Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MatijaT View Post
    Evo, nasao sam: https://www.b92.net/sport/tenis/vest...nav_id=1522566

    Ako je istina, nije valjda lud da tek zaigra pocetkom maja sad kad je odigrao samo 3,4 meca jos od januara?
    Prijavio se za MC na IW, ono sto stoji na njegovom sajtu postavljeno je odavno, naknadne turnire mozda i ubace, ali tek kada potvrdi da igra, a mora da ga igra.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Ne mozes da poredis Filipa i Novaka.
      Druga stvar vrv ste primetili da on kada igra i sprema se optimalno nikada nema zuljeve na rukakma. Naprotiv , ruke su mu uvek izgledaju negovano.
      Samo znaci da nije dovoljno radio sa reketom..

      Msm ja govorim samo ono sto vidim..
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Jako tezak poraz Novaka! Agut je potpuno zasluzeno pobijedio. Od sredine 2. seta je nadigrao Novaka.

        Pet je razloga za poraz.

        1.
        Servis. Novak je lose servirao u 2. i 3. setu, 50% i 55% prvog unutra. Uz to je Agut jako dobro citao Novakov 2. servis.

        2.
        Kondicija. Kako je vrijeme odmicalo, Novak je gubio duze razmjene. Protiv igraca kao sto je Agut, kombinovano sa losim serviranjem, to drasticno smanjuje sanse.

        3.
        Pobjeda u Dohi. Agut zna da moze da ga pobijedi i zna sto treba da radi. Od sredine drugog seta, Novak nije vjerovao da moze da dobije a Agut nije vjerovao da ce da izgubi.

        4.
        Vodjstvo od 5:0 u prvom setu. Novak je poceo sjajno. Ocigledno je zelio revans. Imao je set loptu za 6:0 u prvom setu. Agut dao sve od sebe da izbjegne krompir i razigrao se.

        5.
        Neki razlog koji Novak krije. Mislim da se radi o necemu fizickom. Na pocetku je perfektno funkcionisala BH paralela. A onda je stala. Novak je i pored 6:1 bio frustriran.


        Protivnici vise ne gube u svlacionici. Agut mu ne odgovara i Novak mora da bude na maksimumu da ga pobijedi. On ne moze da pruzi taj maksimum kada hoce. Reputacija je okrnjena.

        Comment


        • Od svega navedenog, jedina stvar koja me brine je “neki razlog što krije”
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Ja mislim da je to neka ponovo gorusica ili tako nesto,slicno je imao i u sinsinatiju i uso,kad se igra po velikoj vlazi ga to strefi,srecom u Evropi takvih problema nece biti verovatno,pogotovo ne u Parizu

            Comment


            • Sve je ok, msm ako su digestivni problemi , samo ako nije ruka.. a valjda nije neko istegnuce ili jos gore ... da ne pominjemo...
              Servis je bio slab u svim mecevima.. sa time sto Tomic se na returnu nije trudio pa su asovi zamaglili malo problem sa servom. Gubio je nekoliko gemova sa 0 40..
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Glavni razlog sto je Novak izgubio je sto nije koristio svoje sanse u drugom setu i pocetkog treceg. Bez treninga nema nista.

                Inace, ocigledno je da je Novak odlucio da zrtvuje ovaj deo sezone do kraja karijere. Za razliku od Nadala i Federera njemu je bio najveci problem da odredi u kom delu sezone ne treba siliti.
                Za Rodzera je to ocigledno sljaka, a za Nadala period posle Us Opena. Naravno mnogo je bolje da preskoci neki masters nego da igra ovako.

                Fizicka sprema mora da se poboljsa. Bez toga nema sanse na sljaci.
                Last edited by 147; 27-03-19, 00:45.

                Comment


                • Sreca nisam bio pored racunara oko 8, pa se nisam "istresao" . Uhhh, razocaran sam, ceo ovaj martovski ciklus je ispao gubljenje vremena. Nerealno je da baca kroz prozor deo sezone u kome je on najbolji igrac sa najvise titula na ova dva turnira. 3-2 bilans, a realno Agut jedini ozbiljan rival, u svakom mecu bilo je mucenja, i jurenja rivala. Izgleda bolje nego kada je sve pocelo, ali valjda je to i ocekivano. Agut mu pravi niz na betonu, preokrece meceve posle seta i brejka manjka, igra hrabrije. Ako ga Mastersi ne interesuje neka se sprema za GS turnire, nema potrebe da se setka i dodatno lozi konkurenciju, ima dovoljno godina da moze da preskace Masters turnire bez valjanog razloga, nije morao ni da se pojavljuje ovde.

                  Valjda nisam bio previse ostar .
                  Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                  Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                  30 consecutive match wins - Stands alone
                  3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                  Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                  Comment


                  • Nije ovo gubljenje vremena kao sto ni proslogodisnji porazi nisu bili. On kroz turnire treba da trazi formu i da vidi sta nije dobroi. Sada je do Novaka da li zeli to da koriguje. Prosle godine je lagano dizao formu i tek od Rima je ona bila na nekom zadovoljavajućem nivou. Slicno ocekujem i ove godine ali kao sto rekoh sve je do Novaka. Kondicija skrpi i to je veliki problem.

                    Comment


                    • Mene sad samo muci sto se pominje da "mu je nesto". Ne samo ovde vec i na tw, a iskreno nisam nista primetila da mu fali... osmi forme -.-
                      Ne znam da li se trazi opravdanje ili mi je nesto promaklo, pored toga sto je vlaga prevelika i na momente je bas tesko disao.

                      Ehhh koliko je puta bilo pravog razocarenja, ovoga puta sto se mene tice nema ga, osim sto stvarno nije trebalo da dozvoli da izgubi od Aguta, zbog kasnijih eventualnih duela, a i neophodni su mu mecevi vise je nego ocigledno... za mene je sinoc bio na boljem novou mnogo nego protiv Delbonisa, iako je to jos sve daleko od onog pravog....



                      The sun was shining, the Miami Open favorites were winning, top-ranked Novak Djokovic raced to a 5-0 lead over Roberto Bautista Agut in 28 minutes; and then, the clouds set in, Djokovic lost his focus and unraveled.
                      For the second time this year, Bautista Agut rallied from a set down and toppled Djokovic in three sets. The 30-year-old Spaniard won 1-6, 7-5, 6-3 on Tuesday in a two-and-a-half-hour match that was interrupted by a 30-minute rain delay. He also beat Djokovic in the semifinals at Doha in January.

                      Djokovic held for 5-5 in the second set following the rain and had a break point in the next game, but squandered it. He converted just one of seven break point opportunities in the second set. Djokovic insisted the weather was not a factor.

                      “It’s not the rain delay,” he said. “The rain delay came at 5-4. I was break up right away in the second. I lost the momentum, I lost the rhythm in the second set. I gave him a little room to step in and he did. A little hope that he can come back, and he made a great comeback. But fault is on me, for sure. I had way too many opportunities that I wasted.”
                      The loss meant the end of a disappointing March on hardcourts for Djokovic, who started the season on a high, beating Rafael Nadal in the Australian Open final, but lost in the third round at Indian Wells, Calif. He said he will have to re-think how he prepares for the back-to-back U.S. tournaments in the future. He also suggested he was distracted by off-court activities.

                      As president of the ATP player council, he was embroiled in tour politics after the win in Australia.

                      “I just had way too many things off the court,” he said. “I guess that affected me a little bit on the court. I didn’t feel my best health-wise, as well, in Indian Wells and here. You know, still rusty, but, hey, look, you learn that’s life.”
                      Agut, who is ranked 25, felt the momentum shift at the start of the second set.
                      “The key of the match was at the beginning of the second set,” he said. “If I wanted to win the match, I had to be very close at the score. Otherwise Novak, when he gets an advantage, he plays really aggressive. As you see, the first set I couldn’t play at the same level.”

                      https://amp.miamiherald.com/sports/a...mpression=true
                      MC pocinje 14.aprila.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Novak ima 463:15 na hardu poslije osvojenog 1. seta.

                        U 3 dobijena ima 122:2. Dva puta je izgubio od Vavrinke.

                        U 2 dobijena ima 341:1. Jedino je od Aguta izgubio 2 puta. Zadnji put prije Aguta je izgubio od Karlovica u Dohi 2015. Ovo je prvi tekav poraz u Miamiu.

                        Comment


                        • Statistika ko statistika
                          Izgubio bi sinoc protiv svakog na onom Agutovom nivou, sigurna sam.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Cilj je RG. Tek sledi ono pravo.

                            Comment


                            • Idemo na erđi [emoji4]

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Statistika ko statistika
                                Izgubio bi sinoc protiv svakog na onom Agutovom nivou, sigurna sam.
                                Ne bi. Ne zaboravi da je Novak izgubio dobijeni mec. Servis je skripao. Od 2011. je izgubio samo 8 puta u tim situacijama.

                                Krajem 2011. od Nisikorija i Tipsarevica. Forma mu je bila pala.

                                Krajem 2012. od Kuerija. Nije s revise trgao poslije 6:0 u prvom. Mislio je na WTF.

                                U IW 2013. protiv Delpa. Mislim da je htio da izbjegne Nadala.

                                U Dubaiu 2014. od Federera. Mislim da je imao ozbiljnih problema izvan terena.

                                U Dohi 2015. od Karlovica.

                                I ova dva poraza od Aguta. Da nije bilo onog prvog, ne bi bilo ni drugog.

                                Comment

                                Working...
                                X