Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga sampiona i Liga Evrope 2012/2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Layzick View Post
    p.s Brajkula,otisla mi kafa kroz nos kad sam video kako si napisao 'whoscored' na cirilici
    Хахаха....брате
    Ако је туркса и то јача, моје саучешће

    Comment


    • Spoiler


      Čist gol, ne samo da je igrač unutra, već je prešla celim obimom.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Повуци потегни, било како било мсм да су милиметри у питању и да ниједан судија на свету не би могао са сигурношћу да процени. Ливаја је крив, не судија, требао је да закуца ту лопту у празан угао, ма шта закуца, само да је претера преко линије у празан угао.

        Last edited by Brajkula; 07-12-12, 14:08.

        Comment


        • Konacno ce se uvesti i ta gol-tehnologija. Krajnje je vrijeme.
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Originally posted by tata Mumi View Post
            Konacno ce se uvesti i ta gol-tehnologija. Krajnje je vrijeme.
            Ја сам против тога, но свако има своје.
            Искрено мсм да тако фудбал губи своје неке традиционалне вредности, пошто су мени и судијске грешке саставни део фудбала.
            А пошто је и судија поред играча актер мече, фудбал губи и своје природно својство, тј. почеће и машине да буду актери утакмице, ја нисам за то....али опет свако има совје.

            Comment


            • Sudije na ovoj utakmici su bile iz Bosne i Hercegovine, na celu sa Aleckovicem. Aleckovic je u BiH rijetki koji nije obiljezen kao sudija nekog kluba, jer ganja ove FIFA i UEFA takmicenja. Kad sam bio kadet sudijom mi je jednu tekmu nije dao da mu se prigovori odmah je vadio zuti karton.


              Sto se gol tehnologije tice to ce biti dobro za manje ekipe jer kad sudija donosi odluku u sumnjivoj situaciji uvijek ce prije donijeti odluku u tom trenutku vecem klubu. Rijetki su slucaji kad je veca ekipa ostecenja u takvim situacijama, kao sto je bilo u ovom slucaju.

              Comment


              • Tako se vjerovatno razmisljalo i kada su se drveni golovi zamijenili i kada se vunena (ili kakva vec) lopta zamijenila i unaprijedila, kada su se oranice pretvorile u zelene tepihe itd. Kada je fudbal napredovao na svakom nivou. I dalje ce sudija imati uticaj na sviranje ofsajda, faula, igranja rukom, penala. Nije mala stvar kada se zakine ekipa zbog toga da li je lopta presla liniju ili nije. To je cesto odredjivalo ishod utakmice, ishod takmicenja. Meni je odmah u glavi onaj Lampardov gol protiv Njemacke kad je lopta pola metra bila u golu. Slicnih situacija je bilo zaista mnogo. Ovo ce biti od koristi i bar ce jedan faktor koji je krojio sudbine mnogih ekipa, sada biti manje upadljiv i vise racionalan.
                Last edited by bracala; 07-12-12, 14:25.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  Брате колико си ти лош човек
                  Интер-Наполи финале и ја срећан
                  Originally posted by Mladen View Post
                  Nemoj tebi nesto slucajno da prodje bez Italijana. Kapiram da i u EL navijas za Kantu
                  Imam razloga da ih ne volim.
                  Da nema Ibisevica i Harnika borili bi se za opstanak, ovako ih samo ova dvojica vade na individualni kvalitet.

                  U EL prizeljkuje finale Montepaski-Kantu, a u Evrokupu da do finala dodje Dinamo iz Sasarija.Gadovi iz Uleba im nisu dali mesto za jos jednog predstavnika.
                  Dominacija Italijana u dva najjaca sporta.

                  Cnim od ovih timova sem ako se Lacio ne provede lose u zrebu da ce najdalje dogurati od italijanskih predstavnika.Ne deluju mi da su Napoli i Inter toliko zaintereosvani, jos kada se uzme u obzir da ako oba kluba prodju u osminu-finala ne verujem da ce u roku od mesec dana izdrzati taj tempo cetvrtak-nedelja.Cenim da ce izaci u kombinovanim sastavima, a da recimo njihovi rivali nece kalukulisati i da ce izaci pred najjacim sastavom.Mozda im Juventus pobegne u februaru, ali to ne znaci da treba tada da se opuste i da se okrenu LE, jer sigurno nece puno bezati rivalima.
                  Timovi koji se jos takmice su mnogo jaci u odnosu na one koje su igrali prosle sezone i ko zna ko ce se sa kim ukrstati.Ne bi me cudilo kad bi Italijani ostali bez predstavnika u cetvrtfinalu, da ne pominjem da to moze zadesiti i Nemce, Spance i Engleze.

                  Comment


                  • Originally posted by tata Mumi View Post
                    Tako se vjerovatno razmisljalo i kada su se drveni golovi zamijenili i kada se vunena (ili kakva vec) lopta zamijenila i unaprijedila, kada su se oranice pretvorile u zelene tepihe itd. Kada je fudbal napredovao na svakom nivou. I dalje ce sudija imati uticaj na sviranje ofsajda, faula, igranja rukom, penala. Nije mala stvar kada se zakine ekipa zbog toga da li je lopta presla liniju ili nije. To je cesto odredjivalo ishod utakmice, ishod takmicenja. Meni je odmah u glavi onaj Lampardov gol protiv Njemacke kad je lopta pola metra bila u golu. Slicnih situacija je bilo zaista mnogo. Ovo ce biti od koristi i bar ce jedan faktor koji je krojio sudbine mnogih ekipa, sada biti manje upadljiv i vise racionalan.
                    Ок сликовито је све то што си написао са лоптом и тереном, али то у овом случају нема никакве везе, бабе и жабе. Ја само кажем да актрри спорта треба да буду људи а не машине, и при том остајем.
                    А грешке су састави део фудбала, ко ради тај и греши, тако да...

                    Comment


                    • Ja podrzavam za gol liniju,mislim da ne bi uticalo na igru i njen tok a opet bi se znalo kad je lopta presla.Nisam za dalje uvodjenje,znaci offside,simulacije itd ali za gol liniju jesam,ocigledno je da taj 4-5 sudija ne mogu da vide iz nekoliko razloga,ponekad je i fizicki nemoguce kao na primer sut Persija,upravo iz tog razloga treba uvesti.

                      Comment


                      • Originally posted by Brajkula View Post
                        Ок сликовито је све то што си написао са лоптом и тереном, али то у овом случају нема никакве везе, бабе и жабе. Ја само кажем да актрри спорта треба да буду људи а не машине, и при том остајем.
                        А грешке су састави део фудбала, ко ради тај и греши, тако да...
                        Ne bih rekao da su ono babe i zabe. Sve sto sam pomenuo je direktno zasluzno za napredak fudbala i sto bolji kvalitet igre. Isti slucaj ce biti i sa ovim. Sada ce se samo ukinuti jedan uticaj "vise sile" koji je cesto bio nepravedan prema ekipama. Ovo ce biti samo nesto sto ce nekoj ekipi dati ono sto je postigla - to je gol. Ko radi, taj i grijesi - to je tacno. Ali ajde da te greske svedemo na minimum. Cilj svake profesije je valjda da se greske sto manje pominju i da one ne uticu na konacan ishod. Ovo bi trebalo samo malo skinuti pritisak i sa tih sudija i uciniti im uslugu bar u jednoj odluci. Bice i dalje kradja, nedosudjenih penala i ofsajda, nemoj da brines.
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Хтео сам да кажем да промена лопте и подлоге ни у једном погледу није убацила машине да делају на мечу. И даље су људи играли фудбал и људи судили, људски фактор је и тим променама остао пресудан. Увођењем тих камера то не би било тако.
                          Ако се водимо фразом "ко ради тај и греши" те да гледамо да сведемо грешке на минимум убацивањем технолошког фактора, онда би неки научник могао да измисли и неке вештачке иделне ноге играчима како и они не би грешили итд. мсм глуп је пример али покушавам да ти дочарам поенту моје приче. Можда би Бољи пример био да се уместо правог судије уведе неки безгрешни судија робот, капирам да би га Јапанци измислили кроз месец дана и шта смо урадили, засрали ствар.

                          Comment


                          • Pa ja sam ti ono naveo iz razloga jer se ljudi masovno plase bilo kakve promjene. Tako je meni djed gledao drvene golove i vunenu loptu i to je njima bilo kul i tradiocionalno. Uvodjenje ovoga je u cilju boljeg kvaliteta utakmica a ne da ti se zgadi i zivot i fudbal kad sudija nekoga pokrade. Ja se nikada ne bih mogao protiviti necemu sto ce smanjiti nepravdu bar malim dijelom, ali dobro... Valjda bi trebalo da nam je bitnije da samo kvalitet odlucuje kada se sastanu dvije ekipe, i sreca naravno, a ne covjek sa 5 katastrofalnih odluka od kojih jedna moze biti odluka o tome je li lopta u golu ili nije. Ali bice kradje jos, uzivacemo u tome. Samo se sudiji smanjuje sansa da ovdje pogrijesi ali na ostalim poljima ce i dalje grijesiti.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Tehnologija odavno utice na igru,od kopacki do lopti,setite se samo Dzabulanija koliko je ta lopta uticala na igru i kakve je sve neprirodne putanje imala.Vise je ta lopta uticala na igru nego sto ce kamera na gol liniji ikada uticati.

                              Comment


                              • Coppa Mundijal kopacke su sto puta teze nego ove sminkerske Nike Mercurial koje se sada nose,sve je lakse u njima,sutnuti,kretati se jer su daleko lakse,ali ljudi se ne bune da je to primijenilo draz igre,a promijenilo je sigurno...

                                Da ne govorim ove adidas F50 sto ih nose vecina igraca danas,pa to uopste nije za poredjenje sa kopackama kakve su nosili prije 15-20 godine,a ne daleko ranije

                                Neke stvari jednostavno treba prihvatiti i ici dalje,mislim da je ova tehnologija dobra stvar i najveca je steta kad se nekim tim zakine ovdje,jer cak i za pogresan penal ili pogresno odsviranu nedozvoljenu pozociju treba zabiti go i ima neke sanse da se stvari poprave,e ovdje to nije slucaj jer se tim direktno zakida za go...

                                Sudije ce i dalje imati prostora da grijese,ne sekiraj se HOSCOR Brajkula
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X