Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajde ubedi samog sebe, pošto mene nećeš sigurno. Tadašnji Partizan je bio obdanište koje je Žoc poveo na izlet i pokorio evropu, da je to uradio sa Zvezdom svi bi ga nosali po avatarima ko što vidim nose Maćedonce koji pre i posle Zvezde ama baš ništa uradili nisu.

    Comment


    • Pesic je za mene najbolji trener ikada ,cvrsta ruka ,a smeker i znalac ...kod njega nema poseravanja po igracima kada dozivi neuspeh ...cekaj ..kad bolje razmislim mozda je to zato sto je to Zlatni KAri ...kad god je vodio repku uzeli smo zlato .....

      Comment


      • Krsnu slavu i sliku da mu drzite kao moja baba Slobinu. Niko tone kaze, a deca jesu bila ali veoma kvalitetna. Kosarka tad nije bila na nekom visokom nivou a nije bila ni EL vec taj neki kup sampiona...
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Samo Zvezdu kad je vodio ništa nije uzeo.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Krsnu slavu i sliku da mu drzite kao moja baba Slobinu. Niko tone kaze, a deca jesu bila ali veoma kvalitetna. Kosarka tad nije bila na nekom visokom nivou a nije bila ni EL vec taj neki kup sampiona...
            to niko vise i ne pominje ,polu ekipe koje su igrale u toj kako koazu El ...pogledaj danas ko igra ,koji budzeti i kakvi igracise dovode iz Nba ....ono ranije je bila sprdacinau odnosu na ovo ! kakov tempo utakmica ,putovanja

            Comment


            • Pričamo o umanjenu nečijeg uspeha zbog ko zna čega.
              Partizan je bio prvak evrope 92-e. Veće klupsko takmičenje nije postojalo te godine. Dakle najveći uspeh koji je neki trener mogao da postigne Žoc je tad uradio sa najmladjim timom ikada. Taj tim je igrao svaki svoj meč na gostujućem terenu i u tadašnjim okolnostima nije bio ni u top 15 favorita.

              Dejo to može da sanja a i vi sa njim.

              Comment


              • https://en.wikipedia.org/wiki/1991%E...uropean_League

                Do jaja tesko takmicenje..nije ni bilo 15 klubova..opet izmisljas Chiwwi
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  https://en.wikipedia.org/wiki/1991%E...uropean_League

                  Do jaja tesko takmicenje..nije ni bilo 15 klubova..opet izmisljas Chiwwi
                  Da bilo je 2 grupe po 8 tj. 16(isto kao i sada) plus dva kruga kvalifikacija pre toga..
                  Otprilike 32 tima.

                  Dejo bi sa tim Partizanom izgubio od Zvezde 30 razlike pa se Partizan nebi ni plasirao.

                  Comment


                  • Originally posted by Chiwwi View Post
                    Pričamo o umanjenu nečijeg uspeha zbog ko zna čega.
                    Partizan je bio prvak evrope 92-e. Veće klupsko takmičenje nije postojalo te godine. Dakle najveći uspeh koji je neki trener mogao da postigne Žoc je tad uradio sa najmladjim timom ikada. Taj tim je igrao svaki svoj meč na gostujućem terenu i u tadašnjim okolnostima nije bio ni u top 15 favorita.

                    Dejo to može da sanja a i vi sa njim.
                    Bili ste u 5-6 favorita, par godina prije prvi favoriti. Nije ništa čudno za tadašnje vrijeme da su mladi igrači dominirali. Kukoč i Rađa su bili još mlađi od Danilovića i Đorđevića

                    Što se tiče te titule, Željko nije baš vodio sam kako se predstavlja. Non stop ga je Nikolić savjetovao, vodio je i treninge, tako da je tu učio od najboljeg. Imate i snimke sa FF gdje Željko konstantno prima savjete u toku utakmica. Ista stvar i s Božom i Jugoplastikom, Nikolić je bio taj koji je vladao iz sjenke a Boža se proslavio Da je Dule uzeo Nikolića, vjerovatno biste uzeli još neku evropsku titulu.

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      Bili ste u 5-6 favorita, par godina prije prvi favoriti. Nije ništa čudno za tadašnje vrijeme da su mladi igrači dominirali. Kukoč i Rađa su bili još mlađi od Danilovića i Đorđevića
                      Ako misliš na ekipu sa Grbom koja je igrala F4 teško da su bili favoriti a i da jesu ta ekipa nema nikakve veze sa ovom iz 92-e.

                      Ekipa iz 92-ge nije bila ni blizu top 5,6 mogu i da nabrojim sve ekipe koje su bile kvalitetnije od Partizana.

                      Što se mladosti tiče to je bila najmladja ekipa koja je u istoriji bila prvak evrope, ne znam stvarno šta ovde nije jasno.

                      Originally posted by notorious View Post
                      Što se tiče te titule, Željko nije baš vodio sam kako se predstavlja. Non stop ga je Nikolić savjetovao, vodio je i treninge, tako da je tu učio od najboljeg. Imate i snimke sa FF gdje Željko konstantno prima savjete u toku utakmica. Ista stvar i s Božom i Jugoplastikom, Nikolić je bio taj koji je vladao iz sjenke a Boža se proslavio Da je Dule uzeo Nikolića, vjerovatno biste uzeli još neku evropsku titulu.
                      A ko ga je savetovao sledeće godine u Huventudu- opet prvak evrope, pa sledeće godine u Realu-opet prvak evrope, pa Panatenaikos..

                      Pa mnogo je srećan taj Željko.
                      Last edited by Chiwwi; 04-01-20, 14:05.

                      Comment


                      • Slobodno nabroj, znam kako su se kotirale ekipe iz Jugoslavije u to vrijeme. Čuj 15-i favoriti

                        Comment


                        • Imao je sreće

                          i tako 9 puta, trofejniji srećniji od svakog kluba u Evropi osim Reala, ali je Pešić a.k.a 'oni dadnu trojku vi skinete gaće' najveći ikada
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Ne zanimaju me te priče kasnije, jasno je da je vrhunski trener. Dotakao sam se prve titule i priče kako je Partizan bio 15-i favorit kako bi se još dalo na značaju, komedija

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Slobodno nabroj, znam kako su se kotirale ekipe iz Jugoslavije u to vrijeme. Čuj 15-i favoriti
                              Huventud, Filips, Makabi, Cibona, Jugoplastika, Virtus, Barselona

                              Comment


                              • i bez (do)davanja na značaju je sasvim dovoljno veliko

                                inače, gotovo svaki stručnjak sa ovih prostora uvek na prvo mesto stavi Nikolića i napomene nemerljiv uticaj na svakog od njih
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X