Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Petra View Post
    Nisam razumela,sta ga je pitao?
    "Jesi li pobedio?" Ali zna sigurno,nego da vidi njegovu reakciju...
    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

    Comment


    • Why Did Novak Djokovic Want The Court To Be Watered? Let Him Explain
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by MiljanVR View Post
        "Jesi li pobedio?" Ali zna sigurno,nego da vidi njegovu reakciju...
        Ne mogu da verujem
        Pa,taj koji ga je to pitao ce tek videti kako ce Nole pobedjivati
        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

        Comment










        • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Comment


            • ledoooooo
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Originally posted by MiljanVR View Post
                Posle poraza juce,pa da li je moguce da ga je ovo pitao???
                U pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi..

                Jedan od primera za ovo drugo, za prvo ih je srećom mnogo više..
                Originally posted by gokara
                Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                Comment


                • nzm ni sam sta da kazem vise i taj 5 set koliko ga motam u glavi bre ovaj je vec bio pecen da se priprema za W,ali ono pecanje

                  Comment


                  • Kakve su posljedice Novakovog poraza?

                    Novak je strasno razocaran. Vjerujem vise nego 2011. ili 2012. Uimbldon je na pragu. Treba se psihicki pripremiti za njega. To nece biti lako, tim vise sto je sada, poslije poraza u RG, postao jako vazan Novaku. Treba spasiti ovu sezonu, treda dokazati da je jos uvijek cvrsto na tronu. Bice otprilke kao USO prosle godine. Nadam se ne i rezultatom!

                    Rafa ce mu bjezati 2000 poena u trci poslije RG. To je na odredjeni nacin dobro. Rafa ce imati ambiciju da sacuva to mjesto i ponovo dodje do broja jedan. Zato mislim da nece izbjegavati turnire a samim tim se nadam da ce igrati nekoliko meceva protiv Novaka. U zadnjih 5 je 4:1 za Rafu, ali su svi igrani na sljaci. Sad treba jedno 5-6 njihovih meceva na drugim podlogama prije sljedece sezone sljake. Da vidimo kakva ce rezultat biti.

                    Dugorocno gledano, smatram da ce posljedice poraza biti dalji poticaj. Jos je prerano za paniku da nece nikada osvojiti RG. 1:1 na sljaci sa Rafom ove sezone nije katastrofa. Jeste Rafa dobio mnogo vazniji mec, ali on se u tom mecu mucio i pored vodjstva od 1:0 i 2:1. U mecu u kojem je Novak poveo, Rafa, i pored vodjstva u 2. setu, nije uspio da se vrati. To igraci i te kako pamte. Sto je vaznije, Novak je na ovom RG-u, za razliku od proslogodisnjeg, u svim mecevima bio na nivou. To je znak zrelosti.

                    Postoji jos jedan razlog zasto sam optimista. I kada je izlazio sa terena i na konferenciji za stampu Novak nije bio pognute glave. Nasuprot bio je uzdignute glave. Ne samo to, iz njega je zracio kontrolisani bijes. Pogledajte samo drugu sliku odozdo u setu koji je Larisa poslala. Kontrolisani bijes je jedno od najmocnijih osjecanja. To nije osjecanje gubitnika.

                    Ali idemo redom, vidimo prvo kako ce Uimbldon proci.
                    Last edited by NI; 09-06-13, 11:54.

                    Comment


                    • Ja lično mislim da se hvatamo za W ko davljenici za slamku, eto to je neko moje mišljenje. Mislim da je u ovom trenutku jako teško pronaći motivaciju za taj slem, pored toga što to nije uopšte naivan zadatak (Federer i Marej se isto nešto pitaju). Ako je nije bilo dovoljno prošle godine, ove će god motivacije biti još manje, posle ovog poraza. Da je osvojio RG još tek kako bi grizao i bio bi čak i rasterećeniji što se pritiska tiče, ali stavljati W i USO pod must baš u ovom momentu, da se, kao, "spasi" sezona, je po meni jedna velika greška i iskreno se nadam da će Nole i ekipa pronaći neki drugačiji pristup.
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Ne znam šta bi rekla, ja se i ne brinem nešto pretjerano, ako iko može da prebrodi ovo na pravi način onda je to Nole, ovo će samo da ga učini još jačim, da ga potstakne da se još više trudi ispravi greške i nastavi dalje Može on to, vjerujem u njega
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • Nakon odgledanog meca , iako bi bilo lakse ziveti u poricanju, moram primetiti da Novak nije mogao dobiti ovaj mec, cak i kada je bio na 4 2 u petom setu.Nacin na koji je usao u mec, dozvolisvsi gubitak prvog seta rutinski, kockice su vec bile rasute na nekoliko strana.Napor da dobije drugi i koliko toliko drzi priljucak, rezultirao je katastrofalnim trecim setom. Jedva da se spasio od bagela.Fizicka kriza je bila toliko uocljiva u trecem da je mec vec tada bio blizu izgubljenog.U cetvrti set se vratio zahvaljujuci nesto boljoj spostvenoj igri ali i nemogucnosti protivnika da odservira za pobedu, odigrao odlican TB.
                          Peti set je prica za sebe, promaseni ziceri, pecanje u mrezu rezultat su umora , fizickog ali i mentalnog,reakcija na odbijanje supervizora da se nakvasi teren prvi put u petom setu, govori da sam Novak nije verovao da moze sacuvati stecenu prednost, brejkom bez osvojenog poena konacno gubi vec nekoliko puta izgubljen mec.Mislim da su o tome Noto i NI vec pisali.Nema se sta zameriti Novaku , pokusao je sve sa cime je raspolagao u datom trenutku, bazicni udarci nisu isli kako nas je navikao , nekoliko puta je menjao taktiku , trazio resenje ,pokusvao biti agresivan pod pritiskom iako je rezultat ogroman broj UE, borio se .
                          Da se osvrnem i na protivnika, koji je uz svoj standardni arsenal na mec doneo i jos jedan adut, dramaticno poboljsani BH.Imao je brilijantnih momenata, ali i padova, mnogo manjih od Novakovih.Prosek od 12 vinera po setu je sam za sebe zapanjujuci podatak, a govori da je nadigrao Novaka igracki, taktcki pa i fizicki.
                          Na momente zaokruzivanja pogresnog traga loptice, tuzenje sudiji za pecanje u mrezu, ili/i slicni momenti a iskustvo kaze da ih je moralo biti, Novak je trebao biti spreman, druga je stvar da li on to moze.
                          Licno ne prihvatam fatalisticki pristup zivotu i verujem da jednom kada Novak bude imao sve u kompletu , igru i sposobnost da se prilagodi svim uslovima na terenu i van njega da ce tada i uzeti RG, slam koji je u ovakvoj dominaciji jednog igraca najteze osvojiti.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Da Maxx-o,

                            Kao sto sam rekao, bila bi to njaveca 'kradja' u istoriji da je Novak dobio. Za mene je Nadal u 5. setu postao ponovo favorit tek kada Novak nije uspio da naprvi drugi brejk pri rezultatu 3:1. Gem sa tri linije. Ali cak i iza toga, do gema sa pecanjem nije sve bilo gotovo.

                            Larisa,

                            Obican smrtnik sigurno ne bi mogao naci motivaciiju za jod jedan slem. Ali Novak nije obican smrtnik. I pazi, nema Olimpijade ove godine.
                            Last edited by NI; 09-06-13, 12:03.

                            Comment


                            • Ni

                              "Kao sto sam rekao, bila bi to njaveca 'kradja' u istoriji da je Novak dobio. .....

                              Ali Novak nije obican smrtnik."



                              Pa na čemu smo druže? Mnogo volEm da te čitam, ali te ponekad stvarno ne razumem

                              Ja razmišljam ovako: u petom sam bila ubedjena da Nole dobija, nije to bio nikakav novi scenarijo, igrali su Rafa i on već takve epske mečeve. Da je pobedio bilo bi po meni sasvim zasluženo. Ne kažem da je Rafa nezasluženo, nikako, mislim da su bili poprilično izjednačeni. Možda je Rafael teniski i taktički gledano nadigrao Noleta, ali je Nole njega nadigrao mentalno. Draž leži baš u tome. Iskoristio je na bolji način ono umeće kojim raspolaže. Prema tome, pominjati kradju u tom slučaju, to je meni preteška reč. Zato što je u tenisu glava bitna isto koliko i kondicija i preciznost.

                              Jeste da Novak ponekad ne deluje kao običan smrtnik, baš zbog svih tih preokreta, ali treba da budemo svesni da to ipak nije tako.... Može on protiv svega i svačega jednom, dvaput, triput.....Ali aman, svemu ima kraja. On je samo čovek, bio je na korak da nadjača takvog Nadala, vrućinu, klizav teren, sudiju, mrežu.... Ipak samo čovek koji je na kraju, na korak do neverovatnog dotignuća, samo puko.

                              Nije to poricanje, ako je Rafael toliko izdominirao, što su se ćerali u pet? Što ga nije dotukao u tri, ili bar u četiri? Zato što se Nole još tek kako pita, i lako je moglo da se desi da ga dobije....I to sasvim zasluženo. Treba i to umeti.
                              Last edited by Larisa; 09-06-13, 13:24.
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Neki dogadjaji u zivotu moraju se prihvatiti kao trenutna realnost koja se desila sa razlogom ili bez, i nju se vise ne moze promeniti,to je proslost sa kojom se covek mora naviknuti da zivi.Porazi su sastavni delovi zivota jednog sportiste i sa njima se treba znati izboriti na najbolji moguci nacin,izvuci pouke iz poraza i ponovo pokusati,a imace Novak jos prilika za osvajanje.Uporedio bih Novaka sa Karl Luisom koji je uvek tvrdio da je njegova disciplina skok u dalj a nije uspeo potuci svetski rekord Boba Bimona koji je uzgred receno napravljen u najoptimalnijim uslovima velike nadmorske visine ali je zato osvojio druge rekorde za koje nije bio siguran da ce uspeti,tako se Novaku osvajanjem Wimbledona 2011 vratio onaj poraz od Rogera u 1/2F RG pa se mnogo puta pokazuje kao istinitom tvrdnja, da se nesto dostigne ne kod onog kome je namenjeno, nego onom kome je sudjeno.
                                Sigurno da nas Novakove navijace pece ovaj poraz jer nemamo poslednju GS igracku ali cemo je jos vise zeleti sledece godine,pa Roger je docekao svojih 5 minuta na RG na svoj nacin,a Novaku je izgleda sudjeno da to mora preko Rafe,i neka bude, verujem u Novaka da on to moze a sudbina ce odrediti dal ce tako i biti.

                                Comment

                                Working...
                                X