Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Großer Preis Santander von Deutschland 2012 (Hockenheim)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno, hronoloski: Fandjo, Klark, Stjuart, Lauda, Prost, Sena, Sumaher
    E da ih spakujem po kvalitetu pokusavam godinama al neide.
    Last edited by Alan; 22-07-12, 20:30.

    Comment


    • Mislis da je Klark veci od Pikea ?
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • Apsolutno, da je poziveo jos koju godinu sta bi taj jos postigao.

        Comment


        • Originally posted by Alen P View Post
          Ako osvoji trecu titulu tu je u Top 10, ja sam rekao Sedam Velicanstvenih.

          Ne mogu se porediti, jasno, bolidi su sada neuporedivo pouzdani, veci je broj trka
          u sezoni, vozaci znatno mladji ulaze u F1 u ovim uslovima Prost bi imao jos 3-4
          titule i dvadesetak pobeda vise
          Moze, a i ne mora biti.. Malo mi se ne svidja to nagadjanje..Ja mislim da je njemu u to vreme bilo lakse da dominira nego sto bi mu sada bilo..Ne bi mogao da radi neke stvarcice kao sto ih je pre radio. Ja jednostavno posle dokumentarca o Seni ne mogu da volim Prosta, ali ga neizmerno postujem zbog nacina voznje i uspeha.

          Comment


          • A te stvarcice su?

            Comment


            • Originally posted by Miko View Post
              Lepa i postena kazna za doticnog , lepo se odvaja Nando , sasvim lepo i na trci je pokazao koliki je gospodin i kakav je vozac Sve ima , jednostavno sve , dobar vozac , dobar i posten covek , ima najvise fanova , sve uslove potrebne da bude najveci ikada , do kraja karijere da padne na svake 3 sezone 2 titule
              Kao čovek ne znam kakav je, ali postoje i pošteniji u F1 od njega.Ja i dalje ne mogu da zaboravim onakvo ponašanje iz 2007. kao i ono kada je rekao da nikada neće voziti za Ferari.A da ne pominjem kako je pobedio u Singapuru 2008.Jednom kada se zabrlja i zaprlja, to nikako ne može da bude čisto.
              Njegove titule iz 2005. i 2006. nisu ama baš ništa više zaslužene od Fetelovih iz 2010. i 2011.Više je Kimi, tačnije MP4-20, dao titulu Alonsu nego što ju je on osvojio.

              A šta na primer da je eto Raikonen osvojio titulu 2003. i 2005.?Danas bi bio trostruki šampion.2003. mu je falilo samo 2 boda, i oni su mu praktično oduzeti u Brazilu sa pobedom koja je dodeljena Fizikeli.Plus što mu je motor u Nirburgringu otišao dok je vodio trku.2005. je bila veća razlika, 21 poen, ali Kimi je imao 3 odustajanja sa dođstva zbog tehničkog kvara i sva tri puta je Alonso nasleđivao pobedu, Imola, Nirburgrin, Hokenhajm.Ne moram da pričam detalje, jer pretpostavljam da ste pratili tada F1.Ko nije pratio tada neka ne pokušava da demantuje.
              Last edited by MarkedOne8; 22-07-12, 20:54.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • NebojsaNS moracu da te citiram izvini. .. "Ti uspesi se cesto povezuju sa srecom, ali nema tu toliko veze, to je samo koriscenje situacije. A niko trenutno ne cita trke bolje od njega, ni blizu."
                Ako ces lepse da spavas, eto Kimi je dao titulu Alonsu, oni koji ne vole Fernanda, njegove uspehe gotovo uvek pripisuju sreci, okolnostima, itd. Ako na kraju ove sezone postane sampion, bice to 3. put , onako SLUCAJNO ;);)

                Comment


                • Ne, ne, ne.Ne pripisujem ja uspehe i neuspehe sreći i nesreći.Samo sugerišem da Kimi nije pobeđen 2003. i 2005.Fetel je 2010. mogao da izgubi titulu isto kao Kimi.Imao je najbrži bolid ali ne toliko dominantan.Za razliku od Kimija, Fetel je i sam imao vozačkih grešaka 2010. kao pre svega Silverston i Spa ali mu je motor otišao u Koreji.Ne žalim ja za trkama koje je Kimi sam izgubio pošteno u borbi, već na to što je imao neverovatno nepouzdan bolid u McLarenu.

                  Kimi nije osvojio titulu 2003., Šumaher jeste.Kimi nije osvojio titulu 2005. Alonso jeste.Kimi ima jednu titulu, a Alonso dve.I vi samo to gledate.Vi samo u proklete brojke gledate i iz toga izvlačite zaključke.Isto tako radi Pavle Živković, cenjeni komentator na SKPrime.Kako neko povede u šampionatu odmah on govori kako je zaista sjajan u toj sezoni kao da je Pavle ste to očekivao i predvideo.(i za Fetela i za Hamiltona i za Alonsa je to govorio, kad god bi neko od njih stigao na prvo mesto)

                  Neko je rekao na forumu, mislim Nebojša, da je Kimi bolji vozač ali da je Alonso bolji taktičar i da je proračunatiji.Sad vi meni recite... Ovde poredite Alonsa sa top vozačima u istoriji.Ako je Sena sa 3 titule mogao da bude proglašen najboljim vozačem svih vremena, ne znam zašto Kimi ne bi mogao da važi za jednog u top10 na primer.Baš zato što ima samo jednu titulu.Čovek je pobeđivao na neverovatnim trkama i osvojio je gomilu poena sa F60 koji je bio najobičniji kanistar.Spa 2004, Spa 2005, Suzuka 2005, Silverston 2007, Spa 2009... sve su to istorijske pobede u kojima je preticao gomilu vozača da bi stigao do pobede, a ne sa pol-pozicije.Zbog toga sam toliko zapeo s Raikonenom.Pravi prirodni trkač sa Bogom danim trkačkim talentom koji se može porediti sa Seninim.To je jedan poznati vozač izjavio, ali ne mogu da se setim sada.

                  Ako ćemo po ciframa, poredak se zna i tu nema šta:
                  Šumaher, Fanđo, Prost, Sena, Lauda i nadalje.Tu dolaze Fetel i Alonso kada/ako osvoje treću titulu.

                  Ako hoćete da pričamo o talentu i stilu, to je već sasvim druga stvar.
                  Last edited by MarkedOne8; 22-07-12, 21:45.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    A da ne pominjem kako je pobedio u Singapuru 2008.Jednom kada se zabrlja i zaprlja, to nikako ne može da bude čisto.
                    Alonsa posebno ne volim, mada sam navijao za njega 2005-6 cisto da skine Sumahera a jos vise zbog Renoa.
                    Smatram da sa brljotinom u Singapuru 2008 nema nista, cak mislim da nije ni postojala nego je sve zakuvao Ekleston da udalji Briatrora iz F1

                    Comment


                    • Kimijeva preticanja sa današnje trke.Bilo ih je opet dosta kao u Bahreinu.


                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Vezano za Pereza u Ferariju, ne vidim zasto bi im to bila idealna kombinacija (mislim Alonso-Perez). Imam utisak da bi to bilo gore nego Vettel-Webber 2010. Alonso je samo 2007. godine imao kolegu koji mu nije bio potrcko, znamo svi kako je to proslo, pritom je Hamilton bio rookie. Perez sigurno ne bi prihvatio da bude drugi vozac, jos ako Ferrari bude imao dobar bolid, bice to kao Prost-Senna... Ipak su do sada Alonsove kolege bile u podredjenom polozaju, pogotovo Piquet i Massa, bas me zanima kako bi to sa Massom izgledalo da nije bilo one povrede...
                        U svakom slucaju, bilo bi mi zanimljivo da vidim Alonsa u ekipi sa Vettelom ili Perezom, uopste nisam siguran da bi ih pobedio...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/544577_402442829814913_2023328272_n.jpg

                          U sred onog haosa i jurnjave sa Batonom Alonso kaze ljudima u boksu:

                          Znam da je tesko ali probajte da ostaete mirni. Ovde je sve ok.

                          I onda zasto volimo Nanda. Najbolji takticar iz bolida uz Profesora. Do kraja karijere mozda dostigne i visi nivo, sigurno bi trebalo da ostane u sampionatu kada ode u penziju. IQ through the roof.
                          Au, ovo je neverovatno... Istina, imao je celu trku da shvati da je jako tesko i Vettelu i Buttonu da ga prestignu, ali stvarno se nikad ne zna sta moze da se desi...

                          Jako mi je lepo bilo videti Buttona danas. Britanci pricaju o tome kako je Lewis vecito gladan trkanja, ali videti ozareno Jensonovo lice danas je bilo neprocenjivo. Dok je pricao sa timom, tacno mu se osecalo u glasu da je nasmejan sve vreme. Na podijumu nista nije zamerio Vettelu sto je gledao u oci Laudu i slagao ga, stvarno je sjajn momak u pitanju. Sad mi je jos vise zao sto je imao toliko problema u poseldnjih nekoliko trka. Bas bih voleo da se do kraja sezone vrati u Top3...

                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Kao čovek ne znam kakav je, ali postoje i pošteniji u F1 od njega.Ja i dalje ne mogu da zaboravim onakvo ponašanje iz 2007. kao i ono kada je rekao da nikada neće voziti za Ferari.A da ne pominjem kako je pobedio u Singapuru 2008.Jednom kada se zabrlja i zaprlja, to nikako ne može da bude čisto.
                          Njegove titule iz 2005. i 2006. nisu ama baš ništa više zaslužene od Fetelovih iz 2010. i 2011.Više je Kimi, tačnije MP4-20, dao titulu Alonsu nego što ju je on osvojio.
                          Boris se sa najtrofejnijim vozacem u istoriji F1 i tim za koji on vozi te vrbuje... Ti potpisujes za drugi tim, njihovog istorijski gledano najveceg rivala. Sta ces drugo da kazes nego da neces voziti za Ferrari. Racunam i da su pale neke teske reci na njegov racun, mozda i van ociju javnosti. Mislim, znas kakvi su Italijani...

                          Ne pokusavam da opravdam njegov postupak, samo kazem da nije nelogican...
                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          A šta na primer da je eto Raikonen osvojio titulu 2003. i 2005.?Danas bi bio trostruki šampion.2003. mu je falilo samo 2 boda, i oni su mu praktično oduzeti u Brazilu sa pobedom koja je dodeljena Fizikeli.Plus što mu je motor u Nirburgringu otišao dok je vodio trku.2005. je bila veća razlika, 21 poen, ali Kimi je imao 3 odustajanja sa dođstva zbog tehničkog kvara i sva tri puta je Alonso nasleđivao pobedu, Imola, Nirburgrin, Hokenhajm.Ne moram da pričam detalje, jer pretpostavljam da ste pratili tada F1.Ko nije pratio tada neka ne pokušava da demantuje.
                          Da je MP4-20 bio izdrzljiviji, niko ne garantuje da bi bio tako brz... ;)

                          Opusti se Marked, vidis da smo svi svesni ko je i sta je Kimi, nema potrebe da toliko praktikujes SBBKBB samo da bi nesto dokazao... Vozaci dokazuju, ne mi.

                          Ne kontam samo zasto ti je toliko tesko da shvatis da to sto je Alonso "nasledio" toliko pobeda nije slucajnost. On tako vozi. Sve ove sezone su dokaz. Prosla pogotovu... Ja, poput NI-a na tenisu, smatram da je efikasnost najbitnija. Inzenjerski i propracunat pristup... Usudio bih se da kazem i uzviseniji, jer svakom je lako da srcem srlja. Ali ne moze svako da shvati, a jos manje sprovede to - da srce nije uvek dovoljno... Da je potrebno da ga obuzdas, ukrotis i hladne glave pristupis problemu. Znam da me je to kostalo, mozda i previse, u par situacija u zivotu, ali mi je isto tako donelo mnogo toga dobrog.

                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Vi samo u proklete brojke gledate i iz toga izvlačite zaključke.
                          Ja prvi gledam u brojke. Brojke i statistika ne lazu... Sve je u njima, ako znas da ih procitas. Ali ja gledam u mnogo brojki, pre nego sto donesem zakljucak. Mnogo, mnogo brojki...

                          Gore sam napisao, niko ne garantuje da bi MP4-20 bio brz da je bio pouzdaniji. Newey ima taj problem, RB6 je dokaz. Zamalo da jos jednom izgubi titulu te godine jer je presao granicu. I pored toga je najuspesniji dizjner u F1, jer uz nesto stabilnijeg vozaca, taj bolid nece uvek preci granicu.

                          Originally posted by Tony_G View Post
                          U svakom slucaju, bilo bi mi zanimljivo da vidim Alonsa u ekipi sa Vettelom ili Perezom, uopste nisam siguran da bi ih pobedio...
                          Ostaje nam samo da se nadamo da cemo videti neki od ta dva scenaria...
                          Last edited by Vanja #66; 22-07-12, 22:53.

                          Comment


                          • Originally posted by Tony_G View Post
                            Vezano za Pereza u Ferariju, ne vidim zasto bi im to bila idealna kombinacija (mislim Alonso-Perez). Imam utisak da bi to bilo gore nego Vettel-Webber 2010. Alonso je samo 2007. godine imao kolegu koji mu nije bio potrcko, znamo svi kako je to proslo, pritom je Hamilton bio rookie. Perez sigurno ne bi prihvatio da bude drugi vozac, jos ako Ferrari bude imao dobar bolid, bice to kao Prost-Senna... Ipak su do sada Alonsove kolege bile u podredjenom polozaju, pogotovo Piquet i Massa, bas me zanima kako bi to sa Massom izgledalo da nije bilo one povrede...
                            U svakom slucaju, bilo bi mi zanimljivo da vidim Alonsa u ekipi sa Vettelom ili Perezom, uopste nisam siguran da bi ih pobedio...
                            A zasto nisi siguran da bi pobedio Fetela? Ja koliko znam RB i dalje ima najbolji bolid. Samim tim ako sad ne moze da mu bude konkurencija...

                            Comment


                            • Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Gore sam napisao, niko ne garantuje da bi MP4-20 bio brz da je bio pouzdaniji. Newey ima taj problem, RB6 je dokaz. Zamalo da jos jednom izgubi titulu te godine jer je presao granicu. I pored toga je najuspesniji dizjner u F1, jer uz nesto stabilnijeg vozaca, taj bolid nece uvek preci granicu.
                              RB7 je bio dominantan pa se opet nije kvario.RB6 je bio nešto manje dominantan ali se kvario.MP4-20 je bio tu negde kao RB6 ali se kvario za rekorde.Pazi, njegova snaga je bila aerodinamika.Oni su pičili aerodinamiku, a Reno je zato imao jači motor.Reno je bio brži na pravcima a McLaren u krivinama.Sve ukupno, mislim da su bili podjednaki bolidi jer je i Fizikela sa tim bolidom pobedio kao i Montoja.Montoja je ipak tada bio kvalitetniji vozač od Fizikele, ali neću tu sad da merim.McLaren je čak bio i malo bolji.

                              Ono što pretpostavljam da hoćeš da kažeš jeste da je Kimi ubijao taj bolid i da je zato bio toliko brz ali da je odustajao.Nema šanse da bi i Alonso prošao bolje s tim bolidom.To nije ni pregrevanje ni ništa drugo osim greške u dizajnu ili izradi.Koliko god ga ti štedeo, sistem jednostavno stane i pokvari se.
                              Znam da si stariji od mene, ali trebaš da znaš ovo: Vozač tokom trke NE MOŽE ni pod kojim uslovom da preoptereti mašinu koja je ispravna i dobro održavana, OSIM kada greškom prebaci u manju brzinu i motor zakuca obrtaje na maksimum što grozno zvuči.Nemoguće je da su baš svi vozači koji su vozili MP4-20 bili nestabilni ili preagresivni.Njega su vozili Raikonen, Montoja, Vurc i De la Rosa.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment




                              • Pri dnu je zbunjujuce, ali ako se skoncetrisete na jednog vozaca, nacicete ga, gde god da je...

                                Jedna paralela, bukvalno sto je jos interesantnije, izmedju Hamiltona i Maldonada... Nakon pobede - nista. Mislim da ono 8. mesto iz Britanije se kod Hamiltona ipak racuna kao takvo - nista. Definitivno jako slican menatlni sklop...

                                Inace, jos vec tuga za Kimija je sto ima 4 podijuma ove sezone. Alonso ima 6, Vettel, Hamilton i Button po 3, Webber 2 (po pobeda) kao i Rosberg, Grosjean, Perez... Jedna pobeda i op - eto njega u samom vrhu. Mozda bas za nedelju dana...

                                Comment

                                Working...
                                X