Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Qantas Australian Grand Prix - Albert Park

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by NebojsaNS View Post
    @Marrked Potpisujem sve sto si rekao za Batona. On vozi onako kako treba u konkretnoj situaciji onako prosto(vsko) profesorski. Nije ni meni bio uopste simpatican, ali moram da priznam da sam potpuno promenio misljenje posle prosle sezone.
    Jel neko ovde pomenuo Prosta?

    Il mi se samo učinilo

    Button je jedan od najtalentovanijih vozača u šampionatu, a usuđujem se reći i u poslednjih 20 god. Platio je danak svom načinu života nakon prve uspešne sezone kao ruki, i sad je nadam se izvukao pouke iz toga.

    Ne bih otpisivao Ferrari sve do kraja trke, mislim da je Alonso ušao u dušu ovog bolida, ali videćemo.;)

    Nadam se da će ova sezona doneti malo pravog nadmetanja vozača a ne bolida

    Comment


    • #32
      Originally posted by NebojsaNS View Post
      Nije ni meni bio uopste simpatican, ali moram da priznam da sam potpuno promenio misljenje posle prosle sezone.
      O Batonu nisam ni razmišljao do 2009. a za Hamiltona sam rekao da mi nikad nije bio simpatičan.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #33
        E ljudi zaboravih da se pohvalim da sam video Pavla Zivkovica juce u autobusu... haha... doslo mi da mu "cestitam" sto je "uzdigao" komentarisanje F1 na visi nivo. Ali dobro, deluje kao OK lik, i koliko se secam dosta se popravio poslednjih par meseci prosle sezone, valjda ce ove biti jos bolji.

        Vidim McLaren dominirao suvom sesijom, evo bas gledam reprizu sada. Pa dobro, to je cesto bio slucaj i prosle godine, Red Bull je uglavnom isprobavao neke stvari petkom a tek u subotu na kvalifikacijama ubaci u maksimalnu brzinu. A ocigledno da Mercedes opet trazi sansu po kisi. Pa valjda ce biti zanimljivo.
        Nadam se da ce biti Mercedes i Renault mnogo blizi top 3 ekipama, sad da li ce se bas boriti za pozicije na svakoj trci to je pitanje...
        sigpic

        Comment


        • #34
          http://www.chatzy.com/37339469474643

          Evo vam adresa za chat room u kojem cemo se zezati kada god postoji prilika, ne mora biti ni trka ni nista, nego kada god.

          Dobrodosli u SK Paddock
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #35
            Originally posted by Torima View Post
            Najbolje je da odeš na F1 sajt, i tamo klikneš na Convert To Race Local Time:

            http://www.formula1.com/default.html
            Aha hvala.. ma gledao sam neke tv programe i po njima pise da je trka u ponedeljak u 07:00

            Comment


            • #36
              FP3:

              http://www.formula1.com/results/season/2012/864/7171/

              McLaren i Red Bull mi deluju kao da imaju prilicnu rezervu, dok su Mercedes i Lotus gotovo na granici, sto se i delimicno pokazalo Schumievim izletanjem. Sauber dosta jak, kao i STR, Force India mi deluje nesto slabije u odnosu na ostatak nego na testiranjima, izgleda da su davali svoj maksimum tad... Scuderia, khm... Nisu imali prave brze krugove, konstantno su vozili sa vecom kolicinom goriva, ali nedostaje im mnogo prijanjanja na zadnjem kraju, a to se dosta vise manifestuje kad su tezi. Treba sacekati kvalifikacije da se vidi gde su tacno, ali moze da se desi, i to vrlo lako, da Massa ne udje u Q3... Ako ni Alonso, e onda mozemo da ih vec sad otpisemo, jer ostatak deluje vrlo jak, dok ih stignu (ako bi mozda bila bolja rec), razlika ce biti prevelika...

              Ali, nada umire poslednja, tako da ce proci jos dva i po sata pre nego sto vidimo koliko je situacija zapravo losa.

              Comment


              • #37
                Originally posted by NebojsaNS View Post
                http://www.chatzy.com/37339469474643

                Evo vam adresa za chat room u kojem cemo se zezati kada god postoji prilika, ne mora biti ni trka ni nista, nego kada god.

                Dobrodosli u SK Paddock
                Ako neko hoce.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #38
                  Sunce ti zareno, kakav peh Kimija... U zadnjem krugu je izleteo u 11-ici (cini mi se) van staze i prosao je kroz cilj bukvalno 5 sekundi nakon karirane zastave... Bas peh, a mogao je mnogo bolje.

                  I hoce li Scuderia vise isutirati ovog pacova van redova!!! Eno vam ga Perez, pogledajte momka, sto ih jednostavno ne zamene?!?! Ej, covece, Massa 17. Alonso 6!!! Bolid nije idealan, ali ovo je smesno!

                  HRT nije ni 107% ispunio, nadam se da ih nece pustiti, jer ce se ljudi zakucavati u njih posle 20 kruova... Karthikeyan je nevidjeni idiot, a De La Rosi je malo falilo... Ionako nemaju ni koga da reklamiraju, sta ce oni na stazi!

                  Au, ima da napravim twitter nalog samo da redovno smaram Scuderiu da otpuste ovog pacova! I da smaram F1 da ukinu homologaciju za HRT, ovo je smesno. Ni Marussia nije bila na testovima, ali razlika medju njima je ogromna, a siguran sam da ce MR01 biti nesto bolji kroz godinu... Od ovog F112 bi i Newey digao ruke.

                  A kad smo kod RBa i Seba, ne deluje mi zadovoljno, izgleda da im nije lako palo oduzimanje EBDa...

                  Jedno je sigurno, ako sutra ne budemo imali neke jako cudne i nepredvidjene situacije, MLaren uzima prvu pobedu ove sezone... Na podijumu ce biti i Perez!

                  Comment


                  • #39
                    kako su nesposobni majku mu da naprave bolid , izleti Nando u Q2 samo tako Jao,jao , propade trka samo tako , zemljo otvori se, pocetak bajan nema sta , kako je samo ljut
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #40
                      McLaren izdominirao, a Martin je davao izjave da mu je zao sto nisu dominanatni... Strasno, sta su pokazali...

                      Kvalifikacije:

                      http://www.formula1.com/results/season/2012/864/7172/

                      Nando bi mozda bio negde 7-8 da je prosao, mislim da su upravo oko sekund iza McLarena, ali sa njim za volanom... Massu u HRT! Sve u svemu, nista bolje nego prosle godine, mozda cak i gore... Trebalo bi da dodje velika ravizija za Barsu, ali do tad ce biti mucno... Izgleda mi da su mnogo vise paznje posvecivali RBu i koliko zaostaju za njima, nego na ostale, a tu je drugacija situacija.

                      Gosejan!!! Wau, fascinira me momak... Steta sto se Kimi zezao u Q1, mogao je i on tu negde da se nadje. Dobro, pocetak sezone, sredice se to.

                      Ocekujem PACHУ borbu za pobedu Jensona i Lewisa, svaka cast McLarenu, bio sam jako skeptican sto su prisi tako jednostavno ovoj sezoni, ali ponekad manje je vise... I izgleda da je gladak nos ipak prednost ( za MarkedOne8), Marussia nije imala krugove na testranjima, pa opet su usli u 107% bez problema, a sigurno mogu bar 0.5s bolje.

                      Mercedes je pokazivao dosta, ali to je tempo koji su imali, s tim sto su ga pokazali odmah... Efekat koji imaju poboljsanim uticajem DRSa ce im donositi mnogo manje u trci nego na kvalifikacijama, a W prednje krilo ne moze da donese preveliku prednost, malo je to vazduha koji se dodatno sprovodi.

                      Sauber, stea za Q2, Perez nije ni vozio, ne znam zasto ali prosao bi on u Q3, garantujem... Dobar je to bolid, narocito u odnosu na pare koje stoje iza njega, bice bolje u trci. Ako nista drugo, ima Massu u saci.

                      I za kraj Red Bull, iza su, prilicno su iza, neocekivano daleko sa moje strane, iskreno, to je cak 0.7s, mnogo je. Verujem da ce doterati auspuh koji su spremili, ali nece im samo on doneti toliko da mogu da se vrate na staro.

                      Nevezano za ishod sutrasnje trke, mislim da treba sacekati prve 4 trke da se vdi ko je gde, jer su u pitanju drugacije staze, ovo je jedan tip, ali u svakom slucaju, McLaren deluje izvrsno. Jos jednom, od mene...

                      Comment


                      • #41
                        Iako se desila ocekivana katastrofa za Ferrari,upotpunjena izlijetanjem Alonsa,za mene ima i pozitivni stvari u ovoj utrci.Nema Vettla na pole-u

                        Posto ce Nando tesko biti konkurentan u ovoj sezni,mozda tek na polovini ali tada ce biti kasno,hocu da gledam zanimljive trke i sigurno ove kvale ulijevaju samopouzdanje sto se toga tice i stvarno jedva cekam utrku.

                        Hamilton me odusevio,pokazao kakav je vozac,i jos bolje receno kakv je MCL bolid napravio na ovoj pauzi pa 0.7 stotniki brzi od Bullova Isto tako i za Buttona,ali njemu ce uvijek nedostajati ta mili stotinka i u izjednacenim bolidima posto je za njega Hemos tata.

                        Mecke su me pozitivno iznenadile,pogotovo Sumi i obistinile su se price da bi Mercedes ove sezone napokon mogao da se bori za sami vrh,Sumi bi bio 3. da nije Grosjean i stvarno bi volio da vidim Sumija kako se bori za pobjede i da vidim malo njegovo umijeca i kad spomenu Grosjeana,kako momak zraci pozitivnom energijem i koliko se samo smijao,to je bilo najludje.Svaka mu cast a i ovo je dobra stvar da vidim da Lotus moze daleko,daleko zbog Kimija naravno,koji je napravio gresku i nije prosao u Q2,ali sigurno ce moci imati svoje trenutke sa ovakvim bolidom.

                        Ferrari-Navikao sam na ovakav start,cak su prethodni godina,na testiranjima pricali kako je sve bajno i krasno do utrke a onda fijasko,sada su prihvatili realnsot i rekli kakvo je stanje ali to nije puno promjenilo.A
                        Alonso,vjerujem da bi usao u Q3,i tu mozda bio 7,8 ne znam tacno,ali zabrinjavajuce djeluje da Ferrrari ne moze da napravi razliku izmedju njih i oni slabih ekipa,koji su nevjerovatno napredovale u ovoj pauzi.
                        Massa Nema potrebe da komentarisem to-

                        Iako je Ferrari tako zavrsio,ja se radujem sutrasnjoj utrci i ovoj sezoni

                        Comment


                        • #42
                          Bolid koji nema grbu uzima 1-2 na kvalifikacijama i to sa dobranom rezervom od 3 desetinke.Grožan fenomenalan, više od treće pozicije nikako nije mogao da izvuče pa i da ima najbolji bolid jer bi Kimi bio barem malo brži od njega (statistički gledano, Kimi zna stazu, Grožan je prvi put vozi).Ovo stvarno nisam očekivao da ću reći - Red Bul je fejlovao.EBD njima dođe kao pupčana vrpca.Mercedes jako dobar.Bolji su od Red Bula.Videćemo kakvi će biti u trci.Trebali bi i u trci da budu brži od njih ako ih ne budu mučile gume.Šta da kažem za Ferari osim da su neopevano fejlovali.Iako ga ne cenim, sad mi dođe malo žao Alonsa ali sam se zajebao što je potpisao mnogogodišnji ugovor sa Ferarijem - ne trči pred rudu.Masa je nus produkt neopevanog fejla.Šumi dobio u kvalifikacijama Rozberga, a Veber je dobio Fetela.Kimi je previše čekao u Q1, kao da je hteo da u zadnjoj sekundi uđe u kvalifikacioni krug plus išao je na medium gumama.Da li se osećao toliko sigurno?Kako god, sa njime će biti jako zanimljivo sutra jer ima drugi najjači bolid na gridu.Ako ništa drugo, dobiće ono što je tražio a to je trkanje točak do točka!XD

                          Dakle, MekLaren (tim bez grbe) ima najbolji bolid.
                          Lotus i Mercedes AMG su blizu ali je Lotus ipak brži.
                          Tek onda ide Red Bul.
                          Mislim da Ferari nije ni peti, nego šesti a možda i lošiji tim.Popravljaće se tokom sezone ali sigurno neće odbraniti brojeve na bolidima koje nose ove godine.
                          Red Bul je oko 6 desetinki sporiji od MekLaren makar na ovoj stazi.Mercedes nekih 3-4 desetinki a Lotus 2-3 desetinke iza MekLarena.

                          Drago mi je što sam ipak bio u pravu da visoki nosevi bolida nisu potrebni da bi se vazduh dobro usmeravao na zadnji kraj.Mercedes i Lotus rame uz rame predvode timove sa grbama.

                          A za Kimija ne znam šta da kažem.Niti jednom nije izašao u kvalifikacijama na mekim gumama, a i ako jeste trebali su opet da mu stave meke gume.Onako knap da uđe u poslednji krug ne biva.Za ulazak u poslednji krug treba najmanje vreme kruga + 15 sekundi jer se u instalacionom krugu ne vozi 100%, pa dok se izađe iz boksa, dok se propusti neki vozač i dok se dobro zagreju gume.Mislim da će imati vrlo zabavnu trku, ali problem sa zupčastom letvom i dalje postoji.Valjda će to srediti u Maleziji pa da i Kimija gledamo napred.Kada se taj problem reši, ne vidim razlog zašto se ne bi borio u prva dva reda na kvalifikacijama.

                          To je to što se tiče kvalifikacija.Sutra sledi trka i da eliminišemo još jednu varijablu iz jednačine a to je da vidimo ko kakav ima ,,koeficijent" tempa u trci u odnosu na kvalifikacije.Tu se pre svega ističe ponašanje bolida s pneumaticima.Još jedna bitna stvar jeste broba motora - Mercedes protiv Renoa.Mercedes ima malo veću snagu a Reno je štedljiviji.

                          Vanja, prema Scarbsovoj teoriji, Mercedesov FW-Duct radi samo kada se otvara DRS-
                          http://scarbsf1.wordpress.com/2012/0...rear-wing-drs/
                          Međutim, Scarbs je izgleda u dilemi (nisam stigao da pročitam članak).
                          http://scarbsf1.wordpress.com/2012/0...-or-rear-wing/

                          U pravu si, to će im svakako manje pomagati u trci.
                          Last edited by MarkedOne8; 17-03-12, 08:02.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Slazem se u vecini sa tobom. Samo da napomenem da je Meklaren bio najblizi ovogodisnjem profilu pravila i da zbog toga nije neocekivano da budu najbolji. Takodje i Mercedes sa svojim nelegalnim sistemom je napredovao.Bitno je da zbog zabrane EBD razlike su se smanjile, a i zvuk bolida je bolji. Cini mi se da ce se RB pokajati sto nije dosao sa prvim planiranim zadnjim krajem, balans bolida je katastrofalan, podsecaju na Ferari od prosle godine. Taj zadnji kraj pogotovo je bezao Sebu. Videcemo sada da li je sampionski materijal kada ima realno po tempu na ovoj stazi 3 automobil.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #44
                              Vanja je rekao jutros jako zanimljivu i tacnu stvar, Mercedes je mnogo efektivniji zbog W ducta sa DRSom ukljucenim. U trci ga ne mogu koristiti neograniceno, videcemo kako ce to uticati na tempo, mogli bi da postanu sitting duck za RB koji ce sigurno biti bolji u trci.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #45
                                Nebojša, rekao si da je po tebi Red Bul treći a znamo da je MekLaren prvi.Koji ti bolid smatraš trećim po snazi?

                                Ja bih da napomenem i pohvalim Batona za njegovu reakciju na 1-2.Bez obzira što je on drugi, on je bio jako srećan zbog obojce podjednako i pohvalio je tim na radio.To je pravi timski igrač!Sad sve više i više gotivim Batona.Fetela sam već zgotivio prošle godine ali za Kimija navijam.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X