Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U Limare, ti si imao teze uganuce zgloba... Jesi proverio kod doce, da nisi (ne daj boze) pokidao spoljasnje ligamente, ili si ih samo istegao ??? A nocu te je bolelo toliko jer se povedjeni ligamenti teze vracaju u prvobitni polozaj tokom spavanja.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Ligamente da je pokidao bar 3 mjeseca ne bi mogao normalno hodat...

      Za koljeno znam kad se pokidaju krizni ligamenti nema tu spasa. Najebo si 6 mjeseci. Operacija 2 mjeseca mirovanja, pa onda jos bruka terapija uhh ne daj boze nikome..
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Pa cujes da covek imao podlive i masnice skoro 3 meseca... Moguce da je imao laceraciju ligamenta, to jeste pucanje prvih niti ligamenata, nisam ja mislio na potpuno rupturiran ligament, ne daj boze nikome.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Juce sam gledao Benfiku, kako se provukose srecno ono je sprdnja.
          Onaj Sise je mogao postati legenda uz malo srece, dvije stative je pogodio uz malo srece obe su mogle da udju, Njukara se odlucila na kontre i morali su ovo bolje da odigraju.
          Prvi gol Benfike ajde dobro jak sut, i nije toliko golman kriv, ali drugi onakva greska Santona i poklon Limi da ga stavi u praznu mrezu je nedopustiv, i onda Tejlor rukom igra i penal, bukvalno poklonjena pobjeda Benfici, ne kazem da nebi Benfika pobjedila igrala je dobro imala pritisak cijeli mec, ali da su ih gurnuli ka polufinalu jesu, Sise je mogao sve rjesiti da ih je presjekao drugim golom.
          Mislim da je ovo rjeseno sada ce njih Benfika masakrirati u kontri.
          sigpic
          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

          Comment


          • Originally posted by Freshman91 View Post
            U Limare, ti si imao teze uganuce zgloba... Jesi proverio kod doce, da nisi (ne daj boze) pokidao spoljasnje ligamente, ili si ih samo istegao ??? A nocu te je bolelo toliko jer se povedjeni ligamenti teze vracaju u prvobitni polozaj tokom spavanja.
            Sto je najjace brate nisam isao kod lekara, sve u glavi mi bilo: " ok mogu da hodam, boli ali hodam, tj najbitnije, nisam polomio ili pokidao nesto, samo je uganuce" . A i imao sam srece keva mi je medicinski radnik nagledala se toga za 30 godina u poslu samo sto kada mi je videla nogu, zgrozila se...
            Veruj mi ono ne zelim nikome!!!! Zajebo sam se sto nisam otisao, verujem da to nece biti slucaj sa Bejlom.. I opet daj Boze da se vec sledece nedelje vrati..

            A sto se tice kolena, drugar je polomio casicu, i istegao ligemente godinu ipo dana su ga je*ali po doktorima, operacijama, terapijama, pustali da zaraste, lomili ponovo, imao je 3 operacije ugradili mu zice. Da bi mu rekli moramo da sastruzemo zice da bi ti se vratila mobilnost kolena (posto sa zicama kaze, imao osecaj da ako savijem koleno u 90 da ce da mi probiju kozu), kada su sastrugli, isturpijali mobilnost se nije vratila, pa ga poslali na operaciju, na onih godinu ipo dana, jos 6 meseci... Sada godinu kasnije dakle 3 godine od povrede llik se nije oporavio.. Ide u banje na terapije, na fizikalne... Od bilo kakvog trcanje moze da se oprosti samo... Bajs jedva 5min moze da vozi i to kaze da ga ubija noga..
            Last edited by l1m4r; 05-04-13, 07:17.
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Tog tvog frenda su bas izjebali. Ja sam samo dva slucaja pokidanih ligamenata koljena vidio. Dvije djevojke profi odbojkasi. Jedna je libero, adruga tehnicar. Godinu dana pauze od treninga, operacija u Zagrebu. Mislim da su njima prebacivali ligamente iz drugih djelova tijela da ih fino spoje. Sada bez problema obije djevojke igraju na visokom nivou, ali kad vidis nogu oko koljena to je strasno. Tanka, zategnuta, puna oziljaka katstrofa.

              Sto jest jest one su bile kod najboljeg doktora na balkanu za takve povrede.. Ne daj boze nikome povrede s koljenima sa ovim nasim doktorima. Ja im ne bi dao da me operisu koliki su to idioti. Pa evo ovoj djdvojci sto sam juce vidio istegnuce ligamenata skocnkg zgloba htjeli gips da joj stave Katastrofa su nam doktori sto se tice sportskih povreda..
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Newcastle bas nije imao srece. Zao mi zbog Cissea, hoce da se pojede zbog one dvije stative. Onda primise jeftine golove, pogotovo onaj poslije odbitka. Na St. Jamesu moraju napasti i nemaju sanse.

                Bale se bas sjebao, ruzno za vidjeti ali ni blizu ruzno kao lom noge onog liga iz NCAA-a. To mi je stalno u glavi. U kanalu su Spursi bez njega, to svi znamo.

                Fener zasluzeno slavio u tijesnoj utakmici. Nisu imali srece sa stativama, ali im se vratilo onim golom u sudijskoj. Ako prodju, mislim da ce im to biti prvo polufinale nekog evropskog takmicenja u istoriji.
                Last edited by bracala; 05-04-13, 09:28.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment



                • Nakon prvih 90 minuta na La Rosaledi pravo je cudo da u drugu utakmicu izmedju Borussie Dortmund i Malage ulazimo bez golova. Prva utakmica nam je donijela bezbroj prilika, ali su golmani bili na visokom nivou i uspjeli su zaustaviti sve prijetnje koje su bile upucene ka njihovom golu.
                  Nakon rezultata 0:0 i prikazane igre oba kluba vecina poznavalaca fudbala daje prednost ekipi iz Njemacke, ali igraci Malage tako ne smatraju i odbijaju podredjenu ulogu u kojoj su bili protiv Zenita, Milana pa znamo kako se zavrsilo. Malaga na ovo gostovanje nije dosla sa trenerom Pellegrinijem koji je morao otici u Cile na sprovod svog oca, ali ce voditi ekipu veceras.


                  Borussia je u zadnjem kolu Bundeslige pobjedila ekipu Augsburga rezultatom 4:2 u kojoj je Klopp odmarao cak sedam igraca od kojih Reuse i Weidenfeller nisu bili u protokolu za utakmicu. Za ovu utakmicu Klopp kao i u prvom nece moci racunati na Matsa Hummelsa i Kubu Blaszczykowskog. Pa bi trebala identicna ekipa kao iz prve utakmice izaci suprostaviti se Malagi. To bi trebalo izgledati ovako:

                  Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Felipe Santana, Schmelzer - Gündogan, Kehl - Reus, M. Götze, Großkreutz - Lewandowski


                  Rezultat Malage u zadnjoj utakmici je bio isti kao i onaj na utakmici Borussie, samo za razliku od Nijemaca oni su porazeni od Real Sociedada. Isto kao i Klopp cileanski strucnjak Pellegrini je odmarao igrace koji ce veceras poceti utakmicu, njih pet. Za razliku od prve utakmice kada nije bilo problema zbog izostatnaka u ovoj utakmici Pellegrini nece moci racunati na suspendovane zbog kartona Weligtona koga ce najvjerovatnije zamijeniti iskusni urugvajac Lugano, i Manuela Iturra kojeg ce minjati Igancio Camacho. Prvi 11 bi trebalo izgledati ovako:

                  Malaga: Willy - Jesus Gamez, Demichelis, Lugano, Antunes - Toulalan, Camacho - Joaquin, Julio Baptista, Isco - Saviola

                  Izjave aktera ove utakmice


                  Martin Demichelis

                  Znam kakva ce nas atmosfera cekati, ali to nas ne smije poljuljati. U prvoj utakmici nismo ostvarili los rezultat, vara se svatko tko vjeruje da je Borussia vec prevalila najvazniji dio puta prema prolasku dalje
                  Mozda ovo nece zavrsiti nakon 90 minuta. No, iako bi nam taj rezultat mogao biti od koristi, nema nikakvih izgleda da cemo igrati na 0:0, to nije u skladu s nasom filozofijom. Zelimo stvarati prilike i napadati u kontinuitetu.
                  Bit ce vazno da pokazemo kvalitete s kojima smo bili tako jaki u proslosti, intenzitet, agresiju i inteligenciju. Ako cemo sve to imati, mozemo se nositi s Borussijom.


                  Sebastian Kehl

                  Rezultat 0:0 silno je opasan, ali mislim da smo u prvoj utakmici pokazali da mozemo dobiti Malagu. Sada imamo veliku priliku na domacem terenu izboriti prolaz u polufinale i zato sam veliki optimist.
                  Ocekujem da ce utakmica biti slicna prvoj te da ce Malaga igrati cvrsto u odbrani i traziti svoju priliku kroz kontranapade. Ipak, vjerujem da cemo ovoga puta postici pogodak.



                  Po sastavima koje imamo kao startne ne bi se trebalo nista mijenjati sto se taktike i formacije tice. Borussia je u prvoj utakmici imala u pojedinm trenucima totalnu dominaciju na sredini terena u kojoj je glavnu rijec vodio Gündogan koji je nakon prekida napada Malage ostvarivao odlican protok lopte ka navalnom redu. Podatak da je imao 69 tacni dodavanja, a da niko od ostali aktera nije imao vise od 48 govori koliko je bio bitan igrac. Iako igraci koji su cinili navalni red Borussije nisu bili od nekog raspolozenja, igra Lewandwskog je stvorila nekoliko izgledni prilika. Njegovo povlacenje ka centru je za posljedicu imalo da se odbrana Malage postavi visoko od svog gola sto je odgovaralo Reusu i Götzeu da svojom brzinom izigraju u odnosu na sebe sporiju odbranu. Problem za Malagu u prvom poluvremenu je bilo odsjecenost Isca koji je bio na lijeov strani, tek zamjenom pozicija sa Baptistom, Malaga je zaigrala povezanije jer je Isco dosta vjestiji sa loptom u nogama, bolje se krece i razigrava saigrace.

                  Nako sto sve sagledamo velika prednost ide na stranu kloppove ekipe s kojom pokusava ostvariti isti plasman kao i zadnje dvije godine u Njemackoj, a to je da na kraju bude prvi i umjesto ''salatare'' podigne trofej namjenjen pobjedniku Lige sampiona. Zanimljivo je da bi se mogla ponoviti historija kada je Borussia Dortmund dvije godine za redom osvojila prvenstvo Njemacke (1995. i 1996. godine), a trecu je ''prepustila'' Bayernu, dok su se u toj sezoni 1996/97 ''zadovoljili'' titulom Lige sampiona. Ali ako iko zna dovesti debitanta u ovom takmicenju do 1/2 finala onda je to Manuel Pellegrini kome je to uspjelo sa Villarrealom i on je to do sad jedini uspjeo.

                  Sudija je Skot Craig Thomson. Skotski sudija koji je dosta poznat javnosti u Srbiji jer je sudio utakmicu Italije i Srbije koja je prekinuta i kasnije registrovana rezultatom 3:0 u korist Italijana. Sudijsku karijeru je poceo 1988. godine, ali tek 2000. godine je poceo da sudi na ozbiljnijem nivou. Do sad je od znacajniji utakmica, sudio 2009 Scottish Cup Final, 2010 Scottish League Cup Final, Old Firm, 2011 Scottish League Cup Final, 2012 Scottish Cup Final i EURO 2012. Po zanimanju je pravni zastupnik. Njegovi pomocnici ce biti Derek Rose i Alasdair Ross, sudije iza golova su Steven McLean i Kevin Clancy, dok je cetvrti sudija Graham Chambers svi iz Skotske.

                  Comment


                  • Real Madrid (vs Galatasaray): Diego López, Varane, Pepe, Coentrão, Khedira, Ronaldo, Özil, Essien, MODRIĆ, Higuaín, Di María.

                    Málaga (vs Dortmund): Willy, Jesús Gámez, Sergio Sánchez, Demichelis, Antunes, Joaquín, Toulalan, Camacho, Duda, Isco, Baptista.
                    Last edited by Lord Aleksoni; 09-04-13, 18:52.

                    Comment


                    • Real bas ofanzivno veceras, Xabi brat odmara..
                      sigpic

                      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                      Batica Wilshere je gospodin covek...

                      All hail the Chan-Chan man!

                      Comment


                      • Borussia Dortmund: Only 4 teams (Milan, Olympiakos, Celtic, Cluj) have averaged less possession in the CL this season than Dortmund (44.3%)
                        ....
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Kako mocna koreografija na Vestfalenu
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Hajde Dortmund , da se ovo rutinski dobije

                            Samo da neko ne zajebe , ko sto je Defour kad je Porto igrao s Malagom .
                            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                            Comment


                            • Bice 3:0 za Borusijom , nema sile da ovo Malaga izvuce , jedino da igraju teski bunker pa da idu na produzetke , inace...
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Dortmund ima sve u svojim rukama , zavisi sve od njih . Ako odigraju na svom nivou dobijaju sigurno ;) .

                                Comment

                                Working...
                                X