udinezea
              Originally posted by Brajkula
              Veruj meni, radi kako hoćeš

              Brajkula, 2014. N.E

              Comment


              • Prastajte ako je bilo, Kejhil - Anri

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Freshman91 View Post
                  Finansijska dobit je veca ovako, visestruko, zato se i igra PO. A sa igracke strane, pa jbg, svako ima sansu, ako nmg da pobede tog sestog na tabeli, ne zasluzuju da idu u visi rang.
                  Eh Fresh, pa i Manchester je izgubio od Norwicha u ligi, pa je opet zasluzio titulu.
                  Mislim, championship nije kup takmicenje, igra se uzasno teska liga, i posle svog toga truda, moze sve da ti propadne zbog jedne utakmice. Po mom misljenju to je idiotski sistem, koji nista ne nagradjuje, vec samo podize tenziju i dramu. Posle 46 utakmica, igranja 2 puta nedeljno dodjes u situaciju da jedna utakmica znaci razliku izmedju 0 i 120 miliona, sramota...
                  sigpic

                  Comment


                  • Manchester nije izgubio utakmicu u PO od Norwicha, BITNU utakmicu, vec neku manje bitnu verovatno. Na to sam mislio, ako Watford ne moze da izdrzi pritisak, ne moze da pokaze najvise kada treba, jednostavno nema dalje i to je to. Sistem nije bajan, ali donosi daleko vise novca nego sto bi donelo da nema PO. I Watford dobija kintu, nije bas da je razlika 120m i nula.

                    Ne znam sto je toliko idiotski, da neki timovi imaju priliku da udju u prvi rang takmicenja kroz PO, jer se neki timovi bore za te pozicije koje vode u PO, ne znam sta je tu idiotski.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Ja samo ne vidim poentu igranja 46 utakmicu u sezoni, ako na kraju jedna utakmica odlucuje sve...
                      sigpic

                      Comment


                      • Ali njih ne treba zaliti, oni su morali da budu medju 2 i direktno odu, ko im je kriv sto su onako zajebali poslednju utakmicu u ligi.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Tony_G View Post
                          Ja samo ne vidim poentu igranja 46 utakmicu u sezoni, ako na kraju jedna utakmica odlucuje sve...
                          Pa zato postoje 2 mesta koja vode direktno, zato se igra liga pobogu, tu ima neka poenta. Moras da prebrodis ligu da ostvaris odredjen rezultat, da bi prosao, ili dosao u poziciju da se boris za prolaz. A za to trece mesto imaju sansu oni koji nisu uspeli da se domognu prva dva mesta, i preko PO ima svako svoju sansu, pa ko je iskoristi.
                          Zamisli da nema PO, i zamisli situaciju da se Watford bori za to trece mesto sa Brightonom npr i ta utakmica odlucuje putnika u PL, dodje ti na isto.
                          To ti je isti princip kao kvalifikacije ili PO za LS, zasto Arsenal da se muci, kad mogu odmah da idu u LS, zasto dati sansu nekom drugom ???
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by Freshman91 View Post
                            Pa zato postoje 2 mesta koja vode direktno, zato se igra liga pobogu, tu ima neka poenta. Moras da prebrodis ligu da ostvaris odredjen rezultat, da bi prosao, ili dosao u poziciju da se boris za prolaz. A za to trece mesto imaju sansu oni koji nisu uspeli da se domognu prva dva mesta, i preko PO ima svako svoju sansu, pa ko je iskoristi.
                            Zamisli da nema PO, i zamisli situaciju da se Watford bori za to trece mesto sa Brightonom npr i ta utakmica odlucuje putnika u PL, dodje ti na isto.
                            To ti je isti princip kao kvalifikacije ili PO za LS, zasto Arsenal da se muci, kad mogu odmah da idu u LS, zasto dati sansu nekom drugom ???
                            Ali Fresh to nije isto, Watford se i jeste izborio za trece mesto protiv Brightona, Palace-a i Leicestera, da li u direktnim duelima ili kako god, oni su zavrsili treci, oni su kroz ligu izborili to trece mesto, dakle eto, ne moram da zamislim situaciju u kojoj se Watford bori za to trece mesto, posto se ona i ovako desila, i izborili su ga, ali sad preko toga treba jos neko doigravanje. Pritom nije isti princip kao za LS, zato sto izmedju Arsenala i npr. Milana ove sezone ne postoji nacin da se odredi ko je vise zasluzio da igra LS, zato ce oni igrati kval., dok su ovi timovi u championshipu bili u direktnom okrsaju i po mom misljenju 46 utakmica je dovoljno da se odredi koja 3 idu u PL.
                            Samo mi reci zasto mislis da nije dovoljno 46 utakmica da se odredi top 3, nego mora neko doigravanje... To je samo radi stvaranja spektakla i podizanja tenzije...
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Tony_G View Post
                              Samo mi reci zasto mislis da nije dovoljno 46 utakmica da se odredi top 3, nego mora neko doigravanje... To je samo radi stvaranja spektakla i podizanja tenzije...
                              Ali poenta je sto se Watford nije borio za trece, vec za drugo mesto. Jer dva mesta vode u PL, a PO shvati kao bonus tim timovima sto imaju neku sansu da dodju do kvalifikacija. A rekao sam vec, PO je daleko finansijski isplativiji za timove, gde oni tokom tog PO zarade daleko vise od TV prava, a u finalu PO da ne pricam, ima i ta strana price.
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Ne treba zaboraviti verovatno pun Vembli! Koliko tu samo dobiju od prodaje karata!

                                Comment

                                Working...
                                X