Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gagana View Post
    Nole danas baš loš.🥺
    Nije Federer džabe preskakao šljaku, nije Nadal džabe van stroja godinu dana i u sve lošijoj formi čak i na šljaci... Ekstremno zahtevna podloga kad se ima 36.godina. Povrede sve češće. I to sitne povrede. Povreda Australija, povreda Monte Carlo, povreda Rim. Sve sporije hvata formu ali uhvatiće na RG.

    Ovo može da se dobije. Nije Rune nešto ekstra danas a i lako se raspadne. Još uvek je zelen iako ekstremno talentovan.

    Comment


    • Ma što se mene tiče ne mora ništa više da osvoji,kod mene mu je kredit doživotan.💗💗💗
      Je'l čiste šta uradi Tipsarević juče?🤮🤮🤮🤮

      Comment


      • Zahebana je šljaka u ovim godinama, a ima i puno mina na koje možeš naići u toku turnira. Biće Nole dosta bolji na RG, ali je pitanje dokle će dogurati. Bilo bi extra da prođe prvu nedelju i da se naštimuje za završnicu.
        Svakako je akcenat na W i da se zapiše još jedan USO

        Comment


        • Baš su mi se nakon ovog meča smanjila očekivanja za RG. Slika je dosta jasnija. Novak sigurno ide u drugu nedelju ali titulu je jako teško osvojiti. Medvedev će napraviti dobar rezultat u Rimu i on postaje nepoželjan protivnik u drugoj nedelji. Nije to veliki problem, drugo su problemi kada pričamo o tituli. Na 3 dobijena seta imamo u oba kostura ozbiljne igrače za drugu nedelju. Rubljov, Medvedev, Alkaraz, Cicipas, Rune. Na to dodajte i Ruuda kao manje jakog ali protivnik koji traži da se bude mnogo fizički spreman, i dodajte eventualno Nadala u prvoj nedelji. Zverev jako nepoželjan protivnik jer on u principu nije loš igrač ali traži svoju odskočnu dasku da se vrati u top 10. Sve ovo daje jedan jako težak žreb. Titula je baš daleko.

          Ali... žreb može i da se otvori. Pristao bih da u Novakovom kosturu budu Rubljov i Medvedev. Nikako Rune i Tsitsipas. Uz Rubljova i Medu, pristajem da dobijemo i Rafu u žrebu.

          Comment


          • Rune me danas podsetio na Wawrinku iz najboljih dana na sporoj sljaci,neverovatna moc umrtvljene defanzive varijacijom sporih slajsova i vrlo sigurnih bazicnih udaraca(govorim o 3 setu pre svega)Novak na to obicno nema resenja niti je imao za Stanojla niti u ovim godinama za debelo mladjeg Runea

            No igra u Rimu je bila sasvim solidna posebno do ovih problema sa laktom

            Tek sad se vidi da je Ao osvojen ipak uz dosta srece sa zrebom i pored fantasticne igre

            Ali na Rg je mnogo teza prica,potrebna je jos veca sreca sa zrebom(da se izbegne Rune pod broj jedan,ali bar 10tak igraca jos mogu da ga ozbiljno ugroze) po mogucnosti da se igra u dnevnom terminu po toplijem vremenu(ne pretoplom),da lakat ne pravi probleme(makar i sa pejnkilerima) i da je kondiciono spreman za vise meceva od preko 3 sata

            da li je moguce??Jeste

            Da li je realno?Vrlo tesko

            Da li vredi pokusati ili ipak odustati i spremati se za Wimb?To je Novakova odluka
            Last edited by Srkisa; 17-05-23, 16:29.

            Comment


            • Suprotno svima ja sam baš optimista pred Pariz.Odgledala sam konferenciju za štampu i ako je Nole optimista i ja sam.Biće to sve podešeno do 28.5.
              Još kad ja otvorim temu😂😂😂turnir je naš.

              Comment


              • Ovo je bilo . Nažalost deluje da se Novak "raspada" fizički a uz to ide i mentalni "raspad" , taktika kao da je početnik...

                Sada već nemam nikakvih očekivanja za RG, a sa ovakvim problemima na servisu i W dolazi u pitanje , ako rano ispadne na Rg... jako malo mečeva.
                Kopkaju me silne povrede i povredice , uzročno posledična veza 2022 ili samo godine ,ništa to neće promeniti , ali eto ..
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Ma kakav RG, ovo će verovatno biti najnepredvidljiviji RG još od....hmmmm....možda 2005.
                  Novak treba da smanjuje šljaku, sledeće godine OI na šljaci, šteta. Inače bi je mogao igrati samo rekreativno, ovako će gledati da šteluje formu.
                  Opet Vimbldon postaje jako važan. Da se Rafi zada konačni udarac u slem trci, pod uslovom da ovaj ne uzme volšebno RG.

                  Comment


                  • Originally posted by gagana View Post
                    Je'l čiste šta uradi Tipsarević juče?🤮🤮🤮🤮
                    Za mene je veće razočarenje bilo u kakvom su mu stanju šljakasti tereni na Olimpu, još 1300 din/h od ove god. , ono je sramota, a dolaze i stranci da vežbaju. Samo da ne dokrajči onaj nesretni spomenik.

                    Comment


                    • Novak je danas imao tri problema.

                      1.
                      U prvom setu je bio ocajan, letargican, bezvoljan... Mark Peci je reakao da je cuo o srpskih kometatora da su razlog tereni u Beogradu. Navodno su gradske vlasti donijele odluku da mu ne produze ugovor. Bilo kako bilo, dao je Runeu set forme. Nadam se da na RG-u nece biti takvih problema.

                      2.
                      Novak jos nema punu takmicarsku formu. Pravi neoprezne greske u kljucni momentima. Uvjeren sam da ce to da bude bolje na RG, pogotovo u drugoj nedjelji turnira.

                      3.
                      Pokazalo se da ima OBJEKTIVNIH problema na sljaci sa igracom tipa Runea. Stalno je vikao boksu: "Moram sam da nalazim resenja, u stanju ste potpune konfuzije..." Problem je tacano detektovan. Nije imao igru za Runea. To se pokazalo u trecem setu. Tako je lako, skoro rutinski, zaostao 3:0. Medjutim, ne mislim da je problem boks. Novak ne moze da probije Runea, a ako ide na dugacke razmjene, Rune ne grijesi i na kraju Novak ostane prvi bez daha. Trebace mu suva sljaka u Parizu. U vlaznim, sporim uslovima mu je mnogo teze.

                      4.
                      Svejedno, ima i ohrabrujuciha znaka. U drugom i trecem setu mu je bilo stvarno stalo, vidljela se zelja, strast, glad... Osim toga, Rune se dosta razigrao u prvom setu. Nece to tako uvijek biti. Konacno, krajem 3. seta, kad je sve bilo manje vise izgubljeno, Novak je posao u potpuni napad i djelovao jako dobro. Tenis je igra malih margina. Sve ce to na RG-u da bude bolje.

                      Comment


                      • Definitivno ce ovaj Rg biti zanimljiv i nepredvidiv

                        Imamo 3 generacije
                        1.Veterani(Rafa(ako bude igrao),Novak)
                        2.Sadasnja generacija(Cicipas medvedev rublev zverev,rud)
                        3.Nexgen(Sinner alcaraz rune)

                        Ne bih se usudio prognozirati,sve je moguce

                        Comment


                        • Originally posted by Kule View Post
                          Ma kakav RG, ovo će verovatno biti najnepredvidljiviji RG još od....hmmmm....možda 2005.
                          Novak treba da smanjuje šljaku, sledeće godine OI na šljaci, šteta. Inače bi je mogao igrati samo rekreativno, ovako će gledati da šteluje formu.
                          Opet Vimbldon postaje jako važan. Da se Rafi zada konačni udarac u slem trci, pod uslovom da ovaj ne uzme volšebno RG.
                          Da izvini(š)/te, hebale ga OI. Za šta , koga? Nacionalni ponos? Osecaj da mora doneti Srbiji zlato,, pih... U široj slici nevažno, Laver nije mogao da igra OI; Sampras nije osvojio zlato....
                          Da sam, kao što nisam na njegovom mestu ne bih tu nebulozu od turnira ni igrala.Zezne mu ostatak sezone ..
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Da dodam da Peči spekuliše , kao i svi uostalom, to je krenulo od srpskih "vesti" koje su obojene politikom. Nisu mogli da sačekaju sa vešću neko usred turnira ... Tako da lično ne verujem da to ima veze sa njegovim današnjim nastupom, ni dosadašnjom sezonom od AO...
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by Maxx-a View Post

                              Da izvini(š)/te, hebale ga OI. Za šta , koga? Nacionalni ponos? Osecaj da mora doneti Srbiji zlato,, pih... U široj slici nevažno, Laver nije mogao da igra OI; Sampras nije osvojio zlato....
                              Da sam, kao što nisam na njegovom mestu ne bih tu nebulozu od turnira ni igrala.Zezne mu ostatak sezone ..
                              Za popunu statistike. Mislim da je nacionalni ponos malo više opao. Pregazile ga godine.

                              Comment


                              • Evo i Nadal otkazao RG tako da opušteno.
                                Biće Nole ok na RG.Zaslužio je da mu vjerujemo.💗💗💗

                                Comment

                                Working...
                                X