Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio de España Santander 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Q1, Q2 i Q3 onda nebi imali smisla.Zašto bi se vozio Q2 posle Q1 i Q3 posle Q2?Dobili bi 3 seta tih kvalifikacionih guma i jedan bi koristili po sesiji.Razlike između Q3 i Q1 vremena bi bile prilično male.Tu nema smisla osim trošiti gume.

    Sad sam malo razmišljao o gumama i samoj trci.Timovi za kvalifikacije i trku zajedno imaju po 3 seta mekših i tvrđih guma.U kvalifikacijama se u svakoj od sesija koristi po set mekših, osim ako neki tim nekako eventualno uspe da sa jednim setom mekših odveze Q1 i Q2 ili da Q1 odveze na tvrđim gumama.Hoću da kažem da nije bilo smisla da timovi voze Q1 u Španiji sa hard gumama kad su znali da će morati da pređu na soft.Bolje da su odvezli kao Red Bul samo jednom na soft.U Australiji, Maleziji, Kini i Bahreinu su mogli da idu sa medium gumama u Q1 jer nije tolika razlika do soft što nije slučaj sa hard gumama.Evo na primer Lotus.Svaku sesiju u kvalifikacijama da su vozili na soft gumama imali bi onda 3 potpuno nova seta hard guma za trku na kojima su očigledno bili najbrži.Na startu bi kao i ostali imali načete soft gume iz Q3.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Moram da te ispravim.Nisu rekli da će (sigurno) ubaciti već da su spremni da ih ubace ako FIA (Berni) da zeleno svetlo.Ne znam koliko bi to bilo dobro.Onda bi svi opet mogli da stave koje god hoće gume na početku trke i to neoštećene.Samim tim bi opet bilo manje preticanja i manje prostora za taktiziranje.
      upravu si, moja greska znam da nije sigurno da ce ih ubaciti ali se ja nisam dobro izrazio,pardon
      Miljkonen

      Comment


      • To je jedna od opcija koju sam naveo, ko zna kako ce biti odradjeno. Ne bi izgubili smisao Q1, Q2 i Q3... Smisao je da se eliminisu sporiji vozaci kako bi u trenutku kad se voze krugovi za pol-poziciju sto manje bolida na stazi, kako bi svako imao dobar deo ciste staze ispred sebe. Ako bi Pirelli uveo i te QUAL gume, onda bi mozda morali da ih donesu po 4 seta za subotu ili po 2 seta svakom vozacu za po jednu Q sesiju (tj. da se donose progresivno i samo u subotu), a da se donese isto setova za trku, po 3 meksa i 3 tvrdja, ili po 2. Mozda ce tako i biti, 2 seta od obe tvrdoce su dovoljna, niko ziv ne bi isao 5 puta u box po suvoj trci.

        Comment


        • Originally posted by Vanja #66 View Post
          Mozda ce tako i biti, 2 seta od obe tvrdoce su dovoljna, niko ziv ne bi isao 5 puta u box po suvoj trci.
          Verovatno ce tako biti, 2-2-2(i, w). Zato kazem da bi moglo da bude zanimljivo.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Svaki novi faktor doprinosi zanimljivosti.

            Ajsa ozbiljno, na koju boju imate pik za te Q gume, ako ih bude...

            Comment


            • Miljkonen

              Comment


              • Refreshujem YT vec tri dana za ovo, hvala
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Ako uvedu te gume, najbolje bi bilo da se vrate na stari sistem kvalifikacija, sat vremena za sve i kraj price. Kad je bese uvedeno ovo Q3, Q2 i Q1?

                  Mislim da bi to bila dobra varijanta, stvarno su mi smaracki ovi likovi koji udju u Q3 i ne odvezu krug... Ovako lepo bi svi izvezli par brzih krugova na kval. gumama, a za trku da se zadrze pravila kao sada... Naravno, u tom slucaju kvalifikacije ne bi bile ovako dinamicne, ali to su samo kval.

                  I Vanja, roze boja naravno...
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Refreshujem YT vec tri dana za ovo, hvala
                    ja danas nisam silazio sa YT ne bi li docekao ovo,nema na cemu
                    Miljkonen

                    Comment


                    • Dobro kaže Tony.Sistem bi trebao da se vrati na stari format od sat vremena pa bi tada svako imao vremena i mesta da postavi najbrži krug.Zato sam rekao da bi podeljenost na Q sesije izgubila smisao.S druge strane ne verujem da će se uvoditi te gume jer je zabranjeno podešavanje setupa između kvalifikacija i trke.Bolidi su tu na nekom optimalnom podešavanju između brzih i kratkih stintova u kvalifikacijama i dužih sporijih stintova u trci.U trci se ravnomerno koriste obe vrste guma ali je tvrđa malo zastupljenija.Praviti novu vrstu guma koja bi se koristila samo za kvalifikacije, pa čak možda samo za Q3, po meni nema smisla.Te gume bi verovatno bile neke hypersoft i bile bi ljubičase boje.Takve gume bi se za jedan krug zagrejale do optimalne temperature i ne bi trajale duže od 3-4 kruga ni kada bi se štedele.Šta bi smo videli tako?Staza bi bila prepuna klikerastih ostataka od guma, pritom ne bismo videli niti ko je stvarno najbrži u jednom krugu niti ko je najbrži po tempu za trku.Zašto?Zato što bi se te gume potpuno razlikovale čak i od supersoft guma koje jesu najbrže ali ipak im je namena da se koriste više krugova u trci.Jedan setup koji se odabere u subotu tokom kvalifikacija ne može pogoduje i jednim i drugim gumama isto.
                      Last edited by MarkedOne8; 16-05-12, 16:19.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Jedan setup koji se odabere u subotu tokom kvalifikacija ne može pogoduje i jednim i drugim gumama isto.
                        I opet se vracamo na mogucnost taktiziranja... ;)

                        Nema previse logike da se u F1 kao u MotoGPu vozi sat vremena, pa kom opanci... Bolidi su toliko veci od motora, toliko je teze da se sklone sa idealne putanje, i pored CRTova ih je vise na stazi F1 nego u MotoGPu. Zamisli da ti Pic stane ispred i izgubis 10s cekajuci da te primeti... Ako krenes da ga obilazis - sudar. Razmisljao sam i ja o tome, tako bi bilo pravednije, ali nije izvodivo...

                        Znaci - Roze : Ljubicasta 1:1

                        Comment


                        • Originally posted by Tony_G View Post
                          Kad je bese uvedeno ovo Q3, Q2 i Q1?
                          Q1, Q2 i Q3 su prvi put uvedeni 2006 godine.

                          Narandzaste boje bi po meni bile Q gume, od svih mogucih boja mislim da bi tu bilo najmanje negativnih reakcija sto u medijima sto medju ljubiteljima F1.
                          Mislim Q gume i to jos roze boje, na sta te to asocira?
                          I ljubicasta nije nista bolja.

                          Comment


                          • Lepo kazem ja da su sarene najbolje...



                            Da prostite, nisam mogo odolit!

                            Comment


                            • Nemoj Vanja, majke ti.Padne mi mrak na oči kad vidim to.Inače volim šarene boje, ali da se razumemo, ne tim redosledom.To treba lečiti a ne propagirati.Nećemo sad o tome.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • OK, nemojmo o politici i ovakvim temama, svako ima svoj stav o tome (recimo moj se vama verovatno ne bi svideo), da ne provociramo. Vratite se na temu. I predlazem Berniju njegovu omiljenu, dolar zelenu.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X