Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako god oce,samo da ne opljackaju DDL-a
    Imam osjecaj da ce De Niro dobiti za sporednu...zbog svega sto je uradio samo ne zbog uloge.

    Comment


    • Pa vec ima 2, sumnjam da ce mu davati samo na ime.

      Evo za sta cu ja navijati:

      Silver Linings Playbook
      Finiks
      Dzenifer Lorens
      Voltc/De Niro
      Ang Li
      Kon-Tiki/No
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Meni Ljubo nije jasno za glavnu žensku ulogu.

        I baš sam htela da pitam koja je fora sa Argom i BAFT-om, mislim vredi li stvarno (mada Aflek nikako nije morao baš da se gura i "glumi" ), kad ono Ljuba bi da baci peglu...

        Mislim da će Danijel Dej-Luis, En Hatavej sporedna i Jadnici, ostalo ne bih da prognoziram.

        P.S. Ne znam da li ste me razumeli, gledala bih Argo, pa jel vredi?

        b1 - ne pravi se naivna
        b2 - ok je film, ali ne zasluzuje da bude nominovan, a pogotovo ne zasluzuje oskara.

        Comment


        • Greskom glasao za Lincoln, inace je moj izbor "Life of Pi"
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by majabl View Post
            Vrijedi gledati Argo.
            To je jedini film koji sam ja gledala od ovih nominovanih.
            Nije mi bas za oskara (bez obzira na konkurenciju ), ali ga vrijedi pogledati.

            Slazem se za Intouchables...
            O kom Intouchablesu pricate ?
            sigpic

            Comment


            • http://www.imdb.com/title/tt1675434/

              Comment


              • Pa film je iz 2011. godine, kako je mogao biti nominovan sada ? Jedino ako mislite uopste na greske Akademije...
                sigpic

                Comment


                • Moj favorit definitivno Life of Pi

                  Ang Li je miljenik akademije, to pokazuje i silne nominacije koje je film pokupio kao i oskar za njegov film "Planina Broubek" koji po mnogima nije zasluzeno. No ipak sanse da moj favorit trijumfuje su minimalne

                  Da se ne lazemo, dva filma koja ulaze u trku za oskara suy Linkoln i Argo...Argo je trijumfovao na svim mogucim dodelama (Kriticari, novinari, glumci, globusi, britanska akademija...) dok je za Linkoln nagrade uzimao samo Daniel za glavnu musku ulogu

                  E sad glavni razlog zasto Linkolnu dajem prednost je ta sto akademija Afleka nije ni nominovala za najbokjeg rezisera, a zna se da u 70% slucajeva onaj ko osvoji nagradu za reditelja osvaja i za najbolji film...ocigledno ga akademija ne mirise bas najbolje, ali silne nagrade koje je pokupio i lobiranje mogu Afleku da donesu oskara za film.

                  Ne bih ja nikako podcenjivao ni "Amour". Film za zlatnom palmom iz Kana, za evrpskim oskarom i sa cak 5 nominacija, sto se ne pamti za jedan film koji nije sa engleskog govornog podrucja. Kriticari o Amour-u vec sad govore da postaje klasik, film za sva vremena. Ja sam ga pogledao i odlican je.

                  Sto se tice ostalih nagrada sigurni oskari su mi za DDL za glavnu musku, En Hatavej za sporednu zensku. Iako navijam za Dzenifer Lorens, oskar verovatno dobija 85-ogodisnja gospodja Emanuel Riva za "Amour". Za sporednu musku ili Filip Sejmor Hofman ili Kristof Volc (meni su obojica maestralni u svojim ulogama)


                  Sto se tice Zero Dark Thirty-a odgledao sam ga nakon mnogo muka i natezanja...jednostavno mi filmovi Ketrin Bigelou predstavljaju toliki teret. Ne dopada mi se njen rad, nikad mi se nije dopadao i prema toj zeni gajim odbojne simpatije, jos od The Hurt Lockera, najgoreg filma u istoriji koji je dobio oskara.

                  Silver Lights je fenomenalan film koji je nominovan u 7-8 kategorija, a vrlo je moguce da ce ostati bez oskara Kao sto je to bio sa Spilbergovim ""War Horse-om" ili sa filmom Brace Koen "Trtue Grit" koji su bili najveci luzeri u poslednje 2 godine iako to nikako nisu zasluzili.
                  sigpic

                  Comment


                  • Pa dobro braca Koen i ne treba da se furaju na tu pricu za Oskara, oni su bas majstori nezavisnog filma. Bili i ostali. Od Blood Simple-a, Milerovog raskrsca, Bartona Finka, Farga, Velikog Lebovskog zakljucno sa Nema zemlje za starce - svaki je remek-delo nezavisnog filma.

                    Drago mi je sto i ne dobijaju Oskare, jer kao sto rekoh, dosta nisko mi se srozala nagrada i u danasnjem vremenu mi vise deluja kao antipreporuka za neki film.
                    sigpic

                    Comment


                    • Meni je Volcova gluma vec vidjena u Basterdse, odlicno je odglumio ali je po meni Dzekson bolji bio ako pricamo o sporednim ulogama u tom filmu, a on nije ni nominovan.
                      Za sad navijam za kompletnu ekipu SLP, drugacije, a genijalno.
                      sigpic

                      Comment


                      • Odgledao Flight, odlican film. Zasluzio je Denzel nominaciju, dobro glumi nema price iako znamo da on ima to u sebi.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Odgledao Flight, odlican film. Zasluzio je Denzel nominaciju, dobro glumi nema price iako znamo da on ima to u sebi.
                          Denzel izgleda samo moze da dobije kada glumi antiheroje .

                          Jel reprizirao Traning day?
                          sigpic

                          Comment


                          • Manje psuje, vise pije, miljenik akademije, do the math

                            Ni blizu Kejdza ipak ali pricamo o glumljenju alkoholicara, ni blizu.
                            sigpic

                            Comment


                            • Erhhh...

                              Traning day ne Leaving Las Vegas ...

                              Ja nisam gledao film, pretpostavljam da glumi alkosa.
                              Last edited by ExEric; 23-02-13, 13:46.
                              sigpic

                              Comment


                              • Povukoh tu paralelu cisto da jos jednom pofalim Kejdza za nenormalnu ulogu i da konstatujem da Denzel ipak nije bio na tom nivou
                                Da, pilota koji je izveo cudo pijan i drogiran. U svakom slucaju vrijedi ga pogledati.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X