Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Edohz

    Vidis po meni je PL bila mnogo jaca od recimo 2004-2009. Pad je i poceo u poslednje 3 godine.

    Top timovi su se uzdigli od kad je Roman dosao u Celzi, jer morali su da ga prate ako su hteli da i dalje ostanu komptetativni.

    Pogledaj koliko su jace timove Arsenal, Celzi, Junajted i Liverpul imali u tom periodu.

    Tada je mozda moglo na pare, ali sada kada je Barsa uspostavila neke nove stvari i kada su ostali timovi krenuli da je prate u tome, sada nastaje jaz.

    A i Real i Barsa nikad nisu imali problem da finansijski pariraju svakom timu iz PL.
    sigpic

    Comment


    • KE 7, sa finansijskog aspekta spasnki klubovi su u dubokim govnima, ako se mogu tako izrazit. Uli Hones ili kako vec onaj predsjednik Bayerna je izjavio da Europa grca u dugovima da bi Spanci igrali najljepsi fudbal na planetu. Realno, Arsenal je opljackao Malagu, a na ljeto ocekujem jos vecu pljacku svih klubova iz Primere osim Barce i Reala iako su i oni u dugovima, zbog dugogodisnjih marketinskih ugovora koji su pritome mnogo jaki nemaju problema sa otplacivanjem dugova.

      Edo, hajde prijatelju reci mi koliko je timova ove sezone otislo sa Britanije sa 3 boda. Ne moraju znaciti 3 boda nesto na tim gostovanjima. Meni npr je vaznije da se vrate igraci u komadu, a ne kao sto se desavalo da se vrate Remzika i Eduardo bez noge u London. Kada se u Primeri budu udarali ko sto se udaraju tamo, a pritome je kriteriji smjesan jer im je sve dozvoljeno, onda cu reci da Barca i Real imaju jaku konkurenciju, ali ovako nema sanse. U Engleskoj skoro svake sedmice se gleda neki derbi, neka vazna utakmica gdje se lomi rezultat i skoro svako kolo bude iznenadjenje.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ja sam govorio o Barseloni i Realu, dobro mi je poznato da dobar deo Primere i nije bas u najboljoj poziciji, da se tako izrazim.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by KingEric7 View Post
          Ja sam govorio o Barseloni i Realu, dobro mi je poznato da dobar deo Primere i nije bas u najboljoj poziciji, da se tako izrazim.
          Nisu ni Barsa ni Real bas u bajnoj poziciji. Barca ima oko 30m kesa trenutno a to je manje od bilo kojeg PL tima iz top4.

          Real koliko sam upratio ima i jos manje kesa od Barce, a i ima one planove infrastrukture Santiago Bernabeu-a ili neki novi stadion nemam pojma koji ce ih zakovat za dno sa finansjskih aspekata, iako se ja za njih ne brinem, vade oni odnekle pare odakle mi ne znamo, a na to ih niko ne obavezuje da ih vrate, mozda ovi koji prate Real bolje mogu da mi kazu odakle Realu pare, jer nisam imao neke volje da to kopam nesto dublje.

          Vidjet cemo za par sezona. Finansijski fer play u Engleskoj pocinje sljedece sezone, kao i Uefin finansijski fer play, pa cemo da vidimo kako ce da bude u Europi kada gubici budu limitirani. U teoriji savrseno izgleda, ali u praksi mi se cini mnogo supljim.

          Klasican primjer rupe u FFP-u je sponzorski ugovor preko firme od seika od onoliko novca koliko ti treba po sezoni naredne 3 godine za transfere i plate, i onda ce sponzorski ugovori sa Etihadom biti preko sadasnjih 400 m za 4 sezone.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Ne brini nista nece sigurno Barsa i Real ostati bez kesa.
            sigpic

            Comment


            • Mah kes je najmanji problem, Arsenal ga ima 180m u bankama viska pa ga ne koristi

              Nema City kesa nista, ima seik zato

              Tako da tesko da ce i ovi ostati bez kesa
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Vila konacno.

                Kao sto rece Vilsirica, Benteke jedino. Doduse penal but still.
                sigpic

                Comment


                • Ne gledam, previse me udavili u prvom. Kako igra Villa?
                  "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                  Dakle, ti si portir!

                  Comment


                  • Budan spasao sada Aston Villu u poslednjem minutu nadoknade dva puta i Villa odnese vrlo vaznu pobedu

                    Comment


                    • Originally posted by Wilshere_10 View Post
                      Ne gledam, previse me udavili u prvom. Kako igra Villa?
                      Obzirom da je I poluvreme bilo nesto najgore iz ove sezone sigurno u II je moglo samo bolje .

                      Nista posebno, trude se ali je to takvo mucenje od fudbala...

                      Vila prosto mora da dobije.

                      edit. Kraj upravo
                      sigpic

                      Comment


                      • Jos 10-ak minuta do, nadam se, spektakla.

                        edit: Mou na tribinama. Nek svrati kasnije do Londona da padne jedan dogovor.
                        Last edited by bracala; 10-02-13, 16:00.
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Gigs ko momče mlado.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Sta je promasio RVP

                            Comment


                            • Sta promasi Van Persi.
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Oj stative mati moja
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X