Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Gargamel View Post
    Nadam se samo da ce Novak izvuci neku pouku iz ovih poraza,na primer,da ne ulazi sa drugom brzinom u mec
    Gargamel,

    Novakova najveca greska sto je u subotu usao u mec petom a nije ima radnu temperaturu motora za petu. Zato je poceo da trokira. Zato je izgubio prvi set.

    Comment


    • Znam da Novak u poslednje vrijeme nije blistao, svi smo sjesni da može bolje, da to nije onaj pravi Nole, koji je blistao na terenu. Bilo je mnogo poraza, ali daleko od toga da je sezona bila loša. Ne znam da li je to zato što sam Noletov fan, pa želim da konačno spusti na zemlju one koji su se malo zaletili, da pokaže ko je glavni i najbolji, ali mislim da ćemo u Sinsinatiju vidjeti onog pravog Novaka, gladnog pobjeda i uspjeha, Novaka koji na tere izlazi sa janim ciljem, koji od starta kreće žestoko, koji ostvari sve što zamisli. Mislim da je sada pravo vrijeme za to, da se doda gas i da se sezona zavši u velikom stilu. Idemoo Novače
      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Gargamel,

        Novakova najveca greska sto je u subotu usao u mec petom a nije ima radnu temperaturu motora za petu. Zato je poceo da trokira. Zato je izgubio prvi set.
        Ok slazem se za trokiranje.
        Reci mi kako objasnjavas onih 0-40 za Novaka na Nadalov servis? I ste se desilo u tajbrejku? Da li si primetio kako Novak u poslednje vreme gubi dobijene gemove,setove i meceve? Sacekacu da prodje USO da vidim da li da se ozbiljno zabrinem.

        Comment


        • Originally posted by Gargamel View Post
          Ok slazem se za trokiranje.
          Reci mi kako objasnjavas onih 0-40 za Novaka na Nadalov servis? I ste se desilo u tajbrejku? Da li si primetio kako Novak u poslednje vreme gubi dobijene gemove,setove i meceve? Sacekacu da prodje USO da vidim da li da se ozbiljno zabrinem.
          Gargamel,

          Ukupno uzevsi, Novakovi rezultati u zadnjih 6 mjeseci su ispod ocekivanih. Ni u snu ih ne bih nazvao losima. Cak i sa tim rezultatima on je igrac broj dva u zdanjih 6 mjeseci, jasno iza Nadala i nesto malo bolji od Marija.

          Ja to pripisujem, povredi u DC mecu koja je poremetila njegove priopreme, nervozi vezanoj za RG i konacno razocaranju sto nije osvojio RG iako je bio tako blizu. Prosle godine je slicno razocaranje prevazisao. Nadam se da ce i ove iako to nije sigurno. Isto tako njegov proslogodisnji glavni konkurent Rodzer Federer je poceo da gubi formu iza Uimbldona. Njegov ovogodisnji glavni konkurent, Nadal pokazuje znake dizanja forme. Time je Novakov posao otezan.

          I to je sve.

          Shvati 2011. je neponovljiva.

          Comment


          • Pa mora se nekad i izgubiti i nije nikakva sramota i ne treba sad tražiti neke razloge kad se izgubi od Nadala ili nekog od velikih igraca.
            Pa niko nikad nije završio sezonu bez poraza pa ne može ni on.Trebate biti zadovoljni jer je čovjek tu na vrhu već 3 godine
            sigpic
            "Space:the final frontier.These are the voyages of the Starship Enterprise.Its continuing mission:to explore strange new worlds,to seek out new life and new civilizations,to boldly go where no man has gone before."

            Comment


            • Originally posted by LetsPlayGame View Post
              Trebate biti zadovoljni jer je čovjek tu na vrhu već 3 godine
              Konačno! Naš problem je što mi nikada nismo zadovoljni. Novak nije mašina, mora i on imati jedan period kada ne ide sve savršeno. Dosadašnji dio sezone uopšte nije bio loš, ne kažem da nije moglo bolje, ali treba da budemo zadovoljni i sa ovim do sada.

              Mislim da svima nama, a najviše Novaku treba jedan dobar rezultat, a gdje ćeš bolje od Sinsinatija, i ispisivanja novih stranica istorije
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • Novak je u samom svetskom vrhu od druge polovine 2007 godine, a to je malo vise od tri godine, s tim da je dve godine bukvalno na vrhu .... Nije to malo, a nije i nesto preterano mnogo, kada se uporedi sa ljudima koji su najduze ikada bili na tom famoznom prvom mestu. Medjutim, nije u tome problem, niti je to poenta, glavni razlog nezadovoljstva najveceg broja Novakovih navijaca, su porazi - porazi u bitnim mecevima (1/2 i finalima)protiv najvecih rivala .... Moj glavni razlog za nezadovoljstvo su "mrsave" tri titule u ovoj godini .... jer se na kraju kada se sve zavrsi samo to broji : Niti se toliko posmatra nacin na koji se do tih titula doslo, niti se gleda igra i pisu razlozi sbb kbb , vec se samo posmatraju titule (sto vece-bitnije titule to bolje)- i na osnovu toga se igrac kada zavrsi karijeru vrednuje u teniskoj istoriji... A moja je zelja da Novak bude vrednovan, kao sto mislim da zasluzuje, a da bi moje "skromne" apetite zadovoljio, potrebno mu je jos mnogo bitnih pobeda u bitnim mecevima .... To je glavni razlog mog nezadovljstva, tj sto je u poslednje vreme imao vise poraza negoli pobeda u takvim duelima ....
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Od 2011 pa do danas u samom vrhu.Prije toga je bio u prvih 10 al redovno gubio od vodećih.
                  A što se tiče osvojenih titula opet treba biti realan, čovjek ima 6 Grand Slam titula i da ne osvoji ni jednu više do kraja karijere ostaće upamćen.

                  Legende poput Agassija, Wilandera i sličnih nemaju više.
                  sigpic
                  "Space:the final frontier.These are the voyages of the Starship Enterprise.Its continuing mission:to explore strange new worlds,to seek out new life and new civilizations,to boldly go where no man has gone before."

                  Comment


                  • Nije bas tako, ali ajde bar si blizu sto se tice titula ove dvojice koje si spomenuo ...
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • NI,

                      meni je u podsvesti ona 2011. godina (mada ja to ne bih tako nazvala) samo iz jednog razloga.... on to može i ume. Da objasnim, da ne bi billo opet nedoumica, mada sam to već pisala ovde... 2011. ne može da se ponovi, a ko to očekuje ima problema sa tim kako svet, sport, tenis funkcionišu, samo hoću da kažem da je normalno da sada nije u istoj formi, da nema dovoljno motiva (možda), da jeste malo prezasićen (možda), da su protivnici naučili kako ida graju protiv novog Novaka.... ali on ima mnogo oscilacija u toku same igre, da ne pričam u toku turnira. To je problem, koji ga drži već dugo, a ne vidim da se bavi rešavanjem istog.

                      Ponavljam, Rafa je odigrao ceo Montreal odlično, servirao skoro besprekorno, udarao čisto, delovao sveže i posebno naoštren za finale sa Novakom. To je ono što Novaku sa druge strane nedostajalo. Spor i nedovoljno motivisan početak meča se mnogo puta ponavljao pogotovu ove godine. Ako je prošla bila neminovno slabija od prethodne, koja je po svim torijama verovatnoće i morala da se desi, ne znam šta se dešava sa ovim neočekivano ne samo slabijim rezultatima, već i nedovoljno motivisanim mečevima, u kojima na kraju ne stoji da je Novak pobednik.

                      Bavimo se nagađanjima i osudama, kojima nema mesta. Da nam je 2010. neko ponudio sve ovo, a to znači i da posle 2011. dolaze siromašnije godine, apsolutno nema ni jegovog ko to ne bi prihvatio oberučke. Sada iz ove perspektive, verovatno su nam i apetiti i očekivanja porasli, ali moraš da priznaš da je to normalno, to je u ljudski. Da li su ta očekivanja realna, da li je to fer, ne znam, ali i ne zameram, ako ne računam zlonamerne i maliciozne.

                      Da se vratim na početak... može i ume, a slabo to realizuje. Meni bar tako deluje, da stvari koje zavise od njega ne postavlja na pravi način. Drugi i treći set su potvrda toga (naravno ne računajući onaj famozni TB). Zašto po ko zna koji put loše i slabo ulazi u meč, zašto po ko zna koji put čeka da protivnik preuzme inicijativu i prvi napada? To je kao ono kada nas neko navikne da može mnogo, a čovek se veoma brzo navikne na dobro, kao đak koji je odličan, koji odskače od proseka i onda iznenanda posustane iz neobjašnjivih razloga. Znate da može mnogo, pokazao vam je to i dokazao, ali rezultata ovoga puta nema (uslovno rečeno nema, i finala su veliki rezultati). Razumem kada ga protivnik nadigra, dok Novak daje maksimum mogućnosti,a moraš da priznaš da je takvih mečeva bilo veoma malo, valjda otud razočarenje. Zna, ume, može...svi to znamo, on zna da zna, ceo svet zna. Meni ne smeta što se slika okolo, đuska, nosi periku, spašava kornjače, skuplja novac za decu... jer to je on, to je njegova ličnost i protiv toga ne može niko, a godinama će i ta interesovanja splasnuti. Više mi smeta da mu te vanteniske aktivnosti ipak odvače pažnju, a još više što toliko dušebrižnika o tome vodi računa, pa još ga optužuju da ga baš briga za tenis. To nije istina, katogorično tvrdim da to nije tačno, kao što ne sumnjam da će uskoro pronaći put da stavi stvari na svoje mesto. Sve je ostalo tu. Iskreno verujem u to, iako dajem sebi za pravo da u nekim momentima budem i razočarana. Nadam se ne još dugo.

                      Da li možda ATP više veruje od nas? http://www.atpworldtour.com/

                      Ostajte dobro i raspoloženo i ne sekirajte se puno za Cinci.



                      Laguna objavljuje knjigu Novaka Đokovića u septembru!
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Treba mu jedna velika pobjeda,preokret koji vraća samopouzdanje kao protiv Federera na US Openu 2010,poslije koje je uslijedio Davis Cup i neponovljiva 2011.Za takve pobjede treba malo i sreće,bukvalno jedna loptica:Murray dobija SF OI u Londonu,finale US Opena,u pobjedničkoj je seriji,dolazi Šangaj gdje ima dobijen meč,sve okreće onaj hot-dog poslije kojeg je Novak proigrao,spasio gomilu meč lopti i dobio,kasnije osvojio i završni masters u Londonu na valu tog samopouzdanja,zatim i Australian open.

                        Ovaj meč u Montrealu je odučilo par poena koji sledeći put mogu otići na Novakovu stranu nadajmo se već i Sincinatiju,a ne bih se ljutio u Roland Garrosu sledeće godine,između njih nijanse odlučuju,sreća...nagledaćemo se mi još ovakvih mečeva njih dvojice i izgleda da ovo postaje najveće rivalstvo u istoriji tenisa.Drago mi je da mogu da svjedočim tome ali mi porazi kao Novakovom navijaču teško padaju.


                        I dalje mislim da mu je Murray na betonu teži match up od Nadala,čovjek ja neprobojan kao zid,sve stiže,vraća,Novak nema udarce da ga oduva sa terena i vjerujem da će na US openu njih dvojica ponovo igrati finale, nadam se sa drugim ishodom. Izvinite zbog dužine,u zdravlje!

                        Comment


                        • Ljudi malo preterujete,nije ova sezona tako losa kao sto neki pricaju.Ako se pogledaju rezultati na slemovima,Novak je ubedljivo najbolji i nakonstantniji.Ima jednu titulu,jedno finale i jedno polufinale,koje je u sustini bilo pravo finale.Ostali su dosta iza...Problem je sto se na kraju samo titule pamte.

                          Ali ono sto hrabri je da je Novak ove godine najbolje partije pruzao na slemovima,zato verujem da ce na Us openu imati sansu za dobar rezultat,tacnije za titulu.Us open ce dati odgovor ko je broj 1 ove godine,ko ga uzme od ove trojke(Djokovic,Nadal,Marej) taj ce realno bii najbolji igrac sezone,jer ce uzeti dva slema.

                          Ako se sve pogleda,onda je do sada najbolji Nadal,ima najvise titula i poena,ali to ne mora nista da znaci,Us open je kljuc sezone.

                          Na zalost Novak je imao onaj veliki peh u polufinalu Garosa,kad se upecao..da je dobio taj poen,verovatno bi dobio mec samim tim i titulu na RG,a onda bi ova sezona vec sad bila drugacija skroz..

                          Videcemo sta ce biti,samo kad bi zreb pogledao Novaka malo,da se recimo sastanu Marej i Nadal u polufinalu US opena,mislim da bi mu to olaksalo dosta,ali otom potom.
                          Prvi ciilj je Sinsi,taj trofej mu fali i mogao bi sad da ga napadne svom silom i uzme trofej pred Njurork.

                          Comment


                          • Originally posted by davidliga2 View Post
                            I dalje mislim da mu je Murray na betonu teži match up od Nadala,čovjek ja neprobojan kao zid,sve stiže,vraća,Novak nema udarce da ga oduva sa terena i vjerujem da će na US openu njih dvojica ponovo igrati finale, nadam se sa drugim ishodom.
                            Mari u finalu...nedaj boze
                            Sto se mene tice, neka on i Nadal izgube sto prije.

                            Comment


                            • Zaboravila sa da napomenem nešto vrlo važno.
                              Rafa od ovoga što je prikazao u PF Monterala, teško da može više i bolje, a videli smo da kako se približavao meč kraju opet su nijanse bile u pitanju, a znamo koliko ima tu prostora da se podigne igra i forma. Doduše, imali smo već ovakve situacije, ali u svakom slučaju daje nadu.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Miloolja,

                                To sto si napisala pokazuje da si emotivna prema Novaku. I ja sam. Stavila si akcenat na to da Novak moze ali podbacuje. To mi se svidja.

                                Medjutim pokazujes znatnu kotradikciju. Kazes da je Nadal igrao najbolje sto moze. Slazem se sa time. I jedva je dobio. To znaci da Novak nije mogao biti los. Nije bio sjajan ali definitivno nije bio ni los. Pominjes oscilacije u igri. One su prirodne. Pogotovo kad Rafa nece da prebacuje i ne dozvoljava Novaku da udje u ritam. Znaci sve poprima element streljane. Ko bolje napada taj pobjedjuje. Ocekivao bih da Novak bolje napada ali u subotu je za nijansu to bolje radio Rafa.

                                Novakov FH, koji je presudan u takvom mecu, moze biti bolji i siguran sam da ce biti. Osim toga izgubio je jedan servis gem poslije dvije duple a drugi duplom na BP. To nije sjajno, ali desava se pogotovo kad Rafa vreba da napadne drugi servis. Novakov ritrn je bio losiji nego obicno. Ali to je sve normalno kad Novak nije u top formi. Bolje je da se dobro odmorio nego da je forsirao da bude u top formi vec u Montrealu.

                                Moras uzeti u obzir da Rafa nije imao sto da izgubi. To je jako relaksirajuca pozicija.

                                Ja Novaku mogu da zamjerim, ne nedostatk top forme, prerano je za nju, nego dvije druge stvari.

                                Prvo, takticku gresku. Krenuo je silovito, napravio previse gresaka, i Rafa je poveo za 2:0. To ga je do kraja opustilo. Otud onakva fantasticna igra u 1. setu. Novak nije u takvoj formi da od pocetak moze igrati svom silom.

                                Drugo, on je taj mec imao pri rezultatu 1:1, 2:2, 30:0 za Novaka na Rafin servis. U naredna tri poena je bio malo pasivan. Rafa se ljuljao i kao na RG-u izvukao se agresivnocu. Ali i vaznije, Novak je dozvolio da ga loptica u glavu izbaci iz takta. Da izgubi zamah. Nije bio dovoljno gladan Montreala.

                                Ocekujem da bude mnogo gladniji Sinsinatija i Njujorka. Isto tako ocekujem da mu forma bude u uzlaznoj liniji. Ali opet nema garancija za titule. Osim Nadala, bice tu jos poneko, pogotovo Mari.
                                Last edited by NI; 12-08-13, 22:41.

                                Comment

                                Working...
                                X