Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by apacrow View Post
    Apsolutno. Phelps je najveci plivac svih vremena, ako ne i najveci sportista ikad.
    Za mene mrtva trka izmedju njega, Karla Luisa i Alija, naravno za individualne sportove. U timskim sportovima ima nekoliko likova u njihovoj klasi.

    Edit: Zaboravih slucajno jedno ime, gospodin Sergej Bubka
    Last edited by Nebojsa; 03-08-12, 20:31.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by S-Nash View Post
      Da Amerikanci smeju da prodju doping kontrolu, imao bi mozda 7 od tih 21. Veliki as jeste, ni blizu kao sto ga prave a najveci sportista ikad tek ne moze da bude.
      2008. godine pred OI u Pekingu, Jamajka nije imala svoju antidoping agenciju i ako pravila svetske anti-doping agencije nalazu drugacije. Jamajci je bio dat neki rok koji oni naravno nisu ispunili...
      Kasnije, nakon OI u Pekingu, tokom neke velike akcije uhapsen je doktor (btw, koji sad radi za WADA-u) koji je bio zaduzen za ishranu mnogih vrhunskih sportista. Naravno, priznao je krivicu i kao sto rekoh sad radi za WADA-u, dakle to njegovo znaje su iskusno iskoristili bas onako kako samo Ameri umeju. Pre neke 2 godine napisao je clanak u kojem tvrdi da su svi jamajcanski atleticari bili dopingovani tokom OI u Pekingu. Na pitanje novinara: "A, kako kad je Bolt bio 60 puta testiran tokom igra", on se samo nasmejao.
      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

      Comment




      • Ranomi RULEZ
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          2008. godine pred OI u Pekingu, Jamajka nije imala svoju antidoping agenciju i ako pravila svetske anti-doping agencije nalazu drugacije. Jamajci je bio dat neki rok koji oni naravno nisu ispunili...
          Kasnije, nakon OI u Pekingu, tokom neke velike akcije uhapsen je doktor (btw, koji sad radi za WADA-u) koji je bio zaduzen za ishranu mnogih vrhunskih sportista. Naravno, priznao je krivicu i kao sto rekoh sad radi za WADA-u, dakle to njegovo znaje su iskusno iskoristili bas onako kako samo Ameri umeju. Pre neke 2 godine napisao je clanak u kojem tvrdi da su svi jamajcanski atleticari bili dopingovani tokom OI u Pekingu. Na pitanje novinara: "A, kako kad je Bolt bio 60 puta testiran tokom igra", on se samo nasmejao.
          Nisu Ameri jedini koji rade svasta ali daleko najveca stoka. U kosarci su sila kojoj niko ne moze da prismrdi, ostalo zaista ne bih komentarisao. Jebu ljudi citav svet u zdrav mozak ali ovo je sportski forum pa bih se tu zaustavio.

          Bolt je isto veliki as ali koristi nesto 99%.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Ernesto View Post
            2008. godine pred OI u Pekingu, Jamajka nije imala svoju antidoping agenciju i ako pravila svetske anti-doping agencije nalazu drugacije. Jamajci je bio dat neki rok koji oni naravno nisu ispunili...
            Kasnije, nakon OI u Pekingu, tokom neke velike akcije uhapsen je doktor (btw, koji sad radi za WADA-u) koji je bio zaduzen za ishranu mnogih vrhunskih sportista. Naravno, priznao je krivicu i kao sto rekoh sad radi za WADA-u, dakle to njegovo znaje su iskusno iskoristili bas onako kako samo Ameri umeju. Pre neke 2 godine napisao je clanak u kojem tvrdi da su svi jamajcanski atleticari bili dopingovani tokom OI u Pekingu. Na pitanje novinara: "A, kako kad je Bolt bio 60 puta testiran tokom igra", on se samo nasmejao.
            Ma unistili su sport skroz.
            Michelle Smith
            Istocna Nemacka

            Karl Luis
            According to Exum's evidence, Lewis was one of three eventual Olympic gold medallists who tested positive for banned stimulants in the months leading up to the 1988 Seoul Games.
            Dopingovan sportista za mene nikada ne moze biti najveci ikada.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Originally posted by S-Nash View Post
              Nisu Ameri jedini koji rade svasta ali daleko najveca stoka. U kosarci su sila kojoj niko ne moze da prismrdi, ostalo zaista ne bih komentarisao. Jebu ljudi citav svet u zdrav mozak ali ovo je sportski forum pa bih se tu zaustavio.

              Bolt je isto veliki as ali koristi nesto 99%.
              Nekad su Bugari, bivsi SSSR i ceo istocni blok prednjacili u dopingu, sad su tu Ameri. Ne znam sto da se ne prica, doping je deo sporta.
              Ljudima, a pogotovo deci trebaju uzori, neko na koga ce da se ugledaju da bi se skrenula paznja sa svih ostalih sranja koja su svakodnevnica.
              Svako telo dostigne svoj vrhunac, maksimum kada vise ne moze, onda tu uskace doping. Na kraju krajeva velika krivica je i na nama, ljubiteljima sporta, mi smo ti koji vrsimo pritisak i trazimo jos vise, trazimo vrhunske rezultate. Naravno sa tim vrhunskim rezultatima stizu i sponzori i novac. Kad se podvuce crta, dobro je njima (sportistima i sponzorima), dobro je i nama. Svi srecni i zadovoljni.
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Za mene mrtva trka izmedju njega, Karla Luisa i Alija, naravno za individualne sportove. U timskim sportovima ima nekoliko likova u njihovoj klasi.

                Edit: Zaboravih slucajno jedno ime, gospodin Sergej Bubka
                Ne volim ga nimalo, ali kako mozes zaboraviti Federera???
                http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                Comment


                • Svi oni nešto uzimaju od NBA lige koja prednjači pa sve do ovih plivača, al glupo je sad samo na Phelpsa dizati hajku. Ameri, Kinezi, Rusi sve je to isto, al to opet nikako neumanjuje njihov rad, predanost, discilinu koju mi na ovim prostorima nemamo niti ćemo ikada imati.

                  Comment


                  • Originally posted by Ernesto View Post
                    Nekad su Bugari, bivsi SSSR i ceo istocni blok prednjacili u dopingu, sad su tu Ameri. Ne znam sto da se ne prica, doping je deo sporta.
                    Ljudima, a pogotovo deci trebaju uzori, neko na koga ce da se ugledaju da bi se skrenula paznja sa svih ostalih sranja koja su svakodnevnica.
                    Svako telo dostigne svoj vrhunac, maksimum kada vise ne moze, onda tu uskace doping. Na kraju krajeva velika krivica je i na nama, ljubiteljima sporta, mi smo ti koji vrsimo pritisak i trazimo jos vise, trazimo vrhunske rezultate. Naravno sa tim vrhunskim rezultatima stizu i sponzori i novac. Kad se podvuce crta, dobro je njima (sportistima i sponzorima), dobro je i nama. Svi zadovoljni.
                    Poenta je u tome da neki smeju da se dopinguju a neki da to urade ne bi smeli da primirisu terenima, halama, bazenima...
                    sigpic

                    Comment


                    • Vise nema ni S od sporta,previse se para vrti da bi se ista prepustilo slucaju...

                      Comment


                      • Originally posted by Vule_89 View Post
                        Vise nema ni S od sporta,previse se para vrti da bi se ista prepustilo slucaju...
                        Čovjek je sve sa ovim rekao..
                        Ali ipak sve što ima početak ima i kraj. Ernesto je naveo Bugare i SSSR, sada ih nigdje, tako će biti i sa Amerima, doćiće Kinezi, pa će pasti i Kinezi i onda će doći neko četvrti, a kada taj dođe poštenja u sportu će biti misaona imenica...
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Jedno ime, Piter van de Hugeband, bez dopinga uvek na finjaka ali je zato uvek i bio iza Torpa.
                          Piter bogotac za 100m, Torp uglavnom uzimao na 200m i 400m, uvek bio iza Pitera na 100m..

                          Teorije zavere ce uvek biti prisutne u sportu, doping zavere, mislim to je normalno. Jos odavno je dokazano pocev od Istocne Nemacke i njove stafete koji su postavljali abnormalne rekorde u zenskoj konkurenciji koje niko nece oboriti, ali tada doping agencija nije ni postojalo, da bi se kasnije dokazalo da im su im dati steroidi i ko zna sta jos. Isto tako ce se i sada sumnjati na Felpsa a i Bolta, s razlogom jer su ljudi vanzemaljci.
                          Dal su dopingovani, moze se nagadjati, ili cemo saznati za par godina ili nikad.

                          Da kazem koju rec o trci, razocaran sam u Cavu, ali povreda je ucinila svoje, ali nema veze ostao je legenda, jedini koji je u istoriji plivao ispod 50 sec, nije to mala stvar. Utisak cele trke jeste da je bila spora, znali smo da ce Le Clos pruziti otpor, mali ce verovatno domnirati leptir stil sada kada je Felps otisao.

                          Ali Kromovidjojo ocigledno nasledjuje Inge De Bruin.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • steta sto je zavrsio karijeru ,
                            nadam se da ce se predomisliti i ,da ce barem jos dve godine plivati

                            Comment


                            • I Roni O'Sullivan se povlacio nekoliko puta, pa se vracao.
                              Ali ne vjerujem da ce Felps to da uradi, iako mislim da moze da im drzi lekcije do sljedece Olimpijade, pa cak i na njoj
                              sigpic

                              Comment


                              • Milorad Cavic, veliki covek i sportista, osvojio prvu medalju za Srbiju pre nego sto je stupio na njeno tle. Pored Djokovica jedini covek po kome su Srbiju po dobru pominjali u zadnje cetiri godine. Sto se tice dopinga, jel stvarno ima jos neko toliko naivan da misli da u ovakvoj konkurenciji kakva je danas u plivanju neko moze da osvoji 20 medalja na olimpijadi bez dopinga. Jedina razlika je u tome sto su nekad amerikanci i rusi a danas amerikanci i kinezi najnapredniji u toj raboti i sto ih je nemoguce uhvatiti jer su zbog svoje tehnologije i nauke uvek ispred agencije za borbu protiv dopinga. Tako da se onaj koji veruje u garancije americke vlade za njihove sportiste u najmanju ruku moze nazvati naivnim. Koliko je samo njihovih sportista na celu sa Karlom Luisom i Dzeki Dzojner priznalo posle zavrsetka karijere da se dopingovalo i nikom nista. Florens Grifit Dzojner je i umrla u 39. godini od posledica dopinga. Olimpijada vise nije Olimpijada nego Narkomanijada i pretvorila se u politicko nadmetanje kineza i amerikanaca.
                                Last edited by Skrillex; 04-08-12, 04:13.

                                Comment

                                Working...
                                X