Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Evroligi moras da predstavis samo plan budzeta za tu godinu, i finansijski izvestaj da si te plate i sve to isplatio itd.
    Sto se tice obaveza, poreza prema drzavi, sponzorima, poveriocima to nema veze sa EL. Takodje EL cak i ne vodi racuna o arbitrazi kada su pitanju igraci.

    Evo cifre sa budzetima su neispravne nazalost, jer su negde navedeni neto budzeti za igrace, a negde bruto sa svim ostalim troskovima...
    Neke nejasnoce koje ne kapiram.
    - Ako Evroliga zahteva da joj podneses budzet za narednu godinu, i finansijski izvestaj na kraju ligaske godine da si stvarno isplatio planirane troskove, onda je nelogicno da EL ne propise i sta je to konkretno sto potpada pod budzet, tj:
    1. da li u budzet ulaze neto ili bruto plate
    2. da li u budzet ulaze samo troskovi plata ili i ostali troskovi - infrastruktura, prateci troskovi.
    3. da li se minimalni budzet od 4 mil eur racuna drugacije od odgovora na pitanja 1i2
    Drugim recima, malo mi je neverovatno da svaki klub za sebe izbacuje cifre shodno tome da li su im porez kao i prateci troskovi veci ili manji. Ili mogu da razumem da u nekim medijima oni to i rade, ali Evroligi bi morali da izvestavaju na konzistentan nacin, i ako to rade ti podaci bi trebalo da budu dostupni, a ne da se skupljaju sa koca i konopca. I tada cifre ne bi bile uporedive zbog razlicitih poreskih stopa kao sto si rekao, ali to ne znaci da nisu tacne. Tacne su jer toliko njima novca treba da plate igrace. Mogli bismo da kazemo da su kosarkasi jeftiniji u Rusiji i Turskoj nego na zapadu, a ne da njihovi budzeti nisu tacni, jel tako?
    Last edited by mmajstor; 11-08-17, 00:53.

    Comment


    • 1. Budzet se uvek gleda ukupno (znaci bruto plate idu)
      2. U budzet ulaze troskovi svi, plate, porezi, odrzavanje hale, trening centra, administracija kluba, prevozi, troskovi hotela, hrane, sve sve.
      3. Evroliga trazi da ceo budzet (znaci sve nabrojano pod 2) bude minimum 4 miliona. Dok timovi to ispune bar ta 4 miliona EL je mirna. Znaci ne mora uopste Oly da prijavi EL nista iznad tih 4 mil. Jer EL ne radi arbitrazu za igrace vec FIBA, kao i slucaju poverioca prema klubu gde su komercijalni sudovi zaduzeni itd.

      E sada problem nastaje u tome sto novinari objavljuju. Za zemlje koje sam ranije pomenuo gde postoji obaveza prema poreskoj i drzavi da se sve finansije obelodane i zakonom budu dostupne na uvid javnosti imas veoma jasne brojke. To nije tako u svim drzavama, i onda novinari za neke klubove uzimaju info iz kluba ili sami racunaju neke plate igraca itd. Tako da recimo cifre koje se obelodane za Real, CSKA itd uvek izgledaju nerealno ogromne u odnosu na Oly, PAO sto nije realno kad uporedis rostere i plate, jer ostatak klubskih troskova se ne zna (recimo shushka se da PAO godinama izbegava porez u Grckoj po politickoj liniji itd.) i cesto ga kriju klubovi. Kao sto rekoh, sa svim troskovima Oly je oko 20 mil a PAO nesto jace.

      Najrealnije merilo koliko je skup roster je kad bi gledali NETO plate igraca. Jer kad dodjes na bruto plate, onda ide ludilo. Recimo Mitrovic u Bambergu ce zbog poreza biti skuplji nego pola rostera Khimkija i sl maltene.

      Comment


      • Da, sve je sada mnogo jasnije.
        Stim sto iako Fiba radi arbitrazu za igrace, finansijski fer plej bi valjda trebalo da prati Evroliga... mada nigde nisam procitao sta je konkretno finansijski fer plej, kako se on prati i kojom periodikom. Ako je to blagovremeno ispunjavanje obaveza igracima, evo mi smo bili prvi na udaru za neplacene plate, i pod blokadom Bata za prethodne igrace pa nas niko nije prozvao za finansijski fer plej.

        edit: Nasao sam, koga interesuje sve na jednom mestu razjasnjeno:
        http://www.mozzartsport.com/vesti/ev...-zvezdu/104915

        drugim recima, mi sa ovakvim nacinom rada ne mozemo dobiti ugovor sa evroligom.
        Last edited by mmajstor; 11-08-17, 02:00.

        Comment


        • Kako javljaju tviter novinari, Efes i Štimac se dogovorili o saradnji.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Jedna sezona uz.mogućnost produžetka. Uzeće oko 550,000€ za godinu dana.

            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Baskonija napravila posao decenije sa Adamom Hangom, sa 400k € koliko je imao na 7.2 miliona € za tri godine u Barsi
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Basconia od toga ima samo 400k, Hanga je mnogo bolje prošao
                This is the beginning of your day
                Life is more intricate than it seems
                Always be yourself along the way
                Living through the spirit of your dreams

                https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                Comment


                • Ispadam glup,nema veze. Razmisljam nesto, ova promjena pravila vezana za prvi korak, kaze vazi za takmicenja pod Fibom....a kako vise ne mogu pofatati relacije Fiba...Uleb, a vidim da vijest nije odjeknula onako koliko se bitnom meni cini....pitanje je vazi li za Abu, Eurocup, Euroligu....ili ne?

                  Comment


                  • Kolko sam ja shvatio ta pravila treba da vaze sa svu evropsku kosarku, znaci i za Euroligu. Nek se javi neko ko zna zasigurno.

                    Comment


                    • Originally posted by Chupa View Post
                      Kolko sam ja shvatio ta pravila treba da vaze sa svu evropsku kosarku, znaci i za Euroligu. Nek se javi neko ko zna zasigurno.
                      Пошто су судије са ФИБА-ине листе вероватноћа је велика да ће то важити у свим такмичењима.

                      Comment


                      • Pa objavila je EL da će važiti i za njih.

                        Comment


                        • Baskonia potpisala trogodišnji ugovor (ne zna se sa klauzulom ili ne ) sa Patricio Garinom. Čoviću, spavaš li mirno???
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Marelja u Antverpenu. Uvek mi je bio gotivan igrac jos iz Sloge pre 5-6 godina kada je najavio lepu karijeru ali nekako mu se kockice nisu poklopile + problemi sa povredama kao ona na Univerzijadi protiv Amera kada je krenuo zestoko da ih puni. Nadam se da ce ga krenuti ove sezone.
                            Kravic u Briselu, Katic u Sarloa, sad Marelja u Antverpenu. Jagodic Kuridza ostao u Ostendeu ima da se prati Belgijska liga samo tako

                            Comment


                            • Comment


                              • Pravi igrač za Zeljka...

                                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X