Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kankkunen View Post
    Pazi, kad bi uspeli da dovedemo Kuzmića kao što se nagađa, ovaj bi pored njega i Odža legao ko dupe na nošu ...
    Ristić mi je misterija, trenutno, možda neka pozajmica.
    O tome smo se usaglasili da jedna 5/4 mora medj dvije bukve, a ovaj deckonja ima sve sto treba. Pa ako ti izvedu small ball da te pretrce a ti njega i Fayea, pa ti izvoli kreni na kos. Ove godine smo bas muku mucili sa C koji su lagani i imaju sut, ovaj bi to pokrio lagano. Mada EL je cudo i bas trazi iskustva, mnogo je utakmica i treba znati rasporediti snagu.

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Decko je timski igrac, igrao na UTEP i Miss State dakle nije imao blue chip pedigree. Radnik pre svega, i neko ko radi stalno na sebi. To su za mene pravi targeti za tim kao sto je Zvezda. Lako je Realu, Feneru i CSKA da Amere saceka neku sezonu da ih neko otkrije drugi u Evropi i da se dokazu. Mi taj luksuz nemamo, mi moramo da budemo ti koji otkrivaju nekog. Jer u suprotnom uzimamo polovnjake i likove koji ili izlaze iz teskih povreda, ili imaju drugih problema. To je bas lutrija i kad tada ce mnooooogooo da nam se obije o glavu.
      Upravo ovo, kad se pokazu negde po manjim turskim i italijanskim klubovima cena skace i idu van domasaja.
      Secam se koliko se "skautovao" (bar po forumima) Khem Birch, prvi dolazak u Evropu u Usak u Turskoj i posle jedne sezone odlazi u Olimpijakos.

      Comment


      • Moultrie mi je u top 3 visokih igraca za ne pozeleti, tu pravi drustvo Erlu Klarku i Ostinu Deju, samo sto ima vise atletike od njih, ali i manje ofanzivnog talenta. Bas retko lenj, nedisciplinovan i mrtav igrac, u odbrani je poput cunja - jedino ako protivnik slucajno naleti na njega pa da mu eventualno zasmeta. Uopste me ne cudi sto se potuca po egzoticnim destinacijama, jer za takmicarsku kosarku nije. Ovde da dodje terali bi ga posle 5 utakmica, frustrirajuce je gledati ga kako se sa takvim predispozicijama vuce po terenu i isijava malodusnost. Mozda je i do toga sto je pothead.

        Comment


        • ja mislim da bi wroten i sa ovim polukolenom pravio razliku. za evropu on i nije toliko izgubio brzinu. ponekad cak nesto i pogodi spolja. u dobrim je godinama, moglo bi se ocekivati da je sazreo. puno su ga sjebali u nba, nije sve bilo ni do njega.

          sta se desilo sa malik newmanom sa kanzasa? imao je brutalnu sezonu na faksu. definitivno ima muda, sut, solidnu odbranu. za evropu bi imao i dobre fizikalije. rekao bih neka mladja i laganija verzija jenkinsa

          Comment


          • Originally posted by Nas View Post
            Moultrie mi je u top 3 visokih igraca za ne pozeleti, tu pravi drustvo Erlu Klarku i Ostinu Deju, samo sto ima vise atletike od njih, ali i manje ofanzivnog talenta. Bas retko lenj, nedisciplinovan i mrtav igrac, u odbrani je poput cunja - jedino ako protivnik slucajno naleti na njega pa da mu eventualno zasmeta. Uopste me ne cudi sto se potuca po egzoticnim destinacijama, jer za takmicarsku kosarku nije. Ovde da dodje terali bi ga posle 5 utakmica, frustrirajuce je gledati ga kako se sa takvim predispozicijama vuce po terenu i isijava malodusnost. Mozda je i do toga sto je pothead.
            Slazem se da je los defanzivac, pre svega zbog bolikurcitisa u tom aspektu igre jer fizikalije definitivno ima da i tu bude odlican. Ne znam samo gde si stekao utisak da je lenj. Slazem se da u napadu nije previse polished, ali mi ne deluje nimalo lenj na terenu. Previse konstantno igra da bi bio lenj igrac. Ove sezone u VTB ligi ima samo jednu utakmicu kada je bio jednocifren, samo jednu utakmicu gde je bio ispod 50% iz polja i 2 utakmice gde je bio ispod 80% sa linije penala. Ono sto mu ja najvise zameram je sto koci protok lopte ako mu se spusti lopta dole, nema pass spolja i sl. Tu je prilicno crna rupa. S druge strane ne uzima lose suteve, ne forsira i sl.

            Comment


            • Dobro se snalazi ispod kosa, dobro rola i dobro vata te lopte, nekako mu se lepe za ruke. Sad pitanje jeste za EL nivo sta i kako, ali tu poziciju cemo svejedno krpiti a ima tu negde igru kao Tompson. Samo jbga igrao je dosta u lelemudskim ligama. Kalev je igrao run and gun cele sezone, treba malo tih igraca sto znaju da se snadju u reketu posto Borisa je u reketu sa vi.

              Vroten je zlo i naopako igrac, kad bi se snasao mogao bi dosta toga da uradi, ima i dosta brze ruke u odbrani i zna da podeli bas lepu asistenciju tako da je on neki kmbo bek,a izolacije bi resavao lagano posto ima nestvarno brz korak tj dribling i nema tu ko bi ga stigao. Ako bi znao neko da ga smiri i da ne bude kancer ekipe, to bi bilo zlatno, Bas me zanima kako ce se razvijati njegova karijera i koji mu je sledeci klub. Imao je poprilicno malu minutazu za broj poena koji je postigao. Mada kazem to je poprilicno divlji tim. Tu su neki igraci kao Lewis, Mirkovic itd..koji su defanzivno smesni,a ima ih tu jos. Svakako interesantan igrac. Brisko je prosle godine polomio pa je dobio minute u NBA a hteli su ga Mornar pre svega pa i Cedevita.
              Last edited by LosmiSK; 16-05-19, 21:19.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Slazem se da je los defanzivac, pre svega zbog bolikurcitisa u tom aspektu igre jer fizikalije definitivno ima da i tu bude odlican. Ne znam samo gde si stekao utisak da je lenj. Slazem se da u napadu nije previse polished, ali mi ne deluje nimalo lenj na terenu. Previse konstantno igra da bi bio lenj igrac. Ove sezone u VTB ligi ima samo jednu utakmicu kada je bio jednocifren, samo jednu utakmicu gde je bio ispod 50% iz polja i 2 utakmice gde je bio ispod 80% sa linije penala. Ono sto mu ja najvise zameram je sto koci protok lopte ako mu se spusti lopta dole, nema pass spolja i sl. Tu je prilicno crna rupa. S druge strane ne uzima lose suteve, ne forsira i sl.
                Dok je bio u Americi sam ga gledao na svim nivoima, na koledzu je bio deo one talentovane, ali underachiving ekipe Mississippi State-a sa Rodnijem Hudom, Di Bostom i mrcinom Renardom Sidnijem, posle toga u Siksersima i G-League... U odbrani je lencuga nevidjena, bukvalno nece da se pomeri korak-dva u stranu nego gleda kako bekovi prolaze do kosa, kod 50-50 situacija racunaj da nikada nece doci do lopte, hasl 0, anticipacija 0... U retkim situacijama kada pokusa da bude agresivan napravi neki nebulazan faul. Govor tela takav da imas utisak da je samo fizicki prisutan, bas onako primer nezainteresovanosti i kurcobolje.

                Evo iznervirao sam cim sam se prisetio, toliko frustrirajuci za gledanje su mi bili samo pomenuti Erl Klark i Ostin Dej, da pozelis da udjes u ekran i isamaras ih. Nisam ga gledao u Kalevu doduse, ali ne verujem da se ta glava moze promeniti... Mislim talentovan je on igrac i moze biti napadacki produktivan, al' za ekipu koja planira da igra takmicarsku kosarku mi nije nikako.

                Comment


                • Originally posted by Nas View Post
                  Dok je bio u Americi sam ga gledao na svim nivoima, na koledzu je bio deo one talentovane, ali underachiving ekipe Mississippi State-a sa Rodnijem Hudom, Di Bostom i mrcinom Renardom Sidnijem, posle toga u Siksersima i G-League... U odbrani je lencuga nevidjena, bukvalno nece da se pomeri korak-dva u stranu nego gleda kako bekovi prolaze do kosa, kod 50-50 situacija racunaj da nikada nece doci do lopte, hasl 0, anticipacija 0... U retkim situacijama kada pokusa da bude agresivan napravi neki nebulazan faul. Govor tela takav da imas utisak da je samo fizicki prisutan, bas onako primer nezainteresovanosti i kurcobolje.

                  Evo iznervirao sam cim sam se prisetio, toliko frustrirajuci za gledanje su mi bili samo pomenuti Erl Klark i Ostin Dej, da pozelis da udjes u ekran i isamaras ih. Nisam ga gledao u Kalevu doduse, ali ne verujem da se ta glava moze promeniti... Mislim talentovan je on igrac i moze biti napadacki produktivan, al' za ekipu koja planira da igra takmicarsku kosarku mi nije nikako.
                  Znas kako imas dosta igraca takvih koji kao klinci ispoljavaju taj bolikurcitis tj. misle da ce talenat da ih dogura daleko. Kad popiju ladan tus, kao sto je on dobio u NBA, i onda moraju da se rokaju po Libanu, Estonijama i sl. vecina njih ili totalno ode u kurac i nestane ili spuste loptu i posvete se tom nivou jer od toga zive. Kazem ti nisam cuo za njega nijednu losu pricu vezano za ponasanje i sl, a i cele sezone je bio veoma konstantan u igri (koja ima limite koje smo vec pomenuli). Sve mi to nekako naginje na to da on nije decko bolid.

                  E sad to sto nije naspram svog talenta dostigao maksimum to je druga stvar. Ja sam ceo zivot pizdeo zbog toga na nekog Teodosica, Radmanovica i sl.

                  Comment


                  • E da ispod radara u VTB ligi mi se dopao i Rashard Kelly koji igra u Parmi. On je 3/4 hibrid, koji realno igra samo cetvorku. Jak je veoma i dobar atleta a igra u oba pravca i odlican je defanzivni korektor. Nije crna rupa, i moze da doda lepo i ne trosi puno lopti. Odlican skakac i u napadu i u odbrani. On ima 23 godine i ovo mu je prva sezona u Evropi i mislim da se lepo pokazao za tako mladog igraca. Siguran sam da kod njega ima dosta prostora za napredak.



                    Comment


                    • na jednom klipu dva moja favorita iz g lige james young i christian wood. dok za drugog mozda ima mesta u nba, za prvog cini mi se sve je manje nade

                      https://www.youtube.com/watch?v=sBub1Tvps3g

                      Comment


                      • Avelino dobio u Milanu u prvoj utakmici PO, mali Sykes ih opet razvalio kao i u prvenstvu ...
                        Nedovića opet nema, šta se dešava sa tim momkom?
                        Sutra poslastica, Venecija - Trento
                        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                        Comment


                        • Armani na konopcima.
                          Ne znam jel igrao Majk Džejms pošto smo ga juče videli u krupnom kadru u Vitoriji na F4.

                          Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Nije igrao, kažu da je povređen kao i Nedović.
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Gde Omic dodje tu trava ne raste. Kako je on srece imao u zivotu sto je izraztao. Veze sa zivotom nema a teska prevara od igraca. Lozi se, na terenu beskorisan. Nadam se da ce ih izbaciti Avelino samo da ih vise ne gledam. Sasari rutinirao Brinidizi da dodam. Cedevita trojkom Pulena dobila Zadar 3-2 u seriji

                              Cvetkovic i Tadija ispali iz lige sa Breoganom..nisu uspeli da se zadrze...Neverovatno
                              Last edited by LosmiSK; 18-05-19, 22:05.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Sad sam ušao na statistiku. Nigde u sastavu nije bilo Majka Džejmsa.
                                Nisam upućen jel u pitanju povreda ili ko zna po redu koja kavga sa Pjaniđanijem.
                                Dečko, gde god igrao, predstavlja kancer te ekipe.

                                Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X