Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Grand Prix of Europe (Valencia)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://en.espnf1.com/ferrari/motorsp...ory/82016.html

    Nadjoh i ovo... Hm, ima dima...

    Comment


    • sa zakasnjenjem nisam imao net....

      ovako

      1.ALONSOOOOO YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
      2.RAIKKONEN YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
      3.SCUMACHER YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

      DNF. HAMILTON YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

      10 titula na podijumu meni su ovo najbolja 3 vozaca u f1 sto su bila na podijumu konacno sva troica opet na podiujumu

      1-2-3 FERRARI 2 bivsa sampiona u ferariju i jedan buduci


      kako sam vristao kad je hamilton ispao

      a kako sam se samo drao kad je alonso pobijedio i sumaher zavrsio na 3 mjestu ;)

      wauu nezaboravan dan i nezaboravna trka ...uhhh :;);)
      Last edited by Iceman; 27-06-12, 14:40.
      www.balkansimracing.com/forum

      Real cars. Real racing. Dobrodosli

      Comment


      • Ajde moderator, da se cesce malo javljas! Nedostajao mi je kolega Tifosi u nedelju!

        Comment


        • Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi Å¡ampiona ,.

          Comment


          • Hahahahah dobro je ovo nacisto!

            Comment


            • Ova mu je bila genijalna... Alonso - El Mago Espanol!

              Comment


              • Originally posted by KERSDRS View Post
                Bukvalno tako kako si rekao! Isti slucaj i kod mene u potpunosti..

                I jos nesto, za mene je Alonso trenutno najbolji vozac i njegove titule nikako ne treba pripisivati greskama drugih timova. Pa da je on vozio Ferrari umesto Renoa bilo bi smesno..Sad se vidi kakav je ko vozac kada su timovi ujednaceniji...
                ...ne znam koliko si pratio tada F1,ali po ovome sto si napisao,imam utisak da je nisi pratio detaljno,vec gledao i navijao....budimo realni sto se tice Alonsa..ja prosto ne mogu da gledam ovakav post a da ne repliciram....ponovicu cinjenice ponovo..ferari i meklaren su te 2 godine imali ubedljivo najjace i najkvalitetnije bolide,to su ocene strucnjaka,a ne mene,,meklaren je imao ponajbolji bolid sto se tice svih performansi za taj period..ali bukvalno svih..takodje jos jedna velika cinjenica koju si prenebregnuo je ta,koji su vozaci vozili za te iste timove,potsecanja radi,ferari:M.Schumaher,R.Braikelo-meklaren:K.Raikonen,H.P.Montoja...jos jedna velika cinjenica,ferari na bridzstonu(najveci promasaj prozivodjaca u zadnjih 50 god!!!)..meklaren u rasulu oko svadja,samim tim i neuspesna kordinacija vodjenja jednog tako velikog F1 tima...reno vs ferari?ako bi sad rekapitulirao ta dva tima,trebalo bi mi mnogo vremena i pisanija,ali ce ti biti dovoljno ako ti kazem da jedinu prednost renoa u odnosu na ferari bila u tome,da je imao pouzdaniji motor,i miselin gume....sve ostalo je bilo na strani ferarija...reno u odnosu na meklaren,samo bolju pouzdanost...ako ti smatras da je u to vreme neko sa 22 god bio bolji,kompletniji vozac od nekih koji imaju zajedno 9 velikih titula,pritom jos uvek aktivnih itekako vozaca u to vreme,zatim imao jos slabiji bolid i bio daleko manje konkurentan od "velike 4-ke" a osvojio titule,ja ne znam samo na osnovu cega ih je osvojio,OSIM NA TUDJIM GRESKAMA...ako smatras da ih nije osvojio na tudjim greskama,reci mi molim te na osnovu cega ih je osvojio??10-15 godina titule osvajaju Partizan i Zvezda,u tih 10-15 god,jednom uzme titulu Vojvodina ili Obilic(pogotovo Obilic),sto??bolji bili od Zvezde i Partizana??...jednostavno,neko mora biti sampion...Alonso i Brijatore su to iskoristili..to sto su izraziti favoriti otpali,ne znaci da je Alonso u to vreme bio najbolji,a pogotovu ne pored Schumija i Kimija..Alonso vs Shumaher..???na bilo kom bolidu,u to vreme nikad,ali pazi..nikad..sad je neka druga prica..Alonso vs Kimi??u to vreme???isto,nikad pa ni tad...treba biti realan...na kraju krajeva,internet ti je tu,vrati se malo u proslost,pregledaj statistiku svega,izjave velikih ljudi u tom sportu,i na kraju procitaj par izjava Briatorea..covek smeker,pa kaze.."obozavam kad crtani filmovi o kornjaci i zecevima postanu realnost.........."..u daljem tekstu je stajao smeh...valjda ti to sve govori,kad takvu izjavu dobijes od takvog coveka..sve ti govori..;)...naravno,bez obzira na sve,Nando je bio veliki potencijal,i jos uvek je..da li ce biti i veliki sampion,videce se vrlo brzo...ja mislim da hoce
                Last edited by Rossini; 28-06-12, 01:45.
                sigpic

                Comment


                • Detaljno sam poceo da pratim F1 prosle sezone. Pre toga sam gledao trke 2003/4 ali nisam ni tad bio sasvim upucen u desavanja u sportu.Za mene je on vec sad veliki sampion. Prihvatam sve tvoje cinjenice jer nisam pratio detaljno i vidim da znas bolje ;) ali kad neko ima 2 titule, ne moze da bude los. Sta treba da uradi, po tvom misljenju da bi postao veliki sampion ? Covek vozi sasvim dobro i cim je uspeo da profitira na TUDJIM GRESKAMA on je dobar vozac. Ako hoces da kazes da je Alonso slucajno osvojio tj da je mogao bilo ko drugi tih godina jer Ferari i Meklaren nisu bili na nivou, ne slazem se.Pozdrav

                  Comment


                  • Rossini, vid' ovako. Znas da pratim F1 aktivno upravo od 2005, ne zbog Alonsa, vec zato sto sam konacno uspeo da uhvatim kad se prenosi i gde na TVu. Do tad sam uspeo da uhvatim po neku, svidelo mi se, ali ne dovoljno da se manijalno potrudim da ukacim gde to ima da se gleda. Od 2005. sam omadjijan. Ove neke podatke izvlacim sa f1.com, jer kao sto rekoh - nisam tad pratio.

                    2001, kad je Alonso vozio u Minardiu, nije zavrsio na 8 trka. 7 kao posledica kvara na bolidu, jednom se okrenuo na stazi - u Imoli. 2003, kad je imao prvu sezonu u Renaultu, svaku trku koju je zavrsio, zavrsio je u poenima i u svakoj trci (sem Madjarske odakle je isao pol->pobeda) je napredovao, dosta. Ostalih 5: 4 nije zavrsio jer mu je otkazao motor, a 5. jer mu je otkazao menjac. Trulli (kolega mu) nije zavrsio isto toliko puta, ali 3 puta je on bio krivac, a 2 puta je imao kvar. Generalno, Renaultu je motor tad bio slaba strana. Alonso, novajlija u timu, uzeo je 55 poena na kraju sezone, Trulli samo 33, iako je godinu dana iskusniji sa timom. Jeste Nando bio tester, ali to i trke se ne mogu porediti.

                    Sledece sezone je uzeo svega 4 poena vise, ali Renault se dosta popravio sto se tice pouzdanosti. Opet na 5 trka nije zavrsio, ovog puta samo jednu kao posledicu kvara, ostalo su bili sudari i okretanja. Ni jednom nije pobedio, ali na kvalifikacijama se dosta bolje plasirao. Samo jednom trku nije zavrsio bolje nego sto ju je zapoceo. Ljudi su vec ukacili da se radi o momku koji ide mantrom: "To finish first, first you must finish." A to se najbolje manifestovalo sledece sezone.

                    Popravio se i Renault, ali Alonso je takodje uradio sto je do njega - jedno odustajanje kao posledica kvara i Indianapolis, gde nisu ni startovali. Oportunista, jasno je bilo.

                    Opet sledece sezone, samo jedno odustajanje kao posledica kvara, u Italiji. Vristao sam od srece kad mu je motor napustio ovaj svet, a Schumi pobedio. I ona Madjarska, gde su ga "zavrnuli" u boxu. Drugu sezonu za redom nije napravio glupost zobg koje nije zavrsio trku. U te dve sezone, samo jednom (ako je zavrsio) nije zavrsio u poenima. Mozda nije bio najbrzi tad, ali se pokazao kao najsposobniji da osvoji titulu. Ako ove godine, dace Bog, uzme titulu, uzece je na istu foru. Zavrsava trke bolje nego sto ih pocinje, kupi protivnicke poene, vozi pametno i koliko je dovoljno da se ostvari optimalan rezultat.

                    I, naravno, zaboravio sam poentu. Poenta je ono sto je Nebojsa pre par stranica napisao: Alonso bi u istim bolidima na kraju godine uzeo titulu, protiv bilo koga u zadnjih 10 godina. Nije neko ko ce da forsira kad za to nije vreme (zato se i ne moze nazvati najbrzim), ali kad treba, ostavlja sve na stazi (kao bas na ovoj trci) radi pobede.
                    Last edited by Vanja #66; 28-06-12, 08:46.

                    Comment


                    • Eh sad Vanja, uzeo bi titulu i protiv Shumija da su vozili Ferrari obojica? To mi stvarno deluje nerealno, ne volim da pricam ovako na pamet, ali Shumi je Bog ovog sporta, covek je prakticno unistio jednu generaciju odlicnih vozaca - Rubinho, Mika, Coulthard, Kimi, Montoya... Jos je Mika i uzeo 2 titule, uz malo srece s obzirom na Schumacherovu povredu...
                      Ali na kraju krajeva, tesko je porediti formulu danas i formulu od pre 10 godina...
                      sigpic

                      Comment


                      • Posto sam ja neupucen ako mozes da mi kazes zasto je tesko porediti? Ne kazem da nije nego jednostavno ne znam. Znam da je bilo ogromnih promena ali isto se secam gledao sam i pre F1 pomalo da je ferrari bio Bog za ostale. Ne osporavam Shumahera jer to niko ne moze ali mislim da bi Alonso uzeo iste titule kao Shumaher u njegovom bolidu 2000-2004. Koliko se secam a verovatno nisam u pravu, zato i postavljam ovo da bi mi neko objasnio, ali tada je Ferrari bio najbolji.A uopste nisam bio Alonsov fan , sta vise nisam mogao da ga podnesem, tako da ne bude da sad samo pricam o Alonsu kao njegov ludi obozavatelj i da nisam realan uopste.

                        Comment


                        • Originally posted by KERSDRS View Post
                          Posto sam ja neupucen ako mozes da mi kazes zasto je tesko porediti? Ne kazem da nije nego jednostavno ne znam. Znam da je bilo ogromnih promena ali isto se secam gledao sam i pre F1 pomalo da je ferrari bio Bog za ostale. Ne osporavam Shumahera jer to niko ne moze ali mislim da bi Alonso uzeo iste titule kao Shumaher u njegovom bolidu 2000-2004. Koliko se secam a verovatno nisam u pravu, zato i postavljam ovo da bi mi neko objasnio, ali tada je Ferrari bio najbolji.A uopste nisam bio Alonsov fan , sta vise nisam mogao da ga podnesem, tako da ne bude da sad samo pricam o Alonsu kao njegov ludi obozavatelj i da nisam realan uopste.
                          Pazi, nije to neka ogromna razlika, sustina sporta je ista naravno... Jedna od razlika su gume, ranije si imao Bridgestone i Michelin, koji su se trudili da naprave sto izdrzljivije gume, nije bilo ovakvih situacija kao sada, na vozacu je bilo samo da vozi sto brze moze a ne da razmislja o degradaciji guma i sl. Nije bilo DRS-a i KERS-a, jer je jos uvek bilo moguce prestizanje bez pomagala. Onda, bilo je dozvoljeno dolivanje goriva u toku trke, i najvaznije je sto nije bilo granica za razvoj bolida... U takvoj situaciji Shumiju nije bilo ravnog, nije morao nista da taktizira, samo vozi najbrze sto moze i imao je tu sposobnost da okrece beskonacno brzih krugova za redom, posle njega samo sam video da Vettel uspeva nesto slicno. Zato kazem da je Shumi klasa iznad ostalih, u sadasnjoj situaciji on nije na tom nivou, jer ocigledno da se jos nije navikao na tu stednju guma, a i omatorio je realno. Zato npr. mislim da bi se Hamilton bolje snasao u F1 pre 10 godina nego sada, jer je on cisti trkac... Medjutim taj neogranicen razvoj je postepeno doveo do situacije da je aerodinamika na tako visokom nivou da prestizanje postaje nemoguce i onda je u periodu 2007-2009 znacajno opala popularnost sporta (bar ja tako mislim, neki ce reci da su lose staze krive...), pa su sad uveli razna pravila ne bi li podigli nivo zanimljivosti... Svakako se ne zalim, jer je ovo najzanimljivija sezona koju sam gledao...
                          Inace, Ferrari jeste bio najbolji u tom periodu Schumacherove dominacije, ali nije Ferrari bio toliko iznad ostalih koliko je Schumacher... Isto kao sto prosle godine nije Red Bull bio toliko iznad ostalih koliko je Vettel.
                          Dakle, nisu velike razlike, samo par stvari koje su tada odgovarale Schumacheru i koje je maksimalno iskoristio... A da su Alonso i Schumi bili zajedno u Ferrariju, pa iskreno ne verujem da bi Alonso uzeo neku titulu, on nijedne godine nije bio tako dominantan kao Schumacher u tom periodu, mada opet kazem, ne volim da pricam na pamet i sta bi bilo kad bi bilo...
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Tony_G View Post
                            Pazi, nije to neka ogromna razlika, sustina sporta je ista naravno... Jedna od razlika su gume, ranije si imao Bridgestone i Michelin, koji su se trudili da naprave sto izdrzljivije gume, nije bilo ovakvih situacija kao sada, na vozacu je bilo samo da vozi sto brze moze a ne da razmislja o degradaciji guma i sl. Nije bilo DRS-a i KERS-a, jer je jos uvek bilo moguce prestizanje bez pomagala. Onda, bilo je dozvoljeno dolivanje goriva u toku trke, i najvaznije je sto nije bilo granica za razvoj bolida... U takvoj situaciji Shumiju nije bilo ravnog, nije morao nista da taktizira, samo vozi najbrze sto moze i imao je tu sposobnost da okrece beskonacno brzih krugova za redom, posle njega samo sam video da Vettel uspeva nesto slicno. Zato kazem da je Shumi klasa iznad ostalih, u sadasnjoj situaciji on nije na tom nivou, jer ocigledno da se jos nije navikao na tu stednju guma, a i omatorio je realno. Zato npr. mislim da bi se Hamilton bolje snasao u F1 pre 10 godina nego sada, jer je on cisti trkac... Medjutim taj neogranicen razvoj je postepeno doveo do situacije da je aerodinamika na tako visokom nivou da prestizanje postaje nemoguce i onda je u periodu 2007-2009 znacajno opala popularnost sporta (bar ja tako mislim, neki ce reci da su lose staze krive...), pa su sad uveli razna pravila ne bi li podigli nivo zanimljivosti... Svakako se ne zalim, jer je ovo najzanimljivija sezona koju sam gledao...
                            Inace, Ferrari jeste bio najbolji u tom periodu Schumacherove dominacije, ali nije Ferrari bio toliko iznad ostalih koliko je Schumacher... Isto kao sto prosle godine nije Red Bull bio toliko iznad ostalih koliko je Vettel.
                            Dakle, nisu velike razlike, samo par stvari koje su tada odgovarale Schumacheru i koje je maksimalno iskoristio... A da su Alonso i Schumi bili zajedno u Ferrariju, pa iskreno ne verujem da bi Alonso uzeo neku titulu, on nijedne godine nije bio tako dominantan kao Schumacher u tom periodu, mada opet kazem, ne volim da pricam na pamet i sta bi bilo kad bi bilo...
                            ..da dopunim Tonija..gorivo je bilo sipano po potrebi i taktici za neku trku..npr,na kvalifikacijama su svi vozili sa minimum goriva u rezervoarima da bi bili sto brzi,a taktika je kasnije odredjivala,u zavisnosti od staze,koliko ces imati pit stopova tokom trke..uglavnom je bilo na 2....gume u toku kvalifikacija si mogao da trosis u negranicenim kolicinama,da bi nesto kasnije to redukaovalo na 2 set apa od po 4 novih guma,za suvo i za kisne uslove(ukupno 16 guma po bolidu).....pit stop je u to vreme bio velika briga svih timova,jer je u mnogo slucajeva odlucio o pobednicima,pa cak i sampionatu..tu se recimo ferari izdvajao od svih sa svojim besprekornim odradjivanjima,mada su se i njima desavale gluposti..ali po meni je to bilo mnogo vise zanimljivije negoli danasnji pit stopovi..sipati gorivo za narednih 15-20 krugova i ujedno promeniti gume za nekih 8-10 sec,je bila prava umesnost...generalno je tada bilo puno zanimljivije nego li sada..bez obzira na ovo sto gledamo ove sezone..i ovo sto si rekao za Hamiltona,apsolutno se slazem sa tobom..mnogo vise bi mu lezala ondasnja nego sadasnja F1..

                            @KERSDRS

                            ..nisam rekao da je slucajno on osvojio,jer je bio ponajbolji medju ostalima,ali ono sto tvrdim je to da je osvojio na tudjim greskama....naravno,i to je zasluzeno,ne kazem ja nista o nezasluzenosti,vec pod kojim okolnostima je osvojio...i da ti odg ponovo,da milsim da ce biti veliki sampion,jer ima sve preduslove da bude..i iskreno bi mi bilo apsolutno drago zbog toga,jer je svojim voznjama,pametnim trkackim voznjama,ako se tako to moze nazvati,to zasluzio...brz kad treba,ne srlja kad nije neophodno,proracunat odlican takticar,ima podrsku tima i na kraju vozi konkurentan bolid,jer bez toga ne bi moglo..sve su to osobine velikog sampiona ..i moj je favorit za ovu god...
                            Last edited by Rossini; 28-06-12, 17:53.
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X