Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Čekam da NI objasni kakva je sad kombinatorika sa bodovima.
    Ako Novak sutra izgubi razlika će biti 800, to mi se čini nedostižno..
    Ako pobedi biće 400.. i koliko Rafa daleko može u Bazelu?
    Čak i da u Parizu bude nekog ranog Rafinog ispadanja, jedina nada je da u Londonu Rafa izgubi sve mečeve u grupi..
    Originally posted by gokara
    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

    Comment


    • Dok ne dođe NI... Rafa ima sada tj. u ponedeljak 11520, a Novak ako pobedi 11120, a ako ono drugo 10720.
      Sve zavisi od Rafe, pod uslovom da Novak odigra maksimum do kraja + mogao bi Pariz mnogo bolje, od prošle godine brani samo 40 poena.
      A videćemo sutra, posle finala, da li će da prijavi još nešto, to verovatno zavisi od toga šta će da uradi protiv Delpa.
      Last edited by miloolja; 12-10-13, 16:13.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • 1. Novak zavisi od drugih

        Novak do kraja godine moze da osvoji sledece poene:

        225 --------- DC-u
        1500 ------- WTF
        1000 ------- Pariz
        500 ------- Bazel ili Valensija
        250 ------- Moskva
        1000 ------- Shangaj
        -------------------------
        4475 ------- ukupno

        To je teoretski maksimum koji je neostvariv.

        Novak gubi:

        1000 ------- Shangaj
        10 --------- Pariz
        1500 ------- WTF
        -----------------------
        2510

        To je sve neizbjezno.

        Znaci maksimalni neto dobitak mu je 1965 poena. Sad mu Nadal bjezi 400 poena. Dakle da Novak osvoji sve sto moze a Nadal nista, Novak u najboljem slucaju moze biti 1565 poena ispred Nadala.

        Naravno Nadal ce da osvaja poene. Nadal moze da osvoji sledece poene na koje Novak ne moze da utice:

        Ako ne Novak igra Bazel:

        300 -------------- Bazel
        600 -------------- Pariz
        1000 ------------ London
        ---------------------------
        1900 ------------ ukupno

        Suma sumarum, Nadal ce imati najmnje 335 poena vise od Novaka ako bude dobio sve igrace koje se ne zovu Novak Djokovic do kraja godine.

        Dakle Nadal je veliki faovorit.

        2. Uoci Londona

        Ako Novak bude imao manje od 730 poena zaostatka na startu WTF-a, sve ce zavisti od njega. Minimalne su sanse da se to desi.

        3. Trik

        To je tek komplikovanao. O tome cu napisti kad se primaknemo Londonu ako sve ne bude rijesno do tada.
        Last edited by NI; 12-10-13, 16:52.

        Comment


        • Znaci,nemoguca misija za povratak na prvo mesto do kraja godine.Nek Nole samo nastavi s dobrim igrama,bice on opet broj jedan

          Srecno sutra u finalu,idemoo Noleee
          sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

          Comment


          • Olja si uspela sta u vezi avatara

            Comment


            • Ni
              pretpostavljam da je trik sadrzan u tacki pod 3. Davies kup i bodovi iz njega,
              jer ga uopste nisi pominjao.

              Comment


              • Previse komplikujete, gledate listu koju uopste ne treba da gledate. Samo je race lista vazna.
                sigpic

                Comment


                • @Vladane

                  Nije samo race lista vazna. Ona daje Rafi 150 bodova vise nego ima. A 150 bodova moze biti odlucujuce na kraju.


                  @Borhes

                  Trik je da Novak namjerno izgubi mec u grupi i onda igra sa Rafom u polufinalu. To moze da donese 200 bodova vise. Pomenuo sam DC. To je potencijalnih 225 bodova za Novaka.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    @Vladane

                    Nije samo race lista vazna. Ona daje Rafi 150 bodova vise nego ima. A 150 bodova moze biti odlucujuce na kraju.


                    @Borhes

                    Trik je da Novak namjerno izgubi mec u grupi i onda igra sa Rafom u polufinalu. To moze da donese 200 bodova vise. Pomenuo sam DC. To je potencijalnih 225 bodova za Novaka.
                    Tih 150 poena ce on sigurno da doda posle Bazela, tako da je bolje da gledas race, ranking vise nema smisla gledati.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Tih 150 poena ce on sigurno da doda posle Bazela, tako da je bolje da gledas race, ranking vise nema smisla gledati.
                      Dodace ih poslije Bazela ako u Bazelu osvoji manje od 180 poena.

                      Ranking je za nijansu preciznija mjera i to je sve.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Dodace ih poslije Bazela ako u Bazelu osvoji manje od 180 poena.

                        Ranking je za nijansu preciznija mjera i to je sve.
                        Znam, zato sam rekla da ce posle Bazela sigurno da doda tih 150 poena, a moze lako da bude i vise.
                        Trenutno ranking nije precizniji, na kraju smo godine i race je laksi i precizniji za pracenje.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Bojana,

                          Mene nikada nije ranking sistem zanimo u detalje do prosle nedjelje. Onda sam pogledao pravila i sve nasao. AKo ta pravila primijenim na ranking sve stima ako ih primijenimna race ne stima.

                          Rafa po oficijelom ranking ima 11160 poena. A po race 11310 poena. Ne moze igrac koji nema nijedan poen od prosle godine imati vise poena u ranking nego u race-u. To je elementarna logika.

                          Da skratim, kada racunaj race oni ne uzimaju prvilo o 6 turnira. A kad racunaju ranking uzimaju. Onog trenutka kada race postane ranking, nedjelja prije Londona, bice napravljena korekcija. Nemoj me pitati zasto je to tako, ne zanima me. Zanima me jedino da procijenim ko ce biti prvi na kraju godine.

                          Sad sam ponovo provjerio. Rafa trenutno ima MC, Akapulko, Barselonu, Bejing, Valensiju (0 poena) i Brazil. Poslije Bazela, Bazel ce zamijeniti Valensiju. Ako pak Bazel bude manje od 150 poena onda uskace Vinja del Mar.

                          Kod Novaka su 6 turnira: MC, Dubai, Bejing, DC, Valensija (0) i nema 6. Dakle ako Novak kojim slucajme bude igrao Valensiju i Moskvu, oba rezultata ce mu se ubrojiti.
                          Last edited by NI; 12-10-13, 22:20.

                          Comment


                          • Ranking ce biti isto sto i race u ponedeljak, tj. u nedelju posle finala Pariza, a London pocinje u ponedeljak.
                            A normlano da se na race-u ne racunaju kaznene 0, to se racuna tek kad igrac ni teoretski vise ne moze da odigra nijedan turnir iz serije 500.

                            Ja nisam sigurna da ce se Djokovicu na kraju racunati DC ako ne bude ispunio pravilo o 4 turnira iz serije 500, to pravilo mi nije najjasnije.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ranking ce biti isto sto i race u ponedeljak, tj. u nedelju posle finala Pariza, a London pocinje u ponedeljak.
                              A normlano da se na race-u ne racunaju kaznene 0, to se racuna tek kad igrac ni teoretski vise ne moze da odigra nijedan turnir iz serije 500.

                              Ja nisam sigurna da ce se Djokovicu na kraju racunati DC ako ne bude ispunio pravilo o 4 turnira iz serije 500, to pravilo mi nije najjasnije.
                              Formulacija je nejasna, ali ako uzmem u obzir kako racunaju Rafin trenutni ranking, cini mi se da bi Novaku morali racunati i Moskvu i DC cak ako i ne igra Bazel.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Formulacija je nejasna, ali ako uzmem u obzir kako racunaju Rafin trenutni ranking, cini mi se da bi Novaku morali racunati i Moskvu i DC cak ako i ne igra Bazel.
                                Ajde mi objasni, posto koliko ja vidim, njegov ranking bas dokazuje suprotno
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X