Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Großer Preis Santander von Deutschland 2012 (Hockenheim)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by miloolja View Post
    I on?
    Jejhhh.. i Lotus
    Izvini Olja, ja se zeznuo Zavrsio je 10. na kraju kvalifikacija
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #47
      Da je bilo suvo imam neki osecaj da bi Grozan i Kimi bili u top 5 po vremenima.. Meni je nekako lakse kad Fernando nije prvi, jer Ferrari obicno nema neku posebnu taktiku..

      Comment


      • #48
        Vanja o tome i pričam.Formula 1 može i na snegu po tim kriterijumima.MOŽE da opstane, da kruži sa 1-2 minuta sporijim vremenima ali tu nema smisla.Isto tako nema smisla voziti po jakoj kiši kao što je bila danas.Izletanja i okretanja na sve strane.Ne može da se sastavi krug bez neke veće greške.F1 bolid nije za kišu jednostavno.Da sam ja bio na mestu direktora trke, ja bih odložio Q3 a možda čak i prekinuo na pola Q2, i čekalo bi se pola sata taman da kiša dovoljno popusti.Ti bih ih pustio kao direktor trke.Sad se tu postavlja pitanje šta direktor želi da postigne obema odlukama.Da li želi da istrese dnevni program kao danas što je to učinio ili da vozačima omogući da rade ono zbog čega su došli a to je da se trkaju.U jakim kišnim uslovima ti ne možeš da juriš i pretekneš drugog u smislu trkanja.Ne gotivim kišu uopšte kada je F1 u pitanju.Cenim kad je neko dobar po kiši kao što su Fetel i Šumaher, ali ovaj sport nije za kišu.Može i tenis da se igra po kiši ali to ne bi ličino ni na šta.

        Meni nije jasno kako je Kimi bio danas onoliko brz u Q1.Vanja, da li ti imaš neko objašnjenje?Ja sam se zaista prijatno iznenadio.Uvek je bio veoma brz na toj stazi, otuda je dobar deo vremena koje je dobio nad Grožanom od ukupnih 0.992 sekunde.Ono što se ja pitam jeste kako to da su oba Lotusa (jedini tim koji je to uradio) prošla Q1 sa tvrđim gumama?Mislim da mekše NISU koristili: Kimi, Grožan, Rozberg, Hamilton.
        Last edited by MarkedOne8; 21-07-12, 19:59.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #49
          Koliko ste vi sigurni da Kimi nije koristio meke u Q1? Meni se cinilo da su zute gume kada je zavrsavao krug.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #50
            Originally posted by NebojsaNS View Post
            Koliko ste vi sigurni da Kimi nije koristio meke u Q1? Meni se cinilo da su zute gume kada je zavrsavao krug.
            Izveštaj o kvalifikacijama sa Lotusovog sajta:
            Qualifying 1 – Key Moments:
            0mins: Both cars straight out on medium tyres; rain predicted
            5mins: Kimi pits for fresh rubber; mediums again
            13mins: The Finn emerges for a third run on hard tyres, goes P1
            15mins: The Frenchman does the same; struggles for grip initially
            20mins: Chequered flag; Kimi P1, Romain P16
            Summary:

            Dark clouds loomed large over the Hockenheim circuit as the first part of qualifying kicked off. Both E20s went straight out on white marked medium compound Pirelli tyres, keen to get early laps in before the arrival of rain which seemed inevitable later in the session.

            Romain had a nervy few moments midway through running; taking a significant amount of kerb around the circuit and demonstrating fantastic skill to hold a major slide out of the first turn. Kimi meanwhile put the pit crew through their paces with a practice stop before emerging on the same rubber.

            With just over five minutes remaining, both drivers joined the action once more; remaining on the medium tyres to take a final swing at the sharp end of the grid. Kimi rocketed to the top of the times with his first lap; beating a number of drivers using the soft compound in the process. Despite struggling by his usual standards, Romain put together a solid stint to bring himself up the order and joining his team-mate in the next phase.
            Izvor: http://www.lotusf1team.com/Greased-U...rand-Prix.html

            Na kraju Q1 su pokazali Kimija i grafika je rekla da je to vreme sa Medium gumama.I Pavle i Srđan su se čudili, naravno i ja a verovatno i svi, ali više izvora potvrđuje da jeste koristio tvrđe tj. medium gume.

            Grožan je rekao: It’s difficult to understand why I was so far behind Kimi in qualifying when I’ve been very close to him during the rest of the weekend.
            ///////////////////////////////////////////

            Ono je stvarno bilo neverovatno.Da je to vreme postavljeno na soft gumama čak i tada bi bilo za poštovanje, ali MEDIUM gume...
            Last edited by MarkedOne8; 21-07-12, 20:51.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #51
              Originally posted by MarkedOne8 View Post
              Vanja o tome i pričam.Formula 1 može i na snegu po tim kriterijumima.MOŽE da opstane, da kruži sa 1-2 minuta sporijim vremenima ali tu nema smisla.Isto tako nema smisla voziti po jakoj kiši kao što je bila danas.Izletanja i okretanja na sve strane.Ne može da se sastavi krug bez neke veće greške.F1 bolid nije za kišu jednostavno.Da sam ja bio na mestu direktora trke, ja bih odložio Q3 a možda čak i prekinuo na pola Q2, i čekalo bi se pola sata taman da kiša dovoljno popusti.Ti bih ih pustio kao direktor trke.Sad se tu postavlja pitanje šta direktor želi da postigne obema odlukama.Da li želi da istrese dnevni program kao danas što je to učinio ili da vozačima omogući da rade ono zbog čega su došli a to je da se trkaju.U jakim kišnim uslovima ti ne možeš da juriš i pretekneš drugog u smislu trkanja.Ne gotivim kišu uopšte kada je F1 u pitanju.Cenim kad je neko dobar po kiši kao što su Fetel i Šumaher, ali ovaj sport nije za kišu.Može i tenis da se igra po kiši ali to ne bi ličino ni na šta.

              Meni nije jasno kako je Kimi bio danas onoliko brz u Q1.Vanja, da li ti imaš neko objašnjenje?Ja sam se zaista prijatno iznenadio.Uvek je bio veoma brz na toj stazi, otuda je dobar deo vremena koje je dobio nad Grožanom od ukupnih 0.992 sekunde.Ono što se ja pitam jeste kako to da su oba Lotusa (jedini tim koji je to uradio) prošla Q1 sa tvrđim gumama?Mislim da mekše NISU koristili: Kimi, Grožan, Rozberg, Hamilton.
              Alonso i Massa su posle izasli na belim gumama, da su u pitanju bile zute, ne bi bili bolji za po 0.3s samo... Kimi je odvezao strasan krug u Q1, to je Iceman, koje ti je jos pojasnjenje potrebno?

              F1 se vozi na otvorenom, postoje kisne gume koje dobro raade posao, na kisi se vidi ko je hrabar, lud, talentovan i ostalo... Sem toga, prva cetvorica najbrzih danas u Q3 su bili cetvorica najbrzih u Q3 i u Britaniji, to nesto govori ipak. Koliko je do bolida, vise je do vozaca u tim uslovima.

              Comment


              • #52


                U Paraboliki se dogodilo neko pomracenje, nije taj snimak sav svoj, pokazuje 7 brzinu pri 290km/h, jos Nando rece da nije koristio 7. brzinu...

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Alonso i Massa su posle izasli na belim gumama, da su u pitanju bile zute, ne bi bili bolji za po 0.3s samo... Kimi je odvezao strasan krug u Q1, to je Iceman, koje ti je jos pojasnjenje potrebno?
                  Bila bi manja razlika, ali posle bi i Kimi mogao da uzme žute gume pa da bude još brži.On je sa medium (tvrđim) gumama bio najbrži, šta bi tek bilo da je išao sa soft.To mene buni.Uvek je bio brz na ovoj stazi, ali da li je moguće da je Lotus rešio neke probleme i da se to toliko odražava?

                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  F1 se vozi na otvorenom, postoje kisne gume koje dobro raade posao, na kisi se vidi ko je hrabar, lud, talentovan i ostalo... Sem toga, prva cetvorica najbrzih danas u Q3 su bili cetvorica najbrzih u Q3 i u Britaniji, to nesto govori ipak. Koliko je do bolida, vise je do vozaca u tim uslovima.
                  Čak je i Fernandov krug za pol izgledao katastrofa.2 puta je skroz izašao sa staze a još 2 puta je bio na ivici.Verovatno ni drugi krugovi nisu bolje izgledali.Sad ih treba kazniti za ograničenja staze?Ne!Treba odložiti kvalifikacije za 30 minuta i pustiti ih da se trkaju po iole normalnijim uslovima.
                  Nije isto imati talenat za vožnju po kiši i vožnju po suvom.To je kao kad bi se dva košarkaša nadmetala ko ima bolji šut levom rukom a obojica su dešnjaci.Nemam šta više da kažem na tu temu.F1 se vozi uglavnom kada je lepo vreme u određenoj državi.Uvek će biti više trkanja po suvom nego po kiši ili vlažnoj stazi.

                  Alonso je rekao da se sedma brzina nije koristila na pravcima misleći uopšteno, ali na pravcu posle parabolike jeste koristio.Ako se zna da je najniža brzina koju koriste tokom kruga drugi stepen, po zvuku možeš da zaključiš da je pred ukosnicu bio u sedmoj brzini.
                  Last edited by MarkedOne8; 21-07-12, 22:26.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Sutra trka po suvom. Mene najvise interesuje Lotus. Da li je Kimijev krug u Q1 slucajnost ili najava dominacije Lotusa

                    Comment


                    • #55
                      Sad sam opet pogledao Q1.
                      Nije toliko njih vozilo na Soft kao što sam prvobitno mislio.Ali prednost opet iznosi minimum 0.295 s nad prvim sledećim koji je vozio Medium gume.
                      Veber je jedini od favorita za koje znam da je Q1 vozio na Soft gumama.

                      Vozač Vreme Razlika Gume
                      Kimi Raikkonen 1:15.693 +0.000 Medium
                      Sergio Perez 1:15.726 +0.033 Soft
                      Nico Rosberg 1:15.988 +0.295 Medium
                      Fernando Alonso 1:16.073 +0.380 Medium
                      Pastor Maldonado 1:16.181 +0.488 Soft
                      Lewis Hamilton 1:16.221 +0.528 Medium
                      Felipe Massa 1:16.265 +0.572 Medium
                      Nico Hulkenberg 1:16.271 +0.578 Soft
                      Romain Grosjean 1:16.685 +0.992 Medium
                      Last edited by MarkedOne8; 22-07-12, 00:06.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Alonso :

                        Nije bilo zabavno. Svi su čekali neko iznenađenje na stazi. Nikome nije bilo lako, jer smo bez problema mogli da završimo u travi ili zaštitnoj ogradi. Moram biti zadovoljan ostvarenim vremenom, jer sam u takvim uslovima mislio samo o tome kako da preživim. Pitanje je kakvo će vreme biti tokom trke u nedelju, jer se stalno menja. Moramo biti spremni i na nemoguće uslove. Ovo je zaista čudan vikend po pitanju uslova na stazi

                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • #57
                          Red Bul u velikom problemu, verovatno ce startovati oba bolida sa kraja grida ili iz pit lejna, opasno krsenje pravila, izgleda da jos uvek duvaju na difuzor. Da nije Fetel i da nije Nemacka i da nije borba za svetski sampionat, verovatno bi bili suspendovani. Kako se ova sezona sada skockava Alonsu, ovo je sjajno.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #58
                            Sad sam procitao, mapiranje je problem, dosta manje obrtnog momenta imaju ovog vikenda u srednjem opsegu obrtaja nego na prethodnim trkama... Tako izlazi veca kolicina gasova u sred krivine... Stvarno ne kontam sta ce im to u zivotu, nije valjda da su racunali da ce to proci neopazeno.

                            Nebojsa, gde si procitao za kazne?

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Nebojsa, gde si procitao za kazne?
                              Nezvanicno je, prica po forumima i Tviteru, ali prilicno pouzdana.

                              Inace gledam druge dogadjaje danas (GP3, GP2, Porshe Supercup), staza je neverovatno klizava, kisa je sve sprala, verovatno ce za F1 biti u solidnom stanju, ali ce pocetak biti kritican.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #60
                                O da, to je taj twitter... Nije dzabe krenuo Dinkic po njemu da se oglasava!

                                Ovo je krsenje tehnickih pravila, trebalo bi da se tretiraju u najmanju ruku kao Hamilton u Barsi... Da nije Nemacka i Vettel, mozda bi lako i neka zabrana pala...

                                More, kad Pirelli krene da se topi, ima da se utaba za 3 kruga...
                                Last edited by Vanja #66; 22-07-12, 11:14.

                                Comment

                                Working...
                                X