Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Großer Preis Santander von Deutschland 2012 (Hockenheim)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tony_G View Post
    Ne znam da li je neko prokomentarisao, ali McLaren je postavio svetski rekord u pit stopu, 2.3s za promenu guma... Kakva ironija...
    Ne, ironija je sto su izgubili tempo jureci pit-stopove... Ferrari je isao obrnuto, imao je najbolje stopove, ali ocajan bolid. Sad ima bolid koji je u vrhu, ali su stopovi malo usporili, sad su prosecni. To mi se ne svidja, ali jos uvek nema potrebe da se reaguje...

    Comment


    • Originally posted by Vanja #66 View Post
      Ne, ironija je sto su izgubili tempo jureci pit-stopove... Ferrari je isao obrnuto, imao je najbolje stopove, ali ocajan bolid. Sad ima bolid koji je u vrhu, ali su stopovi malo usporili, sad su prosecni. To mi se ne svidja, ali jos uvek nema potrebe da se reaguje...
      Ako bih ja za Lotus trebao da biram šta da im bude jača strana, svakako bih izabrao tempo tj. performanse bolida.Razlika kod top timova u pit stopovima je sada sekunda najviše.I Lotus se tu popravio, sad i oni mogu da odrade pit stop oko 3 sekunde i ispod.Po ukupnim vremenima u pit lane-u Kimi je u trci izgubio samo 4 desetinke za Alonsom, 2 za Fetelom i sekundu za Batonom.Ali u toku trke imamo 2, možda najviše 3 pit stopa.Sa tako malom razlikom u pit stopovima MOŽDA se može kroz bokseve preteći jedan vozač, odnosno 2 ako gledamo na nivou cele trke.Tempo je svakako potrebniji, kao i dobar odnos prema gumama i konstantnost vozača po krugovima.Jedna greška je dovoljna da ta prednost koja je stečena tim desetinkama preko pit stopova bude izgubljena.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Upravo, tempo je bitniji, donosi ili odnosi vise. Osim u slucaju extremnog failovanja u stopovima, sto je McLaren uradio vise puta ove godine...

        Takodje, nisu redovno donosili nove delove, doneli su veci paket u Kinu i veliki sad u Nemacku. Ferrari i Red Bull konstantno donose nesto novo. to, ne samo sto im daje mogucnost da dobiju delove sekunde po krugu, vec mogu da vide da li nesto radi ili ne. McLaren je sad napravio veliki skok, ali da nesto nije bilo ako treba sa delovima, ne bi i opet bi izgubili vreme... Kakva je ovo surova sezona kad tako sitne razlike u prilazu prave veliku razliku u poenima...

        OK, jesam za malo manje izdrzljive gume, ali ovo je smesno...

        Last edited by Vanja #66; 24-07-12, 14:35.

        Comment


        • Dobra slika.Staza očajno izgleda.Na taj detalj sam prvi put obratio pažnju u Kini i Bahreinu.Izgleda pomalo jezivo, kao da će staza da se uruši u samu sebe ili nešto sci-fi style.Smatra se da je to bio razlog zašto je Raikonen onako pao u Kini sa 2. na 14. mesto, a ne degradacija guma.Ne verujem da postoji način da gume učine jednako izdržljivim a da se ne trune.Možda da stave tanji ali tvrđi sloj ali ne smem ni da zamislim šta bi se tu dešavalo posle 2-3 blokiranja točkova.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Prvi put cujem da neko pominje Lotus i degradaciju guma, taj bolid je, uz Sauber, najblazi prema gumama. Ali samo kad je toplije, kad je hladno ne mogu da ih zagreju i gube na brzini.

            Pirelli izgleda imaju dve faze propadanja. Prva je standardna, nakon izvesnog broja krugova, zavisi od staze i komponente. Druga (Alonso i pomalo Vettel u Kanadi, Kimi u Kini) se desava kad se potrose, tj. zavrsi se prva faza, i dolazi do naglog popustanja nosivosti bocnih delova. Mislim da sam negde vec pisao o tome. Nebitno, kad se to dogodi, opada i pritisak u njima, blago, ali to zajedno dovodi do spljostavanja guma, tj. vece gazne povrsine. Znas i sam da jako sporo vozis kad ti gume na bicikli nisu dovoljno napumpane... Samim tim dolazi do tog naglog opadanja performansi i skoro 1s po krugu u odnosu na te iste gume, ali pre druge faze propadanja. Lako se da zakljuciti da sveze meke gume mogu da budu i 4s brze od skroz propalih tvrdjih...

            Pirelli je, sad u Nemackoj, doneo experimentalne tvrde gume, vozaci su ih vozili u petak, cini mi se da sam citao da one imaju deblje i jace zidove guma. I pored toga ce se kruniti kao kukuruz, to je do hemijske mesavine, ne do profila gume...

            Comment


            • Miljkonen

              Comment


              • Ceo dan sam cekao da izadju, da ih postavim i naravno - pola sata nakon sto sam ustao sa kompa, izasli su!

                Genijalno, pivo za McLarenovce nakon Buttonovog stopa, Webber koji juri za parama, Button koji brise Nemce sa spiska. Svidja mi se sto je postavio titlove.

                Comment


                • Koliko mocni driversi

                  Nabrojao Vanja par scena koje su odlicne ali meni je ova ipak ...

                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment

                  Working...
                  X