Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Qantas Australian Grand Prix - Albert Park

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vidim da pratiš i F1 i forum.Dobar si, dobar si!Sva sreća što je Srđan došao da komentariše...
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #17
      Da mi se ne spava, sizeo bih sad... Nista ne vidim na streamu, jedva im se i grbe vide!

      Kimi i dalje prijavljuje probleme sa upravljackim sklopom, moguce da ce preskociti sesiju...

      EDIT: Jackie Stewart (ambasador za Lotus) kaze da je stvar u tome sto Kimi zeli tacno odredjeni nivo servo asistencije i da ce najverovatnije vise puta menjati delove kako bi pronasao ono sto zeli... Klasika! Dobro, ipak nije dramaticno kako su Skyevci (kako ovo nakaradno zvuci) isprva predstavili...
      Last edited by Vanja #66; 16-03-12, 02:25.

      Comment


      • #18
        http://www.firstrowsports.eu/watch/1...ractice-1.html
        Ovaj je sasvim ok.Ja ipak gledam na SK Prime.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #19
          I Sauber je postavio brojeve na sred nosa junackoga...

          EDIT: Massa za preCednika!!! Uspeo je da izleti posle 15ak krugova... Homo imbecilus!
          Last edited by Vanja #66; 16-03-12, 02:47.

          Comment


          • #20
            http://scarbsf1.wordpress.com/2012/0...rear-wing-drs/
            A ovo kao ne spada u ,,movable aerodynamics" za razliku od reaktivnog vešanja?Sistem jeste fenomenalno osmišljen ali budimo realni...
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #21
              McLaren pokazuje zasto su jako zadovoljni, Button ispred Hamiltona na prva dva mesta. Auto izgleda jako stabilno, da je i brz, to pokazuje vreme...
              Mercedes je jedno vreme imao izuzetna vremena, ali bilo je ocigledno da su jako lagani, auto je vrlo malo lelujao u krivinama, ali vidi se da su napredovali mnogo, sto je odlicno... Ross se mozda pravi blesav i neupucen oko tog pasivnog F-voda na zadnjem krilu, ali nije bio blesav kad ga je smisljao.
              Ferrari, uhhhh... Nije toliko lose, dok je bolid laksi, Alonso je bio blizu vrha, manje je morao da koriguje putanju i defnitivno su resili problem sa gumama od prosle godine, jer cim bi zapocinjali i on i Massa brze krugove nakon izlaznih, bili su brzi. Ali, Alonsov zadnji krug je mogao da se zavrsi vrlo neslavno, zadnji kraj mu je na izlazu iz zadnje krivine najednom pobegao, zadrzao ga je nekako, ali to nije bila prijatna sekunda za Tifosije... Ima posla, to se zna, ali mislim da je i ovih 0.8s veca razlika nego sto je realno za McLarenom, pre bih rekao da je negde oko 0.5s u najgorem slucaju.
              Red Bull je izvezao jednu opustenu sesiju, tako je uvek za njih, Vettel se cak zahvalio Picu kad ga mu se ovaj sklonio sa šutanje. Od njih cemo tek videti, ali da li su i koliko brzi od McLarena, u to nisam siguran.
              Kimi, kao sto sam gore rekao, izratio je zelju da mu se promeni deo, to je uradjeno, bio je 2s iza Buttona na kraju, ali to su samo 3 brza kruga koja je izvezao, bice to dosta bolje, nema sumnje...

              Kompletni rezultati:

              http://www.formula1.com/results/season/2012/864/7169/

              Comment


              • #22
                Nista vise ne znamo jutros nego sinoc. Kisa je sve zeznula. Srecom, sutra je necemo biti, pa cemo valjda videti neki realniji tempo na trecem treningu. Za sada Meklaren izgleda najbolji, Mercedes je standardno dobar u petak, videcemo kako ce biti sutra i prekosutra, da li ce im forma padati kao prethodne sezone.

                Rezultati drugog treninga:

                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #23
                  Nando na oba treninga 4 ali nisu treninzi u ovom trenutku neki veliki omjer pogotovo ne ovaj drugi. Bice interesantno sutra , mislim po pokazanom da su McLareni mozda i brzi od RBR-a ali to ce se sutra pokazati.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #24
                    Treninzi ne govore mnogo o poretku timova, ali primećujem da je Baton u oba treninga bio bolji za tri desetinke u FP1 i dve desetinke u FP2.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Da, Baton ponovo brzi od Hamiltona. Cisto da se zna ko je prvi vozac
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #26
                        Kolko sam ja skonto, trka pocinje u ponedeljak u 07:00 po nasem, a kvalifikacije u nedelju?

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Fanta View Post
                          Kolko sam ja skonto, trka pocinje u ponedeljak u 07:00 po nasem, a kvalifikacije u nedelju?
                          To bi možda bio slučaj sa nekom američkom trkom.I kvalifikacije i trka počinju rano ujutru.Kvalifikacije sutra ujutru u 7:00, a trka prekosutra (u nedelju) u 7:00 takođe.

                          Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Da, Baton ponovo brzi od Hamiltona. Cisto da se zna ko je prvi vozac
                          Po meni Baton uopšte nije toliko konzervativan vozač.Možda ne može kao ostali vozači da izvuče 100% u kvalifikacijama, ali ne svodi se sve kod njega baš na strategije.I da je sporiji od Hamiltona, mnogo mi je prijatniji nego Hamilton.Njega nikad nisam gotivio, a prošle godine se ,,dokazao" onakvim vožnjama.Neću da ga kudim jer će Baton sam to da odradi.

                          Biser sa današnje pres konferencije:
                          Q: (Paolo Ianieri - La Gazzetta dello Sport) Ross, with the FIA saying that your F-duct system is legal, how long do you think it will take the other teams to copy the same solutions and do you think that this could be an advantage that you could carry on for a while as was the case of the Brawn with the double diffuser?
                          RB: Innovation is the lifeblood of Formula One racing, I’ve oversold that point already. Obviously I’m not going to go into detail of what people are calling the F-duct. I’m surprised they are calling it that, because I don’t quite know what that means. We have an interesting system on the car and it’s not complicated at all, so I’m sure other teams are looking at it and they need to decide if it’s worthwhile or not. But it’s not in the same magnitude as the diffuser concept that we had or even the exhaust concepts the cars ran the last few years. It’s obviously helpful, that’s why we’re doing it but it’s not a massive performance gain.
                          AP: That’s a relief to hear, so we can stop developing ours.
                          RB: I would like you to spend all your money on it, Adam, and then we can get on with other stuff.
                          AP: It wouldn’t take long!
                          Last edited by MarkedOne8; 16-03-12, 12:32.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Fanta View Post
                            Kolko sam ja skonto, trka pocinje u ponedeljak u 07:00 po nasem, a kvalifikacije u nedelju?
                            Najbolje je da odeš na F1 sajt, i tamo klikneš na Convert To Race Local Time:

                            http://www.formula1.com/default.html

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Miko View Post
                              Nando na oba treninga 4 ali nisu treninzi u ovom trenutku neki veliki omjer pogotovo ne ovaj drugi. Bice interesantno sutra , mislim po pokazanom da su McLareni mozda i brzi od RBR-a ali to ce se sutra pokazati.
                              Mislim da Button pobedjuje, onako objektvino... Nekako mislim da je Seb pomalo zaboravio da se trka kad ima dostojnog protivnika, pogledajte samo neke trke prosle godine, kad bi mu neko bio blizu (izuzev Monaca, doduse), ne pamtim da je izlazio kao pobednik...

                              To sve naravno pod uslovom da Alonso ne predje u rage-mode!

                              Comment


                              • #30
                                @Marrked Potpisujem sve sto si rekao za Batona. On vozi onako kako treba u konkretnoj situaciji onako prosto(vsko) profesorski. Nije ni meni bio uopste simpatican, ali moram da priznam da sam potpuno promenio misljenje posle prosle sezone.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X