Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Ni , mozda zvucim strogo, ali tako vidim Novakovu trenutnu igru, ne osudjujem ga, razlika je Jutrosnji mec je bio gotovo preslikan onaj sa RG u mentalnim slikama, W je druga prica, ipak je ovo HC.On je na proslom Rogers Coupe-u uzeo lep zamah za zavsetak sezone , ovaj put se to pomera sve vise unapred, pritisak je sve veci , a on se sve losije sa istim nosi, sad ce biti novi -taj Masters nije osvajao , cak najlosiji skor na njemu ima u finalima istih, pa tek Uso..tu se tek ne usudjujem jos nista ni misliti.
    Bilo bi mi veoma drago da ne dozvolis.
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Kako sam strog, pa ja rekoh da sam zadovoljan ucinjenim u Montrealu. Izgubio je od Nadala, u tesnom mecu, sto je bilo iznad ocekivanja tako da sto se mene tice nikakvih zamerki nema. Ono sto se meni ne svidja je nivo igre koji prikazuje jos od marta meseca, ali o tome vise nema smisla ni pricati, dosadih i sam sebi ponavljajuci kao papagaj jedno te isto. Losi trendovi su ociti i to ne vidi samo onaj ko ne zeli. Rezultati su u skladu sa igrom koju prikazuje. On je u Montrealu pruzio svoj trenutni maksimum, sigurno da moze bolje, ali odigrao je otprilike na nivou koji je uobicajen za njegovu igru jos od marta. Sigurno da ce se popraviti do USO-a, ali nece to biti ne znam kakav boljitak. O nekom tempiranju forme nema ni govora, valjda su nas iskustva sa RG-a necem nucila. Sa Skotom je sasvim drugacija prica, on za razliku od Novaka ume itekako da natempira formu za slemove.
      Last edited by Navras 16950; 11-08-13, 17:19.
      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

      Comment


      • Zabrinuta sam što su manje-više iste zeblje, problemi u igri, nedostatak nečega... mesecima u nazad. Valjalo bi prečešljati ovu temu i videti... sve slično pišemo od turnira do turnira. Inače nisam mnogo nezadovoljna toliko igrom u drugom i trećem setu, ali onaj TB je nedostojan PF, prvog tenisera sveta i sve to protiv Rafe. Ono što odlučuje, te nijanse u bitnim momentima, prevagnu prečesto na stranu protivnika. Da se razumemo, Rafa je igrao odlično, još bolje servirao, ali meni opet ostaje onaj nedorečeni utisak da je mogao bolje i više od Španca, da je opet zavisilo od Novaka, prvi set, mnogo neiznuđenih i pet duplih.
        Last edited by miloolja; 11-08-13, 18:27.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Novak je njemu uzeo Monte Carlo pa se mislilo da moze i RG... nije uspeo (iako je bio blizu). Mozda ce se ovo na neki nacin sad ponoviti (Montreal, USO)...
          (Al je ipak veci uspeh osvojiti preko Nadala MC nego preko Novaka Montreal.)

          Comment


          • Navras, miloolja i maxx-a,

            ‘Prozvao’ sam Vas, Vi ste uljudno odgovorili pa da i ja Vama odgovorim.

            1.
            Vama je u potsvijesti konstantno 2011. Ona je neponovljiva iz nekoliko razloga. Prvo, nikada vise Nole nece biti tako gladan. Drugo, to sto je radio 2011. previse trosi tijelo i ne moze se tako igrati na duge staze. Trece i najvaznije, drugi su prilagodili igru Novaku. Nadal je sinoc igrao bitno drukcije nego u Maimiu 2011.

            U Maimiu je Novakov BH bio presudan, uz izvrsni FH naravno. Igrale su se razmjene i BH paralela je razvlacila Nadala. Jucer je Novakov FH bio presudan. S njime nije postigao dovoljno vinera. Jucer su se oba igraca nadmetala da sto prije napadnu. Tu je agresivni FH presudan.

            Novak je popravio igru u odnosu na 2011. Uveo je nove elemente. Poboljsao je servis i igru na mrezi, ali zar i glad iz 2011. nisu tu i nikada vise nece ni biti.

            2.
            Rekao sam na glavnoj temi da je glavni problem Novaku protiv ovakvog Nadala naci pravi nivo agresivnosti. Kad je Novak jucer imao pravi nivo agresvnosti, bio je bolji. Malo bolji, ali jasno bolji. Ali na samom pocetku je poceo preagresivno i dosta promasio. Potom je bio malo previse pasivan. Stabilizovao se tek kad nije imao sto da izgubi. Pri rezultatu od 5:2. A i Rafa je malo popustio.

            A pogledajte TB. Prvi poen je Novak igrao dobro ali je Rafa bio bolji, agresivniji. Potom se Novak malo uspanicio i postao pregresivan. Pri rezultatu 6:0, Rafa je postao pasivniji a Novak se opustio i odmah je poceo da dobija poene.

            3.
            Novak protiv Rafe ima jedan problem, koji je u principu i Federer imao. Postoje gemovi na Rafin servis kada ga Novak dobro pritisne i kada izgleda da ce Rafa puknuti a on se nekako iscupa. To je presudilo 3. set na US openu 2011. i 4. set na AO 2012. i peti set na RG-u ove godinem (Novak je bio na pragu duplog brejka ali je Rafa pogodio tri linije.) To je presudilo i treci set sinoc. U petom gemu je Novak trebao da brejkne.

            Sampionsko srce Nadala nekako ucini da u takvim situacijama igra nemoguce poene. Komentar Novaka poslije sinocnjeg meca slici onom poslije RG-a: “Rafa je igrao hrabroi i agresivno kad je bilo najpotrebnije.” Kako Novak da se suprotstavi tome? Ono sto je uradio u TB jucer nije bilo pametno. Eto posla za njega i Vajdu. Licno mislim da se treba priviknuti na to kao na asove Dzona Iznera i cekati sljedecu priliku, to opet znaci oslanjati se vise a ne manje na svoj servis.

            4.
            Navras stalno insistira da Novak ne trenira dovoljno. Mozda je to slucaj. Meni se cini da nije tako ali mozda nisam u pravu. Ja s druge strane insistiram da je Novak prezasicen i da je za njega najvazniji odmor i relaksacija. Mozda smo obojica u pravu. Ali bar sto se tice Montrela mislim da Navras nije bio u pravu. Novak je poslije samo tri meca bio u pristojnoj formi. Problem je da je Nadal bio u jos boljoj. U svim svojim ocjenama uzmite u obzir da 2011. i 2012. nije bilo ovakvog Nadala u Kanadi.

            5.
            Konaco, i mislim da je ovo najvaznije. Budite uvjereni da Novaka grize onaj poraz na RG-u. Pa on se upecao na mrezi. Necuveno. U kljucnom poenu gema koji bi mu donio vodjestvo od 5:3 u petom setu. On to svoje razocaranje dobro ukriva, ali budite uvjereni da je ono tu i da ima efekta na njegovu igru. Mislim da se nedostatak zara dijelom moze objasniti njime. On nece biti miran sam sa sobom dok ne osvoji RG. I cini mi se da se mora vise fokusirati na taj cilj. Ako treba i po cijenu DC-a i po cijenu gubitka prvog mjesta. Mari je preskocio Pariz, Nadal defakto Uimbldon. One godine kad je Nadal osvojio USO, bio je prosjecan u Kanadi i Sinsinatiju. Ne moze se fokusirati na sve.
            Last edited by NI; 11-08-13, 18:43.

            Comment


            • Realno Montreal i nije bio toliko bitan,, ono najvažnije tek dolazi, i Novak je toga svjestan. Slijedi Sinsinati, koji Novak nikada nije osvojio, i mislim da je to sebi zacrtao kao cilj ove godine, o US-u da ne pričam. Mislim da ćemo od utorka (predpostavljam da će tada igrati prvi meč) gledati potpuno drugačijeg Novaka od ovog u Montrealu.
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • Nadal je naucio lekciju kako igrati

                Ne, sad pocinjem da mislim nesto.. Ako kazete da tempira formu za USO, a Nadal je bio dobar i previse dobar nocas, moze se i ocekivati.. Nadal nije igrao ove turnire prosle godine, ne gubi bodove, moze slobodno da opusti ruku, doda gas i osvoji veliki broj poena sto ga vraca u sam vrh.. Takodje, imam osecaj da ce Nadal biti isti ovakav u Sinsinatiju i mogu ocekivati veliki rezultat i tamo.. Bas zbog te gladi da se vrati na No1. i osvoji poene koje nije prosle godine??
                link

                Comment


                • Nazalost, ocigledno ima nas sve vise Novakovih navijaca koji su svesni trenutnog stanja i mogucnosti Novaka i sa tim cemo morati da se pomirimo i cekamo da Novak istinski resi da tenis stavi u prioritet ako ne zeli da mu karijera krene vec sada silaznom putanjom iako bi po biologiji trebala bar jos godinu-dve biti u samom vrhu,ali nazalost nije,ocito je da je balkanski mentalitet nasao svoje mesto u Novakovoj glavi i preuzima primat, i to je cini se put bez povratka.Voleo bih da se varam ali bez povratka ozbiljnom radu na treningu i posvecenosti tenisu 200% a sve ostalo staviti u drugi plan,jedino sto mozemo ocekivati je eventualni AO GS i poneku titulu u medjuprostoru spustanja forme Rafe ili Marija.Sto se tice samog meca mora se reci da je Rafa tacno znao kako treba pobediti,tj staviti Novaka u defanzivu agresivnom igrom a Novak je opet choknuo kad je bilo najvaznije a to je posledica minulog rada na treningu i posvecenosti poslu po onoj narodnoj <kako si sejao tako ces i znjeti<.Ja se vec lagano privikavam na sve ove okolnosti i pokusavam se mentalno vratiti na pocetak Novakove karijere kad je krcio put ka vrhu i vise mi nije toliki problem priznati samom sebi, eto izgubio je od trenutno boljeg ,a dal ce se to promeniti videcemo.

                  Comment


                  • Originally posted by MatijaT View Post
                    Nadal je naucio lekciju kako igrati

                    Ne, sad pocinjem da mislim nesto.. Ako kazete da tempira formu za USO, a Nadal je bio dobar i previse dobar nocas, moze se i ocekivati.. Nadal nije igrao ove turnire prosle godine, ne gubi bodove, moze slobodno da opusti ruku, doda gas i osvoji veliki broj poena sto ga vraca u sam vrh.. Takodje, imam osecaj da ce Nadal biti isti ovakav u Sinsinatiju i mogu ocekivati veliki rezultat i tamo.. Bas zbog te gladi da se vrati na No1. i osvoji poene koje nije prosle godine??
                    Matija,

                    Bitka za prvo mjesto, koja je za Novaka osjetno manje vazana od USO-a, je prilicno neizvjesna. I Mari i Novak i Nadal mogu da budu prvi na kraju godine. Nadal ce imati 1400 bodova vise od Novaka 2800 vise od Marija.

                    I pored sinocnjeg meca, smatram da Novak ima jako dobre sanse da osvoji vise od 1400 poena od Nadala. Sinocni mece je bio jako izjedanacen. Novak moze da popravi formu. Nadal nema mnogo mjesta za popravak.

                    Ako Nadal ne bude prvi na kraju ove godine, bice to zbog toga sto je propustio Australiju. Dakle kalkulisao je sto da igra.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Navras stalno insistira da Novak ne trenira dovoljno. Mozda je to slucaj. Meni se cini da nije tako ali mozda nisam u pravu. Ja s druge strane insistiram da je Novak prezasicen i da je za njega najvazniji odmor i relaksacija. Mozda smo obojica u pravu. Ali bar sto se tice Montrela mislim da Navras nije bio u pravu. Novak je poslije samo tri meca bio u pristojnoj formi. Problem je da je Nadal bio u jos boljoj. U svim svojim ocjenama uzmite u obzir da 2011. i 2012. nije bilo ovakvog Nadala u Kanadi.
                      Manjak treninga kao posledica zasicenja tenisom, to je moja teza, ali moguce da je razlog drugaciji. Postoji i opcija da je on fizicki istrosen u toj meri da su ove ceste pauze neophodne ne bi li se organizam koliko-toliko regenerisao, da kao posledica istrosenosti dolazi i evidentno slabija fizicka sprema zbog cega je promenio i prilagodio svoju igru, poboljsao servis kako bi skratio poene i tako izbegao duge, iscrpljujuce razmene. Tako stedi svoje telo(u izvesnoj meri), ali je izgubio dominaciju u razmenama, osnovni udarci su slabiji i generalno je igracki losiji nego sto je bio.

                      Mislim da je kombinacija oba faktora. Dakle, zasicenje, ali i istrosenost organizma uticu da on svaki cas ide na neki odmor sto dovodi do slabije fizicke spreme, na sta se potom nadovezuje sve ostalo.
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • Originally posted by Navras View Post
                        Mislim da je kombinacija oba faktora. Dakle, zasicenje, ali i istrosenost organizma uticu da on svaki cas ide na neki odmor sto dovodi do slabije fizicke spreme, na sta se potom nadovezuje sve ostalo.
                        Vidis ja dajem akcent na zasicenost i razocaranje. Ti dajes akcent na zasicenost i istrosenost organizma. Ako si ti u pravu onda mora odmah da odustene od pokusaja da zadrzi mjesto broj jedan i koncetrise se iskljucivo na slemove.

                        Jedno je izvjesno. Nacin na koji je on odigrao Australiju i MC nema veze sa nacinom na koji je odigrao Uimbldon i Montreal. Ovdje u prvom redu govorim o zelji i zaru. Ne o tehnici, taktici i slicnim stvarima.
                        Last edited by NI; 11-08-13, 22:04.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Vidis ja dajem akcent na zasicenost i razocaranje. Ti dajes akcent na zasicenost i istrosenost organizma. Ako si ti u pravu onda mora odmah da odustene od pokusaja da zadrzi mjesto broj jedan i koncetrise se iskljucivo na slemove.

                          Jedno je izvjesno. Nacin na koji je on odigrao Australiju i MC nema veze sa nacinom na koji je odigrao Uimbldon i Montreal. Ovdje u prvom redu govorim o zelji i zaru. Ne o tehnici, taktici i slicnim stvarima.
                          NI brate mili ako se on zasitio posle jedne sezone,pa sta onda da kazu Federer i Nadal.Ok svako je drugaciji covek,ali ovo je vise postalo tuzno kako titule prolaze pored njega,iskreno mislim da ce se povuci pre Nadala.Mogao je da bude velikan u istoriji ove igre.Nikada necu prezaliti to.Znam da je morao da ima barem jos 2 Us Opena i jedan RG.Tesko ce on do novog Gs,bas tesko.Bice super ako uzme jos jedan i najvece su mu sanse na AO,posto izvan tog turnira ne moze da pobedi ove ostale.

                          Comment


                          • COUPE ROGERS

                            August 10, 2013

                            Novak Djokovic

                            MONTREAL, QUEBEC

                            R. NADAL/N. Djokovic
                            6‑4, 3‑6, 7‑6

                            THE MODERATOR: Questions, please.

                            Q. What was the turning point, according to you?
                            NOVAK DJOKOVIC: It was very close match. So, I mean, there were very few points that decided the winner. Can't really pick one moment.
                            I had my chances. He had his chances. You know, I guess at the end he played better.

                            Q. Thoughts on the odd moment when you were hit.

                            NOVAK DJOKOVIC: Well, we sorted it out in the end, so... It's all fine.

                            Q. How would you analyze your match, your performance?

                            NOVAK DJOKOVIC: Well, I thought I could have played better. In certain moments I made a lot of unforced errors when I had chances, you know, in the rallies. A lot of easy forehands that I missed.
                            You can't afford that when you're playing against Rafa. You know he doesn't give you many chances.

                            Q. Do you think you should change something in your game that improve tonight?
                            NOVAK DJOKOVIC: I don't understand the question.

                            Q. Do you think you should change some tactic for tonight?

                            NOVAK DJOKOVIC: It was a very close match. It could have gone either way. I can't really answer that question.

                            Q. Outside of the tiebreak, the level of playing was pretty incredible.

                            NOVAK DJOKOVIC: Yeah, whenever we play against each other, it's always a thrilling match for crowd to see, very high level. We are both competing at the high level. We both want to win these matches.
                            This time he got the best out of this match.

                            Q. In the beginning of the final set tiebreak, Rafa played a great backhand passing shot cross‑court. Did you feel a little bit more tentative trying to come to the net afterwards?
                            NOVAK DJOKOVIC: You know, as I said, I had my chances. First four or five points he just played great in tiebreak. He made a big difference there. It was too late to come back.

                            Q. Was the crowd at all bothering you tonight?
                            NOVAK DJOKOVIC: No, no. I thought the crowd was fantastic. We both had support. It was an amazing atmosphere to play in.

                            Q. When Nadal hit you with the ball, you seemed to be a little bit upset.

                            NOVAK DJOKOVIC: Well, at that moment, because it was an important point.
                            But look, you know, I don't think he meant to go for my head. We sorted it out, as I said, in the end.

                            Q. Seems like Nadal was reading your serve really well. Did you do anything to try to change that?
                            NOVAK DJOKOVIC: I made a lot of double‑faults, which I couldn't explain, the first set especially. After that I served well in the important moments.
                            But, yeah, he returned quite well. He was staying closer to the line and picking up the returns really, really well.

                            FastScripts Transcript by ASAP Sports

                            http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=91696
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Kao i uvijek, Novak pogadja sustinu u intervju poslije meca. Naravno uz malo spinovanja. Zan kako se to radi sa novinarima. A ovo je briljantno:

                              "But look, you know, I don't think he meant to go for my head. We sorted it out, as I said, in the end."

                              Nije reako da ga je Nadal slucajno pogodio nego da ga je slucajno pogodio glavu. Ko zna, razumjece.

                              Originally posted by Zile90 View Post
                              NI brate mili ako se on zasitio posle jedne sezone,pa sta onda da kazu Federer i Nadal.Ok svako je drugaciji covek,ali ovo je vise postalo tuzno kako titule prolaze pored njega,iskreno mislim da ce se povuci pre Nadala.Mogao je da bude velikan u istoriji ove igre.Nikada necu prezaliti to.Znam da je morao da ima barem jos 2 Us Opena i jedan RG.Tesko ce on do novog Gs,bas tesko.Bice super ako uzme jos jedan i najvece su mu sanse na AO,posto izvan tog turnira ne moze da pobedi ove ostale.
                              Sto mislis da Nadal i Federer nemaju istih problema. U manjoj ili vecoj mjeri. Pa Nadal bi tradicionalno mirovao izmedju USO i AO. Ne mali broj godin zapravo izmedju Uimbldona i MC-a.

                              Proznozirao sam u februaru da ce Novak zavrsiti karijeru sa 11 GS-ova. Nema razloga da revidiram tu prognozu. Rekavsi sve to, nemoj mo se zavaraviti, ova sezona sada visi o USO. Ako osvoji USO bice uspjesna, ako ga ne osvoji bice podbacaj. Cak je i broj jedna manje bitan.

                              Inace, mozda nisi primijetio ali Novak jos uvijek ima sansu da treci put za redom bude broj jedan na kraju godine. Nadalu je to, do sada, uspjelo samo dva puta. Tako da ne znam od kuda ti ta ideja da je Novak imao samo jednu sezonu.
                              Last edited by NI; 12-08-13, 07:47.

                              Comment


                              • Nadam se samo da ce Novak izvuci neku pouku iz ovih poraza,na primer,da ne ulazi sa drugom brzinom u mec

                                Comment

                                Working...
                                X