Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Bayern München

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normalno da je legitimno sve sto je Bajern napravio samo sto ja ne pricam o pravu nego o pravdi.

    Ne mozes da prebacis teret na druge klubove iz Nemacke nikako,ne zavisi sve od njih,sama organizacija svakog takmicenja prevazilazi domen sporta i zalazi u mnoge druge sfere i na kraju krajeva predstavlja jedno cisto politicko pitanje.Nemaju prem klubovi takve finansijske uslove zato sto su se Noric,Sanderlend,Lester...pobunili nego zato sto je politika njihovog saveza(FA),koja je odlucujuca takva kakva je,normalno pitaju se i klubovi(jer je njihov sporazum prethodio takvoj organizaciji) ali da se takva baza stvori potrebne su godine,decenije i podrska drzave.

    Pa pogledajte samo izjavu coveka FA : "Drago nam je da Chelziju ove sezone ne ide" (napamet sam napisao,imate izjavu na netu)" ,dal iko od vas moze da zamisli da neko u Nemackoj to izjavi.

    Evo bune se u poslednje vreme klubovi u Spaniji oko te podele novca i pitanje je da li ce i kada ce se nesto drasticno promeniti,ne pricam o par procenta manje u dzepu blizanaca.

    Bajern je objavio za Gecea u nezgodnom trenutku za Borusiju,rekoh vec,ne branim Dortmund,nit dovodim u pitanje zakonitost tog transfera ali ako to nije bila borba i atak na klub van terena onda ja ne znam sta jeste,kasnije za Levandovskog,tisina,niko nista ne prica sve do nedelju dana pred finale LS,sta sad,slucajno procurele informacije.

    Druga stvar,kolko je meni poznato,tamo se ne dovodi u pitanje raspodela novca,nema tu nekih velikih razlika kao u Primeri,daleko je veci problem kolicina novca koja se deli i tu ovi ostali kolko god se bunili malo sta mogu da urade kako u njihovu direktnu nadleznost ne spada prodaja tv prava na nacionalnom nivou.Dugorocno gledano nesto lakse zivot preguraju oni timovi koji igraju LS ali sve to nije dovoljno da stignu Bajern ni za 100 godina ako se nesto ne promeni na nivou samog takmicenja jer izostaje veci novac od tv prava te veci priliv od ulaznica.

    Lako je onda navijacima Bajerna da prozivaju prem kad oni samo od Adidasa dobijaju para kolko i 4-5 ekipa skupa koje se bore za top 4.
    "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

    Comment


    • Prema jednom rezonskom razmisljanju, ovakve vesti uzdrmaju klub. Sa druge strane, prosli put kada se ova scena odigrala u Minhenu, sezona se zavrsila tripletom.

      Comment


      • Comment


        • Gospodin

          Comment


          • Kako ljudi odrađuju stvari apsolutno maestralno
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Rummenigge vuce sve poteze i svaka mu cast kakav posao vec godinama radi u Bayernu.

              Comment


              • Pep Guardiola has already chosen his next club after telling Bayern Munich of his decision to leave at their Christmas party, according to chief executive Karl-Heinz Rummenigge.
                Bayern confirmed Guardiola's departure at the end of this season on Sunday.
                The former Barcelona manager, 44, has been linked with Manchester City, Manchester United, Chelsea and Arsenal.
                "I think I know where he is going - but I want to leave the announcement to him or his new employer," said Rummenigge.
                Sad sam ubedjen da je to City.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Puštaju Ulija na slobodu, krajem februara, ali će biti pod uslovnom naredne tri godine.

                  Spoiler
                  sigpic

                  Comment


                  • Comment


                    • Comment


                      • Insinuira li ovo Humelsov otac prelazak u Bajern
                        sigpic

                        Comment


                        • Prokleta liga stvarno više nema smisla
                          al bitno da navijači Bajerna kritikuju model u Premu

                          Na drugu stranu,nije mi zao Borusija,kako njih trpa Bajern tako i ove manje klubove.
                          Last edited by saburo sakai; 21-04-16, 14:47.
                          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                          Comment


                          • Saburo, pa kakav je taj model u Premu?

                            U Premu finansijski mocniji klubovi kupuju igrace od ovih slabijih, tako je u svim ligama.

                            A i Bajern uvijek uredno plati, sa tim sredstvima se moze naci kvalitetna zamjena.

                            Comment


                            • Vec smo pricali o tome...eno postova na vrhu stranica i na prosloj.

                              Nije isto u premu,razlika je mala ali taman tolko da mali klubovi mogu da se odbrane,pa Celzi je letos pokusao da dovede Stounsa i na kraju nisu uspeli,Totenhem Berahina.

                              Da ne pricam o tome kako izmedju nekih klubova i nema poslovne saradnje(Liverpul i Junajted)

                              Razlika u prihodima izmedju Bajerna i lupam Herte je kao izmedju Junajteda i nekog kluba iz Chempionshipa.
                              "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                              Comment


                              • Znam, pisali smo o ovome vec ali neopravdano se Bajern izlaze kao neko ko hoce da kao pobije konkurenciju.

                                Nije Bajern kriv sto je Gece imao onako "nisku" klauzulu niti je kriv sto je Borusija dopustila da im istekne ugovor sa Levandovskim. To se ipak tice same Borusije Dortmund. Evo, odlicna prilika da Borusija postavi cijenu za Humelsa nekih 70 miliona evra i nece sigurno preci u Bajern.

                                Sto se tice tih prihoda, vjerovatno mislis na prihode od TV prava. PL je tu najmocnija vjerovatno iako ne znam o kojim se tacno brojkama radi niti znam kakvo je stanje u Njemackoj sto se toga tice. Ja sam prije svega samo na transfere ciljao, to je dosta slicno u svim najjacim ligama.

                                Comment

                                Working...
                                X