Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ITA PO

    Milano-Avelino, Sasari-Brindizi, Kremona-Trieste, Venecija-Trento igra se na tri dobijene. Po mei prolazi Milano, Ssari, Kremona i Venecija sa tim da svaka serija sem Milana moze da se okrene veoma lako. U ITA domaci teren je veoma jak i ko prvi kiksne bice problema

    PO ITA 2 liga..Jos uglavnom favoriti prolaze cetvrtfinale je bice interesantno sigurno.

    FINSKA Karhu ceka pobednika iz majstorice Salon Vilpas-Kouvot veliki favorit je bio Vilpas da osvoji ligu ali fizicki ne mogu da odgovore igri kouvota i bice zanimljiv ovo mec sigurno, igra se danas

    Danska Novi stari prvak je Baken, povredom Taba Horsens je izgubio seriju posle drugog meca, svakako zasluzena titula.

    Ceska:

    Nymburk ceka pobedika meca Decin-Svitavy tj tamo je jos 2-2 igra se na cetiri pobede, mislim da Nymburk jos nije izgubio mec u sezoni

    FRA ima jos zadnje kolo ispali FOS i Antibes ima neka borba za PO ali mislim da ce ostati sve isto tj da Bourg nece proci dalje u PO

    Nemacka pocinje PO

    Bayern - Braunschweig
    Alba - Ulm
    Oldenburg - Bonn
    Vechta - Bamberg

    Lak zadatak za Bayern, Ulm ima trenera debila vecno vec xx godina, pa verujem da mogu do 1 pobede max, Oldenburg igra sjajno ali moze Bonn biti opasan al cenim 3-1 slicno. Bamberg je imao srece, Vehti se povredila dva prva centra, igrace extremno small ball ali nemaju vise snage ispod kosa i resice ovo Bamberg nekako, bas nemaju srece. Trener godine je trener Vehte, odlicni mladi strucnjak iz Spanije!!!

    Austrija Kafenberg-Kolstenburg i Obervart-Svans u Klostenburgu igra Predrag Miletic i Bavcic Edin. Kafenberg veliki favorit a vamo ce biti klanja mada malo vise sanse dajem Svansu, imaju bolji tim ali znaju da trokiraju..

    Spanija dva jako teski mecevi, nijedan tim sa domacim terenom da ima prednost ne ide sa 2-0 na treci mec. Bas zanimljivi mecevi mada ih ne pratim vec 3-4 meseca, jbna liga ove godine ) ali vole bih Meillja da prodje mada sumnjam tj klasican ruski rulet je tu.

    Grcka

    Imaju neki sud, zato je odlozen PO, sam Bog zna sta ce tamo biti, mislim da igraju PAO i Oly ono je bas luda kuca tamo i u ABA ligi nam ne trebaju..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Karhu-Kouvot finale. Veliki brejk protiv Vilpasa Kouvota, sjajno su odigrali seriju i resili dobru ekipu.Inace u njoj igra Skeen sto je bio dosao u KKP pa ga oterali zbog fizicke spreme brzo, takodje i Rankiko legenda Finske kosarke koji ide u penziju mislim.

      Karhu ce po meni odbraniti titulu, Salon Vilpas opet trokirao PO i Karhu igra Bojan Sarcevic bosanac ali mislim da igra sa finskim pasosem dugo e tamo bas
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Bogic Vujosevic lagano izgubio od Miletica u austrijskom klasiku i to na domacem terenu. Kolstenburg igra odlicno u PO i po vodjstvom Miletica, Bavicica i Lanagera su dobili prvi mec i napravili brejk protiv favorizovanog Klostenburga.

        Nastavlja se danas PO u Ceskoj, Spanija2, Estonia, Bugraska.

        Inace ovaj moj Vroten iz Kaleva nije povredjen vec se posvadjao sa trenerom koliko sam ih razumeo. Naime Vroten je u svega 15 utakmica u VTB ligi za nekih 19minuta po mecu imao odlican ucinak od 15.1 pppg i 5.1 apg uz 57% za dva 34% za tri i bednik 64% sa linije slobodnih bacanja, opasna zverka, samo brine me ovaj odlazak i svadja.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Bogic Vujosevic lagano izgubio od Miletica u austrijskom klasiku i to na domacem terenu. Kolstenburg igra odlicno u PO i po vodjstvom Miletica, Bavicica i Lanagera su dobili prvi mec i napravili brejk protiv favorizovanog Klostenburga.

          Nastavlja se danas PO u Ceskoj, Spanija2, Estonia, Bugraska.

          Inace ovaj moj Vroten iz Kaleva nije povredjen vec se posvadjao sa trenerom koliko sam ih razumeo. Naime Vroten je u svega 15 utakmica u VTB ligi za nekih 19minuta po mecu imao odlican ucinak od 15.1 pppg i 5.1 apg uz 57% za dva 34% za tri i bednik 64% sa linije slobodnih bacanja, opasna zverka, samo brine me ovaj odlazak i svadja.
          Covek ima dve ACL operacije na istom kolenu i izgubio je dosta na eksplozivnosti, sto u principu ne mora da znaci kraj necije karijere danas ali je jako problematicno kad ti cela igra zavisi od dribble nad drive kao sto je kod njega slucaj. Uz sve to covek je isteran iz Knicksa iz disciplinskih razloga nakon 0 odigranih utakmica, zbog nepojavljivanja na treninzima, svadje sa medicinskim osobljem i trenerima. Sad si i sam rekao da u Kalevu takodje napravio neko sranje. Drugo mnooooogo batica privatizuje loptu. Pogledao da na vecem samplu tekmi i to u Estonskoj ligi covek je totalni kanal suterski.

          Imamo mnogo glavobolja mi i bez toga. Iako on zdrav je verovatno odlicno pojacanje za relativno mali novac, i dalje ne verujem da pravi razliku na EL nivou.
          Last edited by MannyCalavera; 16-05-19, 17:25.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Covek ima dve ACL operacije na istom kolenu i izgubio je dosta na eksplozivnosti, sto u principu ne mora da znaci kraj necije karijere danas ali je jako problematicno kad ti cela igra zavisi od dribble nad drive kao sto je kod njega slucaj. Uz sve to covek je isteran iz Knicksa iz disciplinskih razloga nakon 0 odigranih utakmica, zbog nepojavljivanja na treninzima, svadje sa medicinskim osobljem i trenerima. Sad si i sam rekao da u Kalevu takodje napravio neko sranje. Drugo mnooooogo batica privatizuje loptu. Pogledao da na vecem samplu tekmi i to u Estonskoj ligi covek je totalni kanal suterski.

            Imamo mnogo glavobolja mi i bez toga. Iako on zdrav je verovatno odlicno pojacanje za relativno mali novac, i dalje ne verujem da pravi razliku na EL nivou a igrac je koji


            Da, problematican je bas. Samo vidis ovde kako je brz, jeste imao dva acl u nba i jedan u srednjoj skoli,doduse na istoj nozi ali ima dobar skill i extra igra kad ide do obruca, sut diskutabilan ali za evropske norme solidan, ima mozda problema i sa izgubljenim loptama,ali ne previse, donos mu je dobar. Zna da razigra, sam da iskreira. Nije za nas verovatno ali ako ne bude povreda moze napraviti dobru karijeru u Evropi ako ga uzme neki dobar trener, al takvi sa tim ponasanjem obicno odu u Kinu. Poprilicno je mlad jos i ima prostora da igra ozbiljnu kosarku, malo me podseca na Lengforda pa cak i Higinsa, ima daj drive do kosa bas top i ne moze mu niko nista. Ako ga zdravlje i glava posluze moze dosta, mozda ne kod nas ali za te pare, strasan igrac
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post

              Da, problematican je bas. Samo vidis ovde kako je brz, jeste imao dva acl u nba i jedan u srednjoj skoli,doduse na istoj nozi ali ima dobar skill i extra igra kad ide do obruca, sut diskutabilan ali za evropske norme solidan, ima mozda problema i sa izgubljenim loptama,ali ne previse, donos mu je dobar. Zna da razigra, sam da iskreira. Nije za nas verovatno ali ako ne bude povreda moze napraviti dobru karijeru u Evropi ako ga uzme neki dobar trener, al takvi sa tim ponasanjem obicno odu u Kinu. Poprilicno je mlad jos i ima prostora da igra ozbiljnu kosarku, malo me podseca na Lengforda pa cak i Higinsa, ima daj drive do kosa bas top i ne moze mu niko nista. Ako ga zdravlje i glava posluze moze dosta, mozda ne kod nas ali za te pare, strasan igrac
              Pazi ja bih mnogo radije uzeo Arnett Moultriea iz Kaleva. On je PF/C hibrid, dobrih atletskih mogucnosti i uz sve to decko ne trosi puno lopti i jako je efikasan skorer (60% iz igre i u VTB i Estonskoj ligi), dobar skakac, ima odlican midrange sut sa poludistance. Najvece iznenadjenje je da decko sutira 80%+ iz slobodnih bacanja, sto je bas retkost za centra koji realno nema sut spolja.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Pazi ja bih mnogo radije uzeo Arnett Moultriea iz Kaleva. On je PF/C hibrid, dobrih atletskih mogucnosti i uz sve to decko ne trosi puno lopti i jako je efikasan skorer (60% iz igre i u VTB i Estonskoj ligi), dobar skakac, ima odlican midrange sut sa poludistance. Najvece iznenadjenje je da decko sutira 80%+ iz slobodnih bacanja, sto je bas retkost za centra koji realno nema sut spolja.

                Jezivo dobar igrac, gledam mu karijeru i jbte sve igrao po nekim egzotik ligama, meni neverovatno da tako znaju da pogode, prosle godine Brisko, pa pre machado, Harper, Elegar pa i Boon. Bas neverovatno kako imaju njuha za te strance.Skauting radi bola glava.

                Ovaj mi se bas svidja isto, brz, dobro cita igra, ima osecaj za napad ali i odbranu, skocan. Jbs mi sve neverovatno kako nadju te igrace i vaskrsnu ih samo tako
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Draftovan u prvoj rundi kao 27. al kako je njega vetar nosio, Kina, Koreja, Portoriko ... zanimljiv igrač.
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment


                  • Originally posted by kankkunen View Post
                    Draftovan u prvoj rundi kao 27. al kako je njega vetar nosio, Kina, Koreja, Portoriko ... zanimljiv igrač.
                    Njega je Miami draftovao koji u NBA ima verovatno uz Boston najbolju scouting sluzbu. Oni bas bas retko grese sa igracima, pogotovu sto bas bas retko imaju high pickove i traze value kasnije u draftu.

                    Comment


                    • Kako bi Simanic ovaj pik mogao da vrti mati mila.

                      Comment


                      • Nisam pratio VTB, sad pogledah njegovu statistiku, sjajno.
                        Šaljite ovo Tomiću da pogleda.
                        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                        Comment


                        • Sad razmisljam i taj Kalev ima jedan od boljih skautinga jbte, oni bas retko mase sa tim strancima, skoro i nikako. Ovog vredi uzeti ali sumnjam da ce Nebojsha da rizikuje toliko i da razmislja u tom pravcu. Lik stvarno igra dobro, citao sam sad i igraci mu bas veruju i oni su u fazonu woow za njega.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Decko je timski igrac, igrao na UTEP i Miss State dakle nije imao blue chip pedigree. Radnik pre svega, i neko ko radi stalno na sebi. To su za mene pravi targeti za tim kao sto je Zvezda. Lako je Realu, Feneru i CSKA da Amere saceka neku sezonu da ih neko otkrije drugi u Evropi i da se dokazu. Mi taj luksuz nemamo, mi moramo da budemo ti koji otkrivaju nekog. Jer u suprotnom uzimamo polovnjake i likove koji ili izlaze iz teskih povreda, ili imaju drugih problema. To je bas lutrija i kad tada ce mnooooogooo da nam se obije o glavu.

                            Comment


                            • Pazi, kad bi uspeli da dovedemo Kuzmića kao što se nagađa, ovaj bi pored njega i Odža legao ko dupe na nošu ...
                              Ristić mi je misterija, trenutno, možda neka pozajmica.
                              Last edited by kankkunen; 16-05-19, 18:31.
                              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                              Comment


                              • Ma Ristic nema trika da ce biti u 15 sl godine, ovaj bi nam bas leago realno. Svidja mi se
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X