Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Awards 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ЕлБиЏеј View Post
    Istina.
    Mada bolje pokriva passing lane, jedino što taj defanzivac može da uradi odaljivanjem jeste da oteža pas, ne verujem da ga može preseći, tako da lopta, mada otežano, svejedno stigne do recimo Pierce-a ili Allena.

    A ovo za defanzivnu igru je neosporivo.

    Odbrambeni igrac ce mu vise otezati pas ukoliko mu se unese u facu i pocne da ceprka loptu, nego kada se odmakne 3 metra. Kakvo crno branjenje linije dodavanja, kao da on ima oci na ledjima, pa moze da vidi kome Rondo namerava da doda.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Ali zamisli recimo Ronda na 8 metara i defanzivca na 6, i recimo postavljeni neki curl ili rogovi ili bilo šta, kako očekuješ da Rondo uopšte doda loptu saigraču ako se defanzivac koji čuva Ronda nalazi na metar od Venzameljčevog saigrača?

      Comment


      • А ја се још чудим што кажеш да се њему само одаљују. Не размишљам о томе да не зна да шутне...

        А ДиРоуз нема преглед игре и асистенције као Рондо (или не жели то да ради).
        Дерон... нисам сигуран за њега, али знам да и да има све те адуте, сигурно нема тако добре као Рондо.
        КП3... опет, чини ми се да слабије асистира, финте неке исто...
        Јебем ли га, можда нисам довољно компетентан за неку дубљу дискусију и анализу.

        И да се разумемо. За мене је Ружа Бог игре. Испред свих је, па тек 2-3 места па Рондо пре осталих.

        П.С.

        Док ја испишем један пост ви испишете по 2, свако.
        Last edited by Урош94; 23-05-12, 21:42.
        Arise, Serbia!
        You fell asleep long ago,
        And have lain in the dark.
        Now wake up
        And rouse the Serbs!


        sigpic

        Comment


        • A, zamisli da je taj pick and roll samo varka dok neko sa strane pomoci po ceonoj pravi backdoor utrcavanje pod sam kos. Koliko si takvih "spektakularnih" asistencija video za ovih nekoliko godina od njega? Brdo, ima takve bar 3 po utakmici. Ja ostajem pri stavu da je bolje braniti ga normalno, mozda mu se odaljavati u nekim situacijama i ici mu ispod u pick and roll-u. Pa, bolje ti je da probija i da ima prosek od lupam 20 poena po mecu, nego da napravi 15 asistencija i razigra jos 5 ljudi.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • Kapiram te. Ali zvučao si kao da odaljavanjem čine potpuno pogrešnu stvar. Jeste da mu u većini slučajeva olakšavaju pas i dozvole razigravanje ostalih, ali isto tako mu i isprovociraju šut, i barem meni na oko, umrtve napad.
            Kada bih birao i ja bih igrao normalnu odbranu, naveo si razloge.

            Comment


            • Ne, dovoljno je samo malo logike, kako oni to njemu otezavaju dodavanja kad covek ima 15 asistencija po utakmici? Cista logika, nista vise, a ko je igrao kosarku zna i kako to izgleda u praksi.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Hahaha, bolje pokriva passing lane ako stoji na 3 metra od igraca! Umro sam!
                Passing lane se najefikasnije pokriva ako je odbrambeni na duzinu ruke od igraca s loptom. A, ovo sto se tice curl-a... Ako igrac koji te pokriva stoji 3 metra od tebe samo popravis ugao driblingom, nista lakse. Problem nastaje ako stanes s driblingom. Zato treneri savetuju svoje plejmejkere da uvek dodaju loptu iz driblinga, a ne da stanu s driblingom pa tek onda da traze resenje, time samo sebe uvaljujes u govna iz kojih nema izlaska.
                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                Comment


                • Originally posted by Ernesto View Post
                  Hahaha, bolje pokriva passing lane ako stoji na 3 metra od igraca! Umro sam!
                  Passing lane se najefikasnije pokriva ako je odbrambeni na duzinu ruke od igraca s loptom. A, ovo sto se tice curl-a... Ako igrac koji te pokriva stoji 3 metra od tebe samo popravis ugao driblingom, nista lakse. Problem nastaje ako stanes s driblingom. Zato treneri savetuju svoje plejmejkere da uvek dodaju loptu iz driblinga, a ne da stanu s driblingom pa tek onda da traze resenje, time samo sebe uvaljujes u govna iz kojih nema izlaska.
                  Kao sto rekoh
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Originally posted by Ernesto View Post
                    Hahaha, bolje pokriva passing lane ako stoji na 3 metra od igraca! Umro sam!
                    Je l' si iskoristio priliku da pokusas da me ponizis? Nervozan jer je onaj promasio sve sto je mogao u 4/4 pa na meni da se lecis?

                    Comment


                    • http://espn.go.com/video/clip?id=espn:7968648

                      Destroy them.

                      Comment


                      • All NBA First: CP3-Kobe-LBJ-KD-Howard
                        All NBA Second: Westbrook-Parker-Love-Griffin-Bynum
                        All NBA Third: Rondo-Wade-Melo-Dirk-Chandler

                        Chandler 60 bodova imao..
                        sigpic

                        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                        Batica Wilshere je gospodin covek...

                        All hail the Chan-Chan man!

                        Comment


                        • Chandler nije imao bolju sezonu od Big Al-a...sta ti je New York.

                          Comment


                          • Дис из џоук бре! Дис из џоук БРЕ!!!

                            Кој бре курчев Дирк?
                            Не да није заслужио да уђе у пети тим, него...
                            А они га метнули у трећи.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Ljuba90 View Post
                              Chandler nije imao bolju sezonu od Big Al-a...sta ti je New York.
                              LeBron James nije DPOY a imao najvise glasova za prvi tim. Chandler DPOY a nije USAO u prvi tim.

                              Comment


                              • Originally posted by Ljuba90 View Post
                                Chandler nije imao bolju sezonu od Big Al-a...sta ti je New York.
                                Sramota da je pre Marc-a, koji je imao bolju sezonu od njega.
                                sigpic

                                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                                Batica Wilshere je gospodin covek...

                                All hail the Chan-Chan man!

                                Comment

                                Working...
                                X