Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Gran Premio de España Santander 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    I opet se vracamo na mogucnost taktiziranja... ;)

    Nema previse logike da se u F1 kao u MotoGPu vozi sat vremena, pa kom opanci... Bolidi su toliko veci od motora, toliko je teze da se sklone sa idealne putanje, i pored CRTova ih je vise na stazi F1 nego u MotoGPu. Zamisli da ti Pic stane ispred i izgubis 10s cekajuci da te primeti... Ako krenes da ga obilazis - sudar. Razmisljao sam i ja o tome, tako bi bilo pravednije, ali nije izvodivo...

    Znaci - Roze : Ljubicasta 1:1
    Ali Vanja, jos je gore ako ti se desi u Q1 ili Q2 da naletis na sporijeg vozaca, jer tu nema vremena za ispravku. Ovako za sat vremena ako ne mozes cist krug da ubodes, onda stvarno...
    sigpic

    Comment


    • Da, zelena sa znakom $ bi bila dobra.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Tony_G View Post
        Ali Vanja, jos je gore ako ti se desi u Q1 ili Q2 da naletis na sporijeg vozaca, jer tu nema vremena za ispravku. Ovako za sat vremena ako ne mozes cist krug da ubodes, onda stvarno...
        Znas da svi pohrle u zadnjih 10 minuta da to urade... U Q1 kad su svi tu, najbolji izadju na pocetku, odrade i cao. Dobro, sad ovde je bilo drugacije zbog razlike u gumama, to je ipak retkost. Ne znam, nisam za to, opet bi neki od najboljih verovatno sedeli do poslednjih 15 min, u MGPu sitnice znace vise nego ovde i vise stvari ima da se podesava i prilagodjava trenutku jer vozac mnogo vise utice zbog pomeranja tela...

        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Da, zelena sa znakom $ bi bila dobra.
        Aj probacu nesto tako da slekpam, pa da vidimo koja je najbolja...

        Comment



        • Evo zašto je Kimi zaostajao čak 7 desetinki za Hamiltonovim vremenom u kvalifikacijama.
          Interesuje me vaše mišljenje.Šta mislite, koliko je tačno desetinki Kimi izgubio ovim greškama u krivinama 5, 8 i 9?
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Marked, verovatno mislis na krivine 9 i 10, jer u osmoj nije bilo greske. Pogledaj konf. staze na prvoj strani, verovatno si prevideo sestu krivinu.
            U svakom slucaju, mislim da nisu to neke znacajne greske, npr. u petoj krivini zbog kasnog kocenja je isao malo sire ali to mu je dozvolilo bolje ubrzanje pri izlasku, slicna situacija u 10-oj krivini. Jedino u devetoj ono preupravljanje je problematino, ali to je 1/2 desetinke najvise. Mislim da je realno bilo da ima cetvrto vreme, vidi se i po rezultatu Grosjeana. A Hamiltonovo vreme je svakako pomognuto manjom kolicinom goriva, da je imao tih dodatnih 1.5l mozda ne bi spustio ispod 1.22, ali bi verovatno ostao prvi. Inace, vrlo je tesko proceniti na osnovu snimka da li je neko napravio gresku ili odvezao idealno. Jer, npr. nesto sto se nama cini kao idealan prolazak kroz krivinu moze zapravo da znaci da je vozac sporije prosao i samo zato zadrzao idealnu putanju kroz krivinu, a nama je jedini parametar dobrog prolaska kroz krivinu idealna linija, dok je tesko proceniti brzinu...
            sigpic

            Comment


            • Slazem se sa Tonyem, najvise je izgubio 0.25s... Odlicno izgleda taj Lotus, bice tu bar 2 pobede ove sezone...

              Comment


              • Zanimljiv klip, ima veze sa ovom pricom o greskama u krivinama. Ovo je Hamiltonov krug za pol poziciju u Maleziji, a komentator je bivsi vozac, Antony Davidson. Kaze da je "greska" u poslednjoj krivini kostala Hamiltona 2/3 desetinke... Suprotno mom stavu, ali on valjda zna sta prica...

                sigpic

                Comment


                • Secam se ovoga, Button je napravio gresku u prvoj krivini i u toj zadnjoj, a Lewis samo u zadnjoj, zato je i bio brzi...

                  Comment


                  • Prvo da kažem za Hamiltona u Maleziji.Blokirali su mu točkovi pa je morao da kontrira.Naravno da to oduzima vreme.Slažem se da je tu izgubi oko 2 pa čak i 3 desetinke.

                    Kimijeva krivina broj 5.Nije imao široki ulazak pa uski brži izlazak iz krivine.Dakle ne radi se o biranju alternativne putanje.Kod svake krivine mora teme krivine što bolje da se pogodi.Teme je najbitnije.Možeš kako god da uđeš i izađeš ali odstupanje od temena najviše oduzima na vremenu (verujte mi jer sam u ovo siguran).Kimi je konstantno bio oko 70-100 cm od temena.To ne može da garantuje bolji izlazak.Ta krivina mu je možda odnela desetinku, to je minimalna greška.Isto i krivina 10.Tu je mogao da uzme još pola desetinke.Velika greška je nastala u krivini broj 9.DRS nije isključio tasterom već kočenjem.Problem je što je kočio kad je već bio krenuo da skreće.Više je puta kontrirao i to je oduzelo mnogo vremena.Po mojoj proceni barem 3 desetinke.Nestabilniji ulazak u kriivnu, znači sporiji prolaz kroz teme krivine i naravno sporiji izlazak iz temena jer je morao šire da ide nego inače.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X