Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio de España Santander 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    FP1 konzervativniji nego što sam očekivao.Vremena su čak 4-6 sekundi sporija nego što će biti u kvalifikacijama.Komentator na SK Prime, dobro poznati inače, kaže da po rezultatima FP1 može i Kobajaši da se umeša u borbu za podium.Još nije naučio da treninzi nemaju veze sa trkom i kvalifikacijama.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #32
      Ja malopre naveo da je vreme bilo brze 0.7s od proslogodisnjeg FP1, imaj na umu da su u pitanju HARD gume, da dosta ljudi jos uvek proverava svoje stvari koje su doneli, da su temperature drugacije nego zimus (kada su se pravila podesavanja koja se dans koriste), a da ce tek porasti u toku dana, sad kad se i vozi FP2... Ocekujem mozda i bolje vreme uQ3 od onog koje je Webber postavio 2010.

      Comment


      • #33
        Kimi Raikonen na poslednjem zimskom testu 1:22.030.Veber 2010. u Q3 1:19.995.2011. 1:20.981.Eto na Kimijevom primeru se može reći da zbog temeprature staze, novih delova na bolidu i uznapredovalih podešavanja može da skine barem tu sekundu.Da bude brže od 2010. baš i ne verujem, ali ovi bolidi jesu brži nego prošlogodišnji bez obzira na gubljenje produvanih difuzora.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #34
          Zato i kazem da ocekujem mozda i brze od 2010, minimum tu sekundu moze skinuti... A ako se i potrudi kao manijak, skini jos 0.3s... A ako to i nije najbrzi bolid sad? Sacekajmo, Vettel je vec skinuo preko 1s u odnosu na jutrosnji trening...

          Comment


          • #35
            Rezultati FP2:



            Button najbrzi, vremena su drasticno pala, gotovo svih sem Alonsa, mnogo su vremena proveli u boxu, radeci oko bolida, a ne nalazim slike novih stvari...

            Zaboravih malo pre, Lotusovo novo prednje krilo:

            Comment


            • #36
              Realno jos uvek ne znace nista ova vremena. Ko zna sta je ko testirao, cak je u jednom trenutku Rosberg vozio kruove bez DRS-a. Tek sutra u Q2 i Q3 cemo videti pravu brzinu. Mislim da ce RB ipak biti najbrzi, kao sto rece Vanja ranije, aerodinamika je kljucna na ovoj stazi a tu je RB dominantan, ili je makar bio prethodnih godina. Ali mislim da su Kimi i Hamilton najzeljniji pobede...

              Inace, Pavle (komentator) se dosta popravio ove sezone, maltene mu je svaka na mestu. Doduse jeste rekao da bi mogao Kobayashi da se bori za podijum, ali to je vise bilo prizeljkivanje nego sto on to realno misli...
              sigpic

              Comment


              • #37
                RB je bio dominantan, ali Sebova vremena su mi prilicno merodavna, izgleda da je ovo sad mnogo bolje... Mark je opet vozio sa nekim drugacijim auspusima, izgleda da su oni sami i dalje prilicno nesigurni i oprezni, pametno. Rekoh da mislim da ce Kimi pobediti, sad cu to i objaviti u Kladionici, ako bas ni jednom vozacu ne pogodim poziciju - odustajem! Sto je za svaku pohvalu za sport, ali samo znaci da su timovi previse ograniceni... Videcemo kuda i dokle ce ici ta filozofija... Iskreno, vise bih voleo da se sa staza skinu 70% izletnih zona (cisto da bi ulog bio malo veci), nego da se bolidi tako ogranicavaju...

                Comment


                • #38
                  http://www.formula1.com/news/headlin...2/5/13329.html

                  Izjave vozaca, a mora se napomenuti da dosta timova ima velikih teskoca sa gumama...

                  Mecka i McLaren su u jako nezavidnoj situaciji, RB je malo zatvoren, Alonso je rekao da su se gume ponasale po ocekivanju (na osnovu prethodnih trka bih rekao da tu nema price o degradaciji), Lotus je vrlo zadovoljan, Sauber ima podeljena misljenja (Kamui Ok, Perez NOT), Caterham, STR, Williams i Force India takodje kazu da moraju da rade sa gumama dosta, a HRT nastavlja totalnu disfunkcionalnost...

                  Stoga i trba ocekivati dobar broj ljudi koji nece previse zuriti u Q3, a kad se tamo i pojave, nece postavljati vreme... Samo pokazuje do koje mere timovi moraju da stede i da guraju optimizaciju sredstava do maksimuma kako bi isplivali na vrh. Nista drugo nego posledica ogranicene aerodinamike... Ne gume, gume su kao prosle godine, i bolje, restrikcije su izvor problema!

                  Comment


                  • #39
                    Ja danas nisam mogao da verujem šta sam gledao danas.Slobodni treninzi kao i do sada.Vremena ne govore puno.Ono što sam hteo da prokomentarišem jeste to koliko Hamilton blokira točkove.To je daleko od agresivne vožnje bilo danas.Testirao nove delove, ispitivao stazu, vozio do maksimuma, vozio iza Safety Cara, on uvek mora da blokira kočnice.To je neverovatno koliko nema osećaj za to.Definitivno to nije do stila koliko sam/smo mislili da jeste.Ma u kojoj se situaciji na stazi on našao on blokira kočnice.Da li može iko da mi kaže u čemu je štos da ne mislim o vozaču loše ako nema razloga.Ja zaista nisam našao pametan odgovor.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Da dodam još ovu sliku Lotusovog prednjeg krila.


                      Prednje krilo je gotovo potpuno promenjeno.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        U odnosu na prethodnu iteraciju, krilca kod bocnih su spojena u dve kontinualne povrsine, vertikalno peraje je ispravljeno na 90 stepeni, a bilo je oko 70 savijeno i cini mi se da je poslednje veliko krilo produzeno... Zanimljivo krilo, cini mi se da malo simuliraju difuzor otvorima ka prednjim tockovima u gornjem bocnom delu...

                        Comment


                        • #42
                          Pozdrav svima,evo da i ja dam svoj komentar,prvo sto se tice prvih treninga,Alonso i Button prvi ali nista to ne znaci sutra cemo znati ko je gde a u nedelju ce pobediti auto sa najboljom aerodinamikom,inace melaren je pored novog nosa doneo i nesto sasvim novo,navodno imaju sistem koji ce hladiti celu felnu i na taj nacin ce smanjiti temperaturu u gumama koje bi tada trebale imati manju degradaciju i to bi im moglo dati prednost,medjutim ovaj sistem ima losu stranu a to je da taj sistem ne podesava vozac vec ce ga prilikom zaustavljanja u boksu mehanicar morati podesiti sto bi im moglo uzeti 3-4 sekunde sto nije malo a i boks im bas nije sjajan sezone a inace kazu da su promenili i postavu tj. mehanicare pa cemo videti kako ce funkcionisati,sve u svemu ako taj sistem bude radio dobro, moglo bi biti interesantno i jos bernie je trazio da se staza u kanadi poboljsa ili ce da leti napolje iako kanada ima ugovor jos 2 godine,bernie se izgleda bas namerio da izbaci sve ove stare staze i uvede neke shklj staze,da moze on bi uveo da se vozi i VN Antarktika a tamo bi sigurno Kimi bio uvek prvi a drugi Kovalainen ,Bernie je prolupao nacisto
                          Last edited by Infinity miki; 11-05-12, 23:31.
                          Miljkonen

                          Comment


                          • #43
                            Što imam nešto osećaj da ću ovog vikenda extra da uživam

                            Dobro nam došao!
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • #44
                              Dobrodosao Infinity, odlican avatar! Marked, uveli smo novi trend!

                              Istina, promenili su coveka kod te problematicne felne, spremili su felne sa ugradjenim maticama, ali su zadrzali 6 navoja, poput Mercedesa, umesto 3 koliko ima Ferrari... Ali ti navoji ce vrlo brzo da postanu standard i kod ostalih timova, medjutim, nije nesto cime se ljudi sad bave, najverovatnije cemo sledece sezone videti to kod vecine timova...

                              Citao sam nesto o tom sistemu za hladjenje o kom govoris, deluje mi prekomplikovano, a izgleda da predobro radi posao jer Button nikako nije mogao da dovede tvrde gume na radnu temperaturu... Sa druge strane, Hamilton lako blokira tockove na mekim gumama, tako da su oni nocas dosta cesali teme...

                              Comment


                              • #45
                                Marked, za Hamiltona, mislim da je to samo njegov stil, pokusava da sto kasnije koci i da tako dobija na vremenu, naravno kod takvog stila blokiranje tockova se mnogo cesce desava, ali ne verujem da uopste gubi vreme time. Ako gubi vreme u brzim/srednje brzim krivinama, sto je sigurno slucaj u Katalunji, makar je bio prosle godine, onda mora da pokusa da to nadoknadi na kocenju. Ako se secas prosle godine, u trci je bila ista prica, 20-ak krugova je vozio iza Vettela, uvek je bio sporiji u prva 2 sektora (brze krivine), a u trecem je sve nadoknadjivao, i tako je razlika bila 0.5-1s non stop.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X