Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Grand Prix of Europe (Valencia)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    111-Alonso
    91-Webber (vratio se na svoje mesto koje je imao u sve prve 4 trke )
    88-Hamilton
    85-Vettel

    Webber, eto covek je napravio senzaciju skoro kao Alonso, sa 19. na 4. zamalo i podijum da padne, to bi bilo jos legnedarnije. Na kraju su ga sputale zute zastave. Ni kriv ni duzan, i dalje je u borbi za sampionat.

    Comment


    • #47
      Sada će to Vanja.
      Trenutan plasman ili ...? http://www.formula1.com/results/driver/

      EDIT: Eto kažem ja...
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • #48
        То, то. Тренутни. Хвала обома.
        Arise, Serbia!
        You fell asleep long ago,
        And have lain in the dark.
        Now wake up
        And rouse the Serbs!


        sigpic

        Comment


        • #49
          Au kakva trka, opsta ludnica, ne verujem sta se sve desilo... Ne znam ko vise objasnjava, da li McLarenovi mehanicari, Maldonado ludak, Shumi koji je zaboravio da prica nemacki.... mislim WTF...
          U sustini najveci gubitnik Vettel, koji je objasnio neke stvari do kvara, steta za njega stvarno... Grosjean opet sjajan, ali kvar na menjacu...
          Hamilton, da nije bilo greske u boxu koja ga je kostala deset sekundi on bi nasledio prvu poziciju, da li bi je sacuvao ili ne to nemam pojma, ali bi svakako bio u mnogo boljoj poziciji... Ovako, ocajan kraj, nije mogao da zadrzi Kimija, i Maldonado je realno bio brzi, ali nisu hteli ni jedan ni drugi da popuste i onda naravno incident je bio neizbezan... Mislim da je Hamiltonu bilo bolje da je otisao jos jednom u box nekih 12 krugova pre kraja, uzeo zute gume i onda bi obrtao mnogo brze krugove, mozda bi cak bilo kao u Kanadi i borio bi se za pobedu...
          A Alonso, sjajna voznja, iskoristio sve greske i kvarove ostalih i to je to, pravi ratni profiter...
          sigpic

          Comment


          • #50
            Originally posted by KERSDRS View Post
            Meni je zao Grozana i Hamiltona. Alonso je legenda!!!
            a sto ti zao Hamiltona??..pa on to covek voli,voli glavom kroz zid..
            sigpic

            Comment


            • #51
              Mozda cu biti surov sada, ali...

              Vettel je pokusao da na startu trke replikuje pola prosle godine, kad je bez problema mogao da obrce skoro sekund brze krugove od ostalih. I uspeo je u tome, a slozicete se, nije RB8 1s brzi od E20 ili MP4-27, naprosto nije. Fakat je da ni Hamilton nije imao ritam celog vikenda, bio je juce iznenadjen onako dobrim rezultatom u QUAL, ali opet, 1s po krugu je bilo mnogo. Potpuno neocekivano. E sad, trka ovde je bila njatoplija do sad, vise nego i u Bahreinu. Toplota i izdrzljivost ne idu zajedno, narocito kad se vozi na ivici. Nasao sam sta je uzrokovalo problem - alternator, pregrejao se. I kod njega i kod Grosjeana. To itekako ima veze sa nacinom na koji se vozi. Grosjean je vise od pola trke vozio nekome u difuzoru, na vreloj trci to je smrt. I za gume, zbog kojih je odjednom krenuo da vozi sporije oko 0.4s od Alonsa po krugu (pre nego sto mu je bolid stao), a i za ostatak bolida - alternator.

              Taj alternator je inace deo Renaultovog sklopa samih motora, tako da ce ljudi zaposleni u Renaultovom trkackom sektoru morati dobro da pocesaju temena. Ni Kimi ni Webber nisu imali takvih problema, a fakat je da ni jedan ni drugi nisu vozili ludacki kao Seb i Romain, sto ce reci da su upravo oni u najvecoj meri krivi za to sto im se desilo. A Renaultovi momci ce da cesadju glave oko toga zasto nisu imali nikakvo upozorenje o tome...

              Comment


              • #52
                Michael Schumacher moze da izgubi 3. mesto i naravno podijum, zbog toga sto je navodno koristio DRS pod zutom zastavom.... ako ovakvu odluku donesu, stvarno ce mi upropastiti ovaj savrsen trkacki dan... i ovaj sjajni GP u Valensiji...
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #53
                  Odlicna trka,velike cestitke svim navijacima ferarija za Alonsovu veliku pobedu kod kuce ali treba priznati da mu se dosta stvari poklopilo kao i u maleziji ali to nimalo ne umanjuje njegovu voznju danas,svaka cast i za Raikkonena odlicna trka za njega i konacno Schumacher najbaksuzniji covek u sezoni je dosao da podijuma,drago mi je zbog njega,Webber zajedno sa Alonsom heroj dana sa 19-og na 4-to,Hulkenberg isto lepo iznenadjenje i lepi bodovi za Force Indiu a sad najveci tragicari,Vettel vrlo lako je moguce da je taj alternator uzrok sto je Vettel stao isto kao i Grosjean,Hamilton sta reci prvo mu je ekipa opet zaribala u boksu i ako on ove godine osvoje titulu treba da mu poklone kule i gradove ako hoce da ostane u meklarenu a onda jos Maldonado ako je Hamilton bio prosle godine kriv za incident u Monaku onda je Maldonado kriv za ovaj a jos gore je to sto Maldonado krivi Hamiltona mali odvratni bezobrazni Venecuelanac uobrazio se,pobedio jednu trku i boze moj ali nema veze vratice se i Hamilton i Vettel u borbu vrlo brzo ,Hamiltonu ide Engleska a Vettelu Nemacka,dakle na kraju FELICITACIONES POR LA VICTORIA ALONSO Y SUS FANS!!!
                  Miljkonen

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Mozda cu biti surov sada, ali...

                    Vettel je pokusao da na startu trke replikuje pola prosle godine, kad je bez problema mogao da obrce skoro sekund brze krugove od ostalih. I uspeo je u tome, a slozicete se, nije RB8 1s brzi od E20 ili MP4-27, naprosto nije. Fakat je da ni Hamilton nije imao ritam celog vikenda, bio je juce iznenadjen onako dobrim rezultatom u QUAL, ali opet, 1s po krugu je bilo mnogo. Potpuno neocekivano. E sad, trka ovde je bila njatoplija do sad, vise nego i u Bahreinu. Toplota i izdrzljivost ne idu zajedno, narocito kad se vozi na ivici. Nasao sam sta je uzrokovalo problem - alternator, pregrejao se. I kod njega i kod Grosjeana. To itekako ima veze sa nacinom na koji se vozi. Grosjean je vise od pola trke vozio nekome u difuzoru, na vreloj trci to je smrt. I za gume, zbog kojih je odjednom krenuo da vozi sporije oko 0.4s od Alonsa po krugu (pre nego sto mu je bolid stao), a i za ostatak bolida - alternator.

                    Taj alternator je inace deo Renaultovog sklopa samih motora, tako da ce ljudi zaposleni u Renaultovom trkackom sektoru morati dobro da pocesaju temena. Ni Kimi ni Webber nisu imali takvih problema, a fakat je da ni jedan ni drugi nisu vozili ludacki kao Seb i Romain, sto ce reci da su upravo oni u najvecoj meri krivi za to sto im se desilo. A Renaultovi momci ce da cesadju glave oko toga zasto nisu imali nikakvo upozorenje o tome...
                    Konfuzija mi je malo u glavi, nisam dovrsio misao.

                    Pokusavam da ovu Alonsovu pobedu pripisem greskama drugih timova, ne sreci. Zvuci arogantno i nadobudno, ali stvarno mi je zelja da izbacim faktor srece, u bilo kom sportu koji pratim.

                    Nego, da nastavim, izbacio sam dvojicu iz igre, ostaje jos Hamilton. Alonso je njega prestigao u boxu, efektivno. Sta se u boxu desilo? Pukla je prednja dizalica (svasta se sazna kad se gleda Sky F1 ) i zato nisu mogli lepo da zamene prednje gume. To bi se moglo uzeti kao faktor nesrece, da u pitanju nije nov deo (tj. cela dizalica) doneta prvi put tek na ovu stazu. Ne znam sta su to promenili na njoj, ali novi delovi su uvek rizik. Ipak, prvi stop je bio 2.9s, sto je bilo izvrsno... Narocito sto je u tom trenutku bila prava ludnica, Grosjeanova ekipa je iznosila gume dok je on ulazio u box, izgubio je oko 3s zato. To tad nije ni bilo bitno, ali opet, bio je haos to je poenta.

                    Poslednja stvar - Kovalainene vs. Vergne. Danak neiskustvu, samo danak koji meni licno lici na totalno neiskustvo u trkanju... Elem, sreca je u tome bila sto se Alonso priblizio vodecoj trojki. Sve do tad je bilo cisto njegovo umece i brzina F2012. Ali, mislim da, da nijebilo tog stopa - Vettel i Grosjean bi trku i ranije zavrsili. Ostaje samo Hamilton (opet). Iskreno mislim da je to pucanje dizalice posledica uzurbanosti, tako da bih je izbacio iz SBBKBB kombinacije bez SCa. Alonso je bio 4s iza Hamiltona pre boxa. Necu uzeti u obzir sto ga je stizao jako brzo i sto bi ga mozda i stigao do kraja stinta da nije izasao SC (koji je relano skratio drugi stint svim liderima za 5 krugova minimum.) Razlika bi verovatno i ostala tolika posto je i njegov box bio oko 3s, dakle kao prvi Lewisov. Elem, tu bi Alonso imao malo mesta, stigao bi Hamiltona (kazem zbog 5 uzastopno najbrzih krugova kad je Alonso bio ispred Grosjeana, a zna se da je lakse voziti brzo kad juris nego kad se branis) i tu pocinju spekulacije.

                    Mislim da bi Alonso do kraj trke stigao Hamiltona. Zasto? Ukratko, Lewis je jurio Romaina, a nije uspevao da ga stigne. Bio je sporiji od Alonsa samim tim. Pred kraj, kad je Romain okusio gorak ukus u ustima, Alonso je usporio - ocekivano. Usporio je i Hamilton - neocekivano... ali razlog smo saznali 10 krugova kasnije. Pirelli dozivljavaju drugu smrt, onu katastrofalnu kad im zidovi omeksavaju i pritisak se smanjuje, a uz sve to kontaktna povrsina gume je u grumenju. Kimi ga je lako prestigao, a Maldonado je bio Maldonado.

                    Iz svega receno, smatram da i pored protivnickih nedaca - Alonsova pobeda je zasluzena i bila bi ostvarena i ako se izuzme SC period.

                    I, da, pozdravlja vas sve puno Pablo, cestita Tifosijima i Alonsovcima i kaze da njen crnac nista nume...
                    Last edited by Vanja #66; 24-06-12, 16:25.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                      Michael Schumacher moze da izgubi 3. mesto i naravno podijum, zbog toga sto je navodno koristio DRS pod zutom zastavom.... ako ovakvu odluku donesu, stvarno ce mi upropastiti ovaj savrsen trkacki dan... i ovaj sjajni GP u Valensiji...
                      Za istu su stvar posmatrali Hamiltona, nesto sto bi takodje uticalo na ishod trke da ga Maldonado nije izbacio. Ovako - nije ni bitno. Nadam se da nece to uraditi, glupo bi bilo, mada ne i neosnovano.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Za istu su stvar posmatrali Hamiltona, nesto sto bi takodje uticalo na ishod trke da ga Maldonado nije izbacio. Ovako - nije ni bitno. Nadam se da nece to uraditi, glupo bi bilo, mada ne i neosnovano.
                        Da, ali ako nisu kaznili Hamiltona koji je u tom trenutku bio na 2 poziciji, nema potrebe da kaznjavaju ni Shumija... a u tom istom kadru je bio i Webber koji je takodje koristio DRS iza Schumachera.... komplikovana situacija, samo se molim da nista ne menjaju u poretku... bilo bi glupo
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                          Da, ali ako nisu kaznili Hamiltona koji je u tom trenutku bio na 2 poziciji, nema potrebe da kaznjavaju ni Shumija... a u tom istom kadru je bio i Webber koji je takodje koristio DRS iza Schumachera.... komplikovana situacija, samo se molim da nista ne menjaju u poretku... bilo bi glupo
                          Bas zato i kazem - iamju osnova, ali je pipav teren, onda bi imali prava da jos nekoliko ljudi zbog toga kazne, sto bi Brawn zahtevao kad bi kaznili Schumia. I na kraju situacija ne bi bila previse drugacija.

                          Force India 5 i 7, mocan vikend za njih!

                          Comment


                          • #58
                            Ako kazne Sumija, trebali bi i Kimija zato sto smo svi jasno videli kako pretice dok su bile zute zastave.

                            Ono sto je jos doprinelo tome da se Kimi priblizi prvo Hamiltonu su njegove greske koje je pravio pri kocenju i tako je gubio desetinke i prednost koju je stekao kada se bio malo odlepio.

                            Sta tek reci za divljaka iz Juzne Amerike?Trebao je biti oprezniji, trebao je propustiti hamiltona, ipak je imao jos ceo krug da ga pretekne, bio je blizu toga da pretekne Hamiltona.Razumeo bih ga skroz da je pokusao tako da ga pretekne da je bio poslednji krug.Mladost i neiskustvo...

                            Spoiler

                            Comment


                            • #59


                              Ne mogu da docekam sredu
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by NebojsaNS View Post

                                Ne mogu da docekam sredu
                                Prejako!!!

                                Ima se dovoljno osnova da se Maldonado kazni jednom trkom izostanka, dosta mu se stvari prastalo do sad, Williams je tu imao sta da kaze, ali ovo je vec potpuno neprimereno.

                                Comment

                                Working...
                                X