Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Grand Prix of Europe (Valencia)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
    ja ne mogu da nadjem bas ni jedan valjan i konkretan razlog zasto ne podnosim Fetela, ali samo znam da je jednostavno tako... jos pritom gotivim bukvalno sve nemacke sportiste osim njega a recimo kod Alonsa upravo obrnuto, ne podnosim niti jednog spanskog sportistu osim njega
    Bukvalno tako kako si rekao! Isti slucaj i kod mene u potpunosti..

    I jos nesto, za mene je Alonso trenutno najbolji vozac i njegove titule nikako ne treba pripisivati greskama drugih timova. Pa da je on vozio Ferrari umesto Renoa bilo bi smesno..Sad se vidi kakav je ko vozac kada su timovi ujednaceniji...
    Last edited by Cassius Clay; 26-06-12, 07:02.

    Comment


    • Originally posted by Rossini View Post
      Pa da,to su splet okolnosti o kojima ja pricam..bilo je mnogo odustajanja i zbog motora,jer je bilo pravilo da se motor moze zameniti tek posle 2 ili 3 trke,nisam siguran..a ko ce pamtiti vise sta je i kako je bilo..
      ..da se nadovezem na ovu tvoju pricu o Alonsu i skuderiji..ja sam siguran da Nando vise nece dozvoliti gresku koju je napravio prelaskom iz Renoa u Meklaren..siguran sam..decko je stasao,potpuno sazreo u svim aspektima koje se ticu i doticu njega kao vozaca F1..zna sta mu je ciniti..po prvi put posle tih godina,koje spominjemo,ima potpunu podrsku tima za ono sto svi zele..TITULA..msm da nije daleko od nje,bez obzira na sva ova pravila koja sada vaze i gde imamo 7 pobednika u 8 trka..Nando vazi za velikog favorita za titulu,i toga su svi svesni...e sada,ako osvoji titulu ove god,po meni ne vidim razlog da je ne osvoji bez obzira na konkurenciju,njemu je put slave u ferariju zagarantovan..ostace u ferariju i probati da redja pobede i po mogucstvu titule..skuderija je mnogo jako ime da bi se postili toliko god bez vrha,onog najviseg....cak i da dodje Fetel,imace prednosti u odnosu na njega,ako ni zbog cega drugog,onda zbog toga sto je vec tu gde jeste...Alonsu cak ne bi smetalo da mu Fetel bude i najveci konkurent,ume on da se nosi sa tim sada..kazem sazreo je u svemu..i msm da bi iz tog konkurnstva izasao kao pobednik...
      Ne bi on tvrdio da mu Hamilton ne bi smetao u timu da nije spreman na timski izazov. Slicno je nesto rekao i za Vettela. Ali nacin na koji Ferrarievi najbitniji ljudi pricajuo Vettelu, zaista sugerise da zele i njega i Neweya tu. Newey je trebao jos pocetkom 90-ih da dodje, medjutim gospodja Newey "je mislila da je Italija nekakva drzava Treceg sveta" - Montezemolo. Tako da je McLaren bio izabrana opcija.

      Ne mislim da je Alonso brzi od Vettela, pa ni Hamiltona (mislim na jednake automobile), ali mislim da je definitivno (makar trenutno) sposobniji da na kraju sezone izadje kao sampion bas zbog njegovog nacina na koji posmatra to takmicenje: "Iz svake trke je nabitnije zavrsiti ispred vozaca koji je ispred tebe u sampionatu, a po mogucstvu tako da na kraju budes ispred njega i u poenima. Sve posle toga je bonus za koji se treba boriti, ali ne suludo. Do tad, ucini sve sto mozes." I tako svaku trku. Bitne su njemu pobede, ali potpuno je svestan sta je stvarno najbitnije.

      Comment


      • Originally posted by KERSDRS View Post
        Bukvalno tako kako si rekao! Isti slucaj i kod mene u potpunosti..

        I jos nesto, za mene je Alonso trenutno najbolji vozac i njegove titule nikako ne treba pripisivati greskama drugih timova. Pa da je on vozio Ferrari umesto Renoa bilo bi smesno..Sad se vidi kakav je ko vozac kada su timovi ujednaceniji...
        Ne znam kako bi to Alonso osvojio sa Ferrarijem 2005 na Bridgestone gumama, te sezone je bilo pravilo da ne smeju da se menjaju gume, a Bridgestonke su bile izdrzljive maltene kao Pirelli sada... Mozda je Ferrari i bio bolji bolid, ali gume su ga unazadile previse, uostalom, cinjenica da je Schumaher imao jednu pobedu cele sezone (i to onu u Indianapolisu na trci sa 6 vozaca) sve govori... Cak i tad je Barrichello vodio pa mu se sklonio....
        McLaren je tih godina kiksao maksimalno, Alonso je to sve odlicno iskoristio i to je to, sto naravno ne umanjuje njegov kvalitet... Mislim da mu je titula iz 2006 mnogo impresivnija, jer je te godine bio Ferrari opet bio konkurentan, pa se i Shumi ozbiljnije borio...
        sigpic

        Comment


        • Alonso je pričao na italijanskom sa timom u finišu trke jer su gume prestale da rade. On je tražio još jedan stop, Ferrari to nije dozvolio
          Nije samo Sumi pobrkao jezike Kakav je kralj, ne verujem
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Originally posted by NebojsaNS View Post
            Nije samo Sumi pobrkao jezike Kakav je kralj, ne verujem
            Ko je to napisao/rekao? Alonso je pricao o vremenima Lewisa i Kimija po sektorima sa Stellom, ne o odlasku u box.

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Ko je to napisao/rekao? Alonso je pricao o vremenima Lewisa i Kimija po sektorima sa Stellom, ne o odlasku u box.
              F1-Serbia
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                F1-Serbia
                Daj link, svega ti...

                Comment


                • Na fejsu. Sada i ja trazim po netu, nema nigde. Ali ima najnovija vest da je italijanska televizija objavila da Fetel prelazi u Ferari 2014
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment




                  • DaFuq? Kad pre?

                    Comment


                    • Originally posted by Vanja #66 View Post


                      DaFuq? Kad pre?
                      http://www.firstpost.com/sports/vett...ts-357442.html

                      Pazi nisu neki susteri, ovaj Italijan ima jako dobre veze u Ferariju i zna sta prica. A svi znamo da Ferari ima politiku da bar 18 meseci unapred zna ko ce biti vozaci i sta ako se nesto izjalovi ili iskoci.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • zanimljivosti

                        podjum dva bivsa sampiona iz ferarija mozda i buduci iz ferarija

                        sumaher najstariji na podijumu posle brebema 1970

                        neke izjave pred trku

                        The 2012 European Grand Prix in Valencia. They say you can’t overtake around here. Alonso on Saturday said “Podium? No chance.” and Jenson joked “You can’t move up during the race, it’s Valencia!”. Well this is what happened today:

                        Fernando Alonso P11 to P1. Kimi Raikkonen P5 to P2. Michael Schumacher P12 to P3. Mark Webber P19 to P4.

                        alonso 111 vs masa 11

                        ros bron je pokazao telemtriju gde se vidi da je drs sumija bio zatvore 30 m pre zutih zastava

                        raikonen jeste preticao pd zutim zastavama ali to nije uzeto u obzir

                        konverzacija na italijanskom izmedju alonsa i tima pred kraj trke
                        alonso je trazio da ide u boks jer se bojao scenario kanade tim je odbio predlog...
                        http://f1-forum.eu/viewtopic.php?f=4...art=130#p79750

                        Evo genijalca... Ko zna odakle je to izvukao.

                        Cek, cek, to znaci da ce Vettel u Scuderiu vec u 2014? Zar mu nije ugovor do kraja te godine sa RBom?
                        Last edited by Vanja #66; 26-06-12, 10:37.

                        Comment


                        • Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Cek, cek, to znaci da ce Vettel u Scuderiu vec u 2014? Zar mu nije ugovor do kraja te godine sa RBom?
                          Nope. Poslednja godina je driver option, bar se meni tako cini. Zato sada Ferari hoce da zavrsi posao sada, da Seb ne bi akivirao tu opciju. U svakom slucaju, brzo cemo saznati. Ako Ferari ostavi Masu ili dovede Vebera, znaci da su upecali Seba za 2014. Ako dovedu nekog mladjeg (Pereza), onda nista od toga.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Znaci da ce onda tek od 2016. Perez u Ferrari... Pa gde ce do tad da tavori, u Sauberu? Ko zna, mozda ga vidimo upravo u RBu do tad, po svemu sudeci, niko nije pokazao dovoljno za to mesto iz njihove skole. Zamislite Pereza i Hamitlona...

                            Mada, ako Sauber nadje jos novca, a Ferrari se isprsi sa motorima, moze to da bude opcija za par pobeda u sezoni...

                            Comment


                            • To bi bila vrhunska glupost od Red Bula, ulozis desetine miliona u farmu talenata da nadjes jednog koji ce voziti F1 i biti manje placen i onda dovedes vozaca Ferari akademije. Nema sanse da ce to Marko uraditi, suvise je tvrdoglav, ko bude bolji u STR u sledece dve sezone dolazi, posto je ocigledno Veberovo mesto da popuni Hamilton, to je valjda i pticama na grani jasno.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Ovi trenutno bas nista ne pokazuju, a ne ide mi u glavu da je STR7 toliko los... Jes glupost, ali jos bi veca bila da dovedu mediokritet u sampionski tim.

                                Comment

                                Working...
                                X