Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neka neko nađe uporednu analizu kolika je bila maksimalna i prosečna brzina prvog i drugog servisa u periodu od 2011-2016 i od 2016 do danas, isto tako za forhend i bekhend, koliko je rotacija imao spin onda i sad, gde su plasirani returni, koja je bila dubina udaraca u kratkom, srednjem i dugačkom reliju i videćete da je razlika OGROMNA. Ovo što Novak sada igra tek na kratke momente podseti na starog Novaka, ali pitanje je da li smo i tada objektivni ili vidimo ono što bi želeli da vidimo a čega zapravo nema. Ovo je kao neki teniser-glumac koji glumi Novaka, i nažalost loše.
    Last edited by dekkard; 05-06-18, 22:55.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ovog Italijana sam tokom celog meča zvao - Cipiripi.

      I sad ga tako zovem. Cipiripi. Prosto je to taj nivo kvaliteta.

      Nole je čak koliko sam očekivao baš daleko dogurao na RG.

      Celokupna analiza bi bila ogromna. Raspuštanje celog tima... pa vraćanje pola, bez Bekera i Miljana, jer je raspuštanje bila greška i svakome je još i onda to bilo jasno.

      Novak se odlučio da bude pionir u nekim poljima, a pioniri plaćaju cenu.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Pisem ono sto sam primetio. Zena skace i vice idemo i gleda na bim. Meni to lici na ono "daj neka svi vide da mu pruzam podrsku". A pokusavam da ubedim sebe da njena podrska nije spprna.
        Pisao sam svasta. Pisao sam da je nemoguce da se ne vrati i ne oavoji jos nekoliko slemova. Da je jednostavo suvise dobar i da ce se tako nesto desiti. Izgleda da to ipak jesu bile svastarije.
        Znaš, da nisi ti u pitanju, verovatno ne bih reagovala, jer ne doživaljvam isto pisanje sa tvoje strane i recimo tu nekog koga ne mogu da čitam pošto svaki put omalovažava Novaka, njegovu familiju i nas na kraju (jer nas redovno potkači).. niti vas poredim ikada iz više razloga, a recimo imam mišljenje takvo o tebi da si i dovoljno inteligentan i da se razumeš u sport, pa ti ova prvo zapažanja, a onda i upisi ovde uopšte baš ne priliče... i prosto me teraju da vas na kraju poredim
        Možda nešto oko Jelene shvataš lično.. ničeg pametnije ne mogu da se setim... jer nije ti prvi put da je pominješ u negativnom kontekstu, a zanimljivo mi je i to da ti nije recimo palo na pamet da se gleda, da ne kažem ogleda (videobim je ogroman), jer želi da vidi kako izgleda, fizički... pošto žene to rade. I naravno da to nije radila svaki put, kao što kažeš.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ovo sa briznama udaraca nema slucajno neke veze sa povredom dominantne ruke ? Iz cista mira vec 3 put menja pokret na servisu?

          Najlakse je odustati
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Ne znam šta će biti sa Vajdom i Gričom.

            Mislim da bi trebalo da igra Wimbldon.

            Omašio je sa Agasijem i Štepanekom.

            Treba mu neko ko je prošao neke stvari kao i on.
            Last edited by MarkoNFL; 05-06-18, 23:46.

            Comment


            • Jedina stvar koja Novaku treba je vreme, jedina stvar koju Novak nema je to isto vreme. On zeli sve i odmah, to objasnjava bes, frustraciju i nevericu. Zeli da bude dobar a ne moze, ne moze na instant. Zeli da bude sampion a daleko je. Zeli da pogodi liniju kada se mec lomi a nije sposoban. Zeli da odigra volej na mec lopti ali nije siguran.

              Mora da ide polako, sitnim koracima u tisini.
              Modifikacijom servisa opteretio je neke druge misice, tetive koje nisu nikada bile toliko napregnute, odatle, grc, bol i nelagodnost.

              Zna on sta je potrebno, da ne zna ne bi bio najbolji toliko vremena.
              Nije ni bitno koliko zeli, vec koliko njegovo telo moze da izdrzi.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by MarkoNFL View Post
                Ovog Italijana sam tokom celog meča zvao - Cipiripi.

                I sad ga tako zovem. Cipiripi. Prosto je to taj nivo kvaliteta.

                Nole je čak koliko sam očekivao baš daleko dogurao na RG.

                Celokupna analiza bi bila ogromna. Raspuštanje celog tima... pa vraćanje pola, bez Bekera i Miljana, jer je raspuštanje bila greška i svakome je još i onda to bilo jasno.

                Novak se odlučio da bude pionir u nekim poljima, a pioniri plaćaju cenu.
                Cipiripi je vrhunski kvalitetan prozivod. Mnogo je to dobro za ovog Iitalijana.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Mislim da bi propuštanje Vimbldona bila greška.
                  Potrebni su mu mečevi jer samo na taj način može do podizanja forme. On nije tip bar ne u ovom trenutku karijere koji će se povući negde u osamu i kroz naporan rad stići do forme.
                  To je i logičan izbor iz vizure poboljšanja kondicije. Bilo bi kontraproduktivno vraćati se na bazične pripreme u sred sezone već valja nastaviti sa Gričovim programom rada u hodu.
                  Na treningu akcenat stavljati na servis i polako se prilagođavati travnatoj podlozi pa neka prođe kako god samo da održi kakav takav kontinuitet igranja.
                  Preduslov za sve ovo je naravno koliko ima u njemu htenja i volje jer bojim se da mu je ovaj poraz prilično teško pao što može povući veći pad motivacije.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Jedina stvar koja Novaku treba je vreme, jedina stvar koju Novak nema je to isto vreme. On zeli sve i odmah, to objasnjava bes, frustraciju i nevericu. Zeli da bude dobar a ne moze, ne moze na instant. Zeli da bude sampion a daleko je. Zeli da pogodi liniju kada se mec lomi a nije sposoban. Zeli da odigra volej na mec lopti ali nije siguran.

                    Mora da ide polako, sitnim koracima u tisini.
                    Modifikacijom servisa opteretio je neke druge misice, tetive koje nisu nikada bile toliko napregnute, odatle, grc, bol i nelagodnost.

                    Zna on sta je potrebno, da ne zna ne bi bio najbolji toliko vremena.
                    Nije ni bitno koliko zeli, vec koliko njegovo telo moze da izdrzi.
                    Apsolutno.

                    Nestrpljenje i precjenjivanje trenutnih sopstvenih mogucnosti su dva glavna problema.

                    Sve ostalo je manje vise kako treba. Zapravo bitno bolje nego smo ocekivali da ce biti poslije Miamia.

                    Originally posted by dekkard View Post
                    Neka neko nađe uporednu analizu kolika je bila maksimalna i prosečna brzina prvog i drugog servisa u periodu od 2011-2016 i od 2016 do danas, isto tako za forhend i bekhend, koliko je rotacija imao spin onda i sad, gde su plasirani returni, koja je bila dubina udaraca u kratkom, srednjem i dugačkom reliju i videćete da je razlika OGROMNA. Ovo što Novak sada igra tek na kratke momente podseti na starog Novaka, ali pitanje je da li smo i tada objektivni ili vidimo ono što bi želeli da vidimo a čega zapravo nema. Ovo je kao neki teniser-glumac koji glumi Novaka, i nažalost loše.
                    Ja sam slusao Dzima Kurijera. On je imao pristup "hawkeye" i bio je zacudjen koliko su razlike male. Servis je bitno bolji nego u Australiji, precizniji i bolji miks. Igra slobodno kik. Brzina i BH i FH zanemarivo razlicita.

                    Ali u tenisu odlucuju nijanse.

                    Originally posted by cssr View Post
                    najbolji ikad ne zna na mrezi?

                    10 i 12 minut videa

                    Sjajan video. Hvala.

                    Novak je u TB odlucivao vise nego u i jednom setu. On je odlucio 62.5% poena. To je dobar znak. Preuzimao je odgovornost. Cekinato je odlucio 9 poena i 7 u svoju korist. Znaci da je imao efikasnost 78%. To je sjajno. S druge strane Novakova efikasnost je bila 60%. (To je los znak.) Tome su naravno doprinijele one 3 FH greske.

                    Inace, Novakova efikasnost je bila 58% u prvom setu. To je lose. 79% u drugom setu, sto je odlicno. 79% i u 3. setu. I imamo pad na 69% u 4. setu i 60% u TB. To ukazuje na umor.
                    Last edited by NI; 06-06-18, 10:07.

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Servis je jedino sto je bolje nego u Australiji(sto je jasno s obzirom na povredu) Bh je losiji nego tamo,Fh tu negde,kondicija zadovoljavajuca kao i tamo,nista on nije bolji generalno nego na Ao,slicno je bilo prosle godine,to je taj nivo za max Sf slema, mozda koje finale mastersa,to jest 4 ili 5 igrac na svetu,svi znaci ukazuju da mu je to maksimum vec duze vreme,a njemu ostaje da se izbori da ne bude tako

                        Comment


                        • Originally posted by pecaros View Post
                          Mislim da bi propuštanje Vimbldona bila greška.
                          Potrebni su mu mečevi jer samo na taj način može do podizanja forme. On nije tip bar ne u ovom trenutku karijere koji će se povući negde u osamu i kroz naporan rad stići do forme.
                          To je i logičan izbor iz vizure poboljšanja kondicije. Bilo bi kontraproduktivno vraćati se na bazične pripreme u sred sezone već valja nastaviti sa Gričovim programom rada u hodu.
                          Na treningu akcenat stavljati na servis i polako se prilagođavati travnatoj podlozi pa neka prođe kako god samo da održi kakav takav kontinuitet igranja.
                          Preduslov za sve ovo je naravno koliko ima u njemu htenja i volje jer bojim se da mu je ovaj poraz prilično teško pao što može povući veći pad motivacije.
                          Kad procitam ovakav argumentovan post, pojavi se sumnja da li je pametno da preskace Uimbldon.

                          Trava je fizicki manje zahtjevna podloga, kondicija igra manju ulogu u Uimbldonu nego u RG-u. S druge strane, na USO kondicija moze presudjivati. Realisticno govoreci, sanse da napravi nesto u Uimbldonu su male. Sanse da nesto napravi na USO su pristojne. Da li bi mini kondicione pripreme dale veliko poboljsanje? Bitno vece od popravljanja kondicije u hodu? Pitanje za Grica.

                          Nedostatak meceva su barem jednak problem kao kondicija. Uz to u Uimbldonu se igraju upravo mecevi kakvi Novaku nedostaju. Ima puno jakih servera, i odlucuje koncetracija u kljucnim momentima. Upravo to treba Novak da popravi.

                          Servis jos nije potpuno OK. Uimbldon je idealan turnir za njegovo popravljanje. Svaki napredak ce skoro odmah dati rezultate.

                          BH, pogotovo paralela, skripi. To ce biti jako znacajno za sezonu na hardu. Moze li to u hodu popravljati? Ako moze, onda nema potrebe za preskakanjem Uimbldona.

                          Izgubice dosta poena ako ne igra Uimbldon. To je vrijedno imati na umu iako ne treba biti presudno.

                          Konacno, Uimbldon se igra kasnije nego prije nekoliko godina. Ostaje manje vremena za neophodni odmor i prilagodavanje hardu. Mislim da je Novak u fazi kad treba da se koncetrise na one stvari koje najbolje radi. Hard njemu najvise odgovara. Zato, po mom misljenju, treba dati prioritet pripremama na hardu. U igri su USO, 4 mastersa i potencijalno WTF. Nista njemu ne bi pomoglo kao odlicna sezona na hardu. Usao bi u 2019. pun optimizma.

                          Originally posted by Srkisa View Post
                          Servis je jedino sto je bolje nego u Australiji(sto je jasno s obzirom na povredu) Bh je losiji nego tamo,Fh tu negde,kondicija zadovoljavajuca kao i tamo,nista on nije bolji generalno nego na Ao,slicno je bilo prosle godine,to je taj nivo za max Sf slema, mozda koje finale mastersa,to jest 4 ili 5 igrac na svetu,svi znaci ukazuju da mu je to maksimum vec duze vreme,a njemu ostaje da se izbori da ne bude tako
                          Kratko i sazeto.

                          Sto je najslabija karika? Sto najvise koci da je to nivo prvih 10 a ne nivo top 2. Servis, BH, kondicija, nedostatak meceva? To trebaju on i Vajda da odluce.
                          Last edited by NI; 06-06-18, 10:45.

                          Comment


                          • Nadam se da će Novak igrati Wimbledon, neigranje bi bio glup potez, forma se stiče kroz mečeve.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Šta ćemo ako na Wimbldonu ispadne rano? Ako ne bude tih mečeva o kojima govorimo?
                              Takođe da li je uspeh i šta bi dobio time ako bi na primer došao do četvrtfinala?
                              Po meni bolje da se posveti pripremi za hard.

                              Comment


                              • Pa ako idemo tom logikom... a šta ako ispadne rano.. onda možemo da primenimo i na turnire nakon W, jer ništa ne može garantovati da će biti drugačije, a vidimo da ide sve dalje i dalje na svakom narednom
                                Nisam isključivi pobornik ni jednog stava, niti da igra, niti da ne igra, smatram da on to mora sam najbolje znati, on i njegov tim... ali definitivno igrajuću, jako je popravio i formu i kondiciju, onako u hodu, jer Novak juče i onaj od pre par meseci iz IW i MA... su nebo i zemlja, po svemu. A i slažem se sa Pecom da on nije tip koji će u tišini da radi i diže formu.

                                Vidno je razočaran, pre svega ne zato što se precenio, već zato što zna da može više, bar u odnosu na ono juče, ali eto... nije se dalo. A nije prvi put da izgubi u meču koji je morao da dobije, pričam u periodu od 2011. pa do 2015. recimo, ne možda od ovako nisko rangiranog igrača, ali gubio je... da budem slobodna i kažem ...glupo. Ovaj poraz može da utiče na njega samo trenutno u negativnom smislu po samopouzdanje, ali tako je bilo i i martu-aprilu, pa je izlazio još jači.

                                Biće to sve dobro, da vidimo samo šta je sa tom povredicom i ova dvojica magova koliko ostaju u ekipi.
                                Ono juče je bilo trenutno, pričam o besu, razočarenju, kao i činjenici da je ovoga puta dao malo materijala za pljuckanje od strane belosvetskih stručnjaka, pre svih novinara.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X