Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, ima finog sveta slazem se. Pogresno sam se izrazio i necu vise o tome pisati. Hvala
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Gledam Markovica, Dzenkinsa..pre Simona i te bivse..i ne bih zelo bukvalno nikog da gledam u Zvezdinom dresu..red je na neka nova lica, nadam se..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Promiteas bivsi klub Fayea je usao u finale prvenstva prvi put u Istoriji, bili su dobri danas, za malo da ispuste finale, ali sreca na kraju.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Promiteas bivsi klub Fayea je usao u finale prvenstva prvi put u Istoriji, bili su dobri danas, za malo da ispuste finale, ali sreca na kraju.
          Rion Brown kog sam bio pominjao je bio sjajan danas. Decko je izuzetno zahvalan igrac, zavidnih fizikalija...

          Comment


          • Barsa slično Realu sinoć gazi goste iz Saragose.

            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Rion Brown kog sam bio pominjao je bio sjajan danas. Decko je izuzetno zahvalan igrac, zavidnih fizikalija...
              Pratim fince, pa ga se secam kakvu je sezonu odigrao za Kataju a posle i za Dijon...Promiteas ima dugacku rotaciju ali i tu je pokazao sta zna.. Telo izuzetno, skocan i jak, solidan bh, dobar range, solidan i defanzivac..ako ga neko uzme bice opasna kradja..i mene zanima koliko moze na najvisem nivou...evo sa ovima je imao i Evropu..odigrao dve jake lige dobro...Lepo si ga uocio, bas me zanima gde ce i sta ce...odnos cene i kvaliteta je odlican.
              Last edited by LosmiSK; 07-06-19, 21:28.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Za pleja je mnogo vazno da igra protiv sto boljih protivnika, da bi se videlo da li se igra prenosi na visi nivo. Wingovi, specijalci i suteri mnogo lakse prelaze sa nizeg na visi nivo. Na pleju na visem nivou si od starta otkriven pa plivaj. Zato je neophodno da im se daje vatra da se oseti gde su.
                Ne slazemo se tu. Plej je kljucna uloga u timu, mozak, motor ekipe (osim ako nije Jokic) kreator igre i tempa. Ne bih ja mladog sklonog greskama pustao na azdaje. Radio bih na samopouzdanju, kreaciji, skidanju pritiska dok ne dosegne odredjeni nivo kosarkaskog znanja pa polako prebacivao za stepenik vise.
                Ima i toga sto kazes ili jesi ili nisi al obicno mnogi nisu u toj dobi i mozes da ga izgubis prerano.

                Comment


                • Originally posted by Victor BG View Post
                  Ne slazemo se tu. Plej je kljucna uloga u timu, mozak, motor ekipe (osim ako nije Jokic) kreator igre i tempa. Ne bih ja mladog sklonog greskama pustao na azdaje. Radio bih na samopouzdanju, kreaciji, skidanju pritiska dok ne dosegne odredjeni nivo kosarkaskog znanja pa polako prebacivao za stepenik vise.
                  Ima i toga sto kazes ili jesi ili nisi al obicno mnogi nisu u toj dobi i mozes da ga izgubis prerano.
                  Pazi pokusavam da se setim dobrog pleja u Evropskoj kosarci koji nije vec kao klinac bio u rotaciji u najjacim takmicenjima i ne ide mi. Jako mi je tesko da se setim bas dobrog pleja koji tako gradio samopouzdanje da dodje do najviseg nivoa. Ne racunam Amere, koji cesto zabodu neku smesnu ligu iz nekih drugih razloga, a ne samog igrackog kvaliteta. Pokusaj da se setis i ti. Ajde moze da kazemo Jovic donekle, ali on mu vise dodje kao izuzetak a ne pravilo.

                  To nesto ili imas ili nemas. Pogubis konce ili ne...

                  Comment


                  • Vasa Micic. A od ove sezone i Covic Dzunior

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Pazi pokusavam da se setim dobrog pleja u Evropskoj kosarci koji nije vec kao klinac bio u rotaciji u najjacim takmicenjima i ne ide mi. Jako mi je tesko da se setim bas dobrog pleja koji tako gradio samopouzdanje da dodje do najviseg nivoa. Ne racunam Amere, koji cesto zabodu neku smesnu ligu iz nekih drugih razloga, a ne samog igrackog kvaliteta. Pokusaj da se setis i ti. Ajde moze da kazemo Jovic donekle, ali on mu vise dodje kao izuzetak a ne pravilo.

                      To nesto ili imas ili nemas. Pogubis konce ili ne...
                      Kako ne mozes, pa skoro svaki je tako, bas su rijetki oni koji nisu i koji imaju tu zicu jos od pionira. Da, meni prvi pada Micic, Jovic (ajd on se ne racuna jer si rekao klasa), Sved je igrao keca na pocetku... Eto razmisli, vidjeces da je skoro svaki isao polako, profilisao se i proradio u kasnijim godinama karijere.
                      Ovi o kojima ti mislis mozes na prste jedne ruke u proteklih 10 godina. To je samo ono sto mi znamo/vidimo, a koliko je njih puklo pod pritiskom a najavljivali su talenat?

                      Comment


                      • Originally posted by Victor BG View Post
                        Kako ne mozes, pa skoro svaki je tako, bas su rijetki oni koji nisu i koji imaju tu zicu jos od pionira. Da, meni prvi pada Micic, Jovic (ajd on se ne racuna jer si rekao klasa), Sved je igrao keca na pocetku... Eto razmisli, vidjeces da je skoro svaki isao polako, profilisao se i proradio u kasnijim godinama karijere.
                        Ovi o kojima ti mislis mozes na prste jedne ruke u proteklih 10 godina. To je samo ono sto mi znamo/vidimo, a koliko je njih puklo pod pritiskom a najavljivali su talenat?
                        Pogresno si me razumeo. Svi oni imaju razvojni put dok ne sazre, ali ko su ti plejmejkeri koji su godinama cepali neke nize lige i takmicenja i postali vrh plejevi u EL? Micic je covek bio rezervista i treci plej u Bayernu gde je igrao EL. Onda je igrao u Zvezdi EL kao backup. Imao jednu sezonu u Tofasu i to je to. Dakle on je zapravo vise primer onoga o cemu ja pricam. Vazno je u ranim sezonama igrati ozbiljna takmicenja cak i limitiranim minutima.

                        Nisam ja rekao da ti razvojni plejevi klinci treba da budu starteri, ali svakako treba da osete cari makar Eurokupa, ako ne EL, kad nam je vec domace takmicenje kanal...

                        Comment


                        • Razgoropadila se Valensija.

                          Comment


                          • Razgoropadio se i Real. 31:4 serija.

                            +17.

                            Comment


                            • TJ Bray 10 trojki, 38 poena al izgubise 15...Dejo bez poraza u PO...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Kakvo je zadovoljstvo bilo gledati Real Valensija...u jednom trenutku uhvatim sebe da sam zinuo jer svih 10 igrača učestvuju u igri, svi se kreću, pršte blokovi i istrčavanja, preuzimanja...kao da je drugi sport ovo što gledamo u KLS. Kampaco, koja je to "njuška" baš me oduševljava.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X