Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.
    Izuzetno sabrana ocjena onoga sto se desavalo na terenu koju je Novak dao samo nekoliko sati poslije meca me uvjerava da ce sve biti uredu. Novak ce nastaviti da napreduje i uci. Ove godine je bitno bolje izveo pripreme za RG nego prosle. Koncetrisao se na prave stvari i bio pravi u pravom trenutku.

    Treba biti realan i razumjeti da je u suvim uslovima na sljaci Nadal bolji igrac od Novaka. To nije nikavo cudo jer je daleko bolji od bilo koga drugog na svijetu. Samim tim Novak nije nista propustio jucer. Fatasticnim naporom nas je doveo u uvjerenje da jeste.

    Sanse da jednom osvoji RG su velike, iako to ne smije postati opsesija. Uvjeren sam da on moze imati alternativni plan za suve uslove na sljaci protiv Rafe. Agresija u tom planu ne bi bila potpuno kontrolisana a opet ne bi morao ni onako manijacno da napada kao u 2. setu. Sa jednim takvim planom bi smanjio razliku izmedju sebe i Rafe na sljaci u suvim uslovima. U teski i vlaznim uslovima je Novak je barem ravnopravan Rafi.

    Na hardu je jasno bolji od Rafe a mislim i da je na travi malo bolji.

    2.
    Znam da ce neki ovo uporedjivati sa porazom na Olimpijadi u Pekingu 2008. Poredjenje moze biti samo povrsno, tipa Novak je promasi smesh u kljucnom trenutku. Medjutim, kad je igran mec u Pekingu Novak je bio vec jasno bolji od Rafe na hardu. Jucer je Rafa bio jasno bolji na suvoj sljaci. U Pekingu je Rafa uzeo nesto sto je ipak trebalo biti Novakovo. Jucer je Novak skoro uzeo nesto sto je definitivno trebalo biti Rafino.

    3.
    Ozmo je odlicno primijetio da za uspjeh treba srece. Novak je jucer nije imao. Prvo, igralo se po najtoplijem danu dok ce u nedjelju, dan kad se trebalo igrati nesudjeno finale, da bude kise. Drugo, strah od obnavljanja povrede je unio nemir kod Novaka jednom kad je teren postao suvlji. (Ta povreda ga je smetala citavu sezonu sljake vise nego se misli.) Trece, Nadal je u 5. gemu 5. seta pogodio tri linije i jedva spasio sopstveni servis. Slusao sam Dzima Kurijera koji je odmah rekao: "Ovo moze presuditi mec. Novak ce sada da misli sto bi bilo da je bilo..." To je opsana misao kad igras protiv objektivno boljeg protivnika. Cetvrto, ono pecanje na mrezi se ipak mora okarakterisati kao peh.

    4.
    Znam da ce ovo mnogima djelovati smijesno, drugima kao izgovor, trecima kao cinizam ali za mene Novak nikada nije pokazao takve sampionske kvalitete kao jucer. On je igrao protiv boljega od sebe, koji je uz to poveo 1:0 a potom 2:1, koji je servirao za mec u 4. setu, protiv koga, u uslovima kao jucer, vecina najboljih igraca na turu, ukljucujuci i velikog Federera gubi u svlacionici, i sve jedno je dosao do 2:2, 4:2, 30:30 na svoj servis kada se upecao na mrezi.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      prskaj,

      Slazem se sa svakom rijecju koju si napisao. Ako ti gledanje i pracenje tenisa donosi vise nervoze nego zadovoljstva, ako ti dize pritisak, onda nema smisla da nastavis.

      Ipak preporucio bih ti da probas da nadjes mjeru. Gledati onakav mec, pratiti u detalju o cemu se radi, imati svog ljubimca... ne mora biti samo opterecenje, moze biti i hobi, zadovoljstvo, razbibriga...
      Prskani pametno zbori.

      Teško je naći mjeru kad nešto godinama priželjkuješ, kako njemu postaje opsesija tako i navijačima opterećenje. Dođe do te granice kad ti se ne gleda ni drugo polufinale ni finale, što mi se ranije nije dešavalo. Pojava našeg tenisera se desi jednom u životu (iz prethodno navedenog može stvoriti i djelimični kontra efekat) a on brlja iz godine u godinu na istom turniru, ili se dešavaju takve stvari koje su teško objašnjive. Zajebite priče biće bolje naredne godine, biće đavola bolje, a on će igrački početi da pada kad tad, već je počeo (porazi od Haasa, Dimitrova, Del Potra, kao onomad Goaterer od Canasa, Volandrija i kompanije). Čekao je i Goaterer na RG, i Nadal na Wimbledon, ali im se ovakve stvari nisu dešavale, uglavnom su iskoristili prvu pravu priliku koja im se ukazala, Novak je sve svoje prokockao. Slobodno me citirajte ako nekad osvoji RG rado ću pojesti sva govna, ali on RG nikad neće osvojiti. To što se njemu dešava na turniru ima veze i sa njim i sa svima ostalima, čak se dešavaju i logički paradoksi i bizarni događaji koji se redaju kao na traci.

      2009 Rafa ispada, a njemu polazi za rukom da ga Kohly tuče 3-0.
      2010 Gubi od Melzera 3-2 iako vodi 2-0 i u trećem brejk prednosti. U petom setu svi vide loptu da je dobra, svi osim sudije, silazi i objašnjava kako je dobra lopta završila u autu, Novak nakon toga gubi meč. Svejedno bi izgubio od Nadala jer nije bio spreman za taj duel, ali se glupost mora navesti.
      2011 Propuštena najveća prilika jer Novak nikad neće biti igrački bolji i spremniji. Prvi meč stavljen u 14:00, oni izlaze oko 18:00 ili nešto ranije na teren koji je zaliven do granica regularnosti (što se nikad ne bi desilo da je u pitanju današnji protivnik) Novak se kliže i dolazi do igre tek kad je teren u boljem stanju, Goaterer postaje Serverer, uz fanatičnu podršku publike igra kao nikad na tom turniru i dobija meč u sumrak.
      2012 Novak igra loše cijeli turnir, ali mu se u finalu pruža velika šansa jer su uslovi maksimalno protiv Rafe (pao je i fizički) okreće ono što se činilo nemogućim da okrene (0-2 i brejk zaostatka). Nekim čudom se Nadal spašava od duplog brejka u 4 setu, meč se na njegovo insistiranje prekida iako kiša nije dugo padala, od 20:00 se moglo igrati još sat i po, nije ni minut.

      2013 Prežalim ga bar 5x u toku meča, prihvatim da nije spreman, da sigurno gubi, a on na kraju pronađe način da učini poraz najgorim od svih ovih na RG i uopšte u karijeri. I tu se dešavaju čudne stvari, mora baš taj dan da bude najtopliji, teren ne žele da zaliju a 2011 su ga natopili u večernjim satima. Za izgubljene poene u ključnim trenucima i način na koji je to radio nemam riječi kojom se to može opisati. I nemojte misliti da je Novak sa Rafom u finalu da i nedelja ne bi bila sunčana, tad bi bilo 40 stepeni, a sad će naravno biti kiša.

      Comment


      • Moram priznati da nisam ocekivao onakvo Rafino izdanje,u najmanje dva segmenta je nadmasio Novaka CC bekhend dijagonala i forhend paralela.Znaci da je Novak takticki izgubio mec,Rafa je to odlicno uradio kroz citav mec,i mora se priznati da je bolji igrac zasluzeno prosao dalje.Naravno da su uslovi pod kojima je igrano vise pogodovali Rafi sto je i Mekinro u izjavi pre meca rekao,suv teren je bio kljucni faktor na kom je Rafa takticki odradio posao i naterao Novaka na udarce koji ne nanose veliku stetu Rafi i moze da stigne do uglova kojima je Novak pokusavao probiti Rafu.Boreci se sa visokim spinovima nije Novak uspeo postici ono sto je uspevao na mastersima da razvuce dovoljno Rafu po terenu i da se igralo na lenglenu to bi bila sasvim druga prica,jednostavno je satrije prespor u suvim uslovima a Rafa sve stize i pogadja.Novaku se nema mnogo sta zameriti ,izasao je sa uverenjem da moze pobediti Rafu,to je odlika sampiona,imace jos bar 3-4 prilike da osvoji RG a ako i ne uspe nista strasno pa i veci teniseri u teniskoj istoriji nisu uspeli to uraditi pa je zivot isao dalje,ja verujem da ce Novak uzeti bar jednom RG jer kao sto sam verovao da moze pobediti Rafu na sljaci tako veruem da ce ga bar jednom pobediti na RG.Sledi W nova sansa za brz oporavak od poraza,nema nista bolje od novog pehara na W da zaleci ovaj poraz na RG.AJMO NOLE da se osvoji najznacajniji teniski pehar Wimbledona.

        Comment


        • Noto, druže, pročitah nekoliko puta tvoj post.. i za sve si u pravu..
          pa se nešto mislu (pozdrav Tuti), neka nikad ni ne osvoji taj fuckin' RG..
          Originally posted by gokara
          Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

          Comment


          • Never mind the darkness, he still can find a way ;)
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Gde ste kolege navijaci, jer jos tugujete? Barem je konacno normalan dan za ovo doba godine.

              Totalno razumem Prskaja i ja sam imao nekad tih problema da se ne druzim 2-3 dana jer je Nole izgubio na nekom mastersu od nebitnog igraca za slamove necu da pominjem. Jednostavno moras naci nesto sto te cini srecnim posle poraza, ja sam npr bio poceo da gledam highlightse Noletovih meceva gde naravno pobedjuje njegove klipove itd. Meni je juce isto bilo tesko kao svakom navijacu koji voli Novaka cak sam i plakao dobrih 20 minuta ali znao sam da ce mi biti bolje i nakon sat vremena od meca sam totalno bio opusten, sto se mene tice ne mora da osvoji RG i nista vise, jer milion puta mi je doneo srecu inspirisao me da uradim neke stvari na pravi nacin...

              Olja i bolje sto nisi znala da nasi igraju

              Comment


              • notorious,

                Nemoj da klones. Pomijesao si vise stvari skupa a ja cu probati da ih razdvojime.

                1.
                Mi smo jucer gledali nesto bukvalno nevidjeno. Piter Bodo je o mecu napisao:

                “Epic” may sound not quite right, perhaps because it’s over-used, and implies a measure of predictability. “Classic” isn’t quite accurate, either. That word suggests order and elegance. Words like “barnburner” or “donnybrook” or even “war” smack of cliché. This one was unpredictable, un-orderly, sometimes inelegant, and none of that prevented it from being unforgettable as well as majestic.
                Poslije necega takvog, sljedeci mec mora izgledati beznacajan i neinteresantan. Bio je neinteresantan Francuzima. Conga se nasao u cudu kako je hladno primljen. A Francuzi su, ne Striko, stavili Congu drugog da bi poceo pred punim stadionom.

                2.
                Nama koji navijamo za Novaka, sve to mora pasti i mnogo emotivnije i teze.

                Ali finale je tek u nedjelju. Do tada ce utisak dobrim dijelom da splasne. Ja cu ga gledati kao sto sam gledao sva u zadnjih 30 godina, navijati za Ferera i prihvatiti kao najnoramalnije Rafinu pobjedu. Tebi, kao ljubitelju tenisa, preporucujem isto. Oni koji pak gledaju Novaka a ne tenis nece nista propustiti.

                3.
                Novak mozda nikada nece osvojiti RG. Ako se to desi bice najbolji sljakas u istoriji bez RG-a, a glavni razlog ce biti Rafael Nadal.

                Mislim da je vjerovatnije da ce se na kraju ipak desiti. Reci cu ti i zasto. Olako, grupno stavljas sve Novakove nastupe na RG-u kao brljanje. Briljao je 2009 pa mozda i 2010. Osatalo ne mogu nazavati brljanjem.

                2011. ga je zaustavio fanatasticni Federer skupa sa odusatajanjem Fonjinija to je bio mali peh. Svejdno mislim da bi ga te godine osvojio da nije imao sekundarni fokus - seriju.

                2012. je Novak malo lutao, imao vise fokusa, dosta srecno dosao do finala i onda u finalu imao dobre, vlazne, uslove i Rafine mahinacije. Dijelom je sam kriv a dijelom je imao peh.

                2013. je Novak napravio sve OK. Porazi od DP-a, Dimitrova, Berdiha i Hasa su totalno nebitni. Mnogo zreliji u pripremama. Sve je podredio RG-u. Imao je peh sa povredom. Jucer je imao peha sa vremenom i rasporedom i zrijebom da ne igra sa Rafom u finalu. Njemu se samom nista ne moze zamjeriti.

                2014. Mozda bude gora od 2009. a mozda se bude slavilo. Ne znamo i ne mozemo znati. Vrijeme jos uvijek radi za Novaka. Rafa brze stari od njega a nema mladog na vidiku. Jedina prava konkurencija osim Rafe je Ferer za koga vrijeme tek ne radi.

                4.
                Prije meca jucer ja sam bio optimista, ti jos i veci. Imali smo razloga da budemo. Ja sam isticao tri rizika: Rafin servis, Rafina FH paralela i topli uslovi. Poslije 5-6 gemova i tebi i meni je bilo jasno da je svo trojo krenulo najnepovoljnije sto je moguce za Novaka. Za mene je mec tog casa bio izgubljen, i nista ne bih mogao zamjeriti Novaku.

                Obojica smo davali nekakvu nadu ako Nole krene na sve ili nista. Nije nas cuo ali je naparvio upravo to i postigao cilj zaustavivsi Rafin momentum. Da nista vise nije napravio tokom meca, mogu reci kapa dolje Novace, sampionski. Kako onda da se ljutim?

                Taj bjesomucni napad je izazvao fizicku malaksalost. Opet nemam prigovora. Sto treba Navak da prilagodi kondicioni trening takvoj izuzetnoj situaciji? Ni slucajno.

                5.
                Ali tek me je ono sto sam vidio u 4. i 5. setu odusevilo. To je bila bitka Davida i Golijata. I David je skoro dobio. Cime? Opstim teniskim umijecem, pamecu, srcem, tajmingom... Sve najvaznije karakteristike velikog sampiona.

                To me raduje iz dva razloga. Prvo, apsolutno vjerujem da moze da imao alternativnu igru za Rafu u suvim uslovima na sljaci, koja ce smanjiti razliku medju njima. Sa Vajdom ce da poradi na tome.

                No postoji i vaznija stvar, mnogo vaznija. Novak je na odredjeni nacin super programirani bejzlajner koji igra stilom koji trosi tijelo. Bio sam uvjeren da njegov vijek trajanje ne moze ici preko 29 – 30 godine. Jucer sam se uvjerio da on moze da bude izvanredani ofanzivac. Pa on je igrao protiv najboljeg defanzivca na sljaci. To moze i da produzi njegovu karijeru ali isto tako da bude alternativa ako protivnici nadju protivigru za njega.

                Shodno svemu napisanom ja sam odusevljen sa Novakom!

                6.
                Zadovoljan sam i pored toga sto sam se jucer ustao u cetiri da obavim posao tako da mogu gledati tenis i pored toga sto sam bio optimista, ali sam znao rizike. Familiji sam rekao da me od jedan sat na dalje ne uznemirava. I nije. Poslije, 4:3 u petom sam izasao iz sobe i rekao im sa osmijehom: ”Mec je izgubljen, ali mu nemam sto zamjeriti.” Bio sam totalno miran. I sad sam. Nemam mu sto zamjeriti, nasuprot mogu reci: ”Bravo zmaju sa mozgom kompjutera.”

                Razumijes tenis i znas sto je realno a sto nije, neka ti to pomogne da kontrolises svoje emocije i uzivas u igri naseg majstora koji jos nije dostigao sami igracki maksimum. Jucerasnja konferencija za stampu me uvjerila u to.

                PS

                Jucer poslije meca me je nazavo prijatelj, velik navijac Novaka, koji donekle razumije tenis i pitao: "Sto je ovo bilo?" Ja sma mu rekao da je Novak odigrao odlican mec i poceo da objasnjavam. Na sto je on odmah prekinuo razgovor. Ne razumije da je rotacija loptice poslije Rafinog FH-da u suvim oslovima 30%, ili vec koliko, veca. Niti shvata implikacije toga. Ali ti razumijes obadvoje.
                Last edited by NI; 08-06-13, 16:20.

                Comment


                • vidim da je dosta njih popravilo raspolozenje sto je i meni drago,ali i dalje motam onaj momenat i onaj tren u 5 setu i Nadalov prstic kad je Novak prakticno nije mogao da izbegne mrezu i kao da je od tog trena sve krenulo nizbrdo za naseg sampiona,ali znam da ce se oporaviti,jer od ovakvih meceva samo se ojacava i nista vise i Nole pod hitno da trenira smeceve
                  i jos 1 posle poraza sam krenuo na posao i jedino sto mi je uspevalo da mi skrene misli sa jucerasnjeg meca muzika sa radia S (ruke mu se pozlatile ko ga stvorio )

                  Comment


                  • Kako je Noto naveo tih poslednjih godina šta se i kako dešavalao na RG-u, ispada da je malo toga zavisilo od Novaka. A valjda će doći i taj dan kada će i on biti neka faca, majku mu, da se ide malo i njemu niz dlaku.

                    Šalu na stranu (moju šalu, pošto vidim da ste vi mrtvi ozbiljni), da boli - boli, da je teško - jeste, ali ako je ikome sve to onda je to ipak Novaku, a ne nama, ma koliko ga voleli i podržavali.
                    Jedino što mu zameram ove tri poslednje godine, tačnije od one čuvene 2011. je što je u oba PF do sada i u prošlogodišnje F ušao loše u meč, nesigurno, nespremno, pogrešno taktički, sa prevelikom ili pogrešno usmerenom željom, sa pritiscima razne vrste... nazovite to kako god hoćete. Ne znam ni zašto je to tako bilo, a ni kako. Nema nekih tajni između njega i Španca, pa otkud ta pogrešna procena, koncentracija, iznenađenje uslovima i sl. ne znam. Otkud ta nespremnost? Ne volim kada nemam odgovore na pitanja koja me muče.
                    Nije dobro ušao, nije dobro igrao uopšte (ne računajući pre svega TB i 5. set), nisu uslovi bili za njega (od svih dana na turu ), ni spoljni vremenski uslovi, ni po satnici i opet je mogao da ga dobije. To je ono što meni daje snagu i veru. Sad ako hoćete da cepidlačimo... to što je mogao, a nije.. to se ne računa... verovatno ste u pravu, ali znam da može.
                    Taj prelomni trenutak će se desiti, kad-tad, a onda će Noto pojesti ono... .. jer Srbija ima rođenog šampiona tamo jednog 22. maja 1987.




                    Nažalost, Straxx 90, saznala sam dovoljno na vreme da se iznerviram do kraja (tada je bilo 1:0).
                    Last edited by miloolja; 08-06-13, 20:17.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • vidim da ima navijaca sa podeljenim vidjenjem meca. kao prvo bio sam ubedjen da ce Nole dobiti mec, ali kako je mec krenuo i bh nije funkcionisao, nisam izgubio veru, ali sam mislio da ce pre svega bh paralela, tako potrebna u ovom mecu profunkcionisati kad tad i da ce moci da se nosi sa Nadalom. Nadal je odigrao fenomenalan mec, bez previse prosipanja i ue, veoma konstantno i svaka mu cast. Njegov pre svega bh i sta je u pojedinim trenucima pogadjao me je iznenadilo (naravno neprijatno) i uz uslove koji su za njega idealni i velikog odskoka lopte Nole nije mogao vise. Izludeo me je zbog smeceva (hteo sam da udjem utv i mu ga slomim o glavu) i ono pecanje (za cim najvise zalim). Veoma pozitivno da se nije obazirao i nervirao oko vetra, kao sto je to radio u proslosti, tako da mi je to veoma drago. Mislim da je fizicki dobro pripremljen, ali igra koj mu je potrebna da bi dobio Nadala na suvoj sljaci na RG trosi mnogo vise nego beton na +35, tako da onaj pad u 3 setu nije iznenadio.

                      U krajnjem izgubio je 3:2 od najboljeg tenisera svih vremena na toj sljaci, ej ..... a ne od nekog 50 igraca na svetu.

                      Kada se setim poraza u Madridu 2009, da mi je tada neko rekao da ce ga dobiti na MC, Madridu, Rimu, na RG izgubiti 9:7 u petom setu, rekao bih mu da je prso totalno.

                      Glavu gore navijaci, Nole je nije ni spustio, sto ga (nas) ne ubije, to ga (nas) ojaca.

                      IDEMO NOLE PO NOVE TITULE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                      SAMO JE NEBO GRANICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                      Comment


                      • Teško je.......

                        Ali mi je mnogo drago što postoji čovek kao što je Novak.. I ako je to uopšte moguće u nastavku karijere će imati još veću podršku od mene.. Sada je taj momenat kada je podrška najbitnija.. Lako je kada se pobeđuje.. I tako ću sada da odem i budem No.1 i da skočim sa mosta na Adi za Novakov "prekid baksuzluka u Parizu"..

                        Prst Nadala prema Novaku prilikom "pecanja" govori više nego 1000 reči..

                        Živi bili i veselili se sa Novakom još dugo godina!!!
                        Last edited by Panchev9; 08-06-13, 21:55.

                        Comment


                        • @NI
                          Slažemo se u većini stvari, a analiza u RG temi ti je najbliže onome kako je i bilo.

                          1. Meč je bio odličan, izuzetno visok intezitet, obojica su bili na gornjoj granici mogućnosti, kasnije ću se nadovezati zašto to mislim. To nije razlog da ne gledam drugo polufinale, nikad nije bio do juče, bukvalno nisam odgledao ni poen. Ko je odlučio da meč prvi počne ne znam i ne želim da znam, uzimajući sve u obzir moguće su obje opcije.

                          2. I palo je, samo što neće splasnuti do sutra sigurno. Sve je to do lične percepcije i očekivanja, da se ništa nije očekivalo razočarenja ne bi ni bilo. Ponovi li Ferrer prošlogodišnji pristup ništa neću propustiti.

                          3. To što će on biti najbolji koji nije osvojuio samo pogoršava stanje. Neko je napisao da mnogi veliki igrači nisu nikad osvojili RG, samo ne znam ko je od njih propustio ovoliko šansi. Zato sam napisao da brlja ili se dešavaju stvari koje su teško objašnjive, dobro si ih rasporedio. Previše pehova ga prati. Da li je on baksuz ili se stvari uvijek poklope onako kako ne treba? Prošle godine prekid kad ima meč, Wimbledon kiša, dvorana i trava protiv Goaterera (gore ne može), USO vjetar sa danom manje odmora, i juče upekne jedini dan na turniru (da je bar bio još 1 isti ne bih pomenuo). To su 4 od zadnjih 6 GS turnira, ostala 2 je osvojio, postoji li neko logično objašnjenje?

                          4. Bio sam optimista, ali sam imao dozu rezerve zbog uslova u kojima se igra. Nismo znali može li se Novakov BH nositi sa spinovima na užarenoj šljaci koja se ne smije polivati (ne da strikan), sva 3x na šljaci ga je dobio u uslovima koji nemaju veze sa jučerašnjim. Nažalost, odgovor smo vrlo brzo dobili, nakon 6 gemova je bilo jasno da je (Foli)Rafa u takvoj igri u prednosti. Otpao je plan koji je uspijevao u dotadašnjim mečevima, otpale su kratke dijagonale i tempirani napadi, u tom trenutku Novak je prvi put izgubio meč. Jedini način je frontalni napad, preuzimanje maksimalnog rizika koji će nesumnjivo voditi u greške, ali druge nema. To Novak čini od 2-3 u drugom setu i odmah smo to primjetili na live temi Treći set je proizvod te promjene i tu Novak prividno po drugi put gubi meč. Svako drugo objašnjenje ne dolazi u obzir, sigurno je dozirao za naredna 2 seta, pogrešna sudijska odluka uz standardno ciganisanje je ubrzala taj proces. On nije igrač spreman da cijeli meč generiše snagu, zato je onako klonuo, ali se logično i digao. Ne ljutim se uopšte na njega, svjestan sam da je teško mogao bolje u ovom trenutku, već na cijeli splet okolnosti koji se nakupio u zadnjih nekoliko godina. Ovo je bila kap koja je prelila čašu.

                          5. Apsolutno. Novak je igrao na gornjoj granici mogućnosti upravo zbog toga što je mijenjao igru tokom meča, prilagođavao se i to mu je prolazilo protiv Rafe koji briljira. Kupio je FH sa skoro 2 metra kao nikad u karijeri sa tim intezitetom, normalno je da je i griješio i da je dolazilo do fizičkog pada, sad znamo i šta ga najviše troši, do toga neće dolaziti do kraja sezone. Novak je još nekoliko puta izgubio meč u 4 setu i da je tu izgubio ne bi bilo zamjerke, a i mnogo lakše bi se podnijelo (podsjetilo bi na USO 2010). Rafa je bio fenomenalan, sve je napadao sa oba krila. Na koncu je stavio 61 winner, 12 po setu za njega je nevjerovatan podatak, i zanima me da li je i koliko puta prebacio ove brojke na šljaci? Sad smo dobili i odgovor na šta bi ličilo finale 2011, Folirafa je tad BH samo ubacivao, ovo juče je bilo brutalno i opet je jedva dobio.

                          6. Zadovoljan sam odigranim, ali to ne mijenja situaciju da je ovo najteži poraz u karijeri kad se sve sagleda. U petom setu je imao šansu, na bizaran način izgubio poen koji mu opet ne bi garantovao gem, ali takva glupost stvara percepciju da je ključni momenat jer bi došao na 5 poena od meča, do kraja nije imao šansu. Realno je bilo da je dobio taj poen, jer se stvar rijetko viđa na profesionalnim terenima, raritet rariteta.
                          Učinio je sve, izgubio je meč nekoliko puta i onda ga definitivno izgubio kad je bio blizu pobjede.

                          Ništa dok se ne skupimo sa foruma i odemo na RG da mu damo podršku, a to je sledeće godine

                          Comment


                          • Pa koliki sam post napisala,na kraju vidim da sam odlogovana i post ne ode
                            Nemam snage ponovo da pisem.Bas poblesavila,mogla sam kopirati,fali mi daska u glavi definitivno od juce
                            Moje standardno,proci ce i ovi teski tenuci, idemooooooooo Noleeeeeeee
                            Last edited by Pertla; 08-06-13, 23:33.
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Nisam razumela,sta ga je pitao?
                              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                              Comment

                              Working...
                              X