Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Grand Prix du Canada 2012 (Montreal)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Jacques Villeneuve u fazonu Lex Luthora...

    Comment


    • #47
      Pade mi napamet nesto... Kako bi ste reagovali kad bi se i u F1 uveo treci Sampionat - sampionat timova. Poput MotoGPa, da postoji vozacki i konstruktorski (koji vec postoje), ali da se uvede i timski koji bi se bodovao kao sad konstruktorski. A konstruktorski da se boduje samo najboljim rezultatom bolida po vikendu, tj. da se racunaju samo bodovi koje pokupi bolje plasirani bolid?

      Razmisljam, jer kad jedan vozac ima problema (kao Massa do pre MC, ili Button i dalje), ispada kao da je bolid mnogo losiji nego sto se cini. Evo kako bi sad izgledala lista tog sampionata:

      1-Red Bull RB8 100
      2-McLaren MP4-27 76
      3-Ferrari F2012 76
      4-Mercedes W03 60
      5-Lotus E20 59

      Prilicno zanimljivo, potpuno drugacije od stanja kakvo je trenutno. Mada, rekao bih da RB ima vecu prednost u poenima nego sto je realno bolid bolji, a za Ferrari sasvim suprotno. No, trenutno, jako je tesko odrediti da li je RB8, MP4-27 ili F2012 najbolji bolid, razlike na ovim treninzima su jako male, sto cete brzo i videti... Sto je jos zanimljivije, ispada da je E20 najlosiji bolid od Top5... Mislim da bi bilo ajko zanimljivo da se uvede jos ovaj jedan sampionat i da se boduje ovako - samo najboljim rezultatom po vikendu...

      Comment


      • #48
        Pa ne znam Vanja, nije losa ideja, ali mozda bi bilo malo nepotrebno...
        U MotoGP je to OK, jer je npr. Honda konstruktor bez obzira da li je u pitanju tim HRC ili Gresini ili LCR... Imas tri konstruktora pa onda i ima smisla gledati koji je najbolji, a u formuli ispada da je svaki tim poseban konstruktor, pa je meni dovoljan jedan sampionat (bilo da se zove timski ili konstruktorski).
        Mozda kad bi uveli samptionat proizvodjaca motora, jer tu ima samo 4 - Ferrari, Mercedes, Renault i Cosworth... pa da se tu vidi ko je najbolji...
        sigpic

        Comment


        • #49
          Rezultat FP3:



          Ovih sat vremena su bili na umerenoj temperaturi, koju su zamalo s pocetka podigli Rosberg i Vergne. Rosbergov W03 se odjednom zaustavio, pola kruga nakon sto je izasao iz boxa prvi put danas, cini se neki problem sa kvacilom. Vergne je napravio sitnu gresku, nekih 15ak minuta po startu sesije, u prvoj krivini je zakacio travu, nije mogao lepo da skrene u drugu i blago je zario nos u gume. Osim prednjeg krila, ne bi trebalo da je bilo drugih ostecenja, medjutim nije vise vozio.

          Takodje, cini mi se da su svi osim Hamiltona odvezli svoj brzi krug na SuperSoft komponenti, video sam da je i Lewis izasao na njoj, ne znam zasto nije postavio vreme, sumnjam na saobracaj.

          Lotusi su zacudjavajuce spori ovde, ocekivao sam dosta vise od njih. Kao i oni sami uostalom... Cini se da moj fiktivni sampionat i nije tako daleko od istine...

          Williams sa Maldonadom kao akterom je ponovo dobar, njihovo izvijeno zadnje krilo nije promasaj, cak jako lepo izgleda. Ni Force India nije losa, nadaju se da ce oba bolida proci u Q3, licno sumnjam - jedan VJM05 je realna samo ako neko napravi stratesku gresku, sto vec nije iskljuceno...

          Comment


          • #50
            Luis Hamilton je upravo izjavio da mozda napusta Meklaren na kraju sezone. Stay tuned.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #51
              Originally posted by Tony_G View Post
              Pa ne znam Vanja, nije losa ideja, ali mozda bi bilo malo nepotrebno...
              U MotoGP je to OK, jer je npr. Honda konstruktor bez obzira da li je u pitanju tim HRC ili Gresini ili LCR... Imas tri konstruktora pa onda i ima smisla gledati koji je najbolji, a u formuli ispada da je svaki tim poseban konstruktor, pa je meni dovoljan jedan sampionat (bilo da se zove timski ili konstruktorski).
              Mozda kad bi uveli samptionat proizvodjaca motora, jer tu ima samo 4 - Ferrari, Mercedes, Renault i Cosworth... pa da se tu vidi ko je najbolji...
              Nista im ne bi falilo, ionako prste od para, samo se eto kao prave da bi da stede...

              Razumem, u MGPu imas 3 proizvodjaca sad, koji imaju i satelitske timove. Ipak, retko, bas retko se desava da je jedan satelitski motor bolji od oba fabricka. Moze da se desi samo kad oba fabricka ne zavrse trku. Bilo je zanimljivije kad su tu bili i Kawasaki i Suzuki... Takodje, pokazalo se da bi bilo nefer da nemaju odvojen sampionat konstruktora, jer bi Honda prosle godine sa tri fabricka motora oduvala konkurenciju.

              Sampionat Konstruktora kakav je sad u F1 je zaista vise Sampionat Timova. Realno, bolid je onoliko dobar koliko najbolji vozac tokom vikenda uspe da izvuce iz njega. Drugi je vozac mozda u losoj formi, mozda mu ne bude dan (ili meseci), losa strategija, nedostatak srece, tako da realan prikazatelj tempa bolida svakako nije kad se uzmu rezultati oba bolida, vec samo najboljeg. Time sam se vodio...

              Originally posted by NebojsaNS View Post
              Luis Hamilton je upravo izjavio da mozda napusta Meklaren na kraju sezone. Stay tuned.
              To je prica u zadnjih 2 nedelje. On ne zeli da potpise ugovor do kraja sezone, iako mu tim vec sad nudi. Nije nijednom rekao da hoce ili nece sigurno napustiti McLaren, zeli da ostavi odluku na kraju. Tako da ova izjava realno ne bi trebalo da je neka senzacija... Inace, mislim da cemo ga videti u RBRu sledece godine, McLaren je vec koju godinu na pragu najboljeg bolida, ali nikako da kapitalizuju. Martin Brundle je to lepo rekao: On se oseca prijatno u McLarenu, ali pitanje je da li ce zeleti osvezenej na kraju godine.
              Last edited by Vanja #66; 09-06-12, 17:04.

              Comment


              • #52
                Da ali ovo je prvi put da iz njegovih usta cujemo ovo, do sada je uglavnom bilo iz ,,pouzdanih izvora``. Ja nekako jos uvek mislim da on ostaje u Meklarenu, ne napustas tek tako tim koji te deceniju i kusur gaji kao biljcicu.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #53
                  Da da, Vanja, razumem ja zbog cega si ti dosao na tu ideju...
                  Samo, na sta ti se odnosi ona prva recenica?
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Da ali ovo je prvi put da iz njegovih usta cujemo ovo, do sada je uglavnom bilo iz ,,pouzdanih izvora``. Ja nekako jos uvek mislim da on ostaje u Meklarenu, ne napustas tek tako tim koji te deceniju i kusur gaji kao biljcicu.
                    Mislis na ovo? Ne mogu da se setim gde, ali ovo sam procitao pre neki dan... Od reci do reci. Opet, da li na srpskom ili engleskom - stvarno nisam siguran...

                    Sto ti skazujes za treci sampionat?

                    Originally posted by Tony_G View Post
                    Da da, Vanja, razumem ja zbog cega si ti dosao na tu ideju...
                    Samo, na sta ti se odnosi ona prva recenica?
                    Foliranje oko stednje - novca, goriva, nezagadjivanja okoline... Sto kaze Bernie, a u pravu je: Kad bi se odrekli 2 kamiona za opermu po vikendu, ustedeli bi vise goriva i ispustili manje CO2 nego da se uvedu V6 motori. Misli se po timu... Te bih licno alocirao deo novca koji im ide na ruke u novac kojim bi se fondirao taj sampionat. Po zasluzi, molim lepo!
                    Last edited by Vanja #66; 09-06-12, 17:21.

                    Comment


                    • #55
                      Sta je ovo, niko se ne javlja. Izdominirao Fetel za medalju. Ono sto mene raduje je da Alonso uopste nije izgledao zadovoljno trecim mestom, ocigledno imaju tempo za vise. I izgleda da ona rupa na podu Red Bula ipak nije toliko donosila
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #56
                        Kvalifikacije:



                        Vettel izdominirao!

                        Ima razlike izmedju Red Bulla i ostatka, samo kao i prosle godine ne pokazuju je do kraja... S obzirom da su to radili cele prosle godine, trebao sam da pretpostavim da nema potrebe da se ove ista menja. Stas, pogresi covek... Sto se njih tice, sve radi ki podmazano. Webber je bio prilicno iza Vettela, pomalo ocekivano, ne lezi mu previse ova staza.

                        McLaren, kao da Lewis i Button imaju drugacije bolide. Mnogo se Button mucio sa kocenjem za sikanu, redovno je blokirao tockove, jednom se dobar deo gume odvojio od ostatka, videlo se i pri normalnoj brzini kamere, one high-speed su prikazale klanicu na toj gumi... Inace, odvezao je krug na Soft komponenti, imace mlao vise strateskog prostora na trci. Cekam njegov povratak, nedostaje u vrhu. McLaren je i dalje dobar, ali vise to nije dovoljno. Videcemo kako ce proci sa stopovima, nadam se da ce to biti malo bolje nego do sad. Ta dva razloga, ukoliko se ne promeni situacija do kraja godine, mogu biti dovoljan razlog da Hamilton napusti McLaren. Jednostavno (cak ni 2008. tad je faktor srece odigrao veliku ulogu) vec 10 godina taj tim je blizu, ali ne dovoljno da budu najbolji.

                        Ferrari, jos jedan veliki, veliki korak unapred. Dosta su se sredili, rekao bih da ostaje jos malo da se sredi maximalna brzina i F2012 ce moci da stane rame uz rane sa RB8. Nakon toga ce ostati sitnice, sredjivanje, unutrasnja aerodinamika. Alonsov krug, pa cak ni Massin, nisu bili najbolje od njih dovjice. Obojica su sad to rekli za Sky, Alonso i na konferenciji. To me raduje. Stavise, Alonso je opet zakasnio za sekund da odveze jos jedan brzi krug, napravio je gresku u trecem sektoru, malu, ali dovoljnu da se ne nadje u prvom redu. Mislim da ce preteci Hamiltona na stratu, bolja strana i generealno bolji startovi ove sezone... Malo kasnije o tome.

                        Rosberg solidan, opet se pokazuje da DDRS nije dovoljan, mada sam licno ocekivao da ce biti brzi. I pored toga sto je u pitanju brza staza, cini se da se i dalje najvise vremena moze dobiti u krivinama, a ne na pravcu. Red Bull je danas bio bukvlano najsporiji bolid u kvalifikacijama, a eto Seba na polu... Sto je jos smesnije, Mercedes je drugi najsporiji tim. Koriste prednost DDRSa da bi povecali krila i prijanjanje, ali to ipak nije dovoljno. Cetvrti najjaci bolid, za sad.

                        Lotus, poceli su oko 14-15 mesta, znalo se da su brzi, ali bojao sam se ovoga sto se i desilo. Nisu brzi koliko se nadaju. Pritom, Kimi je imao problema sa diferencijalom, pritisak ulja je bio ispod granice, vrlo moguce da podmazivanje nije bilo kako treba i da je tu gubio na brzini. One pare o kojima sam pricao pre 3 meseca... Nadam se da ne postaju faktor.

                        Force India, ubacili su jednog coveka u Q3, nije lose. Napreduju, na moju zalost, vise od Saubera...

                        Kod Saubera sam 99% posto siguran da pare pocinju da uticu. Nisu mogli tek tako da izgube skoro 0.4s, koliko sam procenjivao njihov relaitvan zaostatak. Perez u vecim problemima od Kamuija, sve vise smisla dobija recenia Di Montezemola da je Perez i dalje neiskusan za Ferrari.

                        Toro Rosso tavori oko donje sredine grida od Malezije, Vergne se danas bas mucio, Ricciardo je bio skoro 1sbrzi od njega, neocekivano... Moze biti da je do nepoznavanja staze...

                        Williams... From Heaven to Hell in 4 weeks. Nefer bi bilo to reci, Maldonadu je malo falilo da izbaci Jensona iz Q3, ali zakacio je zadnjom desnom Zid Sampiona, divno je spasio ostatak bolida da ne strada. Jacques je fino rekao: Steta bi bilo da vozac poput njega ostane upamcen po svojim izletima i incidentima vise nego po pobedi...

                        Cenim da cemo sutra gledati jednu a la Seb pobedu, odletanje na pocetku trke. Mada, pitanje je koliku ce razliku moci da napravi i da li ce to biti dovoljno kad dodju stopovi. Ili stop, pominje se opcija jednog stajanja...

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Sta je ovo, niko se ne javlja. Izdominirao Fetel za medalju. Ono sto mene raduje je da Alonso uopste nije izgledao zadovoljno trecim mestom, ocigledno imaju tempo za vise. I izgleda da ona rupa na podu Red Bula ipak nije toliko donosila
                          Eto mene, sa zakasnjenjem od sat vremena... Kasnim skoro ko penzija! Tu rupu su inace hteli da menjaju, divno se poklopilo. Morali su i kocine aero delove da menjaju, FIA je najednom stekla utisak da ih koriste za vise od sprovodjenja vise vazduha ka kocnicama, vec i kao aerodinamisko pomagalo... Gluposti.

                          Alonsa kad vidis takvog, znas da ce sutra biti zanimljivo. Inace, cini mi se da je jedini vozac koji je prethodnih godinu dana zavrsio u poenima na svakoj trci. Tacnije, ako i sutra uzme makar poen, onda ce biti tako.

                          Comment


                          • #58
                            Ovako nisam gledao kuci tj bio sam kod druga pa smo napravili na njegovom lcd-u da gledamo paralelno f1 kvale i holandija-danska Ovako Q1 po obicaju , Vergne nije nikako mogao izvesti krug , iznenadilo me da onaj zadnji nije nikako mogao bolje.
                            U Q2 je bilo zezanje oko vremena pa nisam bas upratio kako se kretalo jer nisam imao LT , primetio sam da je Massa bio solidan , Vettela do Q3 nigde nije bilo i Alonso kasno izvezao krug za Q2 , na kraju Vettel onaj prvi brzi vanzemaljski krug za PP ... Lotusi razocarali tj Kimi , Grozan je solidan , Sumi nekome mahao pa nije izvezao brz krug , bice dobra trka , vamos Nando
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • #59
                              Fetel konacno odvezao kvalifikacije kakve dolikuju dvostrukom svetskom sampionu,bas mi je drago zbog njega A Kimi nije prosao u prvih 10 Poludela sam,ali ne brinem se znajuci Kimija,on moze i sa poslednjeg mesta da dodje do pobede Tako da se nadam odlicnom startu i sjajnim manevrima ledenog i nadam se pobedi,mada ovo mi sve nesto mirise na Fetelovu trku Masa je imao sjajan tempo celog vikenda,nadam se da ce konacno ucutkati mnoge nekim dobrim rezultatom.Sve u svemu bice zanimljiva trka,koliko li ce vozaca overiti zid sampiona ovaj put Jos ako padne kisa,pfff... JEDVA CEKAM !
                              <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
                              *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
                              *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
                              LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
                              Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
                              JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Ooooo RRV, pa gde si ti devojko?
                                Ja sve nešto mislim i ubeđena da će ovoga puta tron biti njegov, pa sledećeg i sve tako, al' nikako to da se desi.
                                A da će biti zanimaljiva trka, biće nego šta kao i sve manje-više do sada... čekamo novog pobednka.. Kimija
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X