Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Ne znam jesi li ikada citao ili razmisljao o namjestanju utakmica i kako se to radi.Ja sam citao neke clanke jednog novinara iz Engleske kome su kockari iz Azije koji to sve vode dozvolili da im pridje i ispricali su mu kako se sve to radi.Ne namjesta se utakmica onako kako je City osvojio PL jer je ustvari najveca umjetnost namjestiti nesto da ti ne vidis to kao gledalac,tako da su ono htjeli namjestiti sigurno ne bi onako odradili nego daleko manje providno...

    Namjestena utakmica o kojoj sam ja masu stvari procitao je Italija-Gana na Mundijalu 2006. jer je covjek sve do detalja ispricao
    Брате, намештена утакмица је исто када један клуб намерно пусти други клуб да победи, а у случају КПР-Сити је очигледно да ови нису запињали од момента када су чули да опстају у лиги, била је фора "лепо нама ае да пустимо и ове да буде лепо и њима". Не морају увек да постоји новац у намештеним утакмицама, има ту разних интереса.
    Имам и пример Вест Хема од пре пар сезона, колико је само оно смешно изгледало, а и у овој години сам гледао пар, мени сумњивих утакмица.
    И да додам да честитам Енглезима колико искусно неке ствари гурају под тепих од екстремног расизма, до екстремног хулиганизма, па редом да дођем и до неруларности у суђењу, и нерегуларности у самој игри, тај савез воде доста пемтни људи.

    Comment


    • Ma znam da nema LFC nista s tim, nisu imali ni kontakt sa Europolom povodom ovoga, mozda je i lazna uzbuna. Ako LFC bude imao nesto s ovim, ja cu forum da napustim...
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • United-WHU je bas sumnjiva utakmica meni isto uvijek bila,gosti dobili i ostali u ligi ako se ne varam,a United sa masnicom dobio Teveza,bilo je bas cudno
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by AK47 View Post
          United-WHU je bas sumnjiva utakmica meni isto uvijek bila,gosti dobili i ostali u ligi ako se ne varam,a United sa masnicom dobio Teveza,bilo je bas cudno
          Можда лупетам јер причу износим на основу неког свог запажања јер не поседујем доказе, али капирам да нисам баш ни скроз луд.

          Comment


          • Originally posted by Brajkula View Post
            Можда лупетам јер причу износим на основу неког свог запажања јер не поседујем доказе, али капирам да нисам баш ни скроз луд.
            Lud si ti meni skroz,ali neka si

            Pa dobro ima tih sumnjivih situacija naravno koje su vidljive golim okom,ali jbg ljudi pretjeruju sa zavjerama.Generalno ja ne volim time da se bavim jer me smara,vjerovatno kada bi svi saznali sve sto je u sportu namjesteno vecina bi nas se bas razocarala i pitanje je koliko bi nastavili da uzivamo u sportu nakon toga i zato neka nas ovako a neka se bavi time onaj ciji je to posao;)
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • U Engleskoj sada vlada albanska mafija, a ona funkcionise malo drugacije, ne namesta meceve vec se radi sa procentima od transfera i prinudama direktno od klubova. U Italiji to ide malo drugacije, jer mafija radi isto kao i kod nas. A tog zezanja sa kladionicama ima svuda, bar desetina meceva u svim najjacim ligama se bar pokusa tako namestiti, milioni dolara se tu valjalju, i kada bi krenuo ni po babu nipo stricevima kamen na kamenu ne bi ostao.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by AK47 View Post
                United-WHU je bas sumnjiva utakmica meni isto uvijek bila,gosti dobili i ostali u ligi ako se ne varam,a United sa masnicom dobio Teveza,bilo je bas cudno
                Realno je tako bilo, mi smo bili sampioni, igralo se na Trafordu i oni nas dobili a mi odmah to leto dobili Teveza.

                To je i meni onako prva najupecatljivila utakmica koja mi pada na pamet da me neko pita koju utakmicu mislim da je Junajted prodao (mada mislim da su vise pustili kao sto rece Brajkula QPR, nego namestili).
                sigpic

                Comment


                • Rts ne prenosi nista u utorak

                  Comment



                  • Da su se kojim slucajem ova dva protivnika sastajali (zvanicne utakmice) u proslosti sigurno bi prednost isla na stranu Valencije, ali danas je situacija obrnuta. PSG je dolaskom Qatar Investment Authority u klub postao klub od kojeg se u bliskoj buducnost moze ocekivati pohod na titulu prvaka Europe, dok je Valencija zadnjih nekoliko godina u velikoj finansijskoj krizi ovu sezonu ih drma i kriza rezultata u La ligi koja bi mogla dovesti do toga da sljedece sezone Sismisi ne igraju ovo takmicenje.
                    Grupni dio PSG je zavrsio na prvoj poziciji kao klub sa najvise osvojeni bodova u tom dijelu, dok Valencija nije mogla bolje od 13 bodova i druge pozicije jer su za protivnika imali viceprvaka Europe ekipu Bayerna.


                    Domacin u ovoj utakmici Valencija docekuje super bogati i mocan tim PSG nakon gostujuce pobjede nad Celtom Vigo rezultatom 0:1 i golom Valdeza. Ova pobjeda ih je priblizila cetvrtoj poziciji i nadi da ce sljedece sezone igrati u Ligi sampiona. U prelaznom roku u Valenciji je bilo dosta mirno i samo je Gago napustio klub koji ce pola godine biti na posudbi u Velez Sarsfieldu. Za razliku od grupne faze u svojim redovima ce imati momka sa staklenim nogama Canalesa koji je tip igraca koji je nedostajao Valenciji u vecem dijelu prvenstva. Sismisi su se mogli radovati ranom ispadanju Alzira sa Africkog kupa nacija i povratku Feghoulia, ali za ovu utakmicu ce biti uskraceni usluga Jeremya Mathieua i suspendovanog Antonia Barragana, dok nastup Cissokha je pod znakom pitanja.

                    Veliki problem za Valenciju ce predstavljati ubojiti napad Parizana, a znamo kako je odbrana Valencije porozna ove sezone. Valverde je u svojim medijskim nastupima govorio da nece biti igraca koji ce biti zaduzeni za jednog igraca, vec ce svi morati odradjivati posao za drugog ako misle ugroziti PSG. Ne moze se oteti utisku da ce najvise problema u odbrani imati Francuz Adil Rami koji ce protiv sebe imati Zlatana Ibrahimovica. Odbranbena linija ne bi trebala biti postavljena visoko, sto znaci da nece velike koristi napad imati od bekova, dok ce kontrolu u sredini pokusat uspostaviti Victor Ruiz i Parejo. Ovo je moguci 11 Valencije u ovoj utakmici:

                    Valencia (4-2-3-1): Alves - Joao Pereira, Rami, R.Costa, Andres - V.Ruiz, T.Costa - Feghouli, Ever Banega, Piatti - Soldado


                    Za razliku od prosle sezone kada nisu uspjeli osvojiti titulu prvaka Francuske ove godine je titula gotovo sigurno u njihovim rukama, jer je razlika u kvaliteti u odnosu na pratioce Lyon, Marseille i Saint-Étienne prevelika. Podatak da zadnjih 13 utakmica nisu izgubli, a da su u ligi bili dva mjeseca bez primljenog gola govori o njihovoj dominaciji. U proslom kolu su na svom stadionu pobjedili Bastiu rezultatom 3:1.
                    U prelaznom roku PSG je doveo Lucasa Mouru jednog od najveci talenata na svijetu od kojeg se u PSG ocekuje da napokon dostigne legendarnog Bosanca Safeta Susica i postane najbolji igrac svih vremena ovog kluba. Jos je klub doveo Davida Beckhama, a klub su napustili kolonija igraca koji su bili nezadovoljni minutazom. Medju njima su Mathieu Bodmer, Nene, Diego Lugano, Momo Sissoko i Adrien Rabiot. Ovu utakmicu propustaju dvojac Thiaga, Silva i Motta.

                    Pored dva velika izostanka to u ligi nije predstavljalo probleme vidjet cemo kako ce sve funkcionisati na vecem nivou od Ligue 1. Isto sto sam napisao za Valenciju da ce pokusati uspostaviti kontrolu nad sredinom terena to vazi i za PSG. Ovo je moguci 11 PSG u ovoj utakmici:

                    PSG (4-2-2-2): Sirigu - Maxwell, Sakho, Alex, Jallet - Matuidi, Verratti - Lavezzi, Pastore - Menez, Ibrahimovic.


                    Ernesto Valverde spanski trener koji je na klupi Valencije naslijedio Mauricia Pellegrina kojem su celnci kluba urucili otkaz nakon losih rezultata u ligi.
                    Nakon njegovog dolaska napokon je ekipa pocela da pobjedju na gotovanjima u La Ligi i podatak da je za duplo manje utakmica osvojio gotovo identican broj bodova kao i Pellegrino govori nam da je ovaj potez bio ispravan. Ovu tvrdnju najvise opravdava trenutno stanje na tabeli, a kako prenose spanski mediji i situacija u svlacionici je na dosta boljem nivou.

                    Izjava Ernesta Valverdea

                    U ovom trenutku zelimo eliminisati PSG i sutra zelimo pobjediti na svom terenu. Oni izgledaju dosta mocno, ali mi vjerujemo u nas plasman u cetvrtfinale. Ne zelimo samo plasman u naredni krug, zelimo mnogo vise u Ligi sampiona, pa cak i otici do samog kraja.

                    PSG je po kvalitetu tima blizu Realu i Barceloni. Opasna su momcad sa sjajnim igracima. Na pogled izgledaju strasno, ali to ne mora znaciti nista. Jedino mjerilo svega je teren,a mi imamo 180 minuta da pokazemo da mozemo biti bolji od PSG.

                    Ibrahimovic je veliki igrac i moramo ga sutra dobro cuvati. Rami, ali i svi ostali nasi defanzivci ce ga morati cuvati, jer je on jako opasan igrac. Ne zelimo da na neku gluposti primimo pogodak, te ocekujem od svojih igraca da odrade dobar posao u odbrani.



                    Dosao prosle sezone negdje u ovo vrijeme i uspjeo je ispustit prednost u ligi koju mu je ostavio tadasnji trener Kombouare. Ove sezone iako su se ostvarivale pobjede atmosfera u prvom dijelu nije bila na zavidnom nivo, jer je previse ega bilo u ekipi. Ipak u zadnje vrijeme PSG izgleda kao ekipa koja zna sta hoce i u kojoj svak zna svoj dio posla, sto je sigurno zasluga italijanskog strucnjaka.

                    Izjava Carla Ancelottia

                    Ne mislim da smo favoriti u ovoj utakmici, igramo protiv tima koji je dobro organizovan i koji ima veoma dobre igrače.

                    Oba tima su trenutno u dobroj formi. Mislim da ce biti otvorena utakmica. Ne smatram da ce odluciti fizicka sprema nego taktika. Moramo pokazati kvalitet i svoju personalnost u ovakvoj vrsti utakmice. Nadam se da cemo napraviti slicno kao sto je bilo s Portom. Odsustvo Thiaga Motte i Thiaga Silve je bitno, ali Alex i Mamadou Sakho bili su dobri u prethodnim utakmicama. Ovaj tim je odlican jer mozemo igrati bez igraca kao što su Silva ili Motta.



                    Vecerasnju utakmicu sudi Italijan Paolo Tagliavento kome je ovo deseta utakmica koju sudi u Ligi sampiona, a 49 pod okriljem UEFA-e. Prvi put je sudija Valenciji i PSG-u. U svojim nastupima je vise srece donosio spanskim klubovima i njihoj reprezentaciji nego li francuskim klubovima i reprezentacijama. Njegovi pomocnici su Mauro Tonolini i Lorenzo Manganelli, sudije iza golova Andrea De Marco, Antonio Damato i cetvrti sudija je Riccardo Di Fiore.

                    Comment


                    • Valensija-PSG ja mislim tu ce da dodje X,i i bice golova sigurno,moja prognoza 1:1.A Celtic-Juventus,cvrsta utakmica,prilicno dosadna,bez mnogo sansi.Dace gol onaj koga usere,ko bude imao vise srece,a vrlo moguce 0:0.Vec ce kuci i PSG i Juve dobiti utakmice i proci dalje.Moje misljenje
                      СА ЗВЕЗДИНОГ ФРОНТА ИСПОД ХОРИЗОНТА

                      Comment



                      • Вашар се вратио на Селтик Парк. Наиме, овај клуб није прошао групну фазу Лиге Шампионајош од сезоне 2007/2008 када их је из такмичења избацила Барселона укупним скором 4:2, док су последњи пут против италијанског клуба играли у овој фази годину дана раније и то против Милана који је такође био бољи од Келта укупним резултатом 1:0. Иначе, те сезоне Милан је и освојио ово престижно такмичење.
                        Шта рећи за Јувентус, након година кризе овај велики, не само италијански клуб, него и европски клуб вратио се на велику позорницу и то у великом стилу. Већ у првој фази жртва је био и даље актуелни првак Европе Челзи, па у овој фази имају огромне разлоге да се надају о пласману међу 8 с обзиром да се ради, руку на срце, о нешто слабијем противнику него што је то Челзи који је био са прваком Италије у групној фази и који се на крају нашао и испод украијнског Шахтјора на табели.
                        Последњи пут ова два тима су се састала на Селтик парку давне 2001. , Селтик је био бољи 4:3, али је ипак Селтик испао из групе пошто се нашао иза Портоа а испред Розенбурга. Треба напоменути да Јувентус никада до сада није победио на Селтик парку - играли су два пута тамо као гости и након поменутог пораза забележили су и пораз 1981. када је шкотски клуб био бољи са 1:0.

                        Селтик сјајно гура у националном првенству и собзиром да је њихов највећи ривал Ренџерс избачен у најнижи ранг такмичења због банкрота, они у ствари и немјау озбиљног такмаца у борби за трон на том пољу. Ваља поменути да су у прошлом колу лако савладали Инвернес са 3:1 у гостима, а то је клуб који им је "најближи" пратиоц у борби за трон, најближи са само 18 бодова заостатка.
                        У Европи ипак не доминирају тако, што је и логично јер по многима ми управо говоримо о најслабијој екипи у овој фази такмичења. Но ја лично се не бих сложио са тим јер је нпр. један Шалке с обзиром на тренутну форму далеко иза овог тима, па вероватно и једна Валенсија, а управо је форма оно што добрим делом прави разлику између клубова у овим "позним" фазама најелтинијег евроспког такмичења, где су разлике у квалитету код неких парова и мизерне.
                        Кренимо редом. Селтик се преко квалификација домогао овог такмичења, а ту је избацио два скандинавска клуба - ХЈК укупним скором 4:1 и шведски Хелсингборг 4:0. Тиме су изборили учешће у групној фази овог такмичења а жреб им је доделио као такмаце Барселону, Бенфику и Спартак из Москве, те су они тако са 3 победе (Спартак на гостујућем и домаћем терену, те Барселона код куће), 1 реми (Бенфика код куће) и 2 пораза (Барселона и Бенфика у гостима) сакупили 10 бодова и тик иза Барселона која је са 13 била прва квалификовали се у наредну рунду.
                        Што се тиче успешности Селтика са клубовима са чизме, Селтикових 19 утакмица против италијанских клубова је завршило са 5 победа, 7 ремија и 7 пораза (у Глазгову 4 победе, 4 ремија и 1 пораз). Најзначајнија победа би била она над Интером у сезони 1966/1967 у Лисабону (финале Купа Шампиона) и тако су постали први британски клуб који је подигао овај пехар. Селтик није изгубио утакмицу од тимова из Серије А на Селтик Парку од 12.марта 1969. када их је у овом такмичењу победио Милан.


                        Што се вечерашњег меча тиче Самарас вуче неку лакшу повреду и очекује се да почне утакмицу, док је штопер Амброс играо пре неки дан финале АКН са Нигеријом те је питање да ли ће он бити уврштен у прву поставу након само једног тренинга са екипом у последих месец дана.
                        Што се конкретно тактике и самог меча тиче, овог пута се не очекује неки велики број голова с обзиром на начин на који Селтик игра против великана у овом такмичењу од када је на клупи перспективни тренер Ленон, који је и играо за Селтик у оном класику 2001. када је било чак 7 голова. Селтик, ове сезоне преферира јак дефанзивни фудбал уз евентуални напад противника кроз контра нападе и прекиде. Тако смо видели победу над Барселоном пре два месеца у мечу у којем је Селтик само два пута упутио ударац у оквир гола, што значи да им је реализација на том мечу била 100 процентна. Барса је наравно играла своју игру што је било недовољно да се однесе тријумф са овог стадиона, а у то ће се уздати и вечерас с обзиром да Јувентус, руку на срце, има далеко неубојитији напад од Барселониног.
                        Ипак, многи фудбалски аналитичари као главни адут Селтика вечерас истичу сјајан амбијент који селтикови навијачи праве на стадиону када су они домаћини, а овако је то некако изгледало ове сезоне у поменутом мечу са Барселоном.


                        На ту констатацију имамо и следећи одговор чувеног голмана Јувентуса Буфона на конференцији за штампу:


                        Već sam igrao u Glasgowu sa Parmom i Juventusom i osetio sam sjajnu atmosferu tako da znam šta nas čeka i to je tipicna britanska atmosfera.'

                        'Publika može da pomogne igračima, ali igrači su ti koji igraju i daju golove, a ne publika. Koliko sam ja znam, gledatelj nikada nije zabio gol. Mi se moramo pobrinuti da svojom igrom utišamo njihovu publiku.

                        Што се Јувентуса вечерас тиче екипа, тренер, руководство најављују напад на победу. Дакле, Јувентус ће сигурно играти своју игру, 3-5-2 систем који је Конте довео до садвшенства уз јак посед лопте, и великим бројем покушаја да се угрози сјајни Фостер који је био најупечатљивија глава Селтика у групној фази с обзиром ан своје маестралне одбране.
                        Јувентус је опет побегао свом првом пратиоцу Наполију на +5 након последњег кола и након очајног јануара, где су навијачи Јувентуса са подручја Балкана нашли свој хит :
                        Spoiler


                        с обзиром на резултате у том месецу и испадања од Лација у 1/2 Купа Италије. Када се све сабере и одузме сви се у клубу чуде како је Јувентус губио бодове у том месецу, невероватан сплет несрећних околности и сви у клубу верују да с обзиром на квалитет који ова екипа поседује да ће се све то вратити у наредним месецима кроз евентуално освајање новог 31. Скудета како говоре навијачи сабирајући и она два трофеја који су им одузети након Фарсополија, тј. 29. колико их броји званична статистика ФСИ, као и да ће у овом такмичењу догурати највише што је то могуће, а неки играчи и не тако стидљиво најављују и нападе на највише домете.
                        Што се учешаћа у ЛШ ове године тиче, сјајан камбек, без пораза у групи и све те игра једноставно вечерас морају бити потврђене неком добром партијом у Шкотској.


                        Антонио Конте, се враћа на клупу Старе даме након нове суспензије (овог пута од 2 меча) због вербалног напада на судију након недосуђеног једанестерца у мечу са Ђеновом и он у истом неће моћи да рачуна на суспендованог Кјелинија који се полако опоравља од своје повреде и најављује се његов повратак у реванш мечу, наравно уколико то буде неопходно, те и на повређене Пепа и Бендтнера. Још један проблем представља, ове сезоне сјајни, Квадро Асамоа који се вратио са АКН где је за викенд играо за Гану у борби за 3. место и одрадио је јуче први тренинг са екипом након месец дана и то на Селтик Парку. Ипак по најавама медија он вечерас неће бити у постави, а његово место ће заузети играч који је управо у зимском прелазном року дошао да буде његов бек-ап Пелусо. Позицију Кјелинија ће заузети Касерес.
                        Такође, још једно питање је двојац у нападу Јувентуса. Како ниједан нападач ове сезоне нема континуитет у постизању голова, готово за сваки меч овог тима је неизвесно који ће од нападача кренути меч, а клуб је у јануару довео и Анелку који ипак није забележио ниједан минут до сада у дресу Бјанконера. Вечерас по најавама медија напад би требао да буде исти онај као и против Фиорентине за викенд, Матри-Вучинић. Наиме, Матри полако хвата неки континуитет, дао је два гола у последња два меча, а четири на последња три у мечевима у којима је био стартер. Уједно овај тандем је по статистици најефективнији тандем Јувентуса који постиже погодак на сваких 37 минута !!!


                        Могуће поставе:


                        Изјаве тренера:

                        Нил Ленон (Селтик):

                        "Kada sam prihvatio ovaj posao nisam ni zamišljao utakmicu kao što je ova kada uzmete u obzir gdje smo bili i napredak koji smo napravili. Mi se ne želimo zaustaviti sada. Imamo dvije ogromne utakmice protiv Juventusa i svašta se može desiti. Juventusov napad? Mislim da su poprilično dobri u napadu. Ne znam koliko je Anelka igrao u posljednjih nekoliko mjeseci a da li je doveden za domaće prvenstvo ili za ovu utakmicu to stvarno ne znam. Gledali smo ih protiv Fiorentine u subotu i znamo da bez obzira koja dva napadača budu koristili oni će biti kvalitetni. Morat ćemo dati sve od sebe kako bismo ih zaustavili."
                        Антонио Конте (Јувентус):

                        'Jako poštujemo Celtic i nećemo podcjenjivački ući u utakmicu. Oni su također autsajderi, povratnici u Ligu Prvaka, i žele ići što je dalje moguće, kao i mi. Fizička su momčad i puno golova zabijaju iz prekida.'

                        'Kwadwo se vratio jučer i bilo bi previše tražiti od njega da odmah zaigra nakon što ga nije bilo mjesec i pol. Trenirat će i bit će spreman u subotu protiv Rome.'
                        Судија:


                        Utakmicu će suditi Alberto Undiano Mallenco. Rođen je 8.10.1973. u Pamploni a trenutno živi u Ansoainu. On je puni međunarodni sudac FIFA-e od 2004. godine i osim što je sudac radi i kao sociolog. Osvojio je nagradu Don Balón (najbolji španski sudac) 2005. i 2007. godine. Bio je jedini španski sudac na SP-u 2010. godine a sudio je utakmicu Njemačka-Srbija. Prvu utakmicu u Ligi Prvaka sudio je 2007. godine a igrali su Bayern i Spartak. Asistenti Mallencu će biti Roberto Diaz Perez del Palomar i Jesus Calvo Guadamuro dok je Raul Cabanero Martinez označen kao četvrti sudac.
                        Last edited by Brajkula; 12-02-13, 15:06.

                        Comment


                        • Comment


                          • Dajte neke linkove da valjaju, plizzzzzz.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • CELTIC CELTIC CELTIC

                              Celtic park veceras pasti nece!
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Nista mi draze ne bi bilo nego da Valencia naguzi ove proklete seike.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X